שמאלנים: "יהודים רוצחים. ערבים לא"

אמש (שלישי – יג' בתמוז תשע"ה) התייחס חבר הכנסת ינון מגל (הבית היהודי) לרצח של מלאכי רוזנפלד הי"ד, ובפוסט בעמוד הפייסבוק שלו התייחס לאומה הערבית וחיבתה לדם ורצח: "אומה ערבית שמביאה לעולם בעיקר דם ודמעות ולנו קוראים פושעי מלחמה. האנטישמיות חזרה בגדול מלאכי רוזנפלד נפל".

בתגובה לפוסט של מגל פירסמה חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ פוסט משלה שבו "מעדה" כשכתבה כי מלאכי רוזנפלד נהרג ואילו הנער מוחמד אבו חדיר (שחוסל על ידי יהודים בקיץ תשע"ד – 2014) נרצח:
"שום דבר אינו מצדיק את ההשתלחות חסרת הרסן של ח"כ מגל באומה ערבית שלמה. ינון מגל נוהג בחוסר אחריות. בעוד יומיים יחול יום השנה לרצח של מוחמד אבו חדיר. המתח באוויר מורגש ומילים מסיתות שכאלה עלולות להפוך לחומר נפץ.
כואב הלב על מלאכי רוזנפלד שנהרג בפיגוע הירי. תנחומיי הכנים להוריו אליעזר ושרה".

מאוחר יותר, משהבינה רוזין כי האמת שלה עלולה לגרום לה נזק תדמיתי היא פרסמה תגובה ובה כתבה: "בעקבות הערות שהסבו את תשומת לבי לניסוח הפוסט, תוקן הנוסח. מלאכי רוזנפלד ז"ל נרצח כמובן ואין חולק על כך"

יהודים נהרגים וערבים נרצחים (מיכל רוזין)

יהודים נהרגים וערבים נרצחים (מיכל רוזין)

שמאלני נוסף שהתבטא בעד ערבים ונגד בני עמו היהודים הוא השחקן משה איבגי, שדיבר היום (רביעי – יד' בתמוז תשע"ה) במתנ"ס הדר שבחיפה במסגרת פרוייקט של הסינמטק המקומי, ואמר את הדברים הבאים: "אין צורך לממן פרויקט הנצחה לזכרו של השר רחבעם זאבי. הוא היה פושע ולמדינה אסור לתקצב את פרויקט הנצחתו ב-3 מיליון ש"ח".

אך מאידך טען איבגי כי אסור לשרת התרבות מירי רגב לעצור תקציבים המממנים הצגה המהללת מחבל ערבי שרצח את החייל משה תמם הי"ד: "מי היא שתחליט מה מותר ומה אסור להציג?!
זה לא מתפקידה להיות הצנזור והקומיסר אלא לדאוג לקיום התרבות ולתקצב את התרבות"

משה איבגי: לא למימון הנצחת שר שלחם במלחמות ישראל, אבל כן למימון הצגה על מחבל

משה איבגי: לא למימון הנצחת שר שלחם במלחמות ישראל, אבל כן למימון הצגה על מחבל

One comment

 • נרי אבנרי

  "הם היו כאן ראשונים, אספו עצים והדליקו את "מדורת השבט". אח"כ השתלטו על כל מוסדות השלטון, תוך שהם מלשינים, רודפים, מבאישים ומכפישים את יריביהם. אחרי שקבעו את אנשיהם בצמרת צה"ל, באקדמיה, בתרבות, ובתקשורת- הקימו את הטאבו, ורשמו את המדינה על שמם. מאז, הם בעלי הבית."
  .
  נרי אבנרי
  .
  https://www.facebook.com/hanan.d.weiss/posts/10153497309774432?pnref=story

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.