כתב נושא: אמנון יצחק מה ההבדל בין חרדים ודתיים לאומי  (נקרא 15901 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אמנון יצחק מה ההבדל בין חרדים ודתיים לאומי
« להגיב #25 ב- : אפריל 27, 2011, 23:49:34 »
עזוב אותך רגע את עניין החרדה, בוא נסתכל על העניין הכלכלי. איך אתה מצדיק את הנטל הכלכלי של החרדים על החברה?
בס"ד
תראה יש גם מיליונרים חרדים זה לא קשור
מי שלומד תורה כל היום על פי השקפתי חייב להמשיך ז"א חייבת להיות קבוצה שילמדו תורה יומם ולילה על פי אמונתי עליהם העולם עומד זה כמו ישכר וזבולון ששבט אחד עבד והשבט השני למד תורה בשביל שניהם כמובן שמי שלא יכול ללמוד תורה כל היום שילמד חצי יום ויעבוד חצי יום זה כבר עניין פרטי של כל אדם התקשורת עושה יותר מדי רעש בעניין הזה לדעתי כי יש הרבה חרדים שעובדים והם סתם משנים נתונים
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #26 ב- : אפריל 28, 2011, 00:40:30 »
85% מהחרדים עובדים. לא נטל ולא שטטל. כל הקשקשת של התשקורת זה עורבא פרח שמטרתו הסתה נטו. לגבי "חרדים"- חרדים לדבר ה'. לא חרדים- משום דבר ומאף אחד אחר. זה ההבדל ה"קטן".

« עריכה אחרונה: אפריל 28, 2011, 00:50:01 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : אפריל 28, 2011, 00:43:01 »
85% מהחרדים עובדים. כל הקשקשת של התשקורת זה הכל עורבא פרח. לגבי "חרדים"- חרדים לדבר ה'. לא חרדים- משום דבר ומאף אחד אחר. זה ההבדל ה"קטן".

בס"ד
אחי זה נכון שיש הרבה חרדים שעובדים אבל 85 אחוז נראה לי שהגזמת

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #28 ב- : אפריל 28, 2011, 00:51:41 »
אני מכיר חרדים, אני גר לידם. נסה אתה להחזיק משפחה של 12 ילדים עם 1,000 שקל ברוטו שאתה מקבל בכולל.

נתונים: 52% מהחרדים עובדים עפ"י הנתונים של הלמ"ס!
כל השאר, עובדים בעבודות מזדמנות שאינן מוכרות במס, אבל עובדים. גם הכמה גרושים בקושי שחרדי מקבל מהכולל, זה רק אם הוא עמד במבחנים המתקיימים כל חודש!! ולא החסיר אף יום (!!) ללא שום גימלים והנחות. אפילו בצבא הסדיר אין משטר כזה. והם עובדים הרבה יותר קשה מאיתנו, תאמין לי. בזמן שאתה כאן כותב בפורום בשעה 24:56, הם עוד עובדים עד השעות הקטנות של הלילה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : אפריל 28, 2011, 02:00:20 »
לא מעניין אותי כמה קשה הם עובדים, אין שום סיבה שיהיו זכאים לכספים מהמדינה. הם עושים זאת מבחירה. רוצה לממן את דור הרבנים הבא? בכיף! ולא ב1000 ש"ח בחודש, אין לי בעיה שיממונו באלפי שקלים בחודש! אבל יהיה מדובר במיעוט, בטופ שבטופ, אלה שמיועדים להיות הרוחנים הבאים של העם. לא כל אחד שמחליט שהוא לומד בישיבה.

הרבה מבחנים ותקנים? שטויות. במקרה במשפחה שלי יש גם חרדים ואת הכסף מהמדינה הוא מקבל בלי עין הרע ללא שום בעיה.

85% מהם עובדים? אשמח לראות מאיפה לקחת את הנתון הזה!

ה1000 ש"ח זה כלום? א- אם זה כלום אין סיבה שימשיכו לקבל את זה ב- למה חרדי שיושב כל היום לומד צריך לקבל 1000 שח כשחייל בגולני מקבל 600-700? נרה לך הגיוני? לי לא. אין שום הצדקה לכך שאדם יקבל כסף מעצם השתייכותו למגזר מסוים.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #30 ב- : אפריל 28, 2011, 02:04:43 »
לא מעניין אותי כמה קשה הם עובדים, אין שום סיבה שיהיו זכאים לכספים מהמדינה. הם עושים זאת מבחירה. רוצה לממן את דור הרבנים הבא? בכיף! ולא ב1000 ש"ח בחודש, אין לי בעיה שיממונו באלפי שקלים בחודש! אבל יהיה מדובר במיעוט, בטופ שבטופ, אלה שמיועדים להיות הרוחנים הבאים של העם. לא כל אחד שמחליט שהוא לומד בישיבה.

הרבה מבחנים ותקנים? שטויות. במקרה במשפחה שלי יש גם חרדים ואת הכסף מהמדינה הוא מקבל בלי עין הרע ללא שום בעיה.

ה1000 ש"ח זה כלום? א- אם זה כלום אין סיבה שימשיכו לקבל את זה ב- למה חרדי שיושב כל היום לומד צריך לקבל 1000 שח כשחייל בגולני מקבל 600-700? נרה לך הגיוני? לי לא. אין שום הצדקה לכך שאדם יקבל כסף מעצם השתייכותו למגזר מסוים.
בס"ד
המגזר שבמקבל הכי הרבה כסף מהמדינה הם הערבים ימח שמם

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #31 ב- : אפריל 28, 2011, 06:55:28 »

ולמה שחרדי, שמשלם מיסים למדינה וארנונה לעריה, יממן לך את האוניברסיטה, חוגים, ספורט, שידורי כדורגל וגופי תרבות ומוסדות אחרים- שהם בכלל לא מעניינים אותו ואדרבה מנוגדים לכל ערכיו ומהווים בחינת "עבודה-זרה" בשבילו?

אכן, כי למדינה יש "אינטרס" שיהיו תקציבים לקיום כל אלו. כנ"ל לגבי החרדים יש "אינטרס" למדינה לסבסד סיוע למוסדות שלהם. ואני מבטיח לך שזה אפילו לא טיפה בים לעומת סך ההון השנתי הזורם לטובת גופים וגורמים שמטרתם והווייתם לקלקל את הנוער ולהשחית את הדור.

הנקודה הפנימית פה שמציקה לך, היא עצם העובדה שהם שחורים ודתיים והשקפתם דעת התורה. מלבד זה, הצגתם כ'סחטנים' בחברה לפי כל כללי המדידה הדמוקרטיים (ושלא לדבר על המוסריים!)– אין צביעות גדולה מזו.
« עריכה אחרונה: אפריל 28, 2011, 07:37:23 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : אפריל 28, 2011, 07:48:49 »
ממש לא נכון. על אילו גופים אתה מדבר? דוגמאות יעזרו.

איזה אינטרס יש לתקצב חרדים? כשהמדינה מתקצבת סתם לדוגמא כדורגל, היא רואה מזה כסף חזרה. מה המדינה רואה חזרה כשהיא מתקצבת חרדים? אגב, זה לא אותו דבר. כי כל חרדי שרוצה יכול ללכת לראות כדורגל. גם בטלוויזיה וגם בלייב.
חוץ מזה, כל אחד שמשחק כדורגל בשכונה מקבל תקצוב מהמדינה? לא. אבל כל אחד שמחליט ללמוד בישיבה כן מקבל תקצוב מהמדינה. נראה לך הוגן? רק הספורטאים הטובים ביותר מקבלים תקצוב

אילו גופים מטרתם והווייתם לקלקל את הנוער? אגב גם אם ישנם גופים כאלה, למה זה מצדיק הזרמת כספים לחרדים? בכל מקרה החרדים זו האוכלוסיה היחידה בארץ שמקבלת כסף ולא עובדת (אולי אני טועה, זה שם אותם באותה סירה עם הערבים)

ממש לא איכפת לי שהם שחורים דתיים והשקפתם דעת התורה. מה שאיכפת לי זה שכדי לעמוד בתקצוב הישיבות שלהם והסחטנות שלהם הדלק אוטוטו יהיה 8 שקל.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #33 ב- : אפריל 28, 2011, 10:56:33 »

איזה אינטרס יש לתקצב חרדים? כשהמדינה מתקצבת סתם לדוגמא כדורגל, היא רואה מזה כסף חזרה. מה המדינה רואה חזרה כשהיא מתקצבת חרדים? אגב, זה לא אותו דבר. כי כל חרדי שרוצה יכול ללכת לראות כדורגל. גם בטלוויזיה וגם בלייב.
חוץ מזה, כל אחד שמשחק כדורגל בשכונה מקבל תקצוב מהמדינה? לא. אבל כל אחד שמחליט ללמוד בישיבה כן מקבל תקצוב מהמדינה. נראה לך הוגן? רק הספורטאים הטובים ביותר מקבלים תקצוב

אילו גופים מטרתם והווייתם לקלקל את הנוער? אגב גם אם ישנם גופים כאלה, למה זה מצדיק הזרמת כספים לחרדים? בכל מקרה החרדים זו האוכלוסיה היחידה בארץ שמקבלת כסף ולא עובדת (אולי אני טועה, זה שם אותם באותה סירה עם הערבים)

ממש לא איכפת לי שהם שחורים דתיים והשקפתם דעת התורה. מה שאיכפת לי זה שכדי לעמוד בתקצוב הישיבות שלהם והסחטנות שלהם הדלק אוטוטו יהיה 8 שקל.
בס"ד
יש גם חילונים שמקבלים סתם ככה מהמדינה  ועוד הרבה אוכלוסיות

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : אפריל 28, 2011, 11:38:32 »
בס"ד
יש גם חילונים שמקבלים סתם ככה מהמדינה  ועוד הרבה אוכלוסיות

זה נכון. גם זה לא בסדר. היחידים שמגיע להם כסף מהמדינה זה זקנים שלא יכולים לכלכל את עצמם ונכים/חולים. כל השאר שיזיזו ת'תחת וילכו לעבוד.

ואתה באמת חושב שהטיעון הזה של "גם אחרים עושים את זה" הופך את זה לבסדר?

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #35 ב- : אפריל 28, 2011, 12:09:52 »
זה נכון. גם זה לא בסדר. היחידים שמגיע להם כסף מהמדינה זה זקנים שלא יכולים לכלכל את עצמם ונכים/חולים. כל השאר שיזיזו ת'תחת וילכו לעבוד.

ואתה באמת חושב שהטיעון הזה של "גם אחרים עושים את זה" הופך את זה לבסדר?
בס"ד
דעתי האישית שמי שמקדיש את עצמו ללימוד תורה תורתו אומנותו חייב ללמוד כל היום  ומי שלא שיעשה חצי חצי
יש גם פרופסורים  שעוסקים בפיזיקה ובמתמטיקה ובעוד מדעים ועל זה הם מקבלים כסף
מי שלא לומד כל היום צריך גם לצאת לעבוד

מנותק עדן איסקוביץ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לפלסטינאצים
« להגיב #36 ב- : אפריל 28, 2011, 16:20:21 »
בס''ד
אנחנו יכולים להמשיך לדבר כאן אך זה לא יישנה דבר, כל עוד לא תהייה חקיקה בנושא הזה, החרדים ימשיכו לנצל את המצב. ודרך אגב, אני אוהב ומכבד כל יהודי - דתי-לאומי, חילוני, חרדי - אבל אני לא מוכן לשאת בנטל של המיסים, העבודה, הצבא, מילואים , כאשר יש מגזר שלם שבורח מזה. זה לא הוגן! ועל הערבים אני אפילו לא מדבר, הם צריכים לעוף קיבינימט.
עדן איסקוביץ

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #37 ב- : אפריל 28, 2011, 16:43:43 »
בס"ד
דעתי האישית שמי שמקדיש את עצמו ללימוד תורה תורתו אומנותו חייב ללמוד כל היום  ומי שלא שיעשה חצי חצי
יש גם פרופסורים  שעוסקים בפיזיקה ובמתמטיקה ובעוד מדעים ועל זה הם מקבלים כסף
מי שלא לומד כל היום צריך גם לצאת לעבוד

אתה לא באמת יכול להשוות בין פרופסור לפיזיקה שמקבל מענקים על מחקרים שהוא מבצע לבין חרדי שיושב ולומד תורה. הפרופסור לפיזיקה מבצע מחקרים יישומיים שמטרתם עליונות טכנולוגית, ויש תוצאות בשטח לא כל פרופסור מקבל את המימון הזה, לא כל מחקר זוכה במימון מהממשלה. הכסף שפרופסור מקבל על המחקר שלו ניתן ישירות למחקר ולא לכיס של הפרופסור.  לעומת זאת. כל האברכים זוכים למימון ומענקים שהולכים ישר לכיסם. הסיבה שהדלק היום עוד שניה מגיע ל8 שקל לליטר זה בגלל האברכים, לא בגלל הפרופסורים. בוא לא נשכח את % הפרופסורים באוכלוסיה ואת % החרדים. אגב, הפרופסור הוא מייצר, הוא תורם לכלכלה הוא מקבל משכורת על עבודתו.

דעתך האישית שמי שמקדיש את עצמו לתורה חייב ללמוד כל היום? למה? ויודע מה, זכותך! אם אתה רוצה לשבת ללמוד כל היום, שיהיה לך לבריאות. אל תבוא אליי שאני יממן אותך.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #38 ב- : אפריל 28, 2011, 17:39:54 »

מה שכתבת כאן זו בדיוק האמת שמאחורי הסיסמה "שיוויון" עומדת ההשקפה שבדמוקרטיה כולם שווים, אבל 'יש שווים יותר ויש שווים פחות'...

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #39 ב- : אפריל 28, 2011, 17:44:34 »
אתה לא באמת יכול להשוות בין פרופסור לפיזיקה שמקבל מענקים על מחקרים שהוא מבצע לבין חרדי שיושב ולומד תורה. הפרופסור לפיזיקה מבצע מחקרים יישומיים שמטרתם עליונות טכנולוגית, ויש תוצאות בשטח לא כל פרופסור מקבל את המימון הזה, לא כל מחקר זוכה במימון מהממשלה. הכסף שפרופסור מקבל על המחקר שלו ניתן ישירות למחקר ולא לכיס של הפרופסור.  לעומת זאת. כל האברכים זוכים למימון ומענקים שהולכים ישר לכיסם. הסיבה שהדלק היום עוד שניה מגיע ל8 שקל לליטר זה בגלל האברכים, לא בגלל הפרופסורים. בוא לא נשכח את % הפרופסורים באוכלוסיה ואת % החרדים. אגב, הפרופסור הוא מייצר, הוא תורם לכלכלה הוא מקבל משכורת על עבודתו.

דעתך האישית שמי שמקדיש את עצמו לתורה חייב ללמוד כל היום? למה? ויודע מה, זכותך! אם אתה רוצה לשבת ללמוד כל היום, שיהיה לך לבריאות. אל תבוא אליי שאני יממן אותך.
בס"ד

תראה אחי אני אישית רוצה בע"ה לעבוד בעתיד  ולפרנס את משפחתי אבל אני לא נגד אברכים שרוצים ללמוד תורה כל היום לפי האמונה שלי כל עוד הם לומדים תורה ובכלל כל יהודים מקיימים מצוות ובעיקר תלמוד תורה זה מגן על עם ישראל מפני אסונות בגלל זה אני מוכן לשלם ליהודים כדי שיהגו בתורה יומם ולילה

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #40 ב- : אפריל 28, 2011, 17:45:33 »
מה שכתבת כאן זו בדיוק האמת שמאחורי הסיסמה "שיוויון" עומדת ההשקפה שבדמוקרטיה כולם שווים, אבל 'יש שווים יותר ויש שווים פחות'...

על סמך מה אתה מבסס את זה?

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #41 ב- : אפריל 28, 2011, 17:45:42 »
בס"ד
אני חושב שביהדות לכל אחד יש זכות בחירה כל אחד ובמה שהוא טוב אחד יותר נוטה ללימוד תורה השני למלאכה והשלישי למחקר כל אחד צריך להתקדם במה שאלוקים חנן אותו

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #42 ב- : אפריל 28, 2011, 21:09:06 »
בס"ד
אני חושב שביהדות לכל אחד יש זכות בחירה כל אחד ובמה שהוא טוב אחד יותר נוטה ללימוד תורה השני למלאכה והשלישי למחקר כל אחד צריך להתקדם במה שאלוקים חנן אותו

מסכים איתך. השאלה שלי היא למה אלה שלומדים תורה, בניגוד לאנשי המלאכה והמחקר לדוגמא, חיים על חשבוני במקום לממן את עצמם.

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #43 ב- : אפריל 29, 2011, 09:05:20 »
בס"ד
זה שני חלקים בעימות עם איראן החלק ההתקפי וההגנתי ההתקפי זה שאנחנו צריכים לתקוף עם מטוסים כדי להוריד את הסכנה שזה ברור ואת זה היינו כבר אמורים לעשות לפני 10 שנים!!!!!!
ויש החלק ההגנתי שאנחנו צריכים לחשוב מה יהיה עם העורף הרי לאיראן יש 100000 טילים אם אני לא טועה או אפילו יותר ולפי איך שנראה כיפת ברזל לא מסוגלת להתמודד עם כמו כזאת של טילים וזה רק איראן בלי סוריה חמאס וחיזבאלה אז צריך לחשוב על העורף וכדי להציל את העם והיושבים בארץ צריך לחזור בתשובה והזכויות שלנו יגינו עלינו כמו שהיה במלחמת לבנון השניהה עופרת יצוקה וגם עכשיו נופליןם עלינו טילים ותראה כמה ניסים וזה עובר מעל הצבא וגם בשדה הקרב יש ניסים ושכחתי מלחמת המפרץ זה הנס הכי גדול!
מערכת 'כיפת ברזל' לא מיועדת להתמודד עם טילים בליסטיים מאיראן, בשביל זה יש את טיל החץ, שאגב יכולת היירוט שלו גבוהה בהרבה משל 'כיפת ברזל'.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #44 ב- : אפריל 29, 2011, 11:44:59 »
מסכים איתך. השאלה שלי היא למה אלה שלומדים תורה, בניגוד לאנשי המלאכה והמחקר לדוגמא, חיים על חשבוני במקום לממן את עצמם.
בס"ד
הלימוד תורה מגן עלינו מבפני חלאיים ושומר על חיילינו במלחמות ומגן עלינו מפני אוייבים

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : אפריל 29, 2011, 11:57:15 »
בס"ד
הלימוד תורה מגן עלינו מבפני חלאיים ושומר על חיילינו במלחמות ומגן עלינו מפני אוייבים

א- תוכיח שזה נכון.
ב- מה יקרה אם ילמדו תורה בזמנם הפנוי ובשאר הזמן יעבדו?
ג- אם זו דרך החיים שבה הם בוחרים שיחיו מתרומות כמו נטורי כרתא (נטורי כרתא לא לוקחים שקל מהמדינה). אין זה מצדיק שיחיו על חשבון המדינה.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #46 ב- : אפריל 29, 2011, 13:59:24 »
א- תוכיח שזה נכון.
ב- מה יקרה אם ילמדו תורה בזמנם הפנוי ובשאר הזמן יעבדו?
ג- אם זו דרך החיים שבה הם בוחרים שיחיו מתרומות כמו נטורי כרתא (נטורי כרתא לא לוקחים שקל מהמדינה). אין זה מצדיק שיחיו על חשבון המדינה.

בס"ד
א-זה כבר תלוי אם אתה מאמין בכלל ביהדות
ב-יש כאלה שעושים את זה אנחנו מדברים על כאלה שתורתם אומנותם שהוגים בתורה יומם ולילה
ג-כשהוקמה המדינה היא קיבלה הרבה תרומות מגרמניה פיצויים על השואה וכידוע בשואה נרצחו יותר יהודים דתיים חרדים מאשר מתבוללים וחילונים  אז הכסף הגיע לחילונים ולא לכולם אלה רק לציונים למאפיה של בן גוריון וזה יוצא שהם גזלנים אז בעצם לוקחים כסף מגזלנים
וגם אני שמעתי את יובל שטטינזץ אומר שהיהדות זה "הפילוסופיה שלנו" יעני אז חייבת להיות תמיכה ממשלתית לא מרובה אבל כן כמו שבמדינות אחרות משקיעים במסורת שלהם כך גם אצלינו לפי דבריו
ורוב הישיבות והכוללים היום מקבלים כסף מתרומות ולא מהמדינה
הרי גם החרדים מכניסים כסף למדינה ורוב הכסף שהם מכניסים הולך למקומות אחרים שהם כציבור לא היו רוצים לראות

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #47 ב- : אפריל 29, 2011, 18:14:02 »
בס"ד
א-זה כבר תלוי אם אתה מאמין בכלל ביהדות
ב-יש כאלה שעושים את זה אנחנו מדברים על כאלה שתורתם אומנותם שהוגים בתורה יומם ולילה
ג-כשהוקמה המדינה היא קיבלה הרבה תרומות מגרמניה פיצויים על השואה וכידוע בשואה נרצחו יותר יהודים דתיים חרדים מאשר מתבוללים וחילונים  אז הכסף הגיע לחילונים ולא לכולם אלה רק לציונים למאפיה של בן גוריון וזה יוצא שהם גזלנים אז בעצם לוקחים כסף מגזלנים
וגם אני שמעתי את יובל שטטינזץ אומר שהיהדות זה "הפילוסופיה שלנו" יעני אז חייבת להיות תמיכה ממשלתית לא מרובה אבל כן כמו שבמדינות אחרות משקיעים במסורת שלהם כך גם אצלינו לפי דבריו
ורוב הישיבות והכוללים היום מקבלים כסף מתרומות ולא מהמדינה
הרי גם החרדים מכניסים כסף למדינה ורוב הכסף שהם מכניסים הולך למקומות אחרים שהם כציבור לא היו רוצים לראות

א- עם עובדות אי אפשר להתווכח. אתה טוען שהלימוד תורה מגן עלינו? תוכיח. אני טוען שחקלאי מייצר מזון. אני יכול להוכיח זאת. אתה יכול להוכיח את הטענה שלך?
ב- אלה שעושים את זה עדיין מקבלים כספים מהמדינה. לרוב הם עובדים בשחור.
ג- ממש אבל ממש לא נכון. היום הכסף שנלקח זה ישירות מהאזרח הפשוט. החרדים חיים על חשבוני ועל חשבון כל אזרח אחר שעובד במדינה הזו.
ד- איך החרדים מכניסים הרבה כסף למדינה?

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #48 ב- : מאי 01, 2011, 20:03:04 »
א- עם עובדות אי אפשר להתווכח. אתה טוען שהלימוד תורה מגן עלינו? תוכיח. אני טוען שחקלאי מייצר מזון. אני יכול להוכיח זאת. אתה יכול להוכיח את הטענה שלך?
ב- אלה שעושים את זה עדיין מקבלים כספים מהמדינה. לרוב הם עובדים בשחור.
ג- ממש אבל ממש לא נכון. היום הכסף שנלקח זה ישירות מהאזרח הפשוט. החרדים חיים על חשבוני ועל חשבון כל אזרח אחר שעובד במדינה הזו.
ד- איך החרדים מכניסים הרבה כסף למדינה?
בס"ד
הרי השאלה אם התורה מגינה עלינו תלויה באמונה שלך באלוקים ובזה שאנחנו עם נבחר ובזה שקיבלנו תורה מסיני
התווכחתי איתך על זה כמה פעמים בעבר
אז יוצא ששורש הבעיה זה האמונה שלך כי אם אכן היית מאמין אז הייתה מקבל את זה שהזכות של התורה מגינה עלינו ואז כבר חא הייתה לך בעיה עם אלה שמקבלים כספים

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #49 ב- : מאי 01, 2011, 20:13:57 »
בס"ד
הרי השאלה אם התורה מגינה עלינו תלויה באמונה שלך באלוקים ובזה שאנחנו עם נבחר ובזה שקיבלנו תורה מסיני
התווכחתי איתך על זה כמה פעמים בעבר
אז יוצא ששורש הבעיה זה האמונה שלך כי אם אכן היית מאמין אז הייתה מקבל את זה שהזכות של התורה מגינה עלינו ואז כבר חא הייתה לך בעיה עם אלה שמקבלים כספים

השאלה אם התורה מגינה עלינו לא תלויה באמונה שלי. 1+1=2 אם תרצה או לא. אתה לא יכול להגיד 1+1=2 על כמות האנשים שלומדים תורה+הזמן ביום שבו הם לומדים תורה=רמת ההגנה או איכות ההגנה שאלוהים נותן לנו תודות להם.

שורש הבעיה שלי זה שאני ממן מאות אלפי אנשים שהם אוכלי חינם. אולי הם מתפללים נהדר,אבל הם עדיין אוכלי חינם.