כתב נושא: נשות החרדים שמשרתים בצה"ל מדיחות ומלשינות לרשויות  (נקרא 1222 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Torah

  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • הודעות: 912
נשות החיילים החרדים לשרה שקד: "תפעלי נגד המסיתים"

קבוצת נשים חרדיות שבעליהן משרתים בצה"ל פנתה לשרת המשפטים החדשה איילד שקד: "פעולות ההסתה חרגו מזמן מהגדרת חופש הביטוי והן מביאות לידי אלימות של ממש - פיזית ומילולית" • "נבקש לפעול לדאוג שרשויות החוק ימצו את הדין עם המסיתים והפוגעים" • לשכתה של שקד בתגובה: "פנינו ליועמ"ש בכדי שיבדוק את התלונות וינקוט בצעדים"
חיים טוויל א' סיון התשע"ה / 19.05.2015 21:14
נשות החיילים החרדים החליטו שלא לשתוק עוד. שבוע אחרי שבריכוזים החרדים הופצו עלונים שחשפו את שמותיהם ותמונותיהם של קצינים וחיילים האחראים על גיוס חרדים לצה"ל, הן החליטו להתארגן ולצאת בקריאה לרשויות האכיפה: "תמצו עם המסיתים את הדין".

במכתב שכתבו אתמול (שני) לשרת המשפטים החדשה, ח"כ איילת שקד – ונחשף על ידי העיתונאי יקי אדמקר באתר וואלה – הן מספרות על 'קמפיין החר"דקים: "זה זמן רב מתנהל קמפיין הסתה מרושע נגד החיילים החרדים המקריבים קרבן יקר מאוד על מנת לשרת את מדינת ישראל.

"בקמפיין מוצגים החיילים כחזירים וכציידים החמושים בנשק (כשהם) מנסים לצוד ילדים חרדים תמימים ולהעבירם על דתם. קמפיינים אלו מובילים להסתה ולאלימות כלפי החיילים עצמם וגם נגד בני משפחותיהם, המשלמים מחיר יקר ביותר בכך שחלקם אף מנודים מהציבור החרדי".

לדברי הנשים, עשרות משפחות משלמות מחיר יקר: "די אם נציין שהציבור החרדי בארץ חי ומאורגן במסגרות קהילתיות סגורות, והוצאה 'מחוץ למחנה' פוגעת פגיעה אנושה באורח החיים של המשפחה וביכולתה לגדל ולחנך את ילדיה במסגרות אלו.

"אנו יודעות כי המחיר שהמשפחות משלמות הוא לא פרטי ובודד, זה מחיר שמשלמות עשרות משפחות לחיילים חרדים".

לדברי נשות החיילים, מקרים של אלימות והסתה נגד חיילים חרדים, שהגיעו בעבר לשולחנה של הפרקליטות, כמעט ולא זכו ליחס.

הנשים מעבירות ביקורת על רשויות המדינה, שלטענתן לא עושות די כדי למגר את התופעה: "נראה שאין גינוי או דרישה תקיפה ונחרצת כלפי מערכת אכיפת החוק ומערכת המשפט לנקוט בהליכים משפטיים ומשטרתיים כלפי יוזמי הקמפיינים וכלפי הפוגעים בנו. זאת – אף שפעולות ההסתה חרגו מזמן מהגדרת חופש הביטוי והן מביאות לידי אלימות של ממש – פיזית ומילולית, הוצאת לשון הרע ופגיעה בחיילים ובמשפחותיהם".

"נאצי!" • זה מה שקורה כאשר חייל חרדי עובר ליד הקנאים


בהמשך פונות הנשים בקריאה אישית נרגשת לשרה: "כאחראית על פרקליטות המדינה, נבקש לפעול ולדאוג שרשויות החוק והדין ימצו את הדין עם המסיתים והפוגעים בחיילים החרדים המשרתים בצה"ל".

רוב הנשים שהיו שותפות לניסוח המכתב חששו לחתום עליו משום שלא רצו להיחשף. מי שחתמה על המכתב בשמן היא אשת חייל חרדי שאזרה אומץ ופנתה לשקד, לשעבר יו"ר הוועדה לשוויון בנטל.

בין היתר היא העידה: "בעבר קיבלתי סירוב כאשר ביקשתי לרשום את בני לאחד ממוסדות החינוך החרדיים שבו רציתי שילמד, רק בגלל שבעלי לובש את מדי צה"ל".

לדבריה, לא אחת היא נתקלה באלימות מילולית ופיזית כלפי בעלה. "זרקו עליו ביצים בגלל שהלך עם מדים".

מכתב דומה נשלח השבוע גם לשר הביטחון משה יעלון, לרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ ולראש אכ"א.

מלשכתה של שקד נמסר בתגובה: "הפנייה התקבלה בלשכת שרת המשפטים. פנינו ליועמ"ש בכדי שיבדוק את התלונות וינקוט בצעדים, ככל שיידרש, על מנת לשמור על ביטחונם האישי של החיילים ומשפחותיהם".

הלילה, לאחר פעילות מודיעינית וחקירתית נרחבת, עצרו שוטרי תחנת לב הבירה חשוד, צעיר כבן 18, החשוד בתקיפת קצין גבעתי בשכונת מאה שערים לפני כשלושה שבועות.

הוא הובא לבית משפט השלום בירושלים, שם הוארך מעצרו עד יום חמישי.

פעילות המשטרה נמשכת לאיתור ומעצרם של מעורבים נוספים בתקיפה.

לפני שלושה שבועות פנה יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ יעקב מרגי, אל מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו, בדרישה לטפל בהתנכלות ובהסתה של הקיצוניים העומדים מאחורי קמפיין החרד"קים. אולם עד כה לא זכה למענה.

"פנייתי זו באה אליך בעקבות פניות רבות שהצטברו אצלי מצד חיילים חרדיים המשרתים בצה"ל ובני משפחותיהם", כתב מרגי למפכ"ל. "לא נעלם מנגד עינך מסע ההסתה הפרוע שמזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה הלא רחוקה של העם היהודי. מסע ההסתה הקרוי בשם הבזוי 'חרדקים'. שתוצאתו האחרונה היא תקיפת קצין צה"ל בשכונת מאה שערים בירושלים".

מרגי ביקש מהמפכ"ל "להיכנס לעובי הקורה ובאם תמצא לנכון להזמין אליך את כל הגורמים שהיו מעורבים בזה. הן המותקפים והן מגישי התלונות על קמפיין ה'חרדקים' ולשמוע מהם את התחושות".

יו"ר ועדת החינוך קבע בסיום מכתבו: "פגישה כזו תסייע בידי המשטרה למצוא את הבטן הרכה של הקיצונים הנ"ל, ולהביא קץ לתופעה מסוכנת זו".

מנותק Torah

  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • הודעות: 912
כל מה שכתוב נגד החרדים שמתגייסים לצבא שזה דבר רע הוא נכון אבל כמובן לצערנו ידוע שרוב הרבנים בדור רשעים וירדנו פלאות קבוצות רעות מהערב רב מסלפות את זה  וגם גורמות נזק שיתגיסו יותר לצבא
אבל חשוב שיבינו את הנזק העצום של גיוס לצבא ומשתפניקיות למדינה  >:(