מאמר ב"הארץ": "נתניהו מסוכן לא פחות מהגרעין האיראני"

עושה רושם שאין קו אדום שאותו לא חצה כתב התעמולה השמאלני/גרמני "אל בלאד" (המתקרא בעברית "עיתון הארץ").

אולם הבחירות הקרובות ונאומו של ראש הממשלה נתניהו בקונגרס האמריקני (צעד שבו השמאל רואה "תעמולת בחירות") מוציאים מהתועמלנים השמאלנים את ה"מיטב".

במאמר דעה אישי שנכתב על ידי פיטר ביינרט (איש שמאל קיצוני יהודי אמריקאי) שפורסם הן באתר העברי והאנגלי של "הארץ" מעביר ביינרט ביקורת על אלי ויזל – הסופר ואחד מניצולי השואה המפורסמים ביותר.
הביקורת של ביינרט באה על רקע מכתב תמיכה שפירסם ויזל ובו הוא מבטא את תמיכתו במדיניותו של נתניהו בכל הקשור למאבק בגרעין האיראני, ובכינוי "סכנה קיומית".

לדעתו של ביינרט לא בטוח כלל שיכולת גרעינית בידי משטר האייתולות יהפוך לסכנה קיומית מבחינת ישראל (למרות הצהרות חוזרות ונשנות מצד מנהיגי איראן על כך שישראל צריכה להיעלם מהמפה), ואילו התמיכה בנתניהו היא הסכנה האמיתית.

בהתייחסותו לגרעין האיראני כותב ביינרט כך:
מה הופך את העסקה שטרם הוסכם עליה ל"איומה"? ויזל אינו מסביר. הטענה השנייה היא שאיראן גרעינית פירושה "חיסולה וחורבנה של ישראל". גם טענה זו דורשת הוכחות, שוויזל אינו מספק.
זה שנים שבכירי מערכת הביטחון הישראלית דנים ומתלבטים בעניין האיום האיראני. ויזל אינו דן ומתלבט. הוא פשוט קובע.

ביינרט מאשים את ויזל ברגישות לסבל שעובר על היהודים, אך באטימות כלפי הסבל שהיהודים גורמים לאחרים, ולשם המחשה הוא מגייס את ההסטוריה: המאמר של ביינרט מתפרסם ממש לפני ראש חודש אדר תשע"ה והוא משתמש במילים הבאות כדי להבהיר את כוונתו:
ויזל מגלה רגישות עמוקה, וזה מובן, לסבלם של היהודים, אך הוא עיוור לגמרי לסבל שהם מסבים.
במכתבו מציין ויזל, שסכנתו של האיום האיראני בולטת במיוחד בימים אלה שלקראת חג הפורים, שבו מעלים היהודים את זכרו של המן שביקש  ודווקא בממלכת פרס  "להשמיד את כל היהודים". אלא שבאותו חג קוראים היהודים גם מה קרה לאחר נפילתו של המן: "ויכו היהודים בכל אויביהם, מכת חרב והרג ואבדן ויעשו בשונאיהם כרצונם; ובשושן הבירה הרגו היהודים ואבד חמש מאות איש". אם במגילת אסתר, לפי ויזל, אפשר לראות אזהרה מפני האלימות שלה חשופים היהודים בחולשתם, מדוע אי אפשר לראות בה גם אזהרה מפני האלימות שלה מסוגלים היהודים?

כדי להבין על מה ולמה נכתבו הדברים יש להבין מי הכותב אותם: מדובר בפיטר ביינרט – עיתונאי וסופר יהודי אמריקאי המשתייך למחנה השמאל בארה"ב.
ביינרט נוהג כמעט תמיד להתבטא נגד ישראל, ואף התבטא בעבר כי "היהודים סוחרים בשואה".
אחת מטענותיו (בדומה לאנטישמיים מצויים אחרים) היא כי "היהודים שולטים בארה"ב", ובהזדמנות אחרת כינה את היהודים "עכברושים".
לאחר הצטרפותו ל"הארץ" ב-2013 הוא התראיין ואמר: "עיתון הארץ הוא אחת הסיבות שאני אוהב את ישראל. הוא מייצג את הטוב ביותר שישראל יכולה להיות, ולכבוד הוא לי להצטרף לשורותיו".

פיטר ביינרט: שמאל קיצוני אנטישמי

פיטר ביינרט: שמאל קיצוני אנטישמי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.