כתב נושא: האם אתם חושבים שצריך להגביל את חופש הביטוי וזכות הציבור לדעת?  (נקרא 51783 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
האם אתם חושבים שצריך להגביל את חופש הביטוי &#
« להגיב #250 ב- : מאי 30, 2010, 15:00:53 »
מה קרה? מפחד להתווכח?

לא, פשוט אני צריך אז להסביר לך למה מה שאתה כותב זה לא קשור, איך מה שאתה כותב זה פשוט טמטום, ולמה להרביץ לאנשים חפים מפשע זה לא בסדר.
כנ''ל למה לי יש זכות לחופש ביטוי בכל הנוגע לרצון לשלום ולמה לך אין זכות להרביץ לאף אחד, מה ההבדל וכל מני דברים שהם מובנים מראש לבן אדם נורמלי.
והתגובה שלך יהיו 2 משפטים מלא דמגוגיה ושטויות.
לכן אין טעם.

בינתיים יש לי ויכוח מעניין עם m4a1 וחירותניק.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מדוע חופש ביטוי מוחלט הוא רמיסה של אותו "מיעוט ממורמר"?
להפך, לכל מפלגה יש את היכולת "לדבר דוגרי" והעם יבחר מה שיתאים לו. אם כל העם יבחר להעיף את הערבים, אז כנראה שהערבים צריכים לעוף. עצם זה שתמנע מאנשים להגיד את זה לא ימנע מהם לרצות לעשות את זה, ולבסוף זה יקרה כי הרצון הוא שקובע לא מה מותר ומה אסור.

ענית בעצמך, עצם זה שאתה רומס את הזכות של המיעוט, זה מונע ממך הליך הוגן של קיום החברתי.
הפעם זה ערבים, מחר זה מזרחים, או מתנחלים או חרדים או משהוא אחר.
אני לא חושב שאתה רוצה לחיות בחברה ומדינה, שיכולה לעשות כל העולה על רוחה, בכל הקשור לזכויות האישיות שלך, כי הרוב רוצה בכך, באופן בלתי מוגבל בכלל.
ולשאלתך השנייה, החוק ומאפייני הדמוקרטיה ימנעו מהם לעשות את זה.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *

ציטוט
כל זה בכלל לא רלוונטי, אני דיברתי על "פסק הדין" שלא היה ולא נברא לפני בחירות 2009.

מה זאת אומרת לא היה פס''ד? יש לך את ההחלט/כתבה? נשמע לי תמוה.

ציטוט
ממתי מותר לח"כ לנצל את החסינות ע"מ לבקר במדינות אויב וראשי טרור על דעת עצמו?

http://news.walla.co.il/?w=/9/1295019

ציטוט
בהצעת החוק קיימת הסתייגות, על פיה רק במידה שהמועמד יוכיח כי בעצם הגעתו למדינת אויב לא היתה תמיכה במאבק מזוין, יוכל להתמודד לכנסת. לדברי ח"כ אורלב, "צריך להסיר את מסיכת הצביעות ולתבוע מהמנהיגות הערבית נאמנות בלתי מסויגת למדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, כפי שכל מדינה דמוקרטית נאורה תובעת זאת מנבחריה".

וזה כמובן בתנאי שהחוק הזה עבר(אני לא יודע) לפני הביקור שלהם.

וזה קצת צביעות שבינתיים משרד הביטחון מוכר נשק ללוב
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1039213.html

ציטוט
הלח"י ואצ"ל 99.9% מהזמן לא הפנו את הרובים שלהם לכיוון אנשים לא חמושים, הם הרגו אך ורק מתוך הגנה עצמית ובזכותם אתה גם כותב בפורום הזה בשפה העברית. תסכים איתי שזה לא הגיוני שישבו בכנסת ישראל ערבים שאינם מסתייגים מארגוני טרור שאינם מבדילים בין נשים וילדים.
ומתי בדיוק מרזל עודד פיגועים (בתור פוליטיקאי) באופן גלוי? אני דווקא שמעתי אותו מסתייג משריפת מסגדים לא מזמן אבל שיהיה..

99.9 אחוז? לא הייתי מגזים עם האחוזים. הלח''י והאצ''ל ביצעו אין ספור פיגועים במטרות אזרחיות, המפורסמת ביותר היא כמובן דיר יאסין.
ולכן הם ארגון טרור לכל דבר.
ומה זה "חברי כנסת ערבים שאינם מסתייגים מטרור"? הם תומכים בזה באופן גלוי וברור? כן אז המקום שלהם הוא במאסר.
הם מבינים את הטרור או רואים בו דרך להבאת המצוקה של הצד השני, אך מגנים בכל תוקף(בגלוי אני לא מדבר על מה שהם עושים בחדרי חדרים שאנחנו לא יודעים)? לגיטימי בדיוק כמו שזה לגיטימי
שח''כ יהודי משבח את הלח''י והאצ''ל על אף היותם ארגוני טרור. במיוחד שאלו היו האלטרנטיבה היחידה(ויסלחו לי אנשי ההגנה) של היהודים אז להאבק בבריטים ובערבים.

ואני לא יודע אם מרזל בתור פוליטיקאי עודד פיגועים, אבל סביר להניח שאם הוא עודד פיגועים לפני שהוא היה ח''כ, ועכשיו אם הוא יעודד פיגועים שיש לזה מחיר פוליטי רחב,
כנראה שאין לו עם זה יותר מדי בעיות.
חוץ מזה, בפיגוע של נתן זאדה לדוגמה, הוא פשוט העביר את האשמה למדינת ישראל וגימד את הפיגוע. מה ההבדל בין זה למה שטיבי עושה(מגמד את הפיגוע ומאשים את ממשלת ישראל בסבל הפלסטיני)?

ציטוט
זו בהחלט טענה לא רלוונטית, מר"צ רצו לפסול את כהנא מאותה סיבה שאתה רוצה לפסול את מרזל,  מסיבה אידיאולוגית, וכן אולי אתה יכול להגיד גם את אותו הדבר עליי על כך שאני רוצה לפסול את המפלגות הערביות, כי אני רוצה כנסת נקייה מפוסט ציונים,  אבל אני לא מתבייש בזה.

לכן בכל פסילה יש מניעה פוליטי.

ציטוט
אתה אדם חלש אופי אם אתה כמו זומבי הולך אחרי כל הפסיקות של בג"צ במיוחד כאשר לא היה להם פסיקה כלל בנוגע למפלגות הערביות ב2009, וכולם יודעים שרוב האנשים שנמצאים שם הם אנשי מר"צ ושמאלה מהם (שכנראה אתה מזוהה איתם),

בנוגע לפס''ד שוב אני ישמח לכתבה.
אני לא אמרתי שאני אוטומטית מסכים עם בג''צ על הכל(לרוב כן)אני רק מסביר שאין קשר בתמיכתה של קדימה למהלך מסוים להכסמתי או אי הסכמתי וזה לא רלוונטי.
וזה לא נכון, יש בבג''צ שופטים דתיים שמרנים וימנים(אם אני לא טועה מצא או קדמי, בכל אופן ראה את המתנגדים בפס''ד דנילוביץ+פס''ד אליס מילר שהציגו עמדות שמרניות) שנוגדים את דעותיהם של מרץ.

ציטוט
ציטוט
ובשם זכויות "אדם" הם מוכנים למכור את מדינת ישראל תמורת נזיד עדשים, כמובן שהם אנשים משכילים ברמה יוצאת דופן והם משתמשים בהשכלה הזאת שלהם כדי לדחוף את האגנדה הפוליטית שלהם על כלל הציבור.
אה וההוא שברח (עזמי בשארה) עדיין מקבל פנסיה מהכיס שלי שלך, אבל כמובן ש"בג"צ יעשה צדק כשיהיו הוכחות".

אוי נו אף אחד לא מוכר את המדינה, יש זכויות אדם ויש מדינה, ברגע שיש ניגוד צריך להחליט מה יותר חשוב.
חוץ מחריגים(כמו הזכות לחופש העיתונאות מול הזכות לביטחון המדינה באופן מובהק) ערך הבסיסי במדינה דמוקרטית חשוב יותר.
למה? כי אם זה לא יהיה חשוב זה יפגע יותר בך שזה יבוא בהפוכה.
הרי התפקיד של שופט הוא לבחון את הצדק ללא קשר למסביב, ולכן זכויות הצדק והאדם הם בראשו.
די הגיוני לא?

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #253 ב- : מאי 30, 2010, 15:56:00 »
לא, פשוט אני צריך אז להסביר לך למה מה שאתה כותב זה לא קשור, איך מה שאתה כותב זה פשוט טמטום, ולמה להרביץ לאנשים חפים מפשע זה לא בסדר.
כנ''ל למה לי יש זכות לחופש ביטוי בכל הנוגע לרצון לשלום ולמה לך אין זכות להרביץ לאף אחד, מה ההבדל וכל מני דברים שהם מובנים מראש לבן אדם נורמלי.
והתגובה שלך יהיו 2 משפטים מלא דמגוגיה ושטויות.
לכן אין טעם.

בינתיים יש לי ויכוח מעניין עם m4a1 וחירותניק.

לא,במדינה נורמלית היו כבר זורקים אותך לכלא בעוון בגידה.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #254 ב- : מאי 30, 2010, 16:01:31 »
לא,במדינה נורמלית היו כבר זורקים אותך לכלא בעוון בגידה.

נכון מאוד

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #255 ב- : מאי 30, 2010, 16:19:10 »
נכון מאוד
אני שמח שלפחות אנחנו מסכימים על משהו.אם זה היה תלוי בי כבר מזמן לא היו שמאלנים בפורום אבל למזלם חיים חושב אחרת ממני.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #256 ב- : מאי 30, 2010, 17:02:03 »
מה זאת אומרת לא היה פס''ד? יש לך את ההחלט/כתבה? נשמע לי תמוה.

אשמח אם תמצא לי את הנימוקים, כי אני לא קראתי ולא שמעתי אותם..
העובדה היא שבג"צ קיבל את הערעור של של סיעת בל"ד ורע"מ תע"ל פה אחד, למעט אדמונד לוי (הדתי לאומי), מה שמוכיח באופן מובהק שבג"צ זה לא יותר מבית פוליטי.

ציטוט
http://news.walla.co.il/?w=/9/1295019
וזה כמובן בתנאי שהחוק הזה עבר(אני לא יודע) לפני הביקור שלהם.

וזה קצת צביעות שבינתיים משרד הביטחון מוכר נשק ללוב
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1039213.html

מסכים איתך, ואם זה עבר בקריאה שלישית זה רק מעיד עד כמה אוכפים את החוק בארץ,  והעונש לפני כן לא היה מופנה כלפי ח"כים שיש להם חסינות כנראה.

ציטוט
99.9 אחוז? לא הייתי מגזים עם האחוזים. הלח''י והאצ''ל ביצעו אין ספור פיגועים במטרות אזרחיות, המפורסמת ביותר היא כמובן דיר יאסין.
ולכן הם ארגון טרור לכל דבר.
ומה זה "חברי כנסת ערבים שאינם מסתייגים מטרור"? הם תומכים בזה באופן גלוי וברור? כן אז המקום שלהם הוא במאסר.
הם מבינים את הטרור או רואים בו דרך להבאת המצוקה של הצד השני, אך מגנים בכל תוקף(בגלוי אני לא מדבר על מה שהם עושים בחדרי חדרים שאנחנו לא יודעים)? לגיטימי בדיוק כמו שזה לגיטימי
שח''כ יהודי משבח את הלח''י והאצ''ל על אף היותם ארגוני טרור. במיוחד שאלו היו האלטרנטיבה היחידה(ויסלחו לי אנשי ההגנה) של היהודים אז להאבק בבריטים ובערבים.

ואני לא יודע אם מרזל בתור פוליטיקאי עודד פיגועים, אבל סביר להניח שאם הוא עודד פיגועים לפני שהוא היה ח''כ, ועכשיו אם הוא יעודד פיגועים שיש לזה מחיר פוליטי רחב,
כנראה שאין לו עם זה יותר מדי בעיות.
חוץ מזה, בפיגוע של נתן זאדה לדוגמה, הוא פשוט העביר את האשמה למדינת ישראל וגימד את הפיגוע. מה ההבדל בין זה למה שטיבי עושה(מגמד את הפיגוע ומאשים את ממשלת ישראל בסבל הפלסטיני)?

המטרה בדיר יאסין הייתה לכבוש את האזור ללא הרג של לא חמושים, אבל זה מאוד יפה מצידך לקבל מראש שהאצ"ל ולח"י לא הבדילו בין גברים נשים ילדים והתנהגו כמו הרוצחים הברברים של אש"ף וחמאס.
ונכון ההגנה התנהגו כמו שפנים וקיבלו כמעט כל מה שהבריטים אמרו להם, והם גם עזרו להם להסגיר אנשי אצ"ל ולח"י לבריטים.
הם לא תומכים בו באופן גלוי וברור מכיוון שהם לא עד כדי כך טיפשים, אבל הם בהחלט עושים כל מאמץ  שהחברה הישראלית תשנא אותם משום מה, ולטענתך אתה אינך תמים אז מדוע כשזה נוגע למרזל אז אתה מנסה למצוא בכל דרך אפשרית את מה שלא בסדר אצלו, למרות שגם הוא לא תומך בטרור יהודי באופן גלוי, אבל כשזה בנוגע לערבים אתה מנסה לטשטש בכל דרך אפשרית את הברית ביניהם לבין ארגוני הטרור בטענה ש"הם לא עשו את זה באופן גלוי" הרי זה בדיוק מה שמרבית שופטי בג"צ עושים כי הם רואים בערבים שותפים שלהם לחיסול מדינת ישראל כמדינה יהודית, כי הרי כולנו יודעים שאהרון ברק למשל חשב שהיהודים רוצים לזרוק את הערבים לים, ושמדינת ישראל היא מדינת כלל אזרחיה מבחינתו, אני רק מקווה שאתה חושב כמוהו, כי מה שאתה אומר מעיד על זה.
אבל בכל הנוגע לח"כים שנינו ממחזרים טענות אז אני מציע שנסיים כאן את הדיון בזה, כי זה לא מתקדם לשום מקום, ובוא נסכם שמי שתומך בטרור (מכל כיוון) אין לו מקום בכנסת.
ובקשר לנתן זאדה, אתה צודק במידה ומרזל אמר את זה, אז הוא באמת לא היה צריך להאשים את הממשלה זאת הייתה טענה די מטופשת מצידו.

ציטוט
אני לא אמרתי שאני אוטומטית מסכים עם בג''צ על הכל(לרוב כן)אני רק מסביר שאין קשר בתמיכתה של קדימה למהלך מסוים להכסמתי או אי הסכמתי וזה לא רלוונטי.
וזה לא נכון, יש בבג''צ שופטים דתיים שמרנים וימנים(אם אני לא טועה מצא או קדמי, בכל אופן ראה את המתנגדים בפס''ד דנילוביץ+פס''ד אליס מילר שהציגו עמדות שמרניות) שנוגדים את דעותיהם של מרץ.

זה לא ממש רלוונטי לדיון הנוכחי, פשוט זכור לי שטענת שהינך "איש מרכז" אז אני פשוט הראיתי לך שאם אתה מסכים עם רוב הצעדים של בג"צ אז אתה שמאלני קיצוני, זה הכל.
וזה נכון שבבית המשפט העליון יש כיום שני ימנים מתוך 15 שופטים, אדמונד לוי ואליקים רובינשטיין (מאוד "פלורליסטי" מצידם).
ובהודעה שלך הרגע התוודת באופן ברור ביותר שבג"צ איננו "בית דין גבוה לצדק" אלא בית פוליטי ממש כמו הפרלמנט, ותאמין לי שרק בשביל זה היה שווה לנהל איתך את כל הדיון הזה..

ציטוט
אוי נו אף אחד לא מוכר את המדינה, יש זכויות אדם ויש מדינה, ברגע שיש ניגוד צריך להחליט מה יותר חשוב.
חוץ מחריגים(כמו הזכות לחופש העיתונאות מול הזכות לביטחון המדינה באופן מובהק) ערך הבסיסי במדינה דמוקרטית חשוב יותר.
למה? כי אם זה לא יהיה חשוב זה יפגע יותר בך שזה יבוא בהפוכה.
הרי התפקיד של שופט הוא לבחון את הצדק ללא קשר למסביב, ולכן זכויות הצדק והאדם הם בראשו.
די הגיוני לא?

השאלה היא מה יותר חשוב לאותו שופט פלוני או אלמוני, ולא מה יותר חשוב כדי שהמדינה תשרוד או כדי "לשמור על זכויות האדם", אחרי הכל השופטים הם גם בני אדם וגם להם יש דעות, ועם השכלה יוצאת דופן כמו שלהם, תאמין לי שהם יכולים להעמיד לדין גם קוף, או כמו שאהרון ברק אמר פעם- "הכל שפיט".
וכשלשופטים יש הרבה סמכויות כמו שיש להם בארץ הם צריכים לקחת בחשבון את מה שההחלטה שלהם תעשה לסביבה ולא רק לאדם הפרטי, לא טוב להם? אז ראוי שיוותרו על הסמכות שלהם ויפה שעה אחת קודם.

צר לי אחי, היה לנו דיון מצויין ואני מאוד נהנתי, אבל  אני חייב ללכת אולי אני עוד יסיים איתך את הדיון בהמשך.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ציטוט
אשמח אם תמצא לי את הנימוקים, כי אני לא קראתי ולא שמעתי אותם..
העובדה היא שבג"צ קיבל את הערעור של של סיעת בל"ד ורע"מ תע"ל פה אחד, למעט אדמונד לוי (הדתי לאומי), מה שמוכיח באופן מובהק שבג"צ זה לא יותר מבית פוליטי.

רגע זה שלא מצאת שום נימוק זה לא אומר שאין, זה רק אומר שלא מצאת, אני גם יחפש.
הרי ברור שהיה לזה פס''ד, זה ההליך, זה כמו שתלך לבנק או משהוא ולא יקבלו אותך הפקידה.

ולא, זה אומר שבג''צ קיבל את הערעור, אותו בג''צ שאישר לשבח את גולדשטיין(או שאז כולם שם היו כהניסטים?).

ציטוט
מסכים איתך, ואם זה עבר בקריאה שלישית זה רק מעיד עד כמה אוכפים את החוק בארץ,  והעונש לפני כן לא היה מופנה כלפי ח"כים שיש להם חסינות כנראה.

אז זה לא עניין של הפליה במקרה הזה.

ציטוט
המטרה בדיר יאסין הייתה לכבוש את האזור ללא הרג של לא חמושים, אבל זה מאוד יפה מצידך לקבל מראש שהאצ"ל ולח"י לא הבדילו בין גברים נשים ילדים והתנהגו כמו הרוצחים הברברים של אש"ף וחמאס.
ונכון ההגנה התנהגו כמו שפנים וקיבלו כמעט כל מה שהבריטים אמרו להם, והם גם עזרו להם להסגיר אנשי אצ"ל ולח"י לבריטים.

אה לא הייתה להם את המטרה הזאת בכלל, אף על פי שנהרגו 120 איש.
כמובן גם לדוד רזיאל לא היה שום רצון לפגוע בחפים מפשע שהוא הניח פצצות, כנ''ל לפיגועים של אנשי האצ''ל ורציחות ברכבות, במסעדות, בתי קולנוע וכו'.
איזה כיף זה לסובב את הדברים.
שלא תבין לא נכון, אין לי שום בעיה שהם רצחו, זה חלק מהמאבק בתנאים המגבילים שהיו אז, אבל להתעלם מההיסטוריה זה קצת מצחיק לא?

ציטוט
הם לא תומכים בו באופן גלוי וברור מכיוון שהם לא עד כדי כך טיפשים, אבל הם בהחלט עושים כל מאמץ  שהחברה הישראלית תשנא אותם משום מה, ולטענתך אתה אינך תמים אז מדוע כשזה נוגע למרזל אז אתה מנסה למצוא בכל דרך אפשרית את מה שלא בסדר אצלו, למרות שגם הוא לא תומך בטרור יהודי באופן גלוי, אבל כשזה בנוגע לערבים אתה מנסה לטשטש בכל דרך אפשרית את הברית ביניהם לבין ארגוני הטרור בטענה ש"הם לא עשו את זה באופן גלוי" הרי זה בדיוק מה שמרבית שופטי בג"צ עושים כי הם רואים בערבים שותפים שלהם לחיסול מדינת ישראל כמדינה יהודית, כי הרי כולנו יודעים שאהרון ברק למשל חשב שהיהודים רוצים לזרוק את הערבים לים, ושמדינת ישראל היא מדינת כלל אזרחיה מבחינתו, אני רק מקווה שאתה חושב כמוהו, כי מה שאתה אומר מעיד על זה.

דבר ראשון ברק לא פעם ציין שמדובר כאן במדינה דמוקרטית יהודית, אולי די לקשר כל דבר מקיצון אחד לקיצון שני?
והסברתי לך, את שניהם לא ניתן לפסול מאותה סיבה שהם לא עוברים על שום חוק שיכול לפסול אותם.
זה שהציבור לא אוהב אותם(ערבים או מרזל), וזה שהציבור עושה 2+2 לא אומר שלא צריך לתת להם לרוץ, כי אי אפשר להוכיח למה אסור להם.

ציטוט
אבל בכל הנוגע לח"כים שנינו ממחזרים טענות אז אני מציע שנסיים כאן את הדיון בזה, כי זה לא מתקדם לשום מקום, ובוא נסכם שמי שתומך בטרור (מכל כיוון) אין לו מקום בכנסת.
ובקשר לנתן זאדה, אתה צודק במידה ומרזל אמר את זה, אז הוא באמת לא היה צריך להאשים את הממשלה זאת הייתה טענה די מטופשת מצידו

אוקי
ציטוט
זה לא ממש רלוונטי לדיון הנוכחי, פשוט זכור לי שטענת שהינך "איש מרכז" אז אני פשוט הראיתי לך שאם אתה מסכים עם רוב הצעדים של בג"צ אז אתה שמאלני קיצוני, זה הכל.
וזה נכון שבבית המשפט העליון יש כיום שני ימנים מתוך 15 שופטים, אדמונד לוי ואליקים רובינשטיין (מאוד "פלורליסטי" מצידם).
ובהודעה שלך הרגע התוודת באופן ברור ביותר שבג"צ איננו "בית דין גבוה לצדק" אלא בית פוליטי ממש כמו הפרלמנט, ותאמין לי שרק בשביל זה היה שווה לנהל איתך את כל הדיון הזה..

ממש לא, אני גם מסכים עם חיים שיש צורך במשטר של שוק חופשי(לא במאה אחוז) ועם רון בן מיכאל שלא כל הרוסים הם שיכורים וזונות(אני מתאפק לא לזרוק עקיצה לרון) אז?
ומה זה מאוד פלורליסטי? אתה רוצה שיהיו שופטים ימניים רק כדי שתרגיש שיש יצוג כללי? אני רוצה את מי שהכי מתאים(עוד נושא שאני מסכים עם חיים, ביטול ההפליה המתקנת).
וגם כאן לכל שופט כמו לכל בן אדם יש דעות שונות.

ואיך התוודיתי שבג''צ זה בית פוליטי כמו הפרלמנט? זה לא פרופורציונלי מה שאתה אומר.
אני מניח שיש פוליטיקה מסוימת בבג''צ בדיוק כמו שיש בחברת הייטק או ווטאבר, אבל מכאן ולהשוות את זה למשחקי הפרלמנט? איפה כתבתי את זה?

ציטוט
השאלה היא מה יותר חשוב לאותו שופט פלוני או אלמוני, ולא מה יותר חשוב כדי שהמדינה תשרוד או כדי "לשמור על זכויות האדם", אחרי הכל השופטים הם גם בני אדם וגם להם יש דעות, ועם השכלה יוצאת דופן כמו שלהם, תאמין לי שהם יכולים להעמיד לדין גם קוף, או כמו שאהרון ברק אמר פעם- "הכל שפיט".
וכשלשופטים יש הרבה סמכויות כמו שיש להם בארץ הם צריכים לקחת בחשבון את מה שההחלטה שלהם תעשה לסביבה ולא רק לאדם הפרטי, לא טוב להם? אז ראוי שיוותרו על הסמכות שלהם ויפה שעה אחת קודם.

מה שאתה אומר זה אכן חלק מהשיקול של שופט בהחלטתו, זה לא סותר את החלטתו. אך אם אתה מקים מדינה על בסיס עיקרון מסוים, כמו דמוקרטיה, ותפקידך לשמור על כלל הציבור שיקבל
את זכויותיו ואת חובותיו, אתה לא יכול לעגל פינות כאן.
סלח לי, אני לא רואה באיך אי פסילת של בל''ד יש סכנה של ממש לקיום המדינה, בערך כמו שלאריה יש סכנה מעקיצת יתוש.
ברגע שאתה עובר על בסיס המהותי של הזכות של הפרט, ללא סכנה של ממש מאותו פרט או ללא מקרה מיוחד מאוד(כמו הדוגמה עם חופש העיתונות וביטחון המדינה) אתה יכול לומר
לדמוקרטיה להתראות. ואז רק אל תתלונן שזה יפגע בך בצורה קשה.

ציטוט
צר לי אחי, היה לנו דיון מצויין ואני מאוד נהנתי, אבל  אני חייב ללכת אולי אני עוד יסיים איתך את הדיון בהמשך.

אוקי, אם תרצה תגיב.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
רגע זה שלא מצאת שום נימוק זה לא אומר שאין, זה רק אומר שלא מצאת, אני גם יחפש

אומרים אחפש לא יחפש.לפחות תדבר בעברית תקינה.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בנוגע למפלגות הערביות:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000418893

כמה דברים

1. ראשית היה פס''ד.
2. לפי הכתבה הנימוקים אכן לא פורסמו אך הם יפורסמו מאוחר יותר(כיוון שזה היה לפני שנה אני מניח שזה מפורסם איפה שהוא).
3. שכחת לציין שבג''צ כבר אישר להם את הריצה עם אותו מצע ב-2003 וקיבל אישור(וזה כן מפורסם, ואם אני לא טועה אני כבר הבאתי את זה פה), מצע שלא השתנה.

ועוד משהוא

ציטוט
 עוד הן טוענות כי העילה בדבר תמיכה במאבק מזוין של ארגון טרור לא רק שלא התבססה על אף ראיה רלוונטית - אלא שגם חברי הוועדה האמינו שאין לה שחר.

בתקווה למצוא את הנימוקים איפה שהוא...

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
ענית בעצמך, עצם זה שאתה רומס את הזכות של המיעוט, זה מונע ממך הליך הוגן של קיום החברתי.
הפעם זה ערבים, מחר זה מזרחים, או מתנחלים או חרדים או משהוא אחר.
אני לא חושב שאתה רוצה לחיות בחברה ומדינה, שיכולה לעשות כל העולה על רוחה, בכל הקשור לזכויות האישיות שלך, כי הרוב רוצה בכך, באופן בלתי מוגבל בכלל.
ולשאלתך השנייה, החוק ומאפייני הדמוקרטיה ימנעו מהם לעשות את זה.

חופש ביטוי מוחלט יוביל לכך שכל המפלגות יוכלו לדבר דוגרי. לאחר מכן העם יוכל לבחור במי שהוא רוצה. ושום דיעה לא תהיה פסולה. העם יתן כוח למה שהוא רואה לנכון. אני בספק אם מצב ש90% יצביעו למפלגה ו10% יצביעו למפלגה אחרת, כי אז באמת אין למיעוט הנ"ל שום השפעה. אבל בארץ כמו בארץ עם המליון ואחת שיסעים בחברה זה פשוט לא יקרה. לכן זה לא סותר את עקרון ההסכמיות.

חופש ביטוי מוחלט לא סותר את עקרון ההסכמיות שאליו יש לשאוף.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יש משהוא מונע ממך לקרוא לתגובה לפיגוע ולא לאיפוק? ממך לדוגמה? מאנשי הימין בכנסת?
יש מניעה לסקירה לפעולותיהם של השמאל הקיצוני והגדרתו כשמאל קיצוני, במיוחד על ידי עיתונות ימנית כמו ערוץ 7?
כנראה שלא, לכן יש לך חופש ביטוי.
הרגולטור מנצל את כוחו ליצור סטטוס קוו שלא מתאים לך? זה נושא אחר. זה לא סותר את חופש הביטוי והזכות שלך לכתוב את המאמר הזה לדוגמה.
שני אלו הם נושאים אחרים, ואיני רוצה לערבבם כעט(כי כבר גלשנו למספיק תתי נושאים מהדיון).
בכל אופן, פלא פלא, אתה, ברי חרמש, חיים בן פסח וכן הלאה, יכולים ללא שום בעיה לפרסם את מאמרכם בנוגע לטיבו של רבין,
ובכל הנוגע לאמונתכם למקרה הרצח.
להל''ן חופש הביטוי.
אני לא קורא לרק "תגובה לפיגוע" אלא למשהו שהרבה יותר מזה, ודבריי לא חדשים כאן בפורום.
פורום זה יושב על שרת שנמצא בארה"ב מה שבאופן טבעי מאפשר לי מרחב תמרון רב יותר בתחום "חופש הביטוי" במיוחד כשהוא מעוגן בחוקה האמריקנית ולא בקודקס הבולשביזם בישראליאנקה (על משקל לוביאנקה).
הימין בכנסת כמעט ולא קיים, ובין כה וכה הדברים הגדולים בישראל לא נחתכים שם אלא במקומות בהם אף אחד מהמושכים בחוטים איננו נבחר כלל, ולרוב זה מעין פוזיציה על בסיס נפוטיזם.
בהרבה מאוד תפקידים, קידומי ייבלם בשל דעותיי, בין אם בגלוי ובין אם בסמוי על ידי מעין "תקרת זכוכית".

בעניין רבין, הלינק שהבאתי איננו כולל תיאוריות קונספירציה הזויות נוסח ברי חמיש בכלל, אלא של הועדה האזרחית לחקירת רצח על שם אדיר זיק ז"ל, בראשות החוקר נתן גפן והפרופ' לגנטיקה באוניברסיטת בן גוריון- אריה זריצקי והפרופ' למתימטיקה מהטכניון ברוך גרנובסקי.
אז חדל קשקשת, ועצם העובדה שהמשטרה פוצצה כינוס של הפרופ' זריצקי שכל מטרתו הייתה להעביר הרצאה בעניין באולם סגור שנשכר לצורך כך באופן חוקי ומראש, אומר הכל, אז תספר למישהו אחר על "חופש הביטוי" שיש לך פה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אני לא קורא לרק "תגובה לפיגוע" אלא למשהו שהרבה יותר מזה, ודבריי לא חדשים כאן בפורום.
פורום זה יושב על שרת שנמצא בארה"ב מה שבאופן טבעי מאפשר לי מרחב תמרון רב יותר בתחום "חופש הביטוי" במיוחד כשהוא מעוגן בחוקה האמריקנית ולא בקודקס הבולשביזם בישראליאנקה (על משקל לוביאנקה).
הימין בכנסת כמעט ולא קיים, ובין כה וכה הדברים הגדולים בישראל לא נחתכים שם אלא במקומות בהם אף אחד מהמושכים בחוטים איננו נבחר כלל, ולרוב זה מעין פוזיציה על בסיס נפוטיזם.
בהרבה מאוד תפקידים, קידומי ייבלם בשל דעותיי, בין אם בגלוי ובין אם בסמוי על ידי מעין "תקרת זכוכית".

בעניין רבין, הלינק שהבאתי איננו כולל תיאוריות קונספירציה הזויות נוסח ברי חמיש בכלל, אלא של הועדה האזרחית לחקירת רצח על שם אדיר זיק ז"ל, בראשות החוקר נתן גפן והפרופ' לגנטיקה באוניברסיטת בן גוריון- אריה זריצקי והפרופ' למתימטיקה מהטכניון ברוך גרנובסקי.
אז חדל קשקשת, ועצם העובדה שהמשטרה פוצצה כינוס של הפרופ' זריצקי שכל מטרתו הייתה להעביר הרצאה בעניין באולם סגור שנשכר לצורך כך באופן חוקי ומראש, אומר הכל, אז תספר למישהו אחר על "חופש הביטוי" שיש לך פה.

דבר ראשון זה שהפורום יושב על שרת אמריקאי לא אומר שלא ניתן לעצור אותך על דבריך בפורום במידה ומשטרת ישראל חפצה בכך.
משטרת ישראל כבר עצרה(להבדיל כמובן) פדופילים שגלשו באתרים בעלי שרת חו''ל, ומשתתפי אתרי הימורים בעבר וכנראה גם בעתיד.
אחד התקריות שנעשו בזמן האחרון, היה מעצרם של כמה נערים אוהדי הפועל, שרשמו בפייסבוק(בעל שרת חו''ל) "חולדאי(ראש עריית ת''א, שהרס את אוסישקין) ימות היום", על סעיף של הסתה.
כנ''ל אם אני יכתוב כאן דברי הסתה או משהוא שנותן לגיטימציה למעצרי, משטרת ישראל תוכל לעצור אותי.
אותך היא טרם עצרה, מה קרה? הממסד הבולשביקי לקח חופש?

דבר שני יש לכם אנשי ימין שמייצגים אותכם נאמנה, אם זה האיחוד הלאומי, אם זה מפד''ל ואם זה הח''כ בן ארי בפרט. דעותיכם שמיוצגים שבפורום, כנראה(או בטוח...) מייצגים מיעוט בחברה הישראלית.
זה לא מניעת חופש ביטוי, זה התעלמות מהמציאות. אבל שיהיה

בנוגע "לבלימה התקדמותך" המקצועית- שתיבלם נדבר, וגם אז תוכל לפנות לבג''צ(מעניין אם פעיל אנרכיסטים נגד הגדר יבלם באוניברסיטה או מכללה החדשה שנפתחה באריאל?).

בעניין רבין, האם כאשר שאותו פרופסור נעצר הוא הורשע בדבר של כך וכך?
אם כן, שיגיש בקשה למח''ש ועתירה לבג''צ לזכותו לחופש ביטוי ולקיום הרצאותיו.
ידוע שהמשטרה עושה מה שהיא רוצה במדינה הזאת, רק שזה לכל הצדדים. אם זה מניעת הכנסת אביזרי עידוד מסוימים לאוהדי כדורגל, אם זה ביטול הפגנות
של סטודנטים ואף אנרכיסטים נגד הגדר, אם זה מניעת הצעדה של מרזל באום אל פאחם(שבג''צ השמאלני לבסוף אישר) ואם תקריות מוזרות אחרות.
רק מה הקטע, יש דרכים חוקיים לאכוף זאת.
אזי, שומרים על חופש הביטוי שלך.

בנוגע לרצח רבין עצמו:
1. שאלה, במצגת של אותו פרופסור הוא ציין שעד מותו רבין קיבל רק 8 מנות דם, והרחיב כאחד הטעונים(אף ציין זאת בסיכום). מצד שני הוא ציין שרבין קיבל 21 מנות דם, ורק גופה של אדם שמת מקבל 21 מנות דם, ולאדם חי היה עודף נוזלים.
דבר ראשון למה גופה מקבלת 21 מנות דם?
דבר שני זה לא סותר? כמה הוא קיבל 8 או 21?
אולי פשוט לא הבנתי נכון.

2. מה התאוריה שלו של מה באמת קרה? אם יגאל עמיר לא רצח את רבין, מי כן ולמה?

3. בכל תאוריית קונספירציה שכזו יש ממצאים נוגדים, ראה לדוגמה את טענותיהם של אנשי הקונספירציה של הפיגוע בתאומים, הפיגוע בבניין הפדרלי של איזה
נאו נאצי אמריקאי או החיסול של JFK(אם תרצה אני יביא לך סרטים).
האם כל אלו מוכיחות את הקונספירציות?

4. ובנוסף, למה אתה מגדיר את ברי חרמש כתימהוני ואת אותו פרופסור לא, כאשר לשניהם יש פחות או יותר את אותם טענות(חרמש גם ציין את הבדלי הזמנים, את הקליעים, אף על פי שציין לפי המסמכים שהוא הציג שמדובר ב-3 קליעים לא מובנים, והציג תאוריה משל עצמו לאירוע המקרה).4
וכיצד הוא מסביר סתירות בין התאוריות של חרמש לתאוריות שלו?

« עריכה אחרונה: מאי 31, 2010, 04:28:05 על ידי אוהד הפועל »

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
חופש ביטוי מוחלט יוביל לכך שכל המפלגות יוכלו לדבר דוגרי. לאחר מכן העם יוכל לבחור במי שהוא רוצה. ושום דיעה לא תהיה פסולה. העם יתן כוח למה שהוא רואה לנכון. אני בספק אם מצב ש90% יצביעו למפלגה ו10% יצביעו למפלגה אחרת, כי אז באמת אין למיעוט הנ"ל שום השפעה. אבל בארץ כמו בארץ עם המליון ואחת שיסעים בחברה זה פשוט לא יקרה. לכן זה לא סותר את עקרון ההסכמיות.

חופש ביטוי מוחלט לא סותר את עקרון ההסכמיות שאליו יש לשאוף.

אבל הסברתי לך, ההיסטוריה כבר הוכיחה אחרת, ותאר לך שגוש שמאל קומוניסטי/ערבי קם לכוח (ומספיק לו 51 אחוז מהקולות) ומציין בוודאות שהוא ימנע את המשך קיומה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית או יהודית.
או לחלופין מה ימנע מגוש השמאל לבטל כל פוזיציה שנוגדת את הסטטוס קוו המוסכם, ואפילו מליברמן ימנע זכות לדעה עצמית?
הרי לא אנתן אופציה לבלימה של מהלך כזה, כי הרי זה יהיה מנוגד לחופש הביטוי המלא שאתה מעניק.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
אבל הסברתי לך, ההיסטוריה כבר הוכיחה אחרת, ותאר לך שגוש שמאל קומוניסטי/ערבי קם לכוח (ומספיק לו 51 אחוז מהקולות) ומציין בוודאות שהוא ימנע את המשך קיומה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית או יהודית.
או לחלופין מה ימנע מגוש השמאל לבטל כל פוזיציה שנוגדת את הסטטוס קוו המוסכם, ואפילו מליברמן ימנע זכות לדעה עצמית?
הרי לא אנתן אופציה לבלימה של מהלך כזה, כי הרי זה יהיה מנוגד לחופש הביטוי המלא שאתה מעניק.

אם מחר יקום גוש קומוניסטי של 51%, אז כנראה שהמדינה תהיה בבעיה. אבל כדי שהוא יקום עם 51%, 51% מהעם יצטרך לבחור בו! ואם זה רצון העם, זה רצון העם. עכשיו 51% לא מספיק כדי לשנות סדרי עולם.

אני מניח שזה פשוט הבדל בגישה, אני מעדיף שהכוח המלא יהיה אצל העם בעוד שאתה מעדיף לשמור קצת בצד.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #265 ב- : מאי 31, 2010, 11:30:18 »
אוהד הפועל חזרתי, רק שתדע שאם אני לא מגיב לתגובה שלך אז אני לא בורח פשוט אין לי הרבה זמן בימים אלה אז אני יוכל להגיב רק פעם אחת נוספת כנראה, אני מקווה שיהיה לי זמן בפעם אחרת לדיון ממושך שכזה.

ציטוט
רגע זה שלא מצאת שום נימוק זה לא אומר שאין, זה רק אומר שלא מצאת, אני גם יחפש.
הרי ברור שהיה לזה פס''ד, זה ההליך, זה כמו שתלך לבנק או משהוא ולא יקבלו אותך הפקידה.

ולא, זה אומר שבג''צ קיבל את הערעור, אותו בג''צ שאישר לשבח את גולדשטיין(או שאז כולם שם היו כהניסטים?).

יופי, שיהיה לך בהצלחה ותודיע לי ברגע שתמצא את הנימוק שכמו שאמרתי בהתחלה, כנראה לא קיים, אבל עזוב זה לא משנה כי גם אם יש נימוק אז הם בטח השתמשו בנימוק זהה לנימוק של 2003.
אני לא יודע על מה אתה מדבר, ביהמ"ש העליון דחה את עתירתו של נעם פדרמן לקריאת המגילה על קברו של ברוך גולדשטיין, אשמח אם תזכיר לי על איזה פסיקה בדיוק אתה מדבר.

ציטוט
אז זה לא עניין של הפליה במקרה הזה.

לא יודע אם במקרה הזה מדובר באפלייה,  כנראה פשוט מדובר בהפקר של ביטחון המדינה ובדריסה של החוק (בהנחה שהחוק עבר קריאה שלישית), אבל עזוב, אני כבר רגיל לזה.

ציטוט
אה לא הייתה להם את המטרה הזאת בכלל, אף על פי שנהרגו 120 איש.
כמובן גם לדוד רזיאל לא היה שום רצון לפגוע בחפים מפשע שהוא הניח פצצות, כנ''ל לפיגועים של אנשי האצ''ל ורציחות ברכבות, במסעדות, בתי קולנוע וכו'.
איזה כיף זה לסובב את הדברים.
שלא תבין לא נכון, אין לי שום בעיה שהם רצחו, זה חלק מהמאבק בתנאים המגבילים שהיו אז, אבל להתעלם מההיסטוריה זה קצת מצחיק לא?

אף אחד לא באמת יודע למה זה קרה בדיר יאסין, וזה מאוד שנוי במחלוקת, אבל מה שכן יודעים זה שלהרוג 120 אנשים לא חמושים לא הייתה המטרה.
דוד רזיאל הוא אחת הסיבות שציינתי שרוב הפעילות של האצ"ל ולח"י היו כלפי לא חמושים ואני כמובן גם ממש לא מגנה את מעשיו, אבל היוצא מן הכלל אינו קובע מהו הכלל, באותה צורה אתה גם יכול להגדיר את צה"ל כ"ארגון טרור" ממש כמו חמאס כי הוא הרג גם לא מעט אנשים לא חמושים, למרות שזוהי לא מטרתם, כך שהמטרה היא כן חשובה.
וטוב שאין לך בעיה עם מה שהם עשו, כי לדעתי כשאנחנו מזכירים את האצ"ל והלח"י עלינו קודם כל לעמוד דום ורק אח"כ לדבר.

ציטוט
דבר ראשון ברק לא פעם ציין שמדובר כאן במדינה דמוקרטית יהודית, אולי די לקשר כל דבר מקיצון אחד לקיצון שני?
והסברתי לך, את שניהם לא ניתן לפסול מאותה סיבה שהם לא עוברים על שום חוק שיכול לפסול אותם.
זה שהציבור לא אוהב אותם(ערבים או מרזל), וזה שהציבור עושה 2+2 לא אומר שלא צריך לתת להם לרוץ, כי אי אפשר להוכיח למה אסור להם.

אני לא מקשר שום קיצון, זה שאנחנו מדינת היהודים זאת עובדה קיימת כך שזה שהוא אמר שאנחנו מדינה יהודית אין בזב שום אמירה סוביקטיבית, אני פשוט שמעתי אותו אומר משהו אחר שהוא איננו עובדה קיימת, אז הנחתי (מן הסתם) שהוא מביע את דעתו, זה הכל.
העובדה היא שאפשר, זה שאתה שמעת את הנימוקים של ה8 שופטים שהצביעו בעד העירור של הערבים זה הכל טוב ויפה, אבל אם אדמונד לוי הצביע נגד העירור אז זה אומר שאפשר ועוד איך לפסול אותם, פשוט הכל תלוי בשופט, עם כל הכבוד אדמונד לוי הוא מבין במשפטים 'קצת' יותר ממך וממני וזה שהוא הצביע נגדם מוכיח שזה בהחלט אפשרי (וזה עוד בלי להזכיר את מה שהיה לועדת הבחירות לומר בעניין), אז אל תגיד לי ש"אי אפשר", פשוט תגיד שאתה "לא רוצה" ומאמץ את הגישה של השופטים השמאלניים ושאתה משתמש בטיעונים שלהם, ובגלל זה גם אמרתי שאין טעם שנמשיך להתווכח על זה.

ציטוט
ממש לא, אני גם מסכים עם חיים שיש צורך במשטר של שוק חופשי(לא במאה אחוז) ועם רון בן מיכאל שלא כל הרוסים הם שיכורים וזונות(אני מתאפק לא לזרוק עקיצה לרון) אז?
ומה זה מאוד פלורליסטי? אתה רוצה שיהיו שופטים ימניים רק כדי שתרגיש שיש יצוג כללי? אני רוצה את מי שהכי מתאים(עוד נושא שאני מסכים עם חיים, ביטול ההפליה המתקנת).
וגם כאן לכל שופט כמו לכל בן אדם יש דעות שונות.

ואיך התוודיתי שבג''צ זה בית פוליטי כמו הפרלמנט? זה לא פרופורציונלי מה שאתה אומר.
אני מניח שיש פוליטיקה מסוימת בבג''צ בדיוק כמו שיש בחברת הייטק או ווטאבר, אבל מכאן ולהשוות את זה למשחקי הפרלמנט? איפה כתבתי את זה?

אוקי קיבלתי, אתה שמאלני קיצוני מבחינה מדינית ביטחונית בלבד.
מה זה שייך בכלל? גם אני רוצה שהשופטים יהיו אנשים שמתאימים לתפקיד, אבל ההבדל בינינו זה שאתה רוצה לשמור על המצב הקיים כי הוא מאוד נוח לך, ואני בסך הכל רוצה ששופטי ביה"מ העליון יעברו שימוע בכנסת ויבחרו על ידי נבחרי הציבור והעם בצורה עקיפה, בדיוק כמו בארה"ב למשל.
אתה צודק, לא הייתי צריך להשוות את זה לפרלמנט מאחר ופרלמנט נבחר ע"י הציבור והם לא, ואתה אמרת לי במפורש שעל ידי פסיקה כזאת או אחרת אפשר להבין מהם הדעות הפוליטיות של אותו שופט, וזה אומר ששופטי בג"צ הם רחוקים שנות אור מלהיות אובייקטיבים, ואני פשוט שמח שהודית בזה ולפי זה אפשר להבין שבבג"צ המניע הפוליטי מהווה תפקיד גדול מאוד בפסיקות שלהם, ואת זה אפילו אתה אמרת, לא אני.
ציטוט
מה שאתה אומר זה אכן חלק מהשיקול של שופט בהחלטתו, זה לא סותר את החלטתו. אך אם אתה מקים מדינה על בסיס עיקרון מסוים, כמו דמוקרטיה, ותפקידך לשמור על כלל הציבור שיקבל
את זכויותיו ואת חובותיו, אתה לא יכול לעגל פינות כאן.
סלח לי, אני לא רואה באיך אי פסילת של בל''ד יש סכנה של ממש לקיום המדינה, בערך כמו שלאריה יש סכנה מעקיצת יתוש.
ברגע שאתה עובר על בסיס המהותי של הזכות של הפרט, ללא סכנה של ממש מאותו פרט או ללא מקרה מיוחד מאוד(כמו הדוגמה עם חופש העיתונות וביטחון המדינה) אתה יכול לומר
לדמוקרטיה להתראות. ואז רק אל תתלונן שזה יפגע בך בצורה קשה
.

שוב, זה משתנה משופט לשופט, המפלגות הערביות אינן מהוות איום קיומי של ממש על המדינה, אבל הבעיה שמערכת המשפט בהרכב הנוכחי שלה, לוקחת בחשבון רק זכויות "אדם" מבלי לתת יותר מדי דין וחשבון להשלכות של הפסיקה ששומרת כביכול על זכויות האדם של הנשפט, ואני לאו דווקא מדבר בהקשר לאויבים שלנו אלא גם בעניין פשיעה וכד'.
וכפי שלמדתי באזרחות כשהייתי בתיכון, פגיעה בביטחון המדינה וביטחון הציבור שווה לשאר זכויות האדם והאזרח כגון 'זכות הציבור לדעת' וצריך לשקול כל דבר לגפו של עניין, כך שגם אני יכול להגיד לך "אתה יכול לומר לדמוקרטיה להתראות". והיה לנו דיון מעניין אז אודה לך אם לא תזרוק סיסמאות לאוויר.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ציטוט
אוהד הפועל חזרתי, רק שתדע שאם אני לא מגיב לתגובה שלך אז אני לא בורח פשוט אין לי הרבה זמן בימים אלה אז אני יוכל להגיב רק פעם אחת נוספת כנראה, אני מקווה שיהיה לי זמן בפעם אחרת לדיון ממושך שכזה.

נו מה נהייתה רון בן מיכאל? תגיב מתי שבא לך, זה לא תחרות, וגם אם לא בראש שלך להגיב אז אל תגיב, זה לא נקרא לברוח משום כלום.

ציטוט
יופי, שיהיה לך בהצלחה ותודיע לי ברגע שתמצא את הנימוק שכמו שאמרתי בהתחלה, כנראה לא קיים, אבל עזוב זה לא משנה כי גם אם יש נימוק אז הם בטח השתמשו בנימוק זהה לנימוק של 2003.
אני לא יודע על מה אתה מדבר, ביהמ"ש העליון דחה את עתירתו של נעם פדרמן לקריאת המגילה על קברו של ברוך גולדשטיין, אשמח אם תזכיר לי על איזה פסיקה בדיוק אתה מדבר.

עדיין לא מצאתי(האמת שעדיין לא חיפשתי לעומק), ואם יש נימוקים שזהים ל-2003, או לחילופין אין שינוי מ-2003 וב-2003 היו נימוקים, אזי אי הנימוקים לא מעיד על דבר.
פשוט כנראה נמאס לבג''צ לדון באותו דבר בדיוק פעמיים וכנראה הוא ביסס את רוב הנימוקים(כפי שציינת) על הנימוקים של 2003, כאשר הוא לא ראה שינוי מהותי.
אני מדבר על זה:
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1149182.html

שוב המוסד השמאלני בולשביקי מאפשר את חופש הביטוי.
אם זה לא למתוח את החבל הדק של חופש הביטוי אני לא יודע מה כן. היה לזה פס''ד סותר מבג''צ?

ציטוט
לא יודע אם במקרה הזה מדובר באפלייה,  כנראה פשוט מדובר בהפקר של ביטחון המדינה ובדריסה של החוק (בהנחה שהחוק עבר קריאה שלישית), אבל עזוב, אני כבר רגיל לזה.

אם החוק לא עבר(אני לא יודע אם הוא עבר או לא) ובכלל אם מדינת ישראל בו זמנית מוכרת נשק ללוב, אי העמדה לדין של המפלגות הערביות בעניין זה, על אף תמיכתם של מפלגות המרכז ברצון פסילתם, מעיד על כלום.
הפקר בטחוני? אולי, אין שום דריסה של חוק במקרה זה. אזי זה לא שמחפשים איך "לעזור" למפלגות הערביות במקרה זה מסתבר.

ציטוט
אף אחד לא באמת יודע למה זה קרה בדיר יאסין, וזה מאוד שנוי במחלוקת, אבל מה שכן יודעים זה שלהרוג 120 אנשים לא חמושים לא הייתה המטרה.
דוד רזיאל הוא אחת הסיבות שציינתי שרוב הפעילות של האצ"ל ולח"י היו כלפי לא חמושים ואני כמובן גם ממש לא מגנה את מעשיו, אבל היוצא מן הכלל אינו קובע מהו הכלל, באותה צורה אתה גם יכול להגדיר את צה"ל כ"ארגון טרור" ממש כמו חמאס כי הוא הרג גם לא מעט אנשים לא חמושים, למרות שזוהי לא מטרתם, כך שהמטרה היא כן חשובה.
וטוב שאין לך בעיה עם מה שהם עשו, כי לדעתי כשאנחנו מזכירים את האצ"ל והלח"י עלינו קודם כל לעמוד דום ורק אח"כ לדבר.

בנוגע לד יאסין, אתה צודק, לא ניתן לדעת בוודאות, אך סביר שעם ההיסטוריה של אותם ארגונים שאינם היו מוגבלים פוליטית בשדה הבינלאומי(בדיוק כמו חמאס היום) לא נעשה יותר מדי
למנוע את רציחתם של 120 איש.
בכל אופן, בזמנו הביא אחד מחבריי(אוהד הפועל) רשימה ארוכה של פיגועים שאחראיים עליהם האצ''ל והלח''י(אני לא מוצא את הרשימה, כנ''ל בחיפוש) בפורומים שלנו(הוא שמאל קיצוני מאוד), ככה שזה מפריח את האחוזים שנתת מהפעילות שלהם.
זה טרור ולכן לקרוא להם טרוריסטים זה לגיטימי.
להבדיל מצה''ל, שמלבד פגיעה ללא מטרה מכוונת באזרחים ובודדים שעל דעת עצמם ולא בשם צה''ל ביצעו פיגועים(כמו נתן זאדה) לא היה שום מטרתה כמו שכתבת לביצוע פיגועים(תוציא חריגים כמו יחידתו של שרון בזמנו שגם על זה ניתן לחלוק).
לכן אי אפשר לקרוא לצה''ל צבא טרור. להבדיל מהאצ''ל והלח''י שפעילותם ומטרתם הייתה בין היתר פיגועים, לא של בודד שחבר בארגון בעצמו, אלא לפעמים בפקודות(לפעמים על דעת חלק מהחברים בארגון).
לכן הם טרוריסטים וצה''ל לא.

ציטוט
אני לא מקשר שום קיצון, זה שאנחנו מדינת היהודים זאת עובדה קיימת כך שזה שהוא אמר שאנחנו מדינה יהודית אין בזב שום אמירה סוביקטיבית, אני פשוט שמעתי אותו אומר משהו אחר שהוא איננו עובדה קיימת, אז הנחתי (מן הסתם) שהוא מביע את דעתו, זה הכל.
העובדה היא שאפשר, זה שאתה שמעת את הנימוקים של ה8 שופטים שהצביעו בעד העירור של הערבים זה הכל טוב ויפה, אבל אם אדמונד לוי הצביע נגד העירור אז זה אומר שאפשר ועוד איך לפסול אותם, פשוט הכל תלוי בשופט, עם כל הכבוד אדמונד לוי הוא מבין במשפטים 'קצת' יותר ממך וממני וזה שהוא הצביע נגדם מוכיח שזה בהחלט אפשרי (וזה עוד בלי להזכיר את מה שהיה לועדת הבחירות לומר בעניין), אז אל תגיד לי ש"אי אפשר", פשוט תגיד שאתה "לא רוצה" ומאמץ את הגישה של השופטים השמאלניים ושאתה משתמש בטיעונים שלהם, ובגלל זה גם אמרתי שאין טעם שנמשיך להתווכח על זה.

דבר ראשון, אתה כתבת ואני מצטט
ציטוט
זה בדיוק מה שמרבית שופטי בג"צ עושים כי הם רואים בערבים שותפים שלהם לחיסול מדינת ישראל כמדינה יהודית

בג''ץ לא מתכנן שום חיסול של המדינה, פשוט ערכים של זכויות אדם חשובות לו כמו שאמור להיות. זכויות אדם זה לכולם, וגם אם אתה לא מסכים, מכאן ולחשוב שיש רצון לחיסול מדינת ישראל על ידי בג''צ זה פשוט שטויות.
וברור שאפשר לפסול אותם, וברור שלבג''צ יש חילוקי דעות ופרשנויות שונות לחוק, ומידת מעורבות של החוק(ראה הליך היסטורי לשינוי המעורבות של בג''צ משנות ה-80/90 ולפני כן). בג''צ גם טכנית יכול לאשר מחר שכל היהודים צריכים ללכת עם תלאי צהוב.
אז?אני מסביר לך שדרך בה השופטים בוחנים את החוק, מראה בדיוק שאכן, אי אפשר, שאכן אין כאן טענה מספיק חזקה לפסול את המפלגות הערביות. ככה זה עובד. אגב באחת המפלגות התקבל הערעור פה אחד, כולל אדמונד לוי, אז?

אתה(גם בהמשך) מציג שהשופט הפרטי עושה כל העולה על רוחו, השופט יכול לפרש בצורות שונות ולבטל חוקים עקב סתירות שונות, זה אכן נכון. אבל זה לא ששופט יכול להחליט כל מה שהוא רוצה על דעת עצמו(אלא במקרים שאין חוק במפורש למקרה מסוים וגם אז על פי
רוח ישראל, כמו באחד הפס''דים המפורסמים עם האם הפונדקאית שאני לא זוכר את שמו). חבל שאתה רואה זאת בצורה כל כך סלקטיבית, אשר השופט עושה מה שהוא רוצה ושם פס על החוק.
יתרה מכך, ואת זה כבר ציינת בפניך בעבר, כנסת ישראל, יכולה להגביל את בג''צ, מתי שהיא רק רוצה, בשינוי חוק יסוד השפיטה(וזה למה שבג''צ לא מתערב בכל דבר תמיד, ללא הגבלה, ולכן יש מין איזון קוסמי מסוים).

ציטוט

לא, יש דברים שאני מאוד שמאלני בהם(מדינית) ויש דברים שאני מאוד ימני בהם(מדינית).
כמו למשל עכשיו עם כל הקטע של הספינה הזאת, לדעתי אין שום סיבה למה שישראל לא תחסל כל אדם חי בספינה הזאת, זאת עקב תקיפתם של חיילנו ופציעתם של 2 קשה(לפחות).
אני לא דבר אחד, תלוי במקרה ובזמן.

ציטוט
מה זה שייך בכלל? גם אני רוצה שהשופטים יהיו אנשים שמתאימים לתפקיד, אבל ההבדל בינינו זה שאתה רוצה לשמור על המצב הקיים כי הוא מאוד נוח לך, ואני בסך הכל רוצה ששופטי ביה"מ העליון יעברו שימוע בכנסת ויבחרו על ידי נבחרי הציבור והעם בצורה עקיפה, בדיוק כמו בארה"ב למשל.
אתה צודק, לא הייתי צריך להשוות את זה לפרלמנט מאחר ופרלמנט נבחר ע"י הציבור והם לא, ואתה אמרת לי במפורש שעל ידי פסיקה כזאת או אחרת אפשר להבין מהם הדעות הפוליטיות של אותו שופט, וזה אומר ששופטי בג"צ הם רחוקים שנות אור מלהיות אובייקטיבים, ואני פשוט שמח שהודית בזה ולפי זה אפשר להבין שבבג"צ המניע הפוליטי מהווה תפקיד גדול מאוד בפסיקות שלהם, ואת זה אפילו אתה אמרת, לא אני.

מי שממנה את שופטי בג''צ הוא שר המשפטים, שממונה על ידי ראש הממשלה, שממונה על ידי נבחרי הציבור. לך מאוד נוח(לחלופין) להגדיל את כל הפוליטיקה במינוי השופטים(ובארצות הברית אם אני לא טועה הנשיא ממנה את השופטים, ככה שזה גם מצומצם) והגבלת בג''צ לבצע את עבודתו, שהיא שמירה עלינו מאותם גורמים פוליטיים.
ושוב, גם שופט בג''צ מוגבל, וגם שופט בג''צ פועל לפי חוק, לרבות פרשנות חוק על פי תכלית החקיקה ללא כוונת המחוקק(גם זה לא באופן אחיד). אין כאן סובייקטיביות כמו שאתה מציג, ודעה אחת השוללת כל דעה אחרת, אלא מגוון של חוקים המאפשרים שילוב של הגבלת השופט לפעול על פי מה שנכון.
בדיוק כמו בארצות הברית, בדיוק כמו בבית דין אירופאי אינקוויזטורי(ששם בכלל לשופט יש הרבה יותר סמכויות והוא זה שמנהל את המשפט להבדיל מהשיטה הישראלית/אנגלית האדברסרית ).
אני מציע לך ללמוד קצת על ההיסטוריה והתפתחות של תחום המשפט הישראלי על מנת להבין טוב יותר את הנושא, כי מה שאתה כותב פשוט לא נכון.

ציטוט

שוב, זה משתנה משופט לשופט, המפלגות הערביות אינן מהוות איום קיומי של ממש על המדינה, אבל הבעיה שמערכת המשפט בהרכב הנוכחי שלה, לוקחת בחשבון רק זכויות "אדם" מבלי לתת יותר מדי דין וחשבון להשלכות של הפסיקה ששומרת כביכול על זכויות האדם של הנשפט, ואני לאו דווקא מדבר בהקשר לאויבים שלנו אלא גם בעניין פשיעה וכד'.
וכפי שלמדתי באזרחות כשהייתי בתיכון, פגיעה בביטחון המדינה וביטחון הציבור שווה לשאר זכויות האדם והאזרח כגון 'זכות הציבור לדעת' וצריך לשקול כל דבר לגפו של עניין, כך שגם אני יכול להגיד לך "אתה יכול לומר לדמוקרטיה להתראות". והיה לנו דיון מעניין אז אודה לך אם לא תזרוק סיסמאות לאוויר.

על בסיס החוק הקבוע, ודעה חוקתית נלוות, קרא כמה פסד''ים שתראה מהיכן מבסס שופט את החלטותיו, זה לא מהבטן.
אם תרצה, תן לי מייל(אני רציני, מצידי תעשה מייל חדש) ואני ישלח לך כמה(אני אתן לך את פס''ד כל העם שהכי מתאים לנושא), ותראה את המאמץ וההשקעה בכל החלטה.
זה לא מהבטן כמו שאתה מציג את זה.
רמת התיכונית של האזרחות היא בדיחה(לא שאני אומר שאתה אישית בדיחה שלא תבין לא נכון) ולכן בוחנים כל דבר לגופו של עניין, כולל פשיעה. זה לא נותן לגיטימציה לפגוע בזכויות הפרט.
השופט שוקל כל דבר לגופו של עניין, לחלופין כל פס''ד של בג''צ אוטומטית מחייב בית דין בדרגה נמוכה יותר(כמו מחוזי) אך אם יש משהוא קצת שונה המחוזי יכול לשנות. וכך מתנהלים ההליך המשפטי.

במקרה של המפלגות הערביות, אין שום הצדקה לפסילתם, כיוון שאינם במפורש עברו על שום חוק, ובטח לא בצורה של ממש(הכוונה אמירת סרק כזו או אחרת לא יכולה להצדיק את כלל הפסילה) ולכן לא פסלו אותה.
זה לא שאמרו לעצמם שופטי בג''צ, אוקי זה אלו ערבים, בו נדפוק את המתנחלים ונאשר אותם. זה לא עובד ככה. וחבל שאתה במידה מסוימת מציג זאת כך.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אם מחר יקום גוש קומוניסטי של 51%, אז כנראה שהמדינה תהיה בבעיה. אבל כדי שהוא יקום עם 51%, 51% מהעם יצטרך לבחור בו! ואם זה רצון העם, זה רצון העם. עכשיו 51% לא מספיק כדי לשנות סדרי עולם.

אני מניח שזה פשוט הבדל בגישה, אני מעדיף שהכוח המלא יהיה אצל העם בעוד שאתה מעדיף לשמור קצת בצד.

ברור שזה הבדל בגישה, רק שאלה ידידי, ואני מבין שאם רצון העם(ולא חשוב האחוזים, נניח ו.) יבחר במשטר קומוניסטי, תשלים עם זה?
ומה אם אותו גוש ימנע מהעם לבחור שנית, כאשר הוא בברור אומר, תבחרו בנו עכשיו, אחר כך לא תוכלו. העם בחר, בדיוק כמו בגרמניה הנאצית.
אזי אין לך או לאף אחד אחר שום יכולת לשנות כלום, הכל יהיה בסדר מבחינתך כי מדובר ברצון העם דאז?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
ברור שזה הבדל בגישה, רק שאלה ידידי, ואני מבין שאם רצון העם(ולא חשוב האחוזים, נניח ו.) יבחר במשטר קומוניסטי, תשלים עם זה?
ומה אם אותו גוש ימנע מהעם לבחור שנית, כאשר הוא בברור אומר, תבחרו בנו עכשיו, אחר כך לא תוכלו. העם בחר, בדיוק כמו בגרמניה הנאצית.
אזי אין לך או לאף אחד אחר שום יכולת לשנות כלום, הכל יהיה בסדר מבחינתך כי מדובר ברצון העם דאז?

אם זה רצון העם זה רצון העם. דמוקרטיה נועדה לשרת את העם ולא לכלוא אותו בגבולותיה ירוקים או לא ירוקים ככל שיהיו.

אם העם מספיק מטומטם לבחור בגוש קומוניסטי שיעשה מה שיעשה ולא יתן לו יותר זכות בחירה... זה כבר עצוב מאוד אבל זה המצב.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #269 ב- : מאי 31, 2010, 18:43:56 »

אתה צודק, לא הייתי צריך להשוות את זה לפרלמנט מאחר ופרלמנט נבחר ע"י הציבור והם לא, ואתה אמרת לי במפורש שעל ידי פסיקה כזאת או אחרת אפשר להבין מהם הדעות הפוליטיות של אותו שופט, וזה אומר ששופטי בג"צ הם רחוקים שנות אור מלהיות אובייקטיבים, ואני פשוט שמח שהודית בזה ולפי זה אפשר להבין שבבג"צ המניע הפוליטי מהווה תפקיד גדול מאוד בפסיקות שלהם, ואת זה אפילו אתה אמרת, לא אני..

חירותניק קדימה.תוציא כבר טיעון מנצח מהשרוול אתם כל הזמן מביאים אותם טיעונים.למרות שנראה לי שאוהד הפועל עדיין ישאר מקובע באהבת הערבים שלו ובניאו נאציזם של אוהדי הפועל גם אן ערבים ירגמו אותו באבנים.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אם זה רצון העם זה רצון העם. דמוקרטיה נועדה לשרת את העם ולא לכלוא אותו בגבולותיה ירוקים או לא ירוקים ככל שיהיו.

אם העם מספיק מטומטם לבחור בגוש קומוניסטי שיעשה מה שיעשה ולא יתן לו יותר זכות בחירה... זה כבר עצוב מאוד אבל זה המצב.

אתה מבין שאז בעצם יש כאן גושפנקא לביטול הדמוקרטיה. הרי אם כך העם בוחר, זאת אומרת שלאחר מכאן העם לא יוכל לבחור(בהנחה שמדובר במשטר קומוניסטי טוטליטרי)  ואז זה די מפספס
את כל הקטע של "חופש ביטוי מוחלט".

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #271 ב- : מאי 31, 2010, 19:07:43 »
חירותניק קדימה.תוציא כבר טיעון מנצח מהשרוול אתם כל הזמן מביאים אותם טיעונים.למרות שנראה לי שאוהד הפועל עדיין ישאר מקובע באהבת הערבים שלו ובניאו נאציזם של אוהדי הפועל גם אן ערבים ירגמו אותו באבנים.

אולי די לנסות להידחף בכוח?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
אתה מבין שאז בעצם יש כאן גושפנקא לביטול הדמוקרטיה. הרי אם כך העם בוחר, זאת אומרת שלאחר מכאן העם לא יוכל לבחור(בהנחה שמדובר במשטר קומוניסטי טוטליטרי)  ואז זה די מפספס
את כל הקטע של "חופש ביטוי מוחלט".

כן אני מבין, אבל מי אתה או כל אדם אחר שתחליט בשביל העם? העם יחליט בעצמו מה הוא רואה לנכון ויתמודד עם הבחירות הללו. בדיוק כמו גרמניה הנאצית ששילמה, ולדעתי לא מספיק, על מעשיה, אבל הם בעצמם הביאו זאת על עצמם.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #273 ב- : מאי 31, 2010, 19:50:18 »
אולי די לנסות להידחף בכוח?
אני לא מנסה להידחף בכוח.דיברתי אליך? לא אז אל תתערב.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
כן אני מבין, אבל מי אתה או כל אדם אחר שתחליט בשביל העם? העם יחליט בעצמו מה הוא רואה לנכון ויתמודד עם הבחירות הללו. בדיוק כמו גרמניה הנאצית ששילמה, ולדעתי לא מספיק, על מעשיה, אבל הם בעצמם הביאו זאת על עצמם.

אז בסיטואציה כזאת עדיף שהעם יחליט אם הוא רוצה משטר דיקטטורי שלא יאפשר לו שום שינוי בעתיד מהצב הקיים?

אגב על פי כן אתה יכול להפוך את זה. מי אתה שתחליט שלעם יהיה חופש ביטוי מוחלט ללא "דמוקרטיה מתגוננת"? אם העם יחליט אחרת, הוא יעלה את הנושא לסדר היום.
ועל פי כן, משום מה לא ראיתי אותך מתלונן על פסילת של מפלגת אל ארד, בשם חופש הביטוי המוחלט.