כתב נושא: ״כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא״...  (נקרא 25473 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
תנא דבי אליהו כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא שנאמר ״הליכות עולם לו״ אל תקרי הליכות אלא הלכות...

החבר׳ה בפורום אולי מעוניינים שנעשה פה בלי נדר אשכול שנעלה כל יום שתי הלכות לזיכוי הרבים? כדאי מאוד אם זה מבטיח לנו עולם הבא...
תענו לי בבקשה.
״אַתָּה תָקוּם תְּרַחֵם צִיּוֹן כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד.״
״כִּי רָצוּ עֲבָדֶיךָ אֶת אֲבָנֶיהָ וְאֶת עֲפָרָהּ יְחֹנֵנוּ.״

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
טוב התחלנו:
הלכות שבת מקונטרס הלכות שבת מלוקטות מהילקוט יוסף.
נתחיל עם הלכות מלאכת בורר: סימן שיט:
א.היו לפניו אוכל ופסולת מעורבים, אסור לו לברור בשבת את הפסולת מתוך האוכל, אפילו אם עושה כן בידו אחת, ואפילו אם עושה כן על דעת לאכול לאלתר. ואם בירר פסולת מתוך אוכל חייב.
ב. הבורר פסולת מתוך אוכל בשבת, אפילו אם לא בירר את כל הפסולת מהאוכל אלא רק חלק מהפסולת, חייב. וכן הבורר אוכל מתוך פסולת שלא על מנת לאכול לאלתר, חייב.

בבקשה חברים לזיכוי הרבים ואם יש שאלות נא לשאול.

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אני אשמח לתגובות כדי לדעת אם להמשיך בזה...

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
תמשיך... תמשיך...
סתם הערה. למדתי פעם שיש שלושה תנאים בהם מותר לברור בשבת.
1. כשבוררים את האוכל מתוך הפסולת ולא את הפסולת מתוך האוכל.
2. כשבוררים ביד או בכלי אכילה ולא בכלי שנועד לברירה.
3. כשבוררים כדי לאכול מיד ולא בוררים כדי לאכול לאחר זמן מה.

אם טעיתי, תנו תיקון.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
תמשיך... תמשיך...
סתם הערה. למדתי פעם שיש שלושה תנאים בהם מותר לברור בשבת.
1. כשבוררים את האוכל מתוך הפסולת ולא את הפסולת מתוך האוכל.
2. כשבוררים ביד או בכלי אכילה ולא בכלי שנועד לברירה.
3. כשבוררים כדי לאכול מיד ולא בוררים כדי לאכול לאחר זמן מה.

אם טעיתי, תנו תיקון.
נכון מאוד יצא לי קצת להתעמק בנושא ככה שאפשר להרחיב:
1.כמובן אוכל מתוך פסולת אחרת זו ברירה גמורה אין מה להרחיב פה.
2.גם פה איןן מה להרחיב.
3.פה השאלה. מה זה מיד? יש מספר דעות בעניין אבל נפסק להלכה אם אני לא טועה שהכוונה ב״לאלתר״ זה כחצי שעה מרגע הברירה.

חשוב לציין שמספיק שכלל אחד משלושת הכללים לא מתקיים וכבר ח״ו עברנו על מלאכת בורר וחיללנו שבת.

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אני רואה שאין ביקוש פה ויוסי אתה כבר יודע את החומר ככה שאני לא רואה סיבה להמשיך להתאמץ לזה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
"ואפילו כולנו חכמים, כולנו נבונים, כולנו יודעים את התורה..."
מה איתך? יש מצווה לדבר בדברי תורה ולחזור בה ולהפוך בה.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
ועוד משהו.
דבר גדול שהפורום גורם לי לעשות זה ללמוד תורה. שכבר כמה שנים שאני כמעט ולא פותח ספר מיוזמתי ולאחרונה אני יותר מעיין ולומד וחוזר ושונה.
אז נכון שהפורום זה אחלה מקום להסביר וגם לפרוק אגרסיות ולצעוק "אורקים! אורקים!" ( ;D :P :::D :laugh:)
אבל להגדיל תורה ולהאדיר זה אחד הדברים החשובים ביותר ועל זה העולם עומד. ורק בזכות העובדה שיש הרבה תורה בפורום, בעז"ה נזכה להשיג את שאר המטרות שלנו ולהגביר תורה ויהדות בעם ישראל, שעל ידי זה נצליח ממילא לקיים את המטרה הגדולה שלנו, לשמור על בטחונו וקיומו היהודי של העם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אשריך.
תן לי רעיונות איזה הלכות לתת פה.

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • "לדוד,ברוך ה׳ צורי,המלמד ידי לקרב,אצבעותי למלחמה"
אני עוד מחכה להלכה היומית D: !!!
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .
"תכופות אנו נותנים בעצמנו לאויב את הכלים לכלותנו." - איזופוס.
"פייסן הוא אדם המאכיל תנין, בתקווה שהוא יאכל אותו אחרון." - וינסטון צ'רצ'יל
"קודם כל תהיינה העובדות בידיך, ואז תוכל לסלף אותן כאוות נפשך."- מרק טווין.

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אני עוד מחכה להלכה היומית D: !!!
אז יש ביקוש? :dance:

מנותק פנחס נח

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
מה זה השאלות האלה?, יהודים פה מצווים!!  תתחיל קופי פייסט מהילקוט יוסף, מהמשנה ברורה, מהרמבם הקדוש, נבין נבין, לא נבין לא נבין... העיקר נלמד ונקיים, ואשרינו לחיי העולם הבא עם שאר חסידים וצדיקים, עין לא ראתה אלהים זולתך יעשה למצפה לו...

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
הבעיה שזה לא קופי פייסט אני עושה את זה ידנית...

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
אפשר למצוא כמעט את כל הספרים ברשת. ככה אני עושה ברוב הפעמים שאני צריך לעיין בתורה, תלמוד והלכה.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אשריכם שאמרתם לי

מנותק לוחם סיירת

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ילקוט יוסף
סימן תפט - הלכות ספירת העומר

א נאמר בתורה (ויקרא כא טו) "וספרתם לכם ממחרת השבת מיום הביאכם את עומר התנופה שבע שבתות תמימות תהיינה". וקיבלו רבותינו ז"ל, שפירוש "ממחרת השבת" היינו מחרת יום טוב הראשון של פסח שהוא יום שבתון, ולא שבת בראשית, להוציא מלב הצדוקים שהיו אומרים ממחרת השבת זה שבת בראשית. לפיכך מצות עשה לספור ספירת העומר החל מליל ט"ז בניסן עד סוף שבעה שבועות. וכתב בשבולי הלקט (סימן רלו) בשם מדרש אגדה, תלה הכתוב יום חג השבועות בספירת העומר, שנאמר "שבעה שבועות תספור לך, ועשית חג שבועות לה' אלהיך", לפי שכאשר נתבשרו ישראל בצאתם ממצרים שהם עתידים לקבל התורה לסוף חמישים יום, שנאמר "בהוציאך את העם ממצרים "תעבדון" את האלהים על ההר הזה", הרי נ' של תעבדון יתירה, לומר לך, לקץ של חמישים יום תעבדון את האלהים על ידי קבלת התורה. וישראל מרוב חיבתם לתורה היו מונים בכל יום ויום, ואומרים הרי עבר יום אחד, הרי עברו שני ימים, שלשה, ארבעה, וכו', כי היה הדבר בעיניהם כזמן ארוך, מרוב חיבתם הגדולה לקבלת התורה, ולכן נקבעה הספירה לדורות. ור' יהודה החסיד אמר, לפי שימים אלה ימי מלאכת השדה הם, ואין מי שיגיד לבני הכפרים החקלאים, אם אייר מלא או חסר, לכן אמרה תורה תספרו חמישים יום, ואחר כך מקרא קודש יהיה לכם. עכ"ל. [ילקוט יוסף מועדים עמוד תיב. חזון עובדיה על הלכות יום טוב עמוד ריב].

ב ומכל מקום הואיל ונאמר (דברים טז ט): "שבעה שבועות תספר לך מהחל חרמש בקמה תחל לספור שבעה שבועות", דהיינו משעת קצירת העומר, בזמן הזה שאין לנו קצירת העומר, ולא את קרבן העומר שהיה קרב בבית המקדש בט"ז ניסן, אין מצות ספירת העומר אלא מדרבנן, זכר למקדש. וכן היא דעת רוב הפוסקים [ומכללם: רבינו ישעיה, הרז"ה, הרוקח, התוס', מהר"ם מרוטנבורג, הרא"ש, רבינו ירוחם, הרשב"א, ארחות חיים, נימוקי יוסף, אהל מועד, האבודרהם, רבינו פרץ, הסמ"ק, הכל בו, העיטור]. ומרן הש"ע, [כמבואר מדבריו בב"י בדין פתח על דעת לומר ארבעה וסיים חמשה]. ולפיכך יש להשמיט מנוסח "לשם יחוד" שלפני ספירת העומר את הנוסח: "הרינו באים לקיים מצות עשה של ספירת העומר כמו שכתוב בתורה וספרתם לכם וכו'", מאחר שספירת העומר בזמן הזה מדרבנן. [ילקוט יוסף על המועדים עמוד תיב. וראה בדעת מרן אם ספירת העומר מה"ת או מדרבנן, בילקוט יוסף במבוא לספר איסור והיתר כרך ב', ובילקוט יוסף מועדים עמוד תרטו. ובירחון קול תורה תמוז תשס"ג עמוד יד. חזון עובדיה על הל' יו"ט עמו' ריד].
{א} שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי: {ב} עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ: {ג} אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ: {ד} הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל: {ה} יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ: {ו} יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה: {ז} יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ: {ח} יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:

פרק תהילים זה יהיה לרפואת יניב בן ענת הי"ו

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אשריכם לפתח את האשכול הזה!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • "לדוד,ברוך ה׳ צורי,המלמד ידי לקרב,אצבעותי למלחמה"
ד"א , פירסמתי כאן ספרייה תורנית לפניי כמה שנים , והיא כאן בנעוצים תחת שם המשתמש הימני האמיתי .
אתה יכול להיעזר בזה !
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .
"תכופות אנו נותנים בעצמנו לאויב את הכלים לכלותנו." - איזופוס.
"פייסן הוא אדם המאכיל תנין, בתקווה שהוא יאכל אותו אחרון." - וינסטון צ'רצ'יל
"קודם כל תהיינה העובדות בידיך, ואז תוכל לסלף אותן כאוות נפשך."- מרק טווין.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
רמב"ם, הלכות תפילה.
פרק א', הלכה א'.
מצוות עשה להתפלל בכל יום. שנאמר "ועבדתם את ה' אלוהיכם" (שמות כ"ג, כ"ה.). מפי השמועה למדו שעבודה זו היא תפילה. ונאמר "ולעובדו בכל לבבכם" (דברים י"א, י"ג.). אמרו חכמים, איזו היא עבודה שבלב, זו היא תפילה. ואין מנין התפילות מן התורה. ולא משנה התפילה הזאת מן התורה ואין לתפילה זמן קבוע מן התורה. ולפיכך נשים ועבדים חייבין בתפילה, לפי שהיא מצוות עשה שלא הזמן גרמה.

הלכה ז'.
וכן תיקנו שיהא מנין התפילות כמנין הקרבנות. שתי תפילות בכל יום, כנגד שני תמידין. וכל יום שיש בו קרבן מוסף, תיקנו בו תפילה שלישית כנגד קרבן מוסף. ותפילה שכנגד תמיד של בוקר היא הנקראת תפילת השחר. ותפילה שכנגד תמיד של בין הערביים, היא הנקראת תפילת המנחה. ותפילה שכנגד המוספין, היא הנקראת תפילת המוספין.
המשך יבוא...

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
רמב"ם, הלכות תפילה.
פרק א', הלכה א'.
מצוות עשה להתפלל בכל יום. שנאמר "ועבדתם את ה' אלוהיכם" (שמות כ"ג, כ"ה.). מפי השמועה למדו שעבודה זו היא תפילה. ונאמר "ולעובדו בכל לבבכם" (דברים י"א, י"ג.). אמרו חכמים, איזו היא עבודה שבלב, זו היא תפילה. ואין מנין התפילות מן התורה. ולא משנה התפילה הזאת מן התורה ואין לתפילה זמן קבוע מן התורה. ולפיכך נשים ועבדים חייבין בתפילה, לפי שהיא מצוות עשה שלא הזמן גרמה.

הלכה ז'.
וכן תיקנו שיהא מנין התפילות כמנין הקרבנות. שתי תפילות בכל יום, כנגד שני תמידין. וכל יום שיש בו קרבן מוסף, תיקנו בו תפילה שלישית כנגד קרבן מוסף. ותפילה שכנגד תמיד של בוקר היא הנקראת תפילת השחר. ותפילה שכנגד תמיד של בין הערביים, היא הנקראת תפילת המנחה. ותפילה שכנגד המוספין, היא הנקראת תפילת המוספין.
המשך יבוא...
ותפילת ערבית שאם אני לא טועה היא כנגד הקטר החלבים שהיו נשרפים כל הלילה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
נכון.. זה... בהלכות של מחר.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
נכון.. זה... בהלכות של מחר.
חחח סליחה על הספוילר של אלה שלמדו מסכת ברכות...

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
ספויילר של אלה שמתפללים שלוש תפילות ביום :laugh:

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
ספויילר של אלה שמתפללים שלוש תפילות ביום :laugh:
חחח גם נכון אבל ההקטר חלבים אני יודע את זה מברכות