אמר או לא אמר? – ח"כ מייקל אורן ("כולנו") והתסבוכת

ח"כ מייקל אורן ("כולנו") השתתף אתמול (שבת – ט"ז בכסלו תשע"ו) באירוע "שבתרבות"  בבאר שבע וצוטט כאומר כי "אובמה הכניס לבית הלבן ערכים מוסלמיים רדיקליים לבית הלבן. אובמה לעולם לא יוציא מפיו את המונח הזה איסלאם קיצוני או קיצוניים אלימים משום שהוא מגדיר מי משתייך לעולם הזה. אובמה נחשף לעולם המוסלמי ולערכיו".

אולם מספר שעות לאחר מכן אורן הכחיש בתוקף את הדברים ובתגובה אמר כי "במהלך ראיון ב'שבתרבות' בבאר שבע התבקשתי להסביר את השקפת עולמו של הנשיא אובמה. תפיסת עולמו עוצבה בין היתר בנעוריו ממגע עם האסלאם – מגע שהוא בעצמו העיד עליו בספריו והיא הושפעה מהלך הרוח בקמפוסים האמריקאים.
הושטת היד לעולם המוסלמי, הרתיעה משמוש בכוח צבאי וחוסר ההבחנה בין בנייה בגבעה הצרפתית לאיתמר הייתה קוראת תיגר על כל ממשלה בישראל. חשוב לציין שאני גם שיבחתי את השיתוף הפעולה הביטחוני ההדוק בין ישראל לבין ארה"ב בראשותו של אובמה. חובתנו להכיר בזכות של כל ממשל לגבש השקפת עולם שונה משלנו.  אני דוחה מכל וכל את הטענה שתקפתי את הנשיא אובמה – יש כאן ניסיון ציני לעשות כותרת מניתוח מפוקח ואחראי"

נציין כי אין זו הפעם האחרונה שדבריו של אורן, בעברו שגריר ישראל בארה"ב, מעוררים סערה הן בארה"ב והן בישראל.
בקיץ האחרון (יוני 2015 למניינם) היה אורן עסוק בקידום ספרו החדש שעסק בתקופת כהונתו כשגריר בארה"ב, ובו הוא חושף את הקרע שנוצר ביחסי ישראל ארה"ב. קרע שלדעתו נוצר בעיקר בגלל עמדותיו הפרו אסלאמיות של הנשיא חוסיין אובמה.

כך למשל דווח ב"ניו יורק פוסט" שבספר (ששמו "בעלת ברית") חושף אורן את העויינות חסרת התקדים של ממשל אובמה נגד ישראל.
מספר ימים לאחר מכן פירסם אורן מאמר ב"וול סטריט ז'ורנל" ובו האשים את אובמה בפגיעה ביודעין ביחסי ארה"ב וישראל.
ובהזדמנות אחרת (עדיין במהלך חודש יוני 2015), במאמר שכתב לאתר "פוריין פוליסי" התבטא אורן כי "אובמה אובססיבי כלפי העולם המוסלמי כי דמויות האב המוסלמיות בחייו נטשו אותו".

נזכיר כי בתחילת כהונתו כשגריר ישראל בארה"ב (אי שם ב-2010) התבטא אורן ההיפך הגמור וטען אז כי הנשיא אובמה הוא ידיד ותומך גדול של ישראל.

ידיד ישראל או מוסלמי שונא ישראל? (אורן ואובמה)

ידיד ישראל או מוסלמי שונא ישראל? (אורן ואובמה)

"בעלות הברית": הספר שעורר סערה

"בעלות הברית": הספר שעורר סערה

One comment

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אובמה לא מוכן להישבע שהחליפה בגדדי הוא רשע.
    אם יש להם שכל בארהב ישאלו אותו אם לדעתו החליפה הוא רשע?כן או לא??
    הסיבה שהוא לא מוכן לקרוא לזה טרור אסלמי קיצוני היא בגלל שהוא חושב שהם צדיקים ומעדיף לא להתייחס אליהם כדי לא להיכשל בלשונו–>זו הסיבה ולא בגלל שהוא מסרב להכליל את כל המוסלמים או בגלל שהוא חושב שזה לא חכם לתת להם במה וכו' כמו שהוא מנסה לטעון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *