התוצאות של קמפיין "אלימות המתנחלים"

מיומנו של נער גבעות

מכירים את זה שאתם באמצע הכנות לשבת, מערבבים את המרק, מכניסים את הדגים לתנור, מנדנדים את התינוק בעגלה ופתאום חצר הבית שלכם הופכת לשדה קרב?
אז זה מה שקרה לתושבי גבעת קומי אורי ביצהר ביום שישי שעבר.
כוחות משטרה גדולים שנשלחו על ידי ממשלת בנט-גנץ-עבאס, שעטו לעבר שכונת קומי אורי כשהם הודפים באלימות כל מי שנקרה בדרכם.
רימוני הלם וגז נורו בצרורות לעבר בתי התושבים, כדורי ספוג נורו בכינון ישיר לעבר תושבים שחשו למקום לתעד ולמחות באופן פסיבי כנגד התנהלות המשטרה ורימוני גז אחרים הושלכו בסמוך לרכבים שהסיעו בתוכם ילדים.
התוצאות היו קשות: תושב שמחה על אלימות המשטרה חטף כדור ספוג בחזהו, ופונה לבית החולים במצב בינוני עם חשש לדימום בריאה. תושב אחר סובל עדיין משבר בידו ומעל עשרה תושבים אחרים נפצעו באורח קל.
גם שני ילדים בני 5 ו6 נפגעו משאיפת גז מדמיע כתוצאה מרימון שהושלך בסמוך לרכבם, ונזקקו לטיפול רפואי.
נראה היה שקמפיין "אלימות המתנחלים" שהובילו בחודשים האחרונים שר הביטחון גנץ ושר הבט"פ בר לב, חילחל היטב לשטח ולשוטרים הועבר מסר לפיו על כל אלימות או כלי שיפעילו יקבלו גיבוי מוחלט.
על מה כל המהומה אתם שואלים, אז הדבר שגרם למערכת הביטחון לפעול ככה באובדן עשתונות מוחלט, לא היה בסיס טרור שהוקם וגם לא חלילה מחתרת חדשה שהתגלתה, אלא קראוון בודד שהוצב כמה ימים לפני כן בגבעה ונועד לקלוט משפחה נוספת בימים הקרובים.
הכוחות שכאמור היו נחושים מאוד, צעדו במהירות בטורים אל הגבעה, הקיפו את הבית ובעזרת כף השופל הרסו את הבית לחתיכות כשבתוכו ציוד רב.
לאחר שהמשימה בוצעה התקפלו הכוחות מהמקום, והשלום חזר לשרור במזרח התיכון.
**********
למען האמת, למסתכל מהצד, הסיטואציה הייתה נראית מגוחכת ומצחיקה, אבל לתושבים שחוו זאת על בשרם ועדיין מדממים מההרס האלים קצת קשה יותר לצחוק.
הלהיטות לבצע הרס בגבעה בצהרי יום שישי וירי כדורי האל הרג על תושבים פסיביים, לא נראו שנים בשטח ומצביעים על מדיניות חדשה שמתווים בנט וגנץ אל מול ההתיישבות בכלל והגבעות בפרט בשבועות האחרונים.
ההרס האלים בקומי אורי מצטרף לשורת פינויים בחודשים האחרונים בהתיישבות, ביניהם הרס בתי משפחות בגבעות גאולת ציון, רמת מגרון ועוז ציון, והרס חוזר ונשנה כמעט מדי שבוע בכל נקודת התיישבות חדשה שקמה.
המטרה ברורה: "לנקות" את השטח מכל הישובים הצעירים והחדשים ולמנוע מישובים נוספים לקום.
כך, כשבמקביל למיגור נסיונות הרחבת ההתיישבות, המדינה מעלימה עין מהבניה הערבית שמשתוללת ומאשרת לרש"פ אלפי יחידות דיור נוספות עם גושפנקא חוקית בשטחי C – שטחי יהודה ושומרון נתפסים בידים ערביות ומהווים קרקע נוחה להקמת מדינה פלסטינית רשמית.
אם מישהו עדיין התלבט וחשב שמדובר בצירוף מקרים או השלמת מכסות הרס לקראת סוף השנה – פגישת גנץ-אבו מאזן בשבוע שעבר השלימה את הפאזל.
מהלך מדיני מסוכן נרקם מתחת לפני השטח בעידודם של מפלגות השמאל, ובהסכמה שבשתיקה מצד "גורמי הימין" בממשלה שתאוות הכסא העבירה אותם על דעתם.
בשנים האחרונות נמצא הימין בתרדמת קשה ובניוון עמוק.
שרירי המאבק התרפו, והציבור שכח מה זה לרדת לשטח, להפגין, לפעול ולהיאבק על הבית.
המהלך המדיני שנרקם נעשה בכוונה בשקט ובבישול איטי כמו במשל הצפרדע המתבשלת – כדי שנירדם ונוכל בקלות להרגיע את עצמנו שהכל בסדר.
כדאי שהפעם נתעורר ונפעל בהקדם לפני שהמים בסיר ירתחו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.