כתב נושא: אמנון יצחק מה ההבדל בין חרדים ודתיים לאומי  (נקרא 15903 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק soldierofgod

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אמנון יצחק מה ההבדל בין חרדים ודתיים לאומי
« להגיב #1 ב- : אפריל 27, 2011, 09:55:35 »
בס"ד
הגישה של הרב כהנא הי"ד
לא הייתה גישה דתית לאומית ולא חרדית הגישה שלנו היא שונה בהשקפה כמובן שכמו שאמר הרב אמנון יצחק חובה לקיים את השולחן ערוך לא משנה אם אתה דתי לאומי או חרדי כל יהודי חייב
ההשקפה שלנו שונה מהחרדים ומהדתיים לאומיים בהסתכלות על המדינה ובעוד דברים........
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק עדן איסקוביץ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לפלסטינאצים
« להגיב #2 ב- : אפריל 27, 2011, 13:06:07 »
בס''ד
הגישה החרדית היא גלותית. גלותיות היא פחדנות. משה רבינו, אברהם אבינו, דויד המלך והנביאים - היו יהודים אמיתיים, נאמנים, גאים, חזקים ומאמינים - הם לא היו חרדים הם היו לאומנים ודתיים. אני דתי לאומי, וזה אומר שאני והציבור שלי - ממשיכי דרכם של יהודים גדולים אלה.
עדן איסקוביץ

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : אפריל 27, 2011, 13:21:23 »
בס''ד
הגישה החרדית היא גלותית. גלותיות היא פחדנות. משה רבינו, אברהם אבינו, דויד המלך והנביאים - היו יהודים אמיתיים, נאמנים, גאים, חזקים ומאמינים - הם לא היו חרדים הם היו לאומנים ודתיים. אני דתי לאומי, וזה אומר שאני והציבור שלי - ממשיכי דרכם של יהודים גדולים אלה.
בס"ד
הגישה החרדית לא פחדנית זאת המצאה שלך גדולי התורה של החרדים עושים הכל כי הם חושבים שכך היא ההלכה ולא בגלל חלילה נגיעות אישיות!
הגישה הדתית לאומית היא מנוגדת לגישה של הרב כהנא הי"S היו מחלוקות בין הרב כהנא לבין כמה מרבני הציבור הדתי לאומי

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #4 ב- : אפריל 27, 2011, 15:03:58 »
בס"ד
הגישה החרדית לא פחדנית זאת המצאה שלך גדולי התורה של החרדים עושים הכל כי הם חושבים שכך היא ההלכה ולא בגלל חלילה נגיעות אישיות!
הגישה הדתית לאומית היא מנוגדת לגישה של הרב כהנא הי"S היו מחלוקות בין הרב כהנא לבין כמה מרבני הציבור הדתי לאומי

הגישה החרדתית מושחתת ומעוותת עד העצם. גופה שאין להנשימה. הכל נובע מפחד. אסור לנקוט בשום פעולה. הדבר היחיד שאדם צריך לעשות זה להתפלל ואלוהים מטפל בשאר, ואם ה' החליט שלא התפללת מספיק, אז חראם עליך. זה בגדול הגישה החרדית.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #5 ב- : אפריל 27, 2011, 16:57:24 »
הגישה החרדתית מושחתת ומעוותת עד העצם. גופה שאין להנשימה. הכל נובע מפחד. אסור לנקוט בשום פעולה. הדבר היחיד שאדם צריך לעשות זה להתפלל ואלוהים מטפל בשאר, ואם ה' החליט שלא התפללת מספיק, אז חראם עליך. זה בגדול הגישה החרדית.
בס"ד
זה פשוט מאוד כ"כ לא נכון

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #6 ב- : אפריל 27, 2011, 18:10:18 »

שטויות במיץ שומשום. :old_laugh:

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #7 ב- : אפריל 27, 2011, 18:12:08 »
בס"ד

הגישה הדתית לאומית היא מנוגדת לגישה של הרב כהנא הי"ד. היו מחלוקות בין הרב כהנא לבין כמה מרבני הציבור הדתי לאומי.

:V:

עד היום יש מחלוקות בין "כמה מרבני הציבור הדתי-לאומי" לבין תומכי הרב כהנא הי"ד.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #8 ב- : אפריל 27, 2011, 20:06:29 »
תסתכלו על העובדות בשטח ותראה שאני מדייק.

הם לא עושים דבר חוץ מלהתפלל. האמת? אולי זה עובד. הם כל היום מתפללים וחיים על חשבון הציבור. אולי באמת כדאי להיות חרדי!

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #9 ב- : אפריל 27, 2011, 20:26:51 »
אומנם אני מסכים עם אמנון יצחק שהציבור הדתי לאומי (מה שנקרא - המזרוחניקים) מקריב יותר מדי כדי לשמור על "שלמות העם" (ואף מקלים בדברים שאין להקל בהם), אבל אסור לשכוח שגם המפלגות החרדיות הקלו בדברים שאסור היה להקל בהם (אני מדבר בעיקר על מסירת שטחים לאוייב המוסלמי).

לרב כהנא הי"ד היו מחלוקות קשות ביותר בנושא זה גם עם החרדים וגם עם רבני הציונות הדתית.
צפו בדרשה הזאת (ובחלקים 2, ו-3 ביוטיוב):
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק עדן איסקוביץ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לפלסטינאצים
« להגיב #10 ב- : אפריל 27, 2011, 20:27:11 »
בס''ד
המפלגות החרדיות הן כולן מושחתות עד היסוד. יש מישהו שיכול להפריך את הטענה הזאת?
החרדים ברובם הגדול לא משרתים בצה''ל, וגם כשהם משרתים - יש להם המון הקלות, מישהו יכול להפריך את הטענה הזאת?
עדן איסקוביץ

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #11 ב- : אפריל 27, 2011, 20:32:09 »
בס''ד
החרדים ברובם הגדול לא משרתים בצה''ל, וגם כשהם משרתים - יש להם המון הקלות, מישהו יכול להפריך את הטענה הזאת?
לא יודע אם המפלגות החרדיות מושחתות, אבל בהחלט הם לא המודל האידיאלי שאמנון יצחק מצייר אותו (הם הקלו בדברים שאסור להקל בהם).
מנגד - גם נציגי הדתיים לאומיים בכנסת (מפד"ל והאיחוד הלאומי) אינם טלית שכולה תכלת: אנו זוכרים מה היה בגירוש מגוש קטיף, וגם את העובדה שחלקם סוגדים למדינה ולצה"ל למרות הפשעים נגד עם ישראל.
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : אפריל 27, 2011, 20:32:20 »
תסתכלו על העובדות בשטח ותראה שאני מדייק.

הם לא עושים דבר חוץ מלהתפלל. האמת? אולי זה עובד. הם כל היום מתפללים וחיים על חשבון הציבור. אולי באמת כדאי להיות חרדי!
בס"ד
קודם כל הם מתפללים 3 פעמיים ביום ומי שלומד תורה אז הוא לומד כל היום או בכולל או בישיבה
ומי שעובד אז הוא עובד
מה שהם עושים זה מבחינה השקפתית לא כי מפחדים ממישהו ככה הם אוחזים שצריך לעשות עד ביאת המשיח ויש כאלה שחושבים שצריך גם להלחם על הארץ וישבה ולטהר את הר הבית כל אחד יש לו את ההשקפה שלו הרב כהנא הי"ד התייחס בהערכה רבה אל  גדולי התורה  אפילו אם הדרך שונה כי חובה לכבד תלמידי חכמים
ויש כאלה שגם בנוסף משרתים בנחל החרדי בנוסף לאלה שעובדים ויש כאלה שמתנדבים בעיקר למד"א וגם יש כאלה שמתנחלים ועולים להר הבית אז זה לא בדיוק מה שאנשים נוהגים לחשוב עליהם

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #13 ב- : אפריל 27, 2011, 20:34:13 »
בס''ד
בס"ד
בטח שהם מקבלים הקלות כדי שיוכלו לשמור יותר טוב על התורה ועל המצוות אחרת מה אתה רוצה שיזרקו את הכיפה אחרי הצבא ?!?!?!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #14 ב- : אפריל 27, 2011, 20:40:40 »
בס"ד
קודם כל הם מתפללים 3 פעמיים ביום ומי שלומד תורה אז הוא לומד כל היום או בכולל או בישיבה
ומי שעובד אז הוא עובד
מה שהם עושים זה מבחינה השקפתית לא כי מפחדים ממישהו ככה הם אוחזים שצריך לעשות עד ביאת המשיח ויש כאלה שחושבים שצריך גם להלחם על הארץ וישבה ולטהר את הר הבית כל אחד יש לו את ההשקפה שלו הרב כהנא הי"ד התייחס בהערכה רבה אל  גדולי התורה  אפילו אם הדרך שונה כי חובה לכבד תלמידי חכמים
ויש כאלה שגם בנוסף משרתים בנחל החרדי בנוסף לאלה שעובדים ויש כאלה שמתנדבים בעיקר למד"א וגם יש כאלה שמתנחלים ועולים להר הבית אז זה לא בדיוק מה שאנשים נוהגים לחשוב עליהם

מי שלומד כל היום תורה הוא עלוקה על הציבור. מי שלומד ועובד, שיהיה לו לבריאות. מי שלוקח כסף מהציבור כדי ללמוד (ולא, מלגה לגאונים זה לא אותו דבר בדיוק כמו שלא כל מי שמשחק כדורגל בשכונה מקבל משכורת של ספורטאי מהמדינה, אלא רק הטופ שבטופ) בניגוד לכך החרדים מקבלים כולם מענקים רק כי הם לומדים. לא הוגן. לא ראוי.

את ה1000-2000 שמשרתים בצה"ל מתוך מגזר של כמה מאות אלפים. זה לא נחשב. זה אפילו לא פסיק קטן אני בטוח ש% הערבים שהיו מוכנים להגר מישראל (המדינה) מרצון גדול מ% החרדים שמשרתים בצבא.

בקשר לאלה שמתנחלים, זה אומר שהם לא צריכים לעבוד? שמגיע להם כסף על חשבון אזרחים אחרים?

לפי מה שידוע לי חרדי בא משורש חרד, וחרדה זה פחד.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #15 ב- : אפריל 27, 2011, 20:46:48 »
מי שלומד כל היום תורה הוא עלוקה על הציבור. מי שלומד ועובד, שיהיה לו לבריאות. מי שלוקח כסף מהציבור כדי ללמוד (ולא, מלגה לגאונים זה לא אותו דבר בדיוק כמו שלא כל מי שמשחק כדורגל בשכונה מקבל משכורת של ספורטאי מהמדינה, אלא רק הטופ שבטופ) בניגוד לכך החרדים מקבלים כולם מענקים רק כי הם לומדים. לא הוגן. לא ראוי.

את ה1000-2000 שמשרתים בצה"ל מתוך מגזר של כמה מאות אלפים. זה לא נחשב. זה אפילו לא פסיק קטן אני בטוח ש% הערבים שהיו מוכנים להגר מישראל (המדינה) מרצון גדול מ% החרדים שמשרתים בצבא.

בקשר לאלה שמתנחלים, זה אומר שהם לא צריכים לעבוד? שמגיע להם כסף על חשבון אזרחים אחרים?

לפי מה שידוע לי חרדי בא משורש חרד, וחרדה זה פחד.
בס"ד
חרדה ממצוות מאלוקים לא מבני אדם חלילה

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #16 ב- : אפריל 27, 2011, 21:02:01 »
בס"ד
חרדה ממצוות מאלוקים לא מבני אדם חלילה

חרדה נקודה.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #17 ב- : אפריל 27, 2011, 21:03:58 »
חרדה נקודה.
בס"ד
כולנו חרדים מאלוקים כולל הכהניסטים והדתיים לאומים זה בכלל לא קשור להשקפת עולם
זה רק שם שניתן ליהודים שהמשיכו לשמור תורה ומצוות אחרי שהתחילה ההתבוללות והשכלה באירופה

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #18 ב- : אפריל 27, 2011, 21:06:23 »
בס"ד
כולנו חרדים מאלוקים כולל הכהניסטים והדתיים לאומים זה בכלל לא קשור להשקפת עולם
זה רק שם שניתן ליהודים שהמשיכו לשמור תורה ומצוות אחרי שהתחילה ההתבוללות והשכלה באירופה

אבל החרדה שלהם היא קיצונית. אני מכבד יהודים דתיים. מסורת זה חשוב ולהתפלל זה אחלה. אבל ברגע שהתפילה שלי הופכת להתעלקות על כל שאר העם, יש פה בעיה.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #19 ב- : אפריל 27, 2011, 21:08:05 »
אבל החרדה שלהם היא קיצונית. אני מכבד יהודים דתיים. מסורת זה חשוב ולהתפלל זה אחלה. אבל ברגע שהתפילה שלי הופכת להתעלקות על כל שאר העם, יש פה בעיה.
בס"ד
זה כבר נושא אחר ממה שהתחלנו לדון בהתחלה

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #20 ב- : אפריל 27, 2011, 21:10:15 »
בס"ד
זה כבר נושא אחר ממה שהתחלנו לדון בהתחלה

אתה התייחסת רק לקטע של החרדה במה שכתבתי בהתחלה. אבל אין לי בעיה שנמשיך עם הכיוון של החרדה.

אתה רוצה הוכחה לשאיפה של החרדים לחוסר פעולה? תסתכל על הרב אמנון יצחק. כל פעם שהוא מדבר עם איראן על האטום ועל כל העניינים האלו מה הוא אומר? לא תלחמו באויב, לא תתגייסו לצבא להגן על המדינה, רק תחזרו בתשובה, אלוהים כבר יטפל בשאר.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #21 ב- : אפריל 27, 2011, 21:16:16 »
אתה התייחסת רק לקטע של החרדה במה שכתבתי בהתחלה. אבל אין לי בעיה שנמשיך עם הכיוון של החרדה.

אתה רוצה הוכחה לשאיפה של החרדים לחוסר פעולה? תסתכל על הרב אמנון יצחק. כל פעם שהוא מדבר עם איראן על האטום ועל כל העניינים האלו מה הוא אומר? לא תלחמו באויב, לא תתגייסו לצבא להגן על המדינה, רק תחזרו בתשובה, אלוהים כבר יטפל בשאר.
בס"ד
זה שני חלקים בעימות עם איראן החלק ההתקפי וההגנתי ההתקפי זה שאנחנו צריכים לתקוף עם מטוסים כדי להוריד את הסכנה שזה ברור ואת זה היינו כבר אמורים לעשות לפני 10 שנים!!!!!!
ויש החלק ההגנתי שאנחנו צריכים לחשוב מה יהיה עם העורף הרי לאיראן יש 100000 טילים אם אני לא טועה או אפילו יותר ולפי איך שנראה כיפת ברזל לא מסוגלת להתמודד עם כמו כזאת של טילים וזה רק איראן בלי סוריה חמאס וחיזבאלה אז צריך לחשוב על העורף וכדי להציל את העם והיושבים בארץ צריך לחזור בתשובה והזכויות שלנו יגינו עלינו כמו שהיה במלחמת לבנון השניהה עופרת יצוקה וגם עכשיו נופליןם עלינו טילים ותראה כמה ניסים וזה עובר מעל הצבא וגם בשדה הקרב יש ניסים ושכחתי מלחמת המפרץ זה הנס הכי גדול!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #22 ב- : אפריל 27, 2011, 21:17:26 »
בס"ד
זה שני חלקים בעימות עם איראן החלק ההתקפי וההגנתי ההתקפי זה שאנחנו צריכים לתקוף עם מטוסים כדי להוריד את הסכנה שזה ברור ואת זה היינו כבר אמורים לעשות לפני 10 שנים!!!!!!
ויש החלק ההגנתי שאנחנו צריכים לחשוב מה יהיה עם העורף הרי לאיראן יש 100000 טילים אם אני לא טועה או אפילו יותר ולפי איך שנראה כיפת ברזל לא מסוגלת להתמודד עם כמו כזאת של טילים וזה רק איראן בלי סוריה חמאס וחיזבאלה אז צריך לחשוב על העורף וכדי להציל את העם והיושבים בארץ צריך לחזור בתשובה והזכויות שלנו יגינו עלינו כמו שהיה במלחמת לבנון השניהה עופרת יצוקה וגם עכשיו נופליןם עלינו טילים ותראה כמה ניסים וזה עובר מעל הצבא וגם בשדה הקרב יש ניסים ושכחתי מלחמת המפרץ זה הנס הכי גדול!

רגע! אם כולם חוזרים בתשובה, מי יטיס את המטוס? אם כולם יושבים כל היום לומדים תורה, מי יעבוד מי ילחם? אלוהים?

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #23 ב- : אפריל 27, 2011, 21:42:41 »
רגע! אם כולם חוזרים בתשובה, מי יטיס את המטוס? אם כולם יושבים כל היום לומדים תורה, מי יעבוד מי ילחם? אלוהים?
בס"ד
אני מדבר איתך על החלק ההגנתי לא על ההתקפי בטח שצריך טייסים וצבא ולצאת לעבוד רק צריך לעשות הכל בקדושה

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #24 ב- : אפריל 27, 2011, 22:14:53 »
עזוב אותך רגע את עניין החרדה, בוא נסתכל על העניין הכלכלי. איך אתה מצדיק את הנטל הכלכלי של החרדים על החברה?