כצפוי: ערביי התעודה הכחולה מצטרפים למאמץ המלחמתי הערבי

על רקע נסיונות הירצחם של יהודים על ידי ערבים מיהודה ושומרון, ואינספור נסיונות רצח אחרים, הגיע גם תורם של ערביי התעודה הכחולה להצטרף למאמץ הערבי הכללי.

מתוקף היותם אזרחי מדינת ישראל זוכים הערבים ה"ישראלים" לחופש תנועה מלא ולזכות להפגין נגד יהודים על שהעזו להישאר בחיים נגד מחבלים.

זה התחיל בשלישי (כ"ג תשרי תשע"ו) כאשר המון ערבי (בחלקו רעול פנים) החל לחסום כבישים במרכז יפו וליידות אבנים לעבר כלי רכב ואוטובוסים.
במהלך ההתפרעות הניפו הערבים את דגלי אש"ף ("פלשתין") וקראו קריאות "ברוח ודם נפדה את אל אקצא".
יש לציין שלמרות שההפגנה לא הייתה הפגנה מאושרת על ידי המשטרה, הניחו הכוחות ששהו במקום למפגינים לפרוק את זעמם (בניגוד להפגנות לא מאושרות של יהודים), אך למרות זאת הערבים מצאו לנכון ליידות את אבניהם גם לעבר השוטרים, כאשר בסיום האירוע נפצעו קל מספר שוטרים.

מהמשטרה נמסר כי "בגן השניים ביפו התקיימה הפגנה ללא רישיון של תושבי המקום המזדהים עם אירועי אל אקצא. למרות שמדובר בהפגנה שלא הוגשה בקשה לקיימה כדין, משטרת מרחב יפתח איפשרה את קיום ההפגנה מתוך רצון לאפשר את זכות המחאה ובמקביל העבירה מסר למארגנים כי עליהם לשמור על הסדר הציבורי.
המפגינים בשלב מסויים החלו להשליך אבנים לעבר רכבים בכביש באזור רחוב יפת ורחוב טולוז כולל חסימת הכבישים באמצעות פחים, צמיגים ועוד. המפגינים חלקם רעולי פנים החלו להשליך אבנים לעבר השוטרים ואף תקפו ופצעו שני שוטרים"

886

שוטרים בזירת ההתפרעות ביפו

 

8851

גם ניידות המשטרה ספגו אבנים מהאספסוף הערבי

אולם ההתפרעות של הערבי ה"ישראלי" לא נגמרה ביפו.
מספר שעות לאחר מכן הושלכו בקבוקי תבערה לכביש 6 בקטע הסמוך לעיר טירה, בין מחלף אייל לניצני עוז. לא דווח על נפגעים או נזק. נהגים בכביש אשר הבחינו באש בסביבת הכביש דיווחו על כך למשטרת קדמה,אשר פתחה בחקירה.

ביום שישי (כ"ו בתשרי תשע"ו) הגיעה עליית המדרגה הצפויה כאשר איסרא עבד, סטודנטית ערבייה מנצרת, ניסתה לדקור חיילים בתחנה המרכזית בעפולה.
היא נורתה על ידי החיילים שנכח במקום ונלקחה לבית החולים כשהיא פצועה בינוני.

ובפיגוע דריסה ודקירה שהתרחש ביום ראשון (כ"ח בתשרי תשע"ו) סמוך לחדרה נפצעה קשה צעירה בת 19, נערה כבת 14 נפצעה באורח בינוני ושני גברים בן 45 ובן 20.
המחבל, ערבי בן 20 מאום אל פאחם המחזיק בתעודת זהות כחולה, נלכד על ידי שוטרי סיור בכניסה ליישוב גן שמואל ולא חוסל.

וזה המשיך ביום שלישי, ל' בתשרי תשע"ו, כאשר ערבי תעודה כחולה ממזרח ירושלים בשם עלא אבו ג'מאל, העובד בחברת בזק, ביצע (באמצעות רכב החברה) פיגוע דריסה ברחוב מלכי ישראל בבירה בו נרצח ישעיה קרישבסקי הי"ד (59). המחבל חוסל על ידי כוחות המשטרה.
ג'מאל הוא קרוב משפחתם של הרוצחים שביצעו את הטבח בבית הכנסת בהר נוף לפני כשנה, ובראיון לאתר התעמולה YNET הוא שיבח את מעשיהם.

מתראיין ומשבח את משעשיהם של קרובי המשפחה שרצחו יהודים

מתראיין ומשבח את מעשיהם של קרובי המשפחה שרצחו יהודים

כבר לפני שמה הכתובת הייתה על הקיר אך בבזק איש לא שם לב (רכב החברה ששימש את המחבל לביצוע הפיגוע)

כבר לפני שנה הכתובת הייתה על הקיר אך בבזק איש לא שם לב (רכב החברה ששימש את המחבל לביצוע הפיגוע)

בפיגוע אחר ברעננה. סמוך לבית לוינשטיין, דקר ערבי תעודה כחולה (גם כן ממזרח ירושלים) יהודי ופצע אותו קשה. המחבל, אשר  עבד כפועל בבית לוינשטיין, לא חוסל ועתיד להישלח (כמו רבים לפניו) לבית ההבראה המכונה "כלא".

בפיגוע נוסף בתאריך ה' בחשוון הצליח מוהנד אלעוקבי (21),בדואי תושב חורה, לחדור לתחנה המרכזית בבאר שבע כשברשותו אקדח וסכין ולרצוח את החייל עומרי לוי הי"ד. המחבל חוסל על ידי המשטרה.
נציין שהבדואים משרתים בחלקם בצה"ל – מה שהופך אותם למסוכנים הרבה יותר.

מגיע ממגזר שחלקו משרת בצה"ל (המחבל מוהנד אלעוקבי)

מגיע ממגזר שחלקו משרת בצה"ל (המחבל מוהנד אלעוקבי)

 

2 comments

  • חיים בן פסח תסלח לי מה שאני הולך להגיד לך אבל נשבר הזין סרטון הסתה שלך נגד נתניהו ובוגי יעלון בגלל הסתות כאלה העם לא מאוחד עוד אז תשאר בחור שלך

  • אתה צודק גם לי נמאס לשמוע מהתרנגולת האת כבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *