כתב נושא: ליברמן לבדואים: הימין לצדכם  (נקרא 1929 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק כהנא צדק!

 • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
 • *
 • הודעות: 7985
  • yigal-amir
ליברמן לבדואים: הימין לצדכם
« ב- : פברואר 18, 2007, 21:46:41 »
השר לעניינים אסטרטגיים מריח בחירות? בסיור בנגב הוא ניסה לשכנע בדואים שדווקא הוא יכול להיות כתובת לפתרון מצוקותיהם, ובפני התושבים היהודים העדיף לדבר על "שוד הקרקעות, והפשיעה המהווה איום אסטרטגי". על התנהגות ישראל בגבול עם מצרים הוא אמר: "כשאתה מתנהג כמו לפלף, גם הגבול לא יעזור".

הבחירות כבר בפתח? "אמנם אני שייך לימין הקיצוני אבל אם תצליחו לפתור משהו, זה יהיה רק עם הימין". כך אמר היום (א') השר לעניינים אסטרטגיים אביגדור ליברמן, במפגש עם בדואים בנגב. ליברמן ביקש להבהיר שלא מדובר בסיור בחירות, אבל במהלך המפגש שלו עם תושבים בנגב, הוא ניסה לשכנע אותם להצביע עבורו.   

 

ליברמן, שר בכיר, תקף את הממשלה ואת מדיניותה בכל שעל בדרך. את הביקור הוא החל בחוות בודדים שביער יתיר. שם הוא טען כי אם המתיישבים החלוצים נתקלים בבעיות של בירוקרטיה, זוהי תקלה גדולה של המדינה. "אנשים אמרו שמה שכואב להם הן דווקא בעיות הבירוקרטיה, יותר מבעיות הפשיעה. זהו כשל גדול של המדינה. רואים את הרוח החלוצית שלהם ואם הם סובלים מהפקידות, משהו דפוק אצלנו. אני מופתע שזהו נושא שמטריד אותם יותר מהפשיעה".

 

הוא הוסיף כי בעיניו, הפשיעה היא איום אסטרטגי. "יש את שוד הקרקעות של כמעט 600 אלף דונם של המדינה, והמדינה מגמגמת ולא מסוגלת להגן על ריבונותה. הפשיעה היא איום אסטרטגי ולצערי אין חדשות בנושא. לדעתי ראש הממשלה צריך לכנס פורום ולפתור את הבעיה".


בהמשך, הגיע ליברמן אל מאהל בדואי של שבט אבו פרח, שם הוא זכה לקבלת פנים חמימה. אחד השייחים המארחים אמר כי "אין זה סוד שהאורחים הם מהפלג הימני, אבל יש לכבדם, גם אם לא מסכימים איתם. כשר, העשייה שלך היא עבור כל עם ישראל".


(ליברמן במפגש עם הבדואים)

ליברמן הבהיר להם שרק עם הימין אפשר לפתור באמת את בעיותיהם. "בשביל לפתור את הבעיה צריך להיות נחוש. הטענה שלי היא שהנהגת מדינת ישראל לא השכילה לתת החלטה אחת בנושא ויכוח הקרקעות והתמשכות הוויכוח במשך עשרות שנים יוצרת ריח רע, גוררת את הבעיה ומגדילה אותה". ליברמן סבור כי יש לפעול לפי תוכנית מוסכמת וללכת איתה עד הסוף: "יהיה אשר יהיה, אי אפשר לרצות את כולם".

 

דווקא מול הקהל הבדואי העדיף ליברמן שלא לחשוף שתי הצעות חוק הנוגעות ישירות אליהם, והעדיף לפרטן בפני תושבים יהודים. האחת היא הריסת הבתים שתיעשה על חשבון המשפחה לה שייך הבית, והשנייה היא שלילת כספי ביטוח לאומי ממשפחה שגרה במבנה שבית המשפט הוציא צו הריסה נגדו. ליברמן טען כי לו היו חברי הכנסת משקיעים עשרה אחוזים מהזמן בו הם מתעסקים עם חיזבאללה, סוריה והפלסטינים בטיפול בבדואים, היה אפשר לפתור את הבעיה, "אבל הם בחרו להתעסק עם כל דבר חוץ מהבעיות מבית".


 

עוד הוסיף על אותה בימה כי אין ספק בתרומת הבדואים למדינה, אך עם זאת "אני רואה איום אסטרטגי בכמה אנשים כמו בשייח ראאד סלאח ובכל המשתרכים אחרים שמסיתים ומתסיסים על דברים שלא היו ולא נבראו".

 
 

הוא חתם את הביקור במועצה האזורית רמת נגב, שם העלו בפניו תושבי המועצה את הבעיות שנוצרות בגלל הגבול הפרוץ עם מצרים. "כשאתה מתנהג כמו לפלף, גם הגבול לא יעזור", עקץ ליברמן. "אני לא ראיתי הברחות למצרים, אלא רק ממצרים. כי אם מישהו ייתפס מבריח למצרים אנחנו יכולים רק לדמיין מה יהיה דינו. השלטון שלנו משדר הרבה שנים חולשה".

 

הוא הוסיף כי "אין ספק שגבול מצרים הוא נושא חשוב. אם הייתי מקבל את תיק ביטחון הפנים, אחד הדברים הראשונים שהייתי עושה זה בניית גדר הגבול". עם זאת, הוא סבור כי הגדר לא תקום בזמן הקרוב. "בסדר העדיפויות שיש בממשלה ועם שר הביטחון הזה, כמו שזה נראה, אני לא רואה שום סיכוי שיימצא הכסף להקמת הגדר".
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק דוקא_כך

 • חבר(ה) V.I.P
 • חבר(ה) של כבוד
 • *
 • הודעות: 3620
 • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
ליברמן לבדואים: הימין לצדכם
« להגיב #1 ב- : פברואר 19, 2007, 07:59:33 »
אידיוט פאתטי.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק אלירן

 • חבר(ה) בכיר(ה)
 • *
 • הודעות: 2302
ליברמן לבדואים: הימין לצדכם
« להגיב #2 ב- : פברואר 19, 2007, 12:51:25 »
אני מיצטער שהצבאתי לו בבחירות..הוא אפס מאופס..
רק מרזל!

מנותק כהנא צדק!

 • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
 • *
 • הודעות: 7985
  • yigal-amir
ליברמן לבדואים: הימין לצדכם
« להגיב #3 ב- : פברואר 19, 2007, 16:25:25 »
לפחות עכשיו אתה מבין את הטעות.
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i