היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נגד חוק למנוע גירוש של מאות משפחות יהודיות בעמונה

בס"ד

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט טוען שהוא "דתי". עם "דתיים" כמוהו יכריעו את גורלנו, אין לנו סיכוי.

מנדלבליט שכנע את ביבי נתניהו וממשלת הזדון לא להעביר חוק להסדרת הישוב הקדוש עמונה יחד עם עוד ישובים בסכנת גירוש והרס. מנדלבליט אומר שחוק כזה אינו "חוקתי" – כלומר אסור שתהיה דמוקרטיה ונבחרי הציבור בכנסת יקבעו מדיניות. דמוקרטיה איננה "חוקתית" לפי מנדלבליט וגם לפי נתניהו וממשלתו. הכנסת לא יכולה לקבוע שום דבר חשוב. אז מי כן קובעים? שופטי הבג"ץ השמאלנים הקיצוניים שלא נבחרו ושלא מייצגים את רוב עם ישראל. כי אין דמוקרטיה בישראל וממשלת נתניהו-ליברמן-בנט-דרעי רוצים שיהיה כך.

המטרה במקרה הזה? לגרש בכוח מאות משפחות יהודיות מאדמתם ומבתיהם ח"ו. ואחר כך להרוס עוד ישובים עד שיותר מאלפיים משפחות יהודיות יגורשו ר"ל.

מתי נתעורר? מתי נבין שמנהיגים כאלה מובילים אותנו להתאבדות לאומית?

Avichai Mendelblit Attorney General with Netanyahu1

הנה מאמר מהאתר ערוץ 7:

היועמ"ש נגד חוק ההסדרה
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הבהיר לראש הממשלה כי לא יוכל להגן בבג"ץ על הצעת החוק להסדרת היישוב עמונה.
עדו בן פורת , י"א בתמוז תשע"ו 17/07/16 16:36

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הבהיר היום (ראשון) לראש הממשלה בנימין נתניהו כי חוק ההסדרה המסדיר את מעמד הקרקעות הפרטיות שעליהן בנו יהודים ביו"ש את בתיהם – אינו חוקתי ולא יעמוד במבחן בג"ץ.

על פי הדיווח ברשת ב', מנדלבליט אמר לראש הממשלה כי מטרת החוק היא להסדיר את ההתיישבות ביו"ש אולם בפועל היא תזיק לה.

כזכור, חוק ההסדרה שהוגש על ידי חברי הכנסת שולי מועלם ויואב קיש היה אמור להסדיר את הישוב עמונה שאמור להתפנות עד סוף השנה על פי החלטת בג"ץ.

הדיון בחוק שתוכנן היום בוועדת השרים לענייני חקיקה נדחה בשבוע בהסכמת ראשי המפלגות לאור התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה.

ממטה המאבק ביישוב עמונה נמסר, "החוק להסדרת עמונה וההתיישבות הוא חוק מוסרי, הגיוני וצודק שמבטא את המחוייבות של המדינה כלפי אזרחיה שנשלחו ליישב את הארץ בעידודה ובמימונה וזאת לצד פיצוי הוגן ונדיב לבעלי הקרקע. דחיית החוק מסכנת יותר מאלפיים בתים ביו״ש הנמצאים במעמד משפטי דומה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.