7 חודשי מאסר ללוחם שהכה עצורים ערבים אבל מותר לשב"כ להכות ולענות עצורים יהודים

בס"ד

שוב רואים שממשלת הזדון של נתניהו, יעלון, בנט ודרעי מבצעת מדיניות צבועה ואנטישמית.

Israeli soldiers2

מאתר ערוץ 7:

שבעה חודשי מאסר נגזרו על לוחם "נצח יהודה" שהורשע בשני מקרים בהם היכה עצורים ערבים. סנגורו מתקומם על העונש.
שלמה פיוטרקובסקי, ב' באדר תשע"ו, 11/02/16

שבעה חודשי מאסר בפועל, שישה חודשי מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי, נגזרו אתמול (ד') על לוחם גדוד "נצח יהודה" שהורשע בשני מקרים של הכאת עצורים ערבים בבסיס חרמש בו שהה הגדוד לפני מספר חודשים.

השופטים, סא"ל אחסאן חלבי, רס"ן אלדד אמריל וסרן מיכאל בן שימול הרשיעו את הלוחם בהתעללות ובהתעללות בנסיבות מחמירות.

השופטים כתבו בגזר הדין כי יש צורך להרתיע לוחמים אחרים מביצוע מעשים דומים, במיוחד על רקע הישנות המקרים של פגיעה בעצורים ערבים בגדוד נצח יהודה.

"צרכי ההתרעה במקרה דנן ברורים מאליהם, והמסר צריך להיות חד וברור", כתבו השופטים כנימוק לעונש החמור שהטילו על הלוחם.

במהלך ניהול המשפט, הביא סנגורו של הלוחם, עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, לתיקון כתב האישום המקורי שייחס ללוחם ארבעה מקרים של תקיפת עצורים, ובסופו של דבר הוא הורשע בשני מקרים בלבד.

בנוסף נשמעו עדויות לטובת החייל, וכך מפקדו העיד כי: "זה החייל הכי טוב שיש, חייל שאפשר לסמוך עליו, עם ראש על הכתפיים, גם בתקופות עמוסות ופעילות מבצעית, שאלו מצבים לחוצים וקשים".

הרב יצחק בר חיים ממקימי הנח"ל החרדי העיד על קשריו עם החייל אותו הגדיר כ"צדיק", וכי המעשה המיוחס לו אינו מאפיין אותו והוא בטוח כי נבע מנסיבות השירות המלחיצות והקשות.

הרב בר חיים אמר כי עצם גיוסו של הלוחם כנגד עמדת הסביבה החרדית בה גדל היא "צעד נועז", וביקש שהשופטים יבינו כי גזר דין חמור ישמש את הקהילה החרדית המתנגדת לשירות צבאי, וכן ביקש לחשוב כיצד המשפחות החרדיות שכן שולחות את ילדיהם לצבא כדוגמת משפחת הלוחם הנאשם, אשר קיבלה באופן קשה מאוד את העמדתו לדין, יתייחסו לעניין.

"ההורים גיבורים, תראו אותם, זה הציבור ששולח לצבא, עכשיו גם הם לא ישלחו?", אמר הרב בר חיים.

למרות זאת, נציגי התביעה, סרן אבישי קפלן וסגן בר סיון, דרשו להטיל על הלוחם עונש משמעותי, וביקשו כי העונש שיוטל בגין כל אחד מהמקרים יהיה במצטבר וברף הענישה העליון ביותר, ובסופו של דבר נגזרו על הלוחם שבעה חודשי מאסר בפועל.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, אשר ייצג את הלוחם, מאשים את פרקליטות המבצעים בנתק מהלוחמים, ומסר בתגובה: "גזר הדין בעניינו של החייל הינו גזר דין מחמיר שמבטא את מגמת ההחמרה בבתי הדין הצבאיים והניתוק המוחלט של בתי הדין והפרקליטות לעניינים מבצעיים מהשטח עצמו, והמציאות הקשה עמה מתמודדים הלוחמים יומיום במהלך פעילותם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.