הטרדה מינית או נסיון לרצח אופי?

חבר הכנסת ינון מגל הצטרף לפני הבחירות האחרונות (2015) למפלגת "הבית היהודי" של נפתלי בנט ומיד עלה על הרדאר השמאלני.
למעשה הוא סומן עוד כשהיה עורך ראשי באתר התעמולה "וו-אאללה" עת התעמת באולפן עם חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה על עצם קיומו ההסטורי של בית מקדש על הר הבית.

אתמול (שני -י"א בכסלו תשע"ו, 23/11/2015) נאם מגל בכנסת בשפה הערבית בנאום שהופנה לעם הערבי ובו קרא להם "ללמוד מההסטוריה ולהפסיק לחלום על מדינה פלסטינית", ובצירוף מקרים מפתיע החלו לצוץ תלונות נגד מגל בגין הטרדות מיניות עוד מהתקופה כששימש בתפקיד באתר החדשות השמאלני.

המתלוננת שהציתה את מחול השדים היא רחלי רוטנר – עיתונאית זוטרה שמופיעה גם בתכניות בערוץ "החינוכית", אשר מאשימה את מגל כי זה סינן לעברה הערות בעלי אופי מיני בכמה הזדמנויות, כאשר עיקר הטענה שלה היא שבמסיבת הפרידה שלו מאתר החדשות לפני שנכנס לפוליטיקה אמר לה מגל "גם את הרגשת את המתח בינינו כל הזמן הזה שעבדנו יחד?'… 'תמיד הרגשתי מין מתח מיני כזה בינינו, לא שמת לב?"

בהמשך טענה רוטנר כי בשלב מסויים במהלך מסיבת הפרידה התיישב מגל לצידה ולכאורה התוודה בפניה: "כל הזמן שעבדנו יחד הייתי חרמן עלייך. מסתכל עלייך וחושב על הציצי שלך והתחת שלך. וגם הייתי מדבר עם אחרים על זה הרבה, על הציצי והתחת שלך, כמה שהם מחרמנים אותי'"

בתשובה לשאלה מדוע היא מתלוננת דווקא עכשיו על הטרדות מיניות מצדו של מגל השיבה רוטנר כי גילתה שהיו עוד בנות שהוטרדו לכאורה על ידי מגל: "לאחרונה גיליתי על עוד כמה מקרי 'חוסר טקט' שלו כלפי בנות אחרות – ביניהם גם על מקרה שכלל נגיעות פיזיות לא רצויות, והבנתי שזה לא היה מקרה חד פעמי. שככה הוא מתנהל כי הוא חושב שזה סבבה ושהוא סתם שובב חמוד והבנות יסלחו לו תמיד כי בויז וויל בי בויז. אולי כדאי בכל זאת לספר על החווייה המבאסת הקטנה שלי איתו, ותקחו את זה עם עצמכם לאן שאתם רוצים"

אבל כאן לא תם העניין.
במהלך היומיים האחרונים (מאז פורסמו הדברים) גולשים רבים ברשתות החברתיות החלו להעלות פוסטים ברשת בהם נטען כי יש קשר לכאורה בין התלונה של רוטנר לבין עבודתו של בעלה, אריאל וויסמן, אשר משמש ככותב לתכנית ההומור "גב האומה" בערוץ 10 (תכנית בה פאנל הבדרנים מורכב כולו משמאלנים קיצוניים דוגמת אורנה בנאי ועינב גלילי).
הגולשים אשר העלו את ההשערות טענו כי התלונה צצה באופן מחשיד כשבועיים לאחר שמגל מתח ביקורת חריפה על התנהלות התכנית כאשר הגיע להתארח בה, ובין היתר כינה אותם "שמאלנים קיצוניים".

בפוסט שהועלה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו, בו הוא התייחס לתכנית וסיפר על חוויותיו כאשר הוזמן להתארח בה במהלך הבחירות לכנסת כתב מגל: "נראה לי שהגיע הזמן לספר מה באמת עומד מאחורי הכאילו "צחוקים" של החבורה הזאת ומאיפה הם מגיעים.
לפני כשנה במהלך הבחירות לכנסת הוזמנתי לתכנית. מהרגע הראשון האווירה הייתה עוינת אבל גם עם זה אני חי בשלום.
הבעיה התחילה כשחברי הפאנל קיבלו ממני כמענה תשובות ובדיחות שלא אהבו. תוך דקות תכנית ההומור הפכה לתכנית אקטואליה והעלבות אישיות. עינב התפוצצה ראשונה אחרי איזה בדיחה שלי וחברי הפאנל הטיחו בי בלהט אידאולוגי שהם לא מבינים איך אני מדבר ושאני לא מציג שום תכנית מדינית (לא כבדיחה), גורי אלפי אף הוסיף שזחלקה שביקר שם שבוע קודם לפחות בא וייצג רעיון (זו בדיחה אבל גם במקרה הזה הם היו רציניים לגמרי. כן. זחלקה. מבלד). התכנית למעשה הופסקה. אחכ המשכנו ואז הסט שוב התפוצץ.
בשיא העימות שכמעט הביא לביטול הצילומים אמר לי אלפי: 'אתה בא לפה ומספר בדיחות במקום לתת תשובות', אני קצת התבלבלתי כי די הייתי בטוח שזה הקונספט של התכנית.
רק אחרי דקות ארוכות הצליח ליאור שליין (היחיד שהיה הגון שם) להרגיע את חבריו והצילומים נמשכו.
אבל גם בזה לא תם העניין ואחרי הצילומים ניגשה אורנה בנאי לחלק מאנשי הקמפיין של הבית היהודי ואמרה להם שהבעיה האמיתית היא שאנשים טיפשים כמו ינון מגל הולכים להיכנס לכנסת.
אין דבר יותר עלוב מסאטריקנים שצוחקים על כולם בכל דרך אבל לא יודעים לצחוק על עצמם.בגב האומה אוהבים מאד לצחוק, אבל רק על אחרים ורק אם זה לכיוון אידאולוגי מסויים. סה"כ צריך לזכור שמדובר בחבורה שגרה פחות או יותר באותו רחוב בתל אביב, בזה באותה דרך לכל מה שקשור לדת (כלומר ליהדות), ומחזיקה בערך באותה עמדה פוליטית (לא מתונה).
זה לא ימנע ממני להמשיך לענות את האמת, בכל מקום, בכל זמן ברצינות וגם בצחוק (גם על עצמי אם צריך) ובגב האומה גם ימשיכו לעשות סאטירה וטוב שכך, לספר בדיחות מסוג מסויים ולסגור חשבונות עם כל מי שלא ממש מתיישר עם האג'נדה.
אגב הקטע בו הסאטריקנים הגדולים הפכו לפרשנים פוליטיים נערך כמובן החוצה (בהסכמתנו) אבל מבחינתי אין שום בעיה שישודר. נהפוכו. אני גם מוכן לחזור לתכנית, אבל בתנאי אחד: שתשודר בחי…
"

נזכיר שכאשר לפני חודש, עת שרפו הערבים את מתחם קבר יוסף שבשכם, כתב וויסמן כי "זה הדבר הכי טוב שקרה באיתיפאדה הזאת…"

אריאל וויסמן הגיב בעמוד הפייסבוק שלו והדף את הטענות כי התלונה קשורה בקשר כלשהו לביקורת של מגל על התכנית בה הוא כותב:
"לכל אלה שתוהים 'למה דווקא עכשיו?'
לא יודע כמה זמן אתם חושבים שלכם היה לוקח לאזור אומץ לחשוף פרשייה בה מעורב חבר כנסת חמוש ביועצים וכוח פוליטי עצום? לרחלי זה לקח בסביבות החצי שנה.
חצי שנה שבה היא בחנה את הנושא מכל זווית ושאלה את עצמה שוב ושוב אם זה כדאי ואם זה שווה את הסיכון שזה יפגע לה במוניטין או בקריירה, אם זה שווה את העליהום עליה שקורה ברגעים אלה ממש ואת אינסוף התגובות שמאשימות אותה בשקרים, אפילו אחרי שינון בעצמו הודה במעשים. לבסוף היא החליטה לחשוף את הסיפור לאחר שבעקבות שמועות וגישושים היא הגיעה לנשים נוספות שהוטרדו בצורה קשה יותר על ידי ינון, ורחלי הבינה שלא מדובר רק בבעיה שלה.
לכל אלה שחושדים 'האם זה קשור לסכסוך בין ינון מגל לגב האומה?'

לא. אני לא ליאור שליין (היי בוס) ובאמת שלא אכפת לי מסכסוך מתוקשר כזה או אחר שרק מביא רייטינג לתוכנית שאני כותב בה ושבכל אופן אני לא מעורב בו. מי שרוצה לחשוב שיש פה אינטרסים זרים מוזמן לחשוב את זה, אבל קחו בחשבון שינון בעצמו הודה במעשים ולכן לא ברור לי על מה הויכוח"

הפוסט שכתב וויסמן לאחר שריפת מתחם קבר יוסף

הפוסט שכתב וויסמן לאחר שריפת מתחם קבר יוסף

חבר הכנסת ינון מגל התייחס בעמוד הפייסבוק שלו לטענות וטען שלא הייתה הטרדה מינית אלא דברים בין ידידים ותקף את אלו שפתחו את העניין ברשתות החברתיות: "ישנם דברים שנאמרו בין ידידים לפני שהייתי חבר כנסת ולא הייתי חוזר עליהם כיום. אני מתנצל ומבקש את סליחתו של מי שנפגע. עם זאת, הייתי מצפה מידיד שנפגע ממני להגיד לי זאת ולא לפנות למחוזות השיימינג ברשתות החברתיות"

ולבינתיים מנגנון התעמולה של השמאל עושה מטעמים מהפרשה. בכל זאת מדובר בחבר כנסת אשר משתייך למפלגה שבעיניהם נחשבת ל"ימין קיצוני".
אפשר להיות בטוחים וסמוכים שבניגוד לפרשת האונס של עמנואל רוזן וכתבים אחרים, הפרשה הנוכחית תמשיך ללוות אותנו עוד זמן רב.

רוטנר (מימין), מגל (מרכז), ואריאל וויסמן (שמאל)

רוטנר (מימין), מגל (מרכז), ואריאל וויסמן (שמאל)

One comment

  • גועל נפש איזה ייצורים גידלו במדינה הזאת,אנשים כמו "גב האומה" עושים לי בחילה הגיהנום קורא לכם תמותו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.