גם פרס הודה שרבין לא היה מוותר על ירושלים

בין ים הראיונות לאחר מותו של שמעון פרס, היה זה ראיון אחד שמן הסתם לא יקבל תשומת לב מירבית, אך הוא מאין "מכת מוות" לכל אלו הטוענים שאילולא נרצח רבין אז בטח היה שורר כאן השלום.

כיממה לאחר פטירתו של שמעון פרס, התראיין יובל רבין (בנו של יצחק רבין) לעודד בן עמי בערוץ התעמולה 2, וסיפר על פגישה שהתקיימה בין פרס לאמו (לאה רבין) זמן קצר לפני פטירתה.

במהלך הפגישה (שהוא נכח בה) שהתקיימה זמן קצר לאחר כישלון שיחות ה"שלום" ב"קמפ דיוויד 2000" בין אהוד ברק לבין רב המחבלים יאסר ערפאת יש"ו, התרעמה לאה רבין על הוויתורים שהציע אהוד ברק בירושלים (שהציע לערפאת גם את המקומות הקדושים וריבונות מלאה בעיר העתיקה) ושאלה את פרס אם הוא חושב שגם בעלה יצחק רבין היה מציע את אותם הוויתורים, ותשובתו של פרס הייתה "לא".

 

הודה בפניהם שרבין לא היה מוותר על ירושלים (מימין לשמאל: פרס, יובל רבין, ולאה רבין)

מימין לשמאל: פרס, יובל רבין, ולאה רבין

זה היה ראיון קצר (מספר דקות מצומצם) אך הוכיח שוב שאהוד ברק היה ראש הממשלה המסוכן ביותר בתולדות מדינת ישראל.
יש לציין שגם מקורות אמריקאיים פירסמו בזמנו שאפילו הנשיא האמריקאי דאז, ביל קלינטון, היה המום מרמת הוויתורים שאהוד ברק היה מוכן להוביל תמורת "שלום".

מה שמוביל למסקנה החד משמעית: אם הערבים סירבו להצעתו של אהוד ברק, שהייתה ההצעה המטורפת ביותר שהציע מנהיג ישראלי אי פעם, אז איזו הצעה תספק אותם? (כנראה הצעה שתטמון בתוכה מצופים וכלי שחייה)

ויתר על הכל (אהוד ברק יחד עם ערפאת וקלינטון במהלך שיחות "קמפ דיוויד 2000")

ויתר על הכל (אהוד ברק יחד עם ערפאת וקלינטון במהלך שיחות "קמפ דיוויד 2000")

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *