כשיואב לימור התחפש לגופשטיין

אנו רגילים לשמוע את הכינויים "נאצים", "היטלר", "גזענים", ושאר כינויי גנאי מופנים כלפי יהודים מסורתיים או כאלה המשתייכים לצד הימני של המפה הפוליטית בישראל, אך מה קורה כשתועמלן שמאלני מעז לדבר על נושאים שבדרך כלל הם מנת חלקם של המגודפים?

כסלו תשע"ז (דצמבר 2016 למניינם): ערוץ התעמולה 2 משדר את הסרט התיעודי "נעלמים" של העיתונאי (השמאלני יש לומר) יואב לימור.
הסרט, שבא שבא לספר לצופה הישראלי את הנתונים המזעזעים (אך הידועים) על קצב ההתבוללות בקרב יהודי ארה"ב הצליח להוציא מהכלים את תועמלני השמאל, שחלקם אף חברים קרובים של לימור.

קודם כל חשוב לציין – יואב לימור לא חידש דבר וחצי דבר!
אחוזי ההתבוללות בקרב יהודי ארה"ב (מעל 60 אחוזים!) הם ידועים ואינספור מאמרים ומחקרים נכתבו בנושא.
היו כאלה שכינו את הקהילה היהודית בארה"ב כ"יהדות בר תוקף", והיו כאלה שהחמירו אף יותר, אבל הם לא זכו לטורי דעה שהם מאין סיכול ממוקד כפי שזכה להם לימור, משום שכפי שהוזכר מקודם: כל נביאי הזעם הקודמים היו "גזעניים" ממילא (אנשי ימין ישראלי ודתיים), אך המקרה של לימור הוא שונה.

לראשונה מגיע תועמלן שהוא חלק בלתי נפרד מ"הברנז'ה" (מנגנון התעמולה השמאלני), שבימים כתיקונם מכנה בעצמו אחרים כ"גזעניים", אך הפעם מוצא עצמו תחת מתקפה.

סביר להניח שלימור צפה את הביקורות נגדו, אך אין ספק שאפילו הוא לא ציפה למה שנכתב נגדו בכתב התעמולה האנטישמי "הארץ" על ידי התועמלן רוגל אלפר, שבטור דעה תחת הכותרת "היטלר היהודים התכווצו" כתב כך:
"מספר היהודים בעולם מתכווץ, הכריז לימור בנימה רפי גינתית (והמוזיקה היתה מפחידה!). אתם קולטים? 100 אלף יהודים פשוט נעלמים מדי שנה. הוא הציג נתונים על התבוללות, והתריע כי בקצב הזה ייתכן שבעוד כמה עשרות שנים כולם ייעלמו.
לימור הוא כמובן גזען. בדיוק כמו בנט. ולהבדיל, כמו היטלר. היטלר כמעט רצח את הסבתא רק בשל יהדותה, ולימור פוסל את הכלה רק בשל נוצריותה. ההבדל היחיד בין לימור להיטלר הוא שהיטלר גם היה רוצח המונים, והטביע יבשת שלמה בדם, ואילו לימור בסך הכל עיתונאי מתקרנף, משעמם ונטול כישרון. אבל גזענות היא גזענות"

אך למרות הביקורות כלפי לימור יש לזכור: מדובר עדיין בשמאלן שטובת היהדות היא הדבר האחרון העומד בראש מעייניו, ונזכיר כי לפני שנתיים אירח אותו יואב לימור את בנצי גופשטיין (יו"ר ארגון להב"ה אשר נלחם בהתבוללות) בתכנית הבוקר שלו בערוץ התעמולה 2 ושם מתח עליו ביקורת קשה על מלחמתו בהתבוללות (ואף הצהיר כי הוא אינו רואה כל רע בהתבוללות עם ערבים).

לסיכום: בהתבוללות יש להילחם. בזה אין ספק. מדובר בשואה רוחנית ותרבותית אשר מכרסמת בעם ישראל מזה אלפי שנים, אך יואב לימור וחבריו הם לא הפיתרון (הם אלה אשר במידה רבה מעודדים את ההתבוללות), אלא חלק מהבעיה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.