כתב נושא: בני תערובת-לקבל אותם ליהדות או לא ?  (נקרא 19126 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
בעניין: בני תערובת-לקבל אותם ליהדות או לא ?
« להגיב #75 ב- : יוני 08, 2012, 03:01:46 »
נדב.
לא אמרתי "כושים חזקים יותר". אמרתי "כושים אתלטים יותר". יש הבדל?
תכחיש שרוב אנשי העולם מחשיבים עיניים כחולות או ירוקות לעיניים יפות יותר משחורות. בעיקר מעיניים של כושים. אף ישר וקטן ולא אף של קוף. בלונד מגעיל? תמצא המון אנשים בעולם שכושי מגעיל אותם. לא תמצא אפילו עשר אחוז מכמות האנשים הזו, שבלונד מגעיל אותם. או שנלך מהכיוון ההפוך. כמה אנשים תמצא שבלונד מגעיל אותם ? עין כחולה מגעילה אותם ? מפנים מפוסלות היטב ולא נפוחות שפתיים ומעוותות אף ומצח ? שיער חלק ושופע ולא דרעק מקורזל ומסריח. מסריח עד כדי כך שכל כושית שרוצה להתייפות, כולל ביונסה החביבה עליך שלא מצאת בה שום תוו ושום הבעה בהמית, גם היא שוזרת בשורשי שערה המצחין שערות של נקבות מגזעים אחרים. גזעים שבהן הנקבות בורכו בשיער חלק ויפה.

מה זה אצילות בשבילי? מה זה אצילות בשבילך ? לבלוע מילים, לחרף ולגדף, לדבר כמו קוף שתקעו לו רמקול בפה, זו אצילות ?

בעיני אצילות זו התנהגות מעודנת, מכובדת, כבוד נישא. אדם שאתה רואה אותו ורוחש לו כבוד, לא בגלל שהוא מאיים עליך. הכבוד פורץ ממנו. מוצאים את זה אצל מנהיגים דגולים שהצטיינו בתכונותיהם. אנשי רוח שהמוסר שלהם היה ללא דופי.
מה לעשות. אצילות זה לא הקטע של הכושים. גם אם זה לא כתוב בחיידים רובים ופלדה.
אם אזכיר את המחקרים של בלומנבאך ואחרים, זה יעזור ? לא. אתה תעדיף את המחקרים המגמתיים שכתבו צרור מתייפייפים שניסו בכוח לשכנע אותך שהעולם וורוד יותר דרך משקפי שמש שחורות... נראה שהם הצליחו.

למה אני לא צריך לקרוא ספר מעמיק בפיזיקה כדי לדעת שכשאני זורק תפוח הוא נופל? שהברזל כבד מן הנוצה ? למה אם איזה אידיוט יכתוב לי ספר מתחכם וינסה לשכנע אותי בקשקושים כמו "קילו ברזל וקילו נוצות שוקלים אותו דבר. נבדק והוכרע!", זה לא ישנה לי.

זלזלת בדיבורים שלי על סטטיסטיקה. אם אני חייב לפרט, אז הנה. עפר לפיך.
הסטטיסטיקה מראה שלרוב הכושים יש עור כהה עד שחור.
הסטטיסטיקה מראה שלנורדים טהורי הגזע יש עור בעיר, שיער בהיר, עיניים בהירות.
הסטטיסטיקה מראה שממוצע הגובה של הנורדים גבוה ממוצע הגובה של האסייאתים ב15 ס"מ לפחות.
הסטטיקטיקה מראה שהיהודים חכמים יותר מכל השאר בכמה וכמה מידות.

קראתי בשעתו  (לפני כחמש או שש שנים) מחקר שמצביע על הפרשים במנת המשכל בין קבוצות אתניות. במקום הראשון, יהודים אשכנזים. במקום השני, סינים ויפנים. במקום השלישי, שאר העולם המערבי.... מי נשאר אחרון? נחשת נכון.. האורקים (ערבושים וכושים).
כמובן שתזלזל. הרי אני לא מביא לך מחקר אלא מספר לך סיפורי סבתא. את המחקר לא מצאתי. מצאתי דוגמא אלמותית.

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/108/322.html
ותופעה שגירתה המוני אנשים בעולם בשאלה...
http://www.google.co.il/search?hl=iw&biw=1901&bih=909&q=ashkenazi+jews+intelligence&oq=ashkenazi+jews+i&aq=3K&aqi=g2g-K8&aql=&gs_l=serp.1.3.0l2j0i30l8.8503.25590.0.28552.7.5.0.2.2.0.725.2927.1j6-4.5.0...0.0.tynQgM9yhfQ

ומבחן איי קיו לא עושים לתינוקות.
אבל אתה צריך לדעת שמבחן של מנת משכל זה לא מבחן בהשכלה אלא במנת משכל, כפי שאומר שמו. בודקים מנת משכל מולדת באמצעים שנועדו לכך. זו לא עבודת דוקטורט.

לשלמה.
הנורדים לא פיתחו כלכלה כי רובם חיו על החרב ועל הביזה. בכך הם קנו אספקה או בזזו אותה בנחלות הדרומיות יותר ששם השדות היו כשירים לגידול יבולים פרק זמן ארוך יותר בשנה.
קשה להתייחס אל כל הגויים כמקשה אחת מבחינת מנת משכל. זה פשוט לא ככה...

ולגבי ההודעות האחרונות שנכתבו פה בזמן שכתבתי את ההודעה.
אחרי שהכרת פה למחצה בעובדה שיש ליהודים יתרונות כמו נגינה על כנור או שחמט, אתה מתחיל למצוא תירוצים ולומר איך זה הגיע.
אבל כתבתי פה כבר קודם.

לא אכפת לי איך זה הגיע. השורה התחתונה היא שיש גזעים טובים מאחרים בדברים מסויימים.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • "לדוד,ברוך ה׳ צורי,המלמד ידי לקרב,אצבעותי למלחמה"
« להגיב #76 ב- : יוני 08, 2012, 03:38:42 »
אמנם אתה צודק שיהודי אשכנז אכן הוכרו ע"י העולם הגדול כגאונים בזכות המון פרסי נובל , אך גם ליהודים הספרדים לא הייתה חסרה חוכמה.
יהודי ספרד אמנם לא הצטיינו בחוכמות המערב כדוגמת מדע וכ'ו וזה אמת לחלוטין רק מעצם העובדה שהם לא חיו במקומות שדברים כאלו היו לא מקובלים .
אבל עוד קריטריון של המחקר הוא העובדה שיהודים רבים הגיעו לעמדות כוח בעזרת חוכמתם וזה נכון לגבי כל היהודים בעולם בכל מקום.
דוד של סבתי שתחיה היה שר האוצר של עיראק (חתיכת משרה!!) , תאר לעצמך איזה כישורים צריכים להיות לבנאדם כדי להגיע למשרה כזו , במדינה שבה בכל חג של היהודים הם היו נאלצים לנעול את הדלתות בעזרת אבנים כבדות וקרשים , רק כי כל חג יהודי הבטיחו הערבים וצעקו ברוב חוצות :"אל יום ניג'י ונטבח כול אל יאהוד"-היום נבוא , ונטבח בכל היהודים .
והיו עוד המון דוגמאות כאלו , הרי כל הביסוס של אנטישמיות מודרנית שלא קשורה לדת היא העובדה ש"יהודים שולטים בעולם" ..
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .
"תכופות אנו נותנים בעצמנו לאויב את הכלים לכלותנו." - איזופוס.
"פייסן הוא אדם המאכיל תנין, בתקווה שהוא יאכל אותו אחרון." - וינסטון צ'רצ'יל
"קודם כל תהיינה העובדות בידיך, ואז תוכל לסלף אותן כאוות נפשך."- מרק טווין.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #77 ב- : יוני 08, 2012, 04:09:16 »
בסך הכל הייתי צריך לחפש מאמרים בדור שבו מכחישים הכל וממציאים מחקרים נוגדים ורובים חיידקים ופלדה כדי לספר לנו למה הכושי בדיוק כמונו ולכן אנחנו יכולים להיות בהמות כמו הכושי...
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #78 ב- : יוני 08, 2012, 04:12:24 »
יש עוד דבר שאני לא מסכים איתך : הם לא בהמות יותר משאר הגויים .
כל הגויים הם בהמות אחד אחד ,ובמיוחד אלו שעליהם נאמר :"בשרם בשר חמורים" .
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #79 ב- : יוני 08, 2012, 08:26:01 »
אבל זה נאמר עליהם... לא על בני יפת. על בני חם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #80 ב- : יוני 08, 2012, 09:27:36 »
מה זה "עיניים של כושי" ?

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #81 ב- : יוני 08, 2012, 12:58:08 »
זה לא משנה אחי , בבחינה הרוחניות שלהם הם כמו בהמות , אין להם שום דבר מעבר לתאוות העולם הזה ...
ושים לב שאמרתי במיוחד אלו שעליהם נאמר , ואחד הנגזרות זה המצרים , שכידוע נכנסו גם הם להגדרה זו , ואני באמת צריך להזכיר מי הייתה אימא של ישמעאל ?
בקיצור , הם יצאו מעין חצי חמור חצי אדם , עייר פרא כזה .

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #82 ב- : יוני 08, 2012, 19:02:06 »
ציטוט
אוסיין בולט , אלוף העולם בריצת מאה מטר , הוא גם כושי , וכך גם המון אלופים בתחומי הריצה ,שאינם בני השבט הכושי הספציפי הזה.
האם כולם הם תוצאה של תרבות ?

כן.

ציטוט
ציטוט
היום כל המדענים כבר יודעים , הכל טמון בגנים ,כמו שהיהודים ידעו כבר לפניי אלפי שנים שאמרו שקב"ה מחליט הכל על האדם ונותן לו רק את זכות הבחירה לידיו.
[/quote

בולשיט. רוב העולם המדעי משולל הבדלים קוגנטיביים בין גזעים.

ציטוט
ולמה הם לא טובים בכדור עף והרמת משקולות ? כדור עף זה רק עניין של זמן עד שהם יתאקלמו , כי רובם חיים בחורים כבר אלפי שנים להזכירך ושותים דם של פרות חיות , והרמת משקולות ? תעשה לי טובה . הרמת משקולות זה עניין של כוח וגודל ,והם ברובם קטנים ומצ'וקמקים.

למה הם התאקלמו בכדורסל ועדיין לא בכדורעף? התשובה פשוטה - כי לגנטיקה אין שום קשר לזה.

ציטוט
תכחיש שרוב אנשי העולם מחשיבים עיניים כחולות או ירוקות לעיניים יפות יותר משחורות. בעיקר מעיניים של כושים. אף ישר וקטן ולא אף של קוף. בלונד מגעיל? תמצא המון אנשים בעולם שכושי מגעיל אותם. לא תמצא אפילו עשר אחוז מכמות האנשים הזו, שבלונד מגעיל אותם. או שנלך מהכיוון ההפוך. כמה אנשים תמצא שבלונד מגעיל אותם ? עין כחולה מגעילה אותם ? מפנים מפוסלות היטב ולא נפוחות שפתיים ומעוותות אף ומצח ? שיער חלק ושופע ולא דרעק מקורזל ומסריח. מסריח עד כדי כך שכל כושית שרוצה להתייפות, כולל ביונסה החביבה עליך שלא מצאת בה שום תוו ושום הבעה בהמית, גם היא שוזרת בשורשי שערה המצחין שערות של נקבות מגזעים אחרים. גזעים שבהן הנקבות בורכו בשיער חלק ויפה.

מכחיש. עד שאין לך סטטיסטיקות אתה בבחינת ליצן. ודווקא יש המון בחורות לבנות שמאמצות גינונים שחורים למהדרין.

ציטוט
אם אזכיר את המחקרים של בלומנבאך ואחרים, זה יעזור ? לא. אתה תעדיף את המחקרים המגמתיים שכתבו צרור מתייפייפים שניסו בכוח לשכנע אותך שהעולם וורוד יותר דרך משקפי שמש שחורות... נראה שהם הצליחו.

איפה בלומנבאך כתב שיש הבדלים גנטיים של מנת משכל בין גזעים? אתה בדיחה

ציטוט
הסטטיסטיקה מראה שלרוב הכושים יש עור כהה עד שחור.

מסכים.

ציטוט
הסטטיסטיקה מראה שלנורדים טהורי הגזע יש עור בעיר, שיער בהיר, עיניים בהירות.

אין מחלוקת.

ציטוט
הסטטיסטיקה מראה שממוצע הגובה של הנורדים גבוה ממוצע הגובה של האסייאתים ב15 ס"מ לפחות.

לא מדדתי. נניח.

ציטוט
הסטטיקטיקה מראה שהיהודים חכמים יותר מכל השאר בכמה וכמה מידות.

נכון, מסיבות תרבותיות

ציטוט
קראתי בשעתו  (לפני כחמש או שש שנים) מחקר שמצביע על הפרשים במנת המשכל בין קבוצות אתניות. במקום הראשון, יהודים אשכנזים. במקום השני, סינים ויפנים. במקום השלישי, שאר העולם המערבי.... מי נשאר אחרון? נחשת נכון.. האורקים (ערבושים וכושים).

מסכים אתך במאה אחוז. יפה שאתה מודה אם כך שיהודים אשכנזים חכמים יותר מיהודים מזרחים - למרות שאתה טוען שיש להם את אותם הגנים. אתה מגרד באוזן ימין עם יד שמאל. אכן, כל החכמה שמייחסים לעם היהודי, ההצטיינות בכימיה, פיסיקה וכיו"ב כל זה מתייחס אך ורק ליהודים אשכנזים. 100% מזוכי פרס הנובל במדינת ישראל הוא של אשכנזים גמורים. מה הסיבה לכך? לפי התזה שלכם - הבדלים בגנטיקה.

ציטוט
למה אני לא צריך לקרוא ספר מעמיק בפיזיקה כדי לדעת שכשאני זורק תפוח הוא נופל? שהברזל כבד מן הנוצה ? למה אם איזה אידיוט יכתוב לי ספר מתחכם וינסה לשכנע אותי בקשקושים כמו "קילו ברזל וקילו נוצות שוקלים אותו דבר. נבדק והוכרע!", זה לא ישנה לי.

מפגר!!! קילו בטון וקילו נוצות שוקלים בדיוק אותו דבר! מסתבר שכן צריך לקרוא איזה ספר מדי פעם אה?  :laugh:

ציטוט
אבל אתה צריך לדעת שמבחן של מנת משכל זה לא מבחן בהשכלה אלא במנת משכל, כפי שאומר שמו. בודקים מנת משכל מולדת באמצעים שנועדו לכך. זו לא עבודת דוקטורט.

אלוהים. לא יכול להיות שאתה עד כדי כך אידיוט. די. שברת אותי. לא, אבירוש, אנחנו לא יודעים לבדוק מנת משכל מולדת, מבחני אייקיו הם מכוונים תרבותית והשכלתית לחלוטין, לפי מה שאמרת אם תיקח שני תאומים זהים בעלי אותו מטען גנטי - תפריד אותם בילדותם, תזרוק אחד מהם לג'ונגל לגדול עם גורילות ואת השני תשלח לבתי הספר הכי טובים, תחזור אחרי 30 שנה תעשה לשניהם מבחן אייקיו. אז תגלה שלשניהם יש אותו אייקיו, כי המבחן הזה בודק מנת משכל מולדת, נכון? לא! לא! פשוט בדיחה. איי קיו זה מבחן שמודד נתונים שמתפתחים בהשכלה. אתה יודע שמנת המשכל הממוצעת של האמריקאים עלה בשלושים נקודות מאז שנות ה 50? איך האמריקאים יכולים להגדיל את מנת המשכל המולדת שלהם?! אתה יודע שלשחורים אמריקאים יש איי קיו יותר גבוה ממה שהיה ללבנים בשנות ה 50?

ברור שאתה לא יודע. כי אתה, כמו כל כהניסט אידיוט אחר, חושב שהוא יודע הכל על נושא מסויים עוד לפני שהוא קרא הקדמה של ספר. העולם פשוט בעיניך, צבוע בשחור ולבן, אתה כבר יודע את כל מה שיש לדעת, לכן הרשית לעצמך לערוך השוואה אווילית בין גזעי אדם לגזעי כלבים בלי להרגיש קצת מושפל. בגלל זה אתה מביא לי את בלומנבאך מבלי שיהיה לך מושג מה בלומנבאך אמר, סתם, שמעת שם אז אתה זורק לי אותו. אתה אומר את זה בעצמך - אתה לא צריך לקרוא ספר פיסיקה, אתה כבר יודע שקילו בטון שוקל יותר מקילו נוצותץ (ענק :laugh:) אתה דביל ורוצה להשאר כזה. לא סתם יש כל כך הרבה זוכי פרס נובל יהודים ואף אחד מהם לא כהניסט. יש אגב ספר שכן תומך בתאוריות גזעניות - עקומת הפעמון, וגם אותו אתה לא מכיר, למה שתכיר? אתה הרי כבר יודע את התשובה. אתה לא צריך ללמוד.

חברים. הטמטום בו אתם לוקים אינו גנטי. עדיין לא מאוחר לפתוח ספר וללמוד משהו.

ציטוט
אחרי שהכרת פה למחצה בעובדה שיש ליהודים יתרונות כמו נגינה על כנור או שחמט, אתה מתחיל למצוא תירוצים ולומר איך זה הגיע.
אבל כתבתי פה כבר קודם.

לא אכפת לי איך זה הגיע. השורה התחתונה היא שיש גזעים טובים מאחרים בדברים מסויימים.

אבל כל הויכוח פה הוא על מה הגורמים לכך. אין ספק שקבוצות שונות אחת מן השניה ביכולות, אבל הסיבה היא תרבותית, לא גנטית.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #83 ב- : יוני 08, 2012, 20:06:10 »
הציטוט הזה שלך, מעליב אותך ולא אותי. הרי לך: מפגר!!! קילו בטון וקילו נוצות שוקלים בדיוק אותו דבר! מסתבר שכן צריך לקרוא איזה ספר מדי פעם אה?

אתה קורא את הדעות שלי ואת הלך החשיבה והצורה בה אני מתבטא כבר זמן לא קצר. אם אתה באמת חושב שאני טפש עד כדי כך, זו תעודת עניות בשבילך. נראה שלא הבנת את הפואנטה.

הרי החידה של "מה יותר כבד? קילו ברזל או קילו נוצות?" זה קונץ קטנוני ומתחכם. דבר שכביכול, בהשוואה לפה, נועד להסביר שבתנאים המתאימים, ברזל שוקל כמו נוצות.

ולכן, כמו שהתירוץ של "קילו ברזל שוקל כמו קילו נוצות. בדוק ומוכח מדעית!" לא ישכנע אותי שבעקרון הברזל שוקל כמו הנוצה, ככה התירוצים של תרבות ומסכנות ובלה בלה בלה לא משכנעים אותי שאין הבדל בין הכושים לבין הלבנים.

ולשיטתך אישי הנכבד.
אם תטען שהכל הבדלים של תרבות. איך זה שגזעים מסויימים יצרו תרבות שפיתחה אותם פי אלף ויותר מגזעים אחרים שלא השכילו ליצור את התרבות? נכון שהתרבות יוצרת אדם. אבל אדם יוצר תרבות.
ופי כמה וכמה מן העובדה שתרבות טובה תיצור אדם חכם יותר, אדם חכם יותר יצור תרבות טובה יותר. האין זה פשוט והגיוני?

והדוגמא שהבאתי בעבר. המדען, המהנדס הממציא הגאון, ולעומתו המכונאי. למי היתרון ? לרב החוכמה והידע שהמציא מכונית ושכלל אותה ובנה אותה בצורה שמתפעלת אותה ומוציאה ממנה תפוקה והישגים, או למכונאי שמתקשה לתחזק אותה לאחר שכבר הומצאה ?
ולנמשל. למי היתרון? למי שהמציא ופיתח תרבות ומשטר, מדע וכלכלה? או למי שמתקשה להסתדר אפילו בעולם בו התרבות והמשטר קיימים וידועים וכל מה שצריך לעשות זה ליישם? לצורך המשל והנמשל, אציב את האורקים במקום גרוע יותר.  -הנהג הכושל. אפילו במשטרים קיימים, שגזעים ועמים טובים מהם מקיימים ומפעילים, הם מתקשים להשתלב ובסך הכל להתנהג יפה בתוך המערכת.
תתן לי שוב את התירוץ של התרבות. מי יצר את התרבות? למה מלכתחילה הגלמים האלה יצרו תרבות כה מנוונת?

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #84 ב- : יוני 08, 2012, 23:39:59 »
לגבי קילו בטון וקילו נוצות - האמת היא שהנחתי שזה טייפו. סתם הסתלבטתי. צודק - אני מתנצל, זה לא היה ראוי. עכשיו אני נזכר שאתה דווקא יחסית ענייני בדיונים - טעות שלי. לא לעניין. לגבי השאר - אני לא נוהג לכתוב כאן הודעות בשבת כדי לכבד את הנוכחים. פשוט ראיתי שאתה כתבת... או שבעצם אתה לא נמצא בארץ? בכל אופן - אגיב על תוכן ההודעה שלך אחרי השבת. שבת שלום שתיהיה

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #85 ב- : יוני 09, 2012, 22:14:55 »
ציטוט
ולשיטתך אישי הנכבד.
אם תטען שהכל הבדלים של תרבות. איך זה שגזעים מסויימים יצרו תרבות שפיתחה אותם פי אלף ויותר מגזעים אחרים שלא השכילו ליצור את התרבות? נכון שהתרבות יוצרת אדם. אבל אדם יוצר תרבות.
ופי כמה וכמה מן העובדה שתרבות טובה תיצור אדם חכם יותר, אדם חכם יותר יצור תרבות טובה יותר. האין זה פשוט והגיוני?

והדוגמא שהבאתי בעבר. המדען, המהנדס הממציא הגאון, ולעומתו המכונאי. למי היתרון ? לרב החוכמה והידע שהמציא מכונית ושכלל אותה ובנה אותה בצורה שמתפעלת אותה ומוציאה ממנה תפוקה והישגים, או למכונאי שמתקשה לתחזק אותה לאחר שכבר הומצאה ?
ולנמשל. למי היתרון? למי שהמציא ופיתח תרבות ומשטר, מדע וכלכלה? או למי שמתקשה להסתדר אפילו בעולם בו התרבות והמשטר קיימים וידועים וכל מה שצריך לעשות זה ליישם? לצורך המשל והנמשל, אציב את האורקים במקום גרוע יותר.  -הנהג הכושל. אפילו במשטרים קיימים, שגזעים ועמים טובים מהם מקיימים ומפעילים, הם מתקשים להשתלב ובסך הכל להתנהג יפה בתוך המערכת.
תתן לי שוב את התירוץ של התרבות. מי יצר את התרבות? למה מלכתחילה הגלמים האלה יצרו תרבות כה מנוונת?

ציטוט

שאלה מצויינת. אף אחד לא מכחיש שיש הבדלים בין אוכלוסיות שונות בעולם, כשהאירופאים הגיעו לראשונה לעולם החדש הם מצאו שם שבטים שהשתמשו בכלים שהיו באירופה אלפי שנים קודם לכן (לא האצטקים והמאיה אלא שבטים צפוניים יותר). גם אני שאלתי את השאלה, מה הסיבה להבדלים? אלא שכאן מסתיים הדמיון בינינו, כי אני הלכתי, חקרתי, חיפשתי וקראתי, ואתה פשוט החלטת שאתה יודע את התשובה מבלי שיהיה לך קמצוץ של ידע על הנושא. ואין לך מושג. רואים את זה כמעט בכל טיעון שלך, בכל השוואה שאתה עושה.

אז כמו שכתבתי לך יש ספר מאד מרכזי שעונה על השאלה הזאת בשם "רובים, חיידקים ופלדה" של חוקר בשם דיאמונד. הוא טוען שהסיבה להבדלים היא תנאים חקלאיים וסביבתיים - התנאים הללו עיצבו בסופו של דבר גורלות של עמים. לא. אל תפסול! תקרא! תיהיה רציני. תבוא בלי דעה קדומה ורק אחר כך תגבש דעה.

יש גם ספר שטוען שההבדלים הם גנטים בשם עקומת הפעמון. אתה רואה, אני הלכתי וקראתי גם ספרים שסותרים את ההנחה שלי.  אבל כצעד ראשון, תכיר בזה שאתה לא יודע, תכיר בזה שזו שאלה מורכבת וסבוכה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #86 ב- : יוני 09, 2012, 23:16:28 »
ההבדל בגישות שלנו יותר עמוק.
אתה שאינך מאמין בתורה, מחפש כל תשובה אצל המדע. אני יכול לתת לך תשובות מסויימות גם על פי המדע (עד כמה שידיעותי המזעריות משיגות), ובמקומות מסויימים לספר לך שהמדע משכתב את עצמו בכל פעם שהוא למד את טעויותיו.
אני שמאמין שהאדם נברא על ידי ישות עליונה שטבעה בעולם תבנית והגדירה תפקיד לגזעים מסויימים, רואה בהבדלים המעשיים, שקיימים. ובאיזה שהוא מקום, גם אתה לא מכחיש אותם אלא מחפש צידוקים למה הם דפוקים בלי שהם דפוקים. ובכל התופעה הזו אני רואה את ההתגשמות של טבע הבריאה כפי שהתווה הבורא.
אתה מחפש סיבות להיווצרות טבעית, עצמאית, ולכן מחפש את התשובות שלך אצל אנשים שגיבשו תיאוריות שמעוגנות באופן חלקי או אפילו יותר מלא, על סמך ממצאים כאלה ואחרים, וגם על פי דעות אישיות, כמובן. בשבילך, מה שאינו תואם את המדע שעדיין מתלמד, טועה.

לגבי דידי, המדע הוא תלמיד של הבריאה והבורא. תלמיד קטן. ואתן לך השוואה משיעור חשבון. עשית תרגיל מסובך. הגעת לפתרון. לבסוף בדקת בתוצאות בספר החשבון וראית שבספר כתובה תוצאה אחרת. מכאן אתה מסיק שטעית בדרך פתירת החשבון. אתה צריך לשנות את הדרך בה פתרת וללמוד ולדקדק יותר, על מנת להגיע לתוצאה הנכונה. ככה גם למדת את הדרך ומה קורה באמצע, וגם אתה מתאים לאמת, לספר וכו'.

הנמשל די ברור. ההפרשים באמונה ביני לבינך, ברורים וידועים. וזה בעצם הציר הגדול שעליו סובב הכל.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #87 ב- : יוני 10, 2012, 00:59:39 »
אני רוצה לראות אם הבנתי נכון. במשל שלך הפתרון של התרגיל בספר הוא בעצם התשובה שמופיעה בתורה - שההבדלים בין גזעים הם גנטיים. הניסיון לפתור את התרגיל הוא בעצם המחקר בנושא אבל התשובה כבר ברורה מראש, אני צודק?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #88 ב- : יוני 10, 2012, 01:08:44 »
משהו כזה. גנטי, יעוד מלמעלה... איך שזה לא יהיה, זה לא שפעם הם היו שווים או נעלים ופתאום הם הפכו שחורים וטפשים וכעורים...
זה היעוד שלהם. וככה הם ישארו.

צבא יהושע עוד יחזור!