כתב נושא: ״כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא״...  (נקרא 25444 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • "לדוד,ברוך ה׳ צורי,המלמד ידי לקרב,אצבעותי למלחמה"
גם על גז אי אפשר לבשל לא ?
כאילו אפשר להדליק בסדר , אבל אסור לכבות אותו , נכון ?
אם ככה , איך אפשר לבשל אם זה לא מדורה או גחלים ?
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .
"תכופות אנו נותנים בעצמנו לאויב את הכלים לכלותנו." - איזופוס.
"פייסן הוא אדם המאכיל תנין, בתקווה שהוא יאכל אותו אחרון." - וינסטון צ'רצ'יל
"קודם כל תהיינה העובדות בידיך, ואז תוכל לסלף אותן כאוות נפשך."- מרק טווין.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
אסור לכבות. אפשר להשאיר גז דולק מערב שבת. אפשר לשאול פוסק בנוגע להעברת אש והדלקה של כירת גז. ברור שלאחר מכן אסור לכבות. אז האש תשאר דולקת כל החג...
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ברור לך שזה חשבון גז מטורף / סיכון חיים ממשי כן ?
זה לא מעשי הדבר הזה ..
איך זה שלא המציאו איזה גז קביל לחגים עם שעון שבת או משהו כזה ?
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
לא סיכון חיים ולא חשבון גז מטורף. להשאיר להבה או שתיים דולקות מרב שבת יעלה לך (הערכה גסה) גג עשרים שקל.
ואם האש בכירה שלך לא בטוחה, אתה צריך להחליף את הכיריים.
הכיריים של היום בטוחות לגמרי. יש הרבה אנשים שלא משתמשים בפלטה חשמלית לשבת וחג אלא משאירים את הכירה דולקת ומכסים במכסה פח מיוחד שניתן להשיג בחנויות.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
לא יודע מה איתך , אש גלויה באמצע הלילה אצלי בבית כשאף אחד לא משגיח ?
נראה לי קצת מסוכן .

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
דווקא לא. הרבה משאירים את הגז במקך החג דלוק. ניתן להדליק את הגז עצמו בחג מאש לאש ויש כל מיני קומבינות לכבות אותו, לדוגמא להניח על הגז סיר מלא מים שתשתמש במים לקפה או משהו (חייב להשתמש במים אחרת זה לא אוכל נפש) ולחכות כד שהמים ירתחו ויגלשו על הגז. יש היום גם התקן שהוא מאושר ע״י מכון צ״מת (צוות מדע ותורה אני חושב) שהוא כמו שעון שבת שמחובר לגז ומתחיל את הזרם של הגז ומפסיק אותו בזמנים קבועים. חשוב להדגיש שאם אכן משתמשים בגז אסור להנמיך או להגביר את הלהבה תוך כדי שהגז פועל.
״אַתָּה תָקוּם תְּרַחֵם צִיּוֹן כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד.״
״כִּי רָצוּ עֲבָדֶיךָ אֶת אֲבָנֶיהָ וְאֶת עֲפָרָהּ יְחֹנֵנוּ.״

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
לא יודע מה איתך , אש גלויה באמצע הלילה אצלי בבית כשאף אחד לא משגיח ?
נראה לי קצת מסוכן .
אתה מזכיר לי מקרה שקרה לי לפני כשנה וחצי. אחד הגנרטורים שלי עלה באש. באותה תקופה התגוררתי בקומה העליונה של איזה בנין והגנרטור היה בקומה השניה הריקה.
וכל הכושים אמרו לאחר שבערת הגנרטור כובתה בחול "תודה לאל שזה לא שרף את כל הבנין". ואני צחקתי להם בפרצוף ואמרתי להם: את מה ישרוף? כל הקומה בטון חשוף. ממתי בטון בוער?

האש דולקת בכיריים. הכיריים בנויות לבערה בטיחותית. אם אף אחד לא יזרוק משהו שיגרום לאש לעבור, למה שהאש תעבור? מה ההבדל בין להשאיר סיר על הכירה הדולקת לבין להשאיר את הכירה דולקת בלי סיר?
וכן, כמו שאמרתי, יש את כיסוי הפח ההוא שאפשר להשיג בחנויות. הוא מכסה את כל הכיריים וזה כמו פלטה.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בקיצור עזוב אביר , אש גלויה במשך יום שלם זה לא פיתרון .
אין דרך אחרת ?
אולי לפתוח את החלון כדי לגרום לגז להתכבות או משהו ? או שזה לכבות לכל דבר ועניין ?

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
קשה לי להאמין שרוח של מאי-יוני תכבה לך את הגז...

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אין סיבה לא להשאיר את הגז דולק במשך החג. אלא אם כן יש ילדים קטנים בבית אין בזה שום סיכון, מה כבר יכול לקרות? הכיריים יעלו באש? וכמה זה כבר עולה? אביר אמר פה 20 ₪ ואני חושב שזה עוד בהגזמה-כל הוצאה לחג או לשבת חוזרת אליך, מבטיח לך ואני מוכן לחתום לך על זה גם.

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
קשה לי להאמין שרוח של מאי-יוני תכבה לך את הגז...
ברוך הבא לירושלים בירת ישראל  ;D

אין סיבה לא להשאיר את הגז דולק במשך החג. אלא אם כן יש ילדים קטנים בבית אין בזה שום סיכון, מה כבר יכול לקרות? הכיריים יעלו באש? וכמה זה כבר עולה? אביר אמר פה 20 ₪ ואני חושב שזה עוד בהגזמה-כל הוצאה לחג או לשבת חוזרת אליך, מבטיח לך ואני מוכן לחתום לך על זה גם.
אני לא בעל הבית , ככה שאני בספק עם ההורים שלי יסכימו לזה .. וחוץ מזה , יש לי אח קטן בבית וזה קצת מסוכן .
ויש לי נטייה להאמין שלהשאיר גז פתוח מעל ל-24 שעות , זה יותר מ20 שקל , אלא כמה קובים טובים שזה מאה מאתיים שקל .

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אתה טועה אחי זה לא מגיע לסכומים כאלה. אני למשל לא מבשל ביום טוב מה הסיבה הפשוטה שאמא שלי לא שומרת והיא לא בקיאה בהלכה ככה שעדיף לכולם אם האוכל יהיה מוכן מבעוד מועד.

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אפשר לשמור אוכל חלבי יומיים ?

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אפשר לשמור אוכל חלבי יומיים ?
במקרר.....

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
יש המון יהודים שמשאירים אש דולקת בכירה כל השבת בכיסוי הפח הנ"ל. אני מבטיח לך שזה לא עולה יותר מעשרים שקל. רוב הסיכויים שעולה בערך עשר...
אם תקנה את כיסוי הפח שאני מדבר עליו, זה לא יהיה מסוכן גם עם הילד הקטן.

בקיצור. הרבה הרבה אנשים עושים את זה. ככה שזה לא יקר ולא מסוכן. נסה ותהנה.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
עדיין בהלכות תפילה לרמב"ם. פרק ב'.
הלכה ג'.
וזו היא הברכה שתיקנו לומר מעין האמצעיות: הביננו ה' אלוהינו לדעת דרכיך, ומול את לבבינו ליראתך, לסולח היה לנו, להיות גאולים, רחקנו ממכאוב, ודשננו ושכננו בנאות ארצך, ונפוצים מארבע תכנס, והתועים בדעתך ישפטו, ועל הרשעים תניף ידך, וישמחו צדיקים בבניין עירך ובתיקון היכלך, והבצמחת קרן לבן דוד עבדך ועריכת נר לבן ישי משיחך, טרם נקרא ואתה תענה, טרם נדבר ואתה תשמע, כי אתה הוא עונה בכל עת צרה, פודה ומציל בכל צוקה, ברוך אתה ה' שומע תפילה.

הלכה ד'.
במה דברים אמורים, בימות החמה. אבל בימות הגשמים אינו מתפלל הביננו, מפני שצריך לומר שאלה בברכת השנים. וכן במוצאי שבתות וימים טובים אינו מתפלל הביננו, מפני שצריך לומר הבדלה בחונן הדעת.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
זה די היפוטתי אין שום היתר להתפלל הביננו אלא אם כן אתה באיזה מצב דוחק מטורף שהנאצים רודפים אחריך או שאתה באמצע מלחמה ועלול להיות מוזעק בכל רגע.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
בימינו נהגו שלא. וצריך לשאול רב. אבל לפי מה שהרמב"ם פסק זה אפילו שדעתו טרודה ואין יכול לכוון.
אצלינו ממילא בקושי מכוונים רוב האנשים. אבל מי שרוצה לעיין בזה, יכול לגשת לרב.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
קשה לי להאמין שרב כלשהו יתיר כיום להתפלל תפילה מקוצרת...

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
הלכה ה'.
בשבתות וימים טובים מברך שבע ברכות בכל תפילה ותפילה מארבע תפילות של אותו היום. שלוש ראשונות ושלוש אחרונות וברכה אמצעית מעין אותו היום.

הלכה ו'.
בשבתות, חותמין בברכה אמצעית מקדש השבת וברגלים חותם בה מקדש ישראל והזמנים. ואם היה שבת ויום טוב, חותם בה מקדש השבת וישראל והזמנים.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
הלכה ט'.
ביום הכיפורים, מתפלל בכל תפילה מחמש תפילות שבע ברכות. שלוש ראשונות ושלוש אחרונות ואמצעית מעין היום. וחותם בה:מלך על  כל הארץ מקדש ישראל ויום הכיפורים. ואם חל להיות בשבת, חותם בכל תפילה ותפילה מהן: מלך על כל הארץ, מקדש השבת וישראל ויום הכיפורים.

הלכה י.
במה דברים אמורים, ביום צום של כל שנה ושנה. אבל ביום צום של שנת היובל, מתפלל תפילת המוספין תשע ברכות כמו שמתפלל בראש השנה. והן אותן הברכות עצמן, בלא פחות ולא יתר. ואין מתפללין אותם אלא בזמן שהיובל נוהג.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
תעשה טובה אביר תסביר את י' לא הבנתי מילה .

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
כנראה היום היובל לא נוהג.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
כנראה היום היובל לא נוהג.
הלכה ט' אומרת שביום הכיפורים מתפללים בכל תפילה מחמשת תפילות היום, 7 ברכות. השלוש הראשונות והשלוש האחרונות וברכת היום באמצע. כמו כן מסבירה הלכה ט' איך חותמים את הברכה.
הלכה י' אומרת שמה שנאמר בהלכה ט' זה לימי כיפור רגילים. אבל ביום כיפור של שנת היובל, כשמתפלים מוסף, לא עושים ברכה אמצעית אחת אלא עושים שלוש ברכות אמצעיות. מלכויות, זכרונות ושופרות. כמו מוסף של ראש השנה.
אבל כשאין בית מקדש וכל מנהגי היובל, אז גם לא מתפללים תפילה מיוחדת ביובל. כי היובל לא נוהג. אלא מתפללים מוסף של יום כיפור כמו כל שנה.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
הלכה י"א.
בכל תפילה מן התפילות פותח קודם ברכה ראשונה ואומר: אדוני שפתי תפתח ופי יגיד תהילתך (תהילים נ"א, י"ז). וכשהוא מסיים בסוף תפילה, אומר: יהיו לרצון אמרי פי ... (תהילים י"ט, ט"ו) ואחר כך צועד לאחריו.

הלכה י"ב.
בראשי חודשים ובחולו של מועד, מתפלל ערבית, שחרית, ומנחה תשע עשרה ברכות כשאר הימים. ואומר בעבודה "אלוהינו ואלוהי אבותינו, יעלה ויבוא...". במוסף בחולו של מועד מתפלל תפילת מוסף כפי שמתפלל ביום טוב. ובראשי חודשים מתפלל שבע ברכות. שלוש ראשונות ושלוש אחרונות ואמצעית מעין קרבן ראש חודש, וחותם בה מקדש ישראל וראשי חודשים.

צבא יהושע עוד יחזור!