כתב נושא: ביבי: פרופסור יונת הביאה גאווה לישראל  (נקרא 9029 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

חילול שם שמיים מול כל אומות העולם  >:(
http://news.walla.co.il/?w=/1/1620874

מנותק דניאל בן יהושע

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ביבי: פרופסור יונת הביאה גאווה לישראל
« להגיב #1 ב- : דצמבר 11, 2009, 13:05:01 »
אני לא מבין למה תמיד אנחנו מנסים להראות טוב מול הגויים, כביכול יש לנו איזשהו צורך להוכיח להם שאנחנו כמוהם.
פרס נובל מזמן כבר אינו רלוונטי, הוא לא באמת מציג איזשהי איכות נסתרת - לפחות מאז שנתנו את הפרס לתלמידיו של "פרופ'" מנגלה הנאצי יש"ו שר"י - אם הייתה לפרס הזה יוקרה כלשהי הרי היא אבדה ברגע ההוא.
דין יהושע בסיף! אמן.
ܕܝܢܐ ܕܝܗܘܫܘܥ ܒܣܝܦܐ! ܐܡܝܢ.

כ-מיליון יהודים מבריה"מ הארורה לשעבר מודים לך, הרב כהנא הי"ד זצוק"ל, על שגאלתנו מיד שעבוד מלכות עגלה!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #2 ב- : דצמבר 11, 2009, 13:47:39 »
למה זה חילול שם שמיים ?

ודניאל, פרס נובל לשלום זה יותר אות קלון וציון לגנאי מאשר, כאשר ועדת פרס נובל לשלום מורכבת מפוליטיקאים נורווגים. לעומת זאת שאר פרסי נובל מחולקים על פי החלטה של וועדות של אנשי מדע, וגם אמנם שם יש פוליטיזציה כפי שיש בכל דבר, אבל בסופו של דבר מי שזוכה בנובל כן אחראי לתגלית חשובה.

פרס נובל בכלכלה, הוא קצת שונה (ואף אחראי עליו הבנק המרכזי השבדי כמדומני ולא קרן נובל), כי כלכלה זה לא מדע מדויק.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : דצמבר 11, 2009, 13:53:57 »
בס"ד

למה זה חילול שם שמיים ?

ודניאל, פרס נובל לשלום זה יותר אות קלון וציון לגנאי מאשר, כאשר ועדת פרס נובל לשלום מורכבת מפוליטיקאים נורווגים. לעומת זאת שאר פרסי נובל מחולקים על פי החלטה של וועדות של אנשי מדע, וגם אמנם שם יש פוליטיזציה כפי שיש בכל דבר, אבל בסופו של דבר מי שזוכה בנובל כן אחראי לתגלית חשובה.

פרס נובל בכלכלה, הוא קצת שונה (ואף אחראי עליו הבנק המרכזי השבדי כמדומני ולא קרן נובל), כי כלכלה זה לא מדע מדויק.

כי היא השתחוותה והלכה באופן לא צנוע אל מול גויים.

פרס נובל, לא משנה באיזה קטגוריה, זה בושה, לא בגלל הקטגוריה אלא בגלל מי שנותן אותו.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #4 ב- : דצמבר 11, 2009, 13:56:11 »
בס"ד

כי היא השתחוותה והלכה באופן לא צנוע אל מול גויים.

פרס נובל, לא משנה באיזה קטגוריה, זה בושה, לא בגלל הקטגוריה אלא בגלל מי שנותן אותו.
מה אם כן דעתך על פרופסור אומן ?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #5 ב- : דצמבר 11, 2009, 13:58:49 »
בס"ד

מה אם כן דעתך על פרופסור אומן ?

לא הבנתי מה הקשר?

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #6 ב- : דצמבר 11, 2009, 14:02:15 »
בס"ד

לא הבנתי מה הקשר?

הוא יהודי חם ושומר מצוות שזכה לפני כמה שנים בפרס נובל בכלכלה. האם גם הוא חילל שם שמיים ?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : דצמבר 11, 2009, 14:03:16 »
בס"ד

הוא יהודי חם ושומר מצוות שזכה לפני כמה שנים בפרס נובל בכלכלה. האם גם הוא חילל שם שמיים ?

לקבל פרס מאנטישמים? לדעתי כן. אבל לא כמוה, הוא לא השתחווה לגוי והלך באופן לא צנוע אל מול כל העולם ואשתו.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #8 ב- : דצמבר 11, 2009, 14:08:51 »
הוא לא קד קידה ?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #9 ב- : דצמבר 11, 2009, 14:09:40 »
בס"ד

הוא לא קד קידה ?

לא שזכור לי.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #10 ב- : דצמבר 11, 2009, 14:14:25 »
גם ש"י עגנון היה שומר מצוות.מה שמזכיר לי בקשר למה שכתבתי קודם- גם ספרות זו לא מדע מדויק וההחלטה על חלוקת הפרס הזה נוטה להיות פוליטית.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : דצמבר 11, 2009, 14:18:49 »
גם ש"י עגנון היה שומר מצוות.מה שמזכיר לי בקשר למה שכתבתי קודם- גם ספרות זו לא מדע מדויק וההחלטה על חלוקת הפרס הזה נוטה להיות פוליטית.

אוקיי מעולה, לא הבנתי עדיין מה הנקודה שלך. אתה יודע שבדור שלנו, בלי לסנגר, רמת ההקפדה עלובה, או במילותיו של הרב כהנא: "צריך להחזיר את הדתיים בתשובה".

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : דצמבר 11, 2009, 14:20:46 »
אין לי תצלומים אבל זה הדיווח (והוא מופיע בכמה מקורות):

ציטוט
פרופ' יורגן וייבול, חבר האקדמיה השבדית המלכותית ויו''ר ועדת פרס נובל לכלכלה, הציג את חתני פרס נובל לכלכלה וביקש מפרופ' אומן לגשת לקבל את הפרס מהוד רוממותו. פרופ' אומן קיבל את פרס הנובל מידי המלך קרל ה-16 גוסטב וקד קידה על פי כללי הטקס בפני המלך, בפני ועדת הפרס ובפני הקהל. באולם הקונצרטים בלטו בני משפחת המלוכה, המלכה סילביה, הנסיך קרל פיליפ הנסיכות ויקטוריה, מדלן וליליאן. צְעיר מקבלי הפרס השנה הוא פרופ' ברי מרשל מאוסטרליה, חתן פרס נובל לרפואה (54); זְקן חתני הפרס הוא פרופ' תומס שלינג מארצות הברית (84) החולק עם פרופ' אומן את פרס נובל לכלכלה.

http://www.huji.ac.il/cgi-bin/dovrut/dovrut_search.pl?mesge113432220605976587
http://www.hazofe.co.il/web/katava6.asp?Modul=24&id=39616&Word=&gilayon=2580&mador=
http://www.news1.co.il/archive/001-D-87987-00.html?tag=5-25-02

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #14 ב- : דצמבר 11, 2009, 14:24:13 »
הנקודה שלי היא שמדובר באדם משכמו ומעלה, גאון שגם למד ולומד תורה. אני בתור חילוני ברור שלא מעז לבקר אותו בעניין כזה אבל לדעתי כל אחד צריך לחשוב טוב לפני שהוא אומר על אדם שומר מצוות שהוא מחלל השם.

ונמצא גם הוידאו:

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #15 ב- : דצמבר 11, 2009, 14:34:34 »
העניין הוא שחשבתי שאולי בגלל דעותיה הפוליטיות הסהרוריות גינית אותה. דעתי בעניין היא שכל עוד פרופ יונת מזדהה עם מיעוטים אך אינה חיה פוליטית :old_cool: היא אזרחית פרטית שעוסקת במדע ותורמת למדינה בכך.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #16 ב- : דצמבר 11, 2009, 14:35:41 »
בס"ד

הנקודה שלי היא שמדובר באדם משכמו ומעלה, גאון שגם למד ולומד תורה. אני בתור חילוני ברור שלא מעז לבקר אותו בעניין כזה אבל לדעתי כל אחד צריך לחשוב טוב לפני שהוא אומר על אדם שומר מצוות שהוא מחלל השם.

ונמצא גם הוידאו:

לא אמרתי עליו אלא אמרתי שהיא כן. במיוחד היא ולא רק בגלל ה-השתחוות, כן חיללו שם שמיים.
כל בנאדם עושה טעויות בכל אופן, אני מציע גם שנשאל רב ותראה שאני צודק. מסכים?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #17 ב- : דצמבר 11, 2009, 14:36:15 »
בס"ד

העניין הוא שחשבתי שאולי בגלל דעותיה הפוליטיות הסהרוריות גינית אותה. דעתי בעניין היא שכל עוד פרופ יונת מזדהה עם מיעוטים אך אינה חיה פוליטית :old_cool: היא אזרחית פרטית שעוסקת במדע ותורמת למדינה בכך.

אני כמובן מגנה גם את דעותיה הפוליטית אבל תגובתי נגעה להופעתה באירוע.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #18 ב- : דצמבר 11, 2009, 14:46:01 »
בס"ד

לא אמרתי עליו אלא אמרתי שהיא כן. במיוחד היא ולא רק בגלל ה-השתחוות, כן חיללו שם שמיים.
כל בנאדם עושה טעויות בכל אופן, אני מציע גם שנשאל רב ותראה שאני צודק. מסכים?
סבב.

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
« להגיב #19 ב- : דצמבר 12, 2009, 18:34:43 »
הקידה היא חלק מהטקס של קבלת הפרס...
כל המקבלים חייבים לעשות כן ויש פרוטוקול מפורט בעניין שכולל גם מה אופי הנאום שעל הזוכים לשאת (לדוגמא יונת הייתה חייבת לשאת גם נאום הומוריסטי לסטודנטים).

פרט לפרס נובל לשלום, כלל הפרסים הינם מכובדים ביותר וניתנו לאנשים שהשקיעו את רוב חייהם במחקר מתיש.

אני כן סבור שיונת הביאה יותר כבוד מבושה למדינה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #20 ב- : דצמבר 12, 2009, 18:38:43 »
בס"ד

מה מעניין אותי מה הגויים רוצים שהיא תעשה ומה לא? לא קדים קידה אל מול בשר ודם נקודה.

אגב יציאה לגלות סתמית שכזו עצמה חילול השם. פרס נובל כשלעצמו הוא "בושה" ולאו דווקא בגלל הקטגוריה שלו אלא בגלל הנותן אותו. לא הכל כסף ויוקרה חומרנית.

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
« להגיב #21 ב- : דצמבר 12, 2009, 18:40:51 »
ישנם דברים שהם בבחינת גינוני כבוד.

לדוגמא ביפן כולם קדים קידה במקום ללחוץ את היד - שלחיצת היד נחשבת דבר פולשני יחסית.  משמעות הקידה אינה קבלת מרות כלשהי או הכרה באלוהות של האדם לו קדים...  יש לבחון את הדברים על פי הקשרם.

« עריכה אחרונה: דצמבר 13, 2009, 23:06:17 על ידי Neo »

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #22 ב- : דצמבר 12, 2009, 18:42:29 »
בס"ד

אז תקרא להקב"ה חסר כבוד. לא קדים קידה ולא אכפת לי איך הסובייקט מפרש את זה.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #23 ב- : דצמבר 12, 2009, 19:47:22 »
נאו לדעתי פרס נובל לספרות זה יותר כמו אוסקר מאשר פרס מכובד. צריך להיות סופר על רמה, אבל גם להשתייך לצד "הנכון".

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #24 ב- : דצמבר 12, 2009, 21:45:20 »
בס"ד

אז תקרא להקב"ה חסר כבוד. לא קדים קידה ולא אכפת לי איך הסובייקט מפרש את זה.
רון הפעם הגזמת, אם אברהם אבינו מצא עניין להשתחווה בפני בני חת, עפרון החיתי ובפני כל מלכי הגזרה, ואף אחד לא העז לומר מילה רעה נגדו בשל כך (או שמא אתה מתנדב להיות הראשון שקופץ ראש) אתה לא יכול לגנות את עדה יונת ולבטח לא את פרופ' ישראל אומן (שגם קד קידה) בחילול ה' וכו'.
דווקא פרופ' אומן הביא קידוש ה' אדיר מאין כמוהו (בהמשך לש"י עגנון ב-66') כששמר על השבת ללא כל פשרה, הוא ומשפחתו, הביא את הערכת הגויים אליו בשל כך, הוא ומשפחתו הגיעו לטקס צנועים מאוד, משפחה ענפה מאוד (ביחס לכל הגוים שהיו בהלם לראות משפחה גדולה לתפארת שכזו), בירך בשם ומלכות :"שחלק מכבודו לבשר ודם", ברכה השמורה למלך גוי (שחובה לברכו!! ולא אתה זה שתבטל כלאחר יד ברכה שתקנו חז"ל),הגברים בחבורה הגיעו לטקס עם חליפות טוקסידו ללא שעטנז!, עמד שם בכבוד עם כיפתו הגדולה וזקנו היורד לפי מידותיו וצטט בנאומו מהגמ' בכתובות על סוגית "הנושא 3 נשים", קידוש שם שמים מאין כמותו.
ואל תנסה להביא את מרדכי היהודי בתור דוגמא (מרדכי לא התבקש להשתחוות לפני מלך אלא לפני שר- המן, כך שאין שום בסיס אחיד להשוואה).
כל אבותיך אברהם, יצחק ויעקב, התשחוו כולם בפני מלכי ושליטי האיזור, מרדכי גם עשה זאת בפני אחשוורוש, דניאל עשה זאת בפני מלכי בבל וכל גדולי הדורות מהתנאים ועד אחרונים שמצאו עצמם מול מלך, התשחוו/קדו קידה.
אז כאן פשוט הגזמת.

לגבי הלבוש והאמירות הפוליטיות  זה כבר משהו אחר ולכן אני מסכים איתך חלקית לגבי עדה יונת ספציפית, לכן אני יותר בדעתו של NEO, היא אכן הביאה כבוד, למרות ועל אף הביקורת.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.