המשטרה: תפילת יהודים ברובע המוסלמי של ירושלים מהווה עבירה פלילית

בס"ד

כידוע ממשלת ישראל האנטישמית לא נותנת ליהודים להתפלל בהר הבית במשך עשורים כבר. אך עכשיו המשטרה הודיעה שאסור ליהודים להתפלל ברובע המוסלמי בעיר העתיקה של ירושלים. בשבועות האחרונים, עשרות יהודים נעצרו.

Young Jews pray at the site of last week's deadly stabbing attack in the Muslim Quarter in Jerusalem's Old City on October 8, 2015. Photo by Hadas Parush/Flash90 *** Local Caption *** îùèøä îçñåí æéøä ôéâåò ã÷éøä ðçîéä ìáéà øåáò îåñìîé ñéåø

הנה מאמר מהאתר "הקול היהודי":

ליהודים אסור להתפלל ברובע המוסלמי ללא אישור

כבר מספר שבועות ששוב ושוב נעצרים נערים ונערות שהתפללו בסמוך לשערי הר הבית, אולם בדיון שנערך היום אמר נציג המשטרה לראשונה במפורש כי תפילת יהודים ברובע המוסלמי ללא אישור מהווה עבירה פלילית.

ארגון חוננו מדווח כי שלוש נערות נעצרו שלשום במהלך תפילה באזור שער האריות. הן נחקרו בחשד להפרת הסדר הציבורי ושוחררו במהלך הלילה בתנאי שיתייצבו למחרת (שני) לדיון בבקשת המשטרה להרחיקן לתקופות שונות מהעיר העתיקה.

במהלך הדיון ניסה עו"ד דוד הלוי שייצג את הנערות מטעם ארגון חוננו, להבין איזו עבירה ביצעו בכך שהתפללו בעיר העתיקה, ונציגי המשטרה, סאפי סרחאן ופקד רואי אברהמי הסבירו כי עצם התפילה ברובע המוסלמי ובסמוך לשערי הר הבית ללא תיאום וקבלת אישור מהמשטרה מהווה עבירה של הפרת שלום הציבור.

"בכל המתחם של הרובע היהודי אפשר להתפלל, אבל ברגע שמגיעים ללא סמכות ומתפללים ברובע המוסלמי זה גורם להפרת הסדר. בתוך הרובע המוסלמי ובמבוא אסור להם להתפלל", אמר נציג המשטרה. עו"ד הלוי ביקש לדעת היכן האיסור כתוב, אך נציג המשטרה הסביר כי מדובר בשיקול דעת של אנשי המשטרה שכן לדבריהם התפילה תגרום להפרת הסדר.

השופטת ייעל ייטב קיבלה באופן חלקי את בקשת המשטרה והרחיקה את הנערות ל-15 יום מתחומי הרובע המוסלמי, הר הבית ומרחק של 25 מטרים משעריו.

עו"ד דוד הלוי מסר בתגובה: "מדובר בהתנהלות בלתי חוקית של משטרת ישראל אשר במטרה לייצר "שקט תעשייתי" לעצמה בחרה ללא סמכות ומבלי שמרשותי ביצעו כל עבירה להביא להרחקתן תוך פגיעה חמורה בחופש התנועה שלהן ותוך ניצול לרעה של סמכויות המשטרה".

בארגון חוננו מציינים כי בחודש האחרון סייעו בארגון ל-35 יהודים שנעצרו בהר הבית ומבואותיו, מהם 27 שנעצרו במהלך תפילה או סבב שערים מחוץ להר. 16 מתוכם נדרשו להגיע לדיונים בבתי המשפט ויוצגו בידי עורכי הדין של 'חוננו' בדיונים בעניין בקשות המשטרה להרחיקם מהאזור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.