כתב נושא: שופטת בגרמניה: בעל מרוקני יכול להכות את אשתו  (נקרא 904 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אלירן

  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הודעות: 2302
אישה ממוצא מרוקני, שבעלה היכה אותה ואיים לרצוח אותה, ביקשה מבית המשפט לאפשר לה להתגרש בהליך מהיר. השופטת דחתה את הבקשה בטענה שבני הזוג הם מרוקנים, והקוראן מתיר לבעלים להעניש את נשותיהם


שופטת בגרמניה דחתה בקשת גירושים של אישה ממוצא מרוקני שהוכתה על ידי בעלה, בטענה כי הקוראן מתיר לבעלים להכות את נשותיהם.

 

אתר השבועון "דר שפיגל" דיווח כי האישה, אם לשניים בת 26, סבלה במשך שנים מבעלה המתעלל, שנהג להכות אותה. לאחר שהתלוננה במשטרה אשתקד הורחק הבעל מהבית, אך גם לאחר מכן הוא המשך להלך עליה אימים ואף איים לרצוח אותה.

 

האישה פנתה באוקטובר שעבר לעורכת דין וביקשה להתחיל בהליך גירושים מהיר, ולא להמתין שנה כפי שמורה החוק הגרמני. עורכת הדין אמרה לה שמצבה עונה על הקריטריון של "סבל במערכת המשפחתית", ולפיכך יש סיכוי רב שבית המשפט יאשר את בקשתה להליך מהיר.

 

אך בינואר הגיע מכתב משופטת בית המשפט בפרנקפורט שדחתה את הבקשה. היא הסתמכה בפסיקתה על פסוק בקוראן ועל פרשנות שלו, לפיהם לבעל מותר להכות את אשתו. "הנוהג להעניש את הרעיה אינו עונה על קריטריון הסבל כפי שהוא מוגדר בחוק הגרמני", צוטט המכתב מהשופטת בעיתון "פרנקפורטר רונדשאו". "חייבים להתחשב בעובדה שגם הבעל וגם האישה הם ממוצא מרוקני", היא כתבה.

 

עורכת הדין של האישה, ברברה בקר-רויצ'ק אמרה ל"דר שפיגל" כי השופטת ציינה באזנה כי אין טעם בהליך מהיר במקרה זה. לדבריה, העצה שנתנה לה השופטת הייתה - המתינו שנה ואז הגירושים ייכנסו לתוקף.

 

בקר-רויצ'ק סיפרה שנדהמה מתגובת השופטת, שלמעשה הצדיקה את זכותו של הבעל להכות את אשתו. היא אמרה שהגישה בקשה לפסול את השופטת מלדון בתיק בטענה של ניגוד אינטרסים, משום שאינה יכולה להגיע למסקנה אובייקטיבית בפרשה.

 

בתשובה ששלחה השופטת לעורכת הדין היא הפנתה אותה לפסוק בקוראן ובמסורת המוסלמית שבעל פה, לפיו כבודו של בעל נפגע כאשר אשתו מתנהגת באופן מתריס ולא צנוע.

 

עורכת הדין אמרה שהתשובה של השופטת לא הותירה לה ברירה והיא פנתה לתקשורת. הפניה עשתה את העבודה. אתמול היא קיבלה פקס מבית המשפט בפרנקפורט לפיו בקשתה לפסול את השופטת בשל ניגוד אינטרסים התקבלה. התיק ככל הנראה לא יישמע שוב בבית המשפט בקרוב, וממילא במאי תחלוף תקופת ההמתנה והגירושים יוכלו להיכנס לתוקף. אך השופטת ככל הנראה תאלץ להשיב על שאלות קשות בפרשה. כמה מחוקקים גרמנים בברלין כבר החלו לדרוש לנקוט נגדה בהליכים משמעתיים.

מנותק כהנא צדק!

  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • הודעות: 7985
    • yigal-amir
שופטת בגרמניה: בעל מרוקני יכול להכות את אשתו
« להגיב #1 ב- : מרץ 22, 2007, 13:37:43 »
בס"ד
 :2funny:
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i