מי האכילנו בשר (רקוב)?

אנו רגילים לשמוע סיפורים הזויים על הרפיסות של ממשלות ישראל אשר תחת לחץ אמריקאי או אירופאי נקטו בכל מני צעדים המטיבים עם האוייב הערבי, אפילו שהדבר עלה בחיי יהודים.

הסיפור הבא לא יפתיע אך ימחיש שוב עד כמה חיי יהודים הם זולים לעומת הדימוי הבינלאומי של ישראל בעולם (שהוא כנראה הדבר הכי חשוב למנהיגים החלשים שלנו).

בשנים האחרונות אנו שומעים וקוראים לא מעט ידיעות על סחורה המוברחת מתחומי יהודה ושומרון לתוך "הקו הירוק".
הערבים מנסים להבריח הכל: ממכונות ועד מזון. היעד הוא ערי ישראל בה הסחורה נמכרת לסחורים ישראלים וערבים האחוזים בתעודה כחולה.
סחורה הנתפסת בדרך כלל מוחרמת, וכך עוברת לנו "על יד האוזן" עוד ידיעה על נסיון הברחה שנכשל.

עד כה עניין שבשיגרה, אולם עדויות אשר הגיעו לעיתון "מקור ראשון" והתפרסמו השבוע באתר NRG טוענים כי בכל הקשור להברחות הבשר מיהודה משומרון אל תוך תחומי "הקו הירוק" התקיים קשר שתיקה בין המדינה לבין המבריחים הערבים.

על פי העדויות במשך שנים התקיימה מדיניות סדורה של "העלמת עין", עד כדי מתן הוראה לפקחי משרד החקלאות שלא לאכוף את החוק ולהתיר לבשר המוברח להיכנס באין מפריע לתחומי "הקו הירוק" (בשר שבדרך כלל רקוב ואינו ראוי לאכילה).

אחד מהפקחים אשר בקיא בפרטים התראיין וטען: "עצמו עיניים במודע. הייתה הנחיה, אך נאמר לשוטרים ולפקחים לא לאכוף אותה. באופן רשמי ההיתר היה להכניס את הבשר למפעלים במזרח ירושלים, אך למעשה מרגע שחצו את המחסומים לא הייתה כל מניעה להגיע איתו למערב העיר, לבית-שמש ולתל-אביב".

מהמידע שהתקבל עולה כי במשך שנים הסכימו כל רשויות הממשלה הנוגעות בדבר לאפשר את הכנסת הבשר ה"פלסטיני", אשר לא עומד בתקנים הבריאותיים של משרד החקלאות הישראלי, מטעמים מדיניים.
מדובר בראש ובראשונה במשרדי החקלאות והבריאות, אף שעדכונים הועברו גם לראש הממשלה ולשרי הביטחון והחוץ שכיהנו בישראל מתחילת העשור.

וכך קרה שלמרות שכניסת הבשר היא בניגוד לחוק ובנוסף מסכנת את בריאות הציבור, הייתה הנחייה לאפשר את כניסתו לתחומי "הקו הירוק" כדי למצוא חן בעיני האמריקאים והאירופים (שר החוץ שכיהן בתחילת העשור ב-2 ממשלות נתניהו האחרונות היה אביגדור ליברמן).
עוד פורסם שהגורם שפנה למשרדי הבטחון היה מטעמו של מתאם הפעולות בשטחים, האלוף פולי מרדכי.

אולם בחודשים האחרונים חל מפנה במדיניות העלמת העין של ישראל, ומאז כניסתו של אורי אריאל (הבית היהודי) למשרד החקלאות ישנה הנחייה חדשה – לאכוף את החוק (עניין שהוא כל כך בסיסי ומובן מאליו, אך לא בישראל).

אך לא כולם מרוצים מהמדיניות החדשה, וכעת מתפרסם כי גורמים אמריקאים (בעיקר משגרירות ארה"ב בישראל) לוחצים על ממשלת ישראל, ובעיקר על משרד החקלאות, להתיר את הכנסת הבשר לתחומי "הקו הירוק".
בנוסף לגורמים זרים אשר לוחצים על משרד החקלאות, ישנו גם את האלוף מרדכי, אשר שלח מכתבים למשרד החקלאות ובהם ביקש להמשיך במדיניות "העלמת העין" משום "החשש שהרשות הפלסטינית תחרים את ישראל".
בתגובה ענה לו מנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, כי לנוכח הכשל הוטרינרי לא תותר כניסת הבשר למרות הלחצים מצד גורמים זרים: "פגיעה בריאותית באזרחי ישראל מול הטיעון שהרש"פ תחרים אותנו בלתי מתקבלת על הדעת. מערכת ההסכמים בין הצדדים מאפשרת לישראל למנוע סכנה בריאותית, ובמכתבך אין מועד ברור ותוכנית עבודה שתביא לתוצאה של עמידה בתקנים"

ובראיון שהעניק לאחרונה לגלי צה"ל ובו התייחס ללחץ האמריקאי אמר השר אריאל: "כשהם יהיו מוכנים להכניס את הבשר הזה לוושינגטון, אנחנו נסכים להכניס אותו לתל-אביב".

יש לציין שבמסמך שנכתב בקיץ 2015 הובאה גם העמדה של משרד הבריאות, ובה נטען כי "מבחינה מקצועית אין מקום לאפשר את הכנסת המוצרים, וההסכמה ניתנה עקב פניית גורמים מדיניים"

מקריבים את בריאות הציבור כדי לא להרגיז את הערבים (בשר רקוב שהוברח מיו"ש)

מקריבים את בריאות הציבור כדי לא להרגיז את הערבים (בשר רקוב שהוברח מיו"ש)

135639300223150634a_b

קיבל מכתבים משלל גורמים כדי לא לאכוף את החוק (השר אריאל)

הגורם הישראלי שפועל למען הערבים (האלוף פולי מרדכי)

הגורם הישראלי שפועל למען הערבים (האלוף פולי מרדכי)

ובמקביל מתפרסמת גם רשימה חלקית של מסעדות בישראל אשר הגישו ללקוחותיהם בשר רקוב אשר קנו מהערבים.
בין הערים אשר בשטחן נמצאות חלק מהמסעדות אפשר למצוא ערים מרכזיות כמו ראשון לציון, תל אביב, ונתניה.
לרשימת חלק מהמסעדות ליחצו כאן.

One comment

  • גורם בענף גם אמר שיהיהנ כעת מחסור רב בבשר אדום מכיוון ש4/5 מכלל הבשר בארץ הוא מהשטחים והיתר 1/5 זה בשר טרי ישראלי עוד ציין שבהברחה הבש עולה 80 לעומת 120-130 לבשר שלנו ,שלא נדע אין יותר ללכת למסעדות עד שיתקנו את זה הכל כסף היום לצערי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.