על משפחות "נורמטיביות" ותקשורת מגוייסת

מיד לאחר שנודעה זהותו של המחבל שביצע את הפיגוע בתל אביב אתמול (שישי – כ' בטבת תשע"ו – 1 בינואר 2016), מיהרו תועמלני השמאל להגן על משפחתו על המחבל אשר הודיעה למשטרה כי בנה הוא זה שביצע את הפיגוע.

לא הייתה תיאוריה אחת שאולפני התעמולה לא העלו לדיון: החל מ"מחלת נפש" ועד התמכרות לסמים ודיכאון.
התיאוריה לפיה המחבל עשה את מה שעשה משום שהיה "מוסלמי טוב" (כזה שהורג "כופרים") כמעט ולא נידונה.
פוליטיקאים שמאלנים וערבים מיהרו להתראיין ולהסביר כי מדובר ב"מקרה בודד" שלא מייצג את כלל ערביי התעודה הכחולה.
אך מאידך, כאשר נערים יהודים ריססו כתובות גרפיטי על מסגדים (מה שמכונה "תג מחיר"), התקשורת כולה דיברה על "קבוצה משיחית" ולא על "בודדים"….

יותר מכך – גם לאחר שנודע שהמחבל היה בעל עבר בטחוני וריצה עונש מאסר על נסיון לחטוף נשק, עדיין הדיון עסק ברובו סביב שאלת שפיותו ומצבו הנפשי בשנים האחרונות.
סביר להניח שאם היה מדובר ביהודי שהיה יורה בערבים והיה מתברר שריצה בעבר עונש מאסר, אז הדיון כולו היה מתקיים סביב השאלה "למה לא הטילו עליו עונש מאסר ארוך?"

בין לבין הקפידו התועמלנים באולפן להדגיש ולהזכיר לצופים כי אסור להכליל על כל המגזר הערבי בישראל וכי רוב רובם שומרי חוק ונאמנים למדינה (למרות שמספר פיגועים בוצעו על ידם לאחרונה), תוך כדי שידורים ישירים  מכפרו של המחבל (ערערה) וראיונות עם בני משפחה ומכרים אשר הקפידו להצהיר (ולא במפתיע) שבן כפרם היה "חולה נפש" וב"דיכאון".

הגדיל לעשות התועמלן אמנון אברמוביץ' שלא התאפק והכריז שאביו של הרוצח מיהר לגנות את מעשיו של בנו לעומת משפחות "הרוצחים היהודים" שרצחו את בני משפחת דוואבשה מהכפר דומא שלא גינו את מעשיהם.
לאברמוביץ' לא הפריעה העובדה שאף יהודי עדיין לא הורשע ברצח ההוא, והוא מיהר לקבוע בשידור חי (ולא בפעם הראשונה) שיהודים היו אלה שביצעו את הרצח.
וזהבה גלאון ממר"צ חזרה שוב על השקר הממוחזר לפיו הערבים מיואשים ולכן פונים לטרור. טענה שכבר הופרכה שוב ושוב.

שוב הוכח (בפעם המי יודע כמה) שכשמדובר במפגע ערבי, ובמיוחד בערבי בעל תעודה כחולה, התקשורת השמאלנית נעמדת על רגליה האחוריות כדי להגן על המגזר הערבי ה"מקופח" ולצעוק מספר פעמים בשידורים חיים כי אסור להכליל.

למרות שסקרים רבים בקרב אותם ערביי תעודה כחולה מוכיחים שוב ושוב שהם לא ממש מתים על דו קיום עם "צאצאי הקופים והחזירים" (כמו שהם מכנים את היהודים)…

4 comments

 • התמונה צולמה לאחר מותו של אריאל שרון ואיננה קשורה לכפר ערערה. חבל לפרסם תמונות שאינן נכונות, כי זה פוגע באמינות.

 • באותה כתבה הטיפש הזה גם וחבריו מערוץ 2 אמרו שהכל התחיל "מהפיגוע בדומא"
  ללא ספק המחבלים האמיתיים זה הם מהתקשורת,מגיע להם

 • אתה יודע שהתמונה של הערבי מחלק דברי מתיקה וכו' היא מ-2004 וכל טענה שמישהו חילק ממתקים בכפר ערערה לאחר הפיגוע היא שקרית לחלוטין ?

  http://www.tineye.com/search/faa9a07134a07e2ae6e4f55f5e3e8104b3335bc4/?pluginver=chrome-1.1.4

 • כתבה מצויינת, אני רק חייב להעיר שלמרות שאני בטוח שאכן חולקו סוכריות בשלל מקומות של האויב הערבי, התמונה ששמתם פה, היא לא אחרת מחלוקת סוכריות על מות שרון מלפני שנתיים במחנה הפליטים שתילה.
  הנה הקישור:
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4475706,00.html

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.