כתב נושא: נדיר ביותר! :הרב אמנון יצחק שליט"א בוויכוח חריף עם בוגד מנטורי-קרתא  (נקרא 12487 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מעניין מאוד, יש המשך?

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
בס"ד

לא אין המשך, רק שתדע שהבוגד הזה עושה חילול-ה' גדול שאין כדוגמתו וכל גדולי-הדור כמו הרב עובדיה יוסף שליט"א הרב אלישיב שליט"א ואפילו העדה-החרדית יצאו כנגד המנוולים האלו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

לא אין המשך, רק שתדע שהבוגד הזה עושה חילול-ה' גדול שאין כדוגמתו וכל גדולי-הדור כמו הרב עובדיה יוסף שליט"א הרב אלישיב שליט"א ואפילו העדה-החרדית יצאו כנגד המנוולים האלו.

לפי הבנתי גישתם של רוב החרדים דומה לכך אך ההבדל שנטורי כרתא לקחו זאת כמה מדרגות למעלה.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
בס"ד

טעות בידך ידידי, החרדים שממש מתנגדים למדינת-ישראל אבל פחות מנטורי-קרטא הם מיעוט פה כדוגמת העדה-החרדית וסאטמר הם מסרבים לקבל קיצבאות מהביטוח-הלאומי ולהצביע בבחירות אבל הם בשום פנים ואופן לא מזדהים עם אוייבי ישראל הנאצים ח"ו! הם אפילו הוקיעו את הבוגדים והוציאו מודעות-רחוב "פשקווילים" האומרים שנטורי-קרטא מחללי שם-שמיים.

רוב החרדים כדוגמת הרב עובדיה יוסף שליט"א והרב מרדכי אליהו שליט"א ואף חב"ד וברסלב אומנם לא מרוצים מכך שמדינת-ישראל לא מתנהלת על פי התורה אבל הם חושבים ומאמינים שהקמת מדינת-ישראל הייתה נס עצום ואלוקי!  ושמדינת-ישראל היא ראשית צמיחת גאולתנו ושלב בדרך לגאולה הסופית של עם-ישראל.

והרב עובדיה יוסף שליט"א והרב מרדכי אליהו שליט"א שהם פוסקי-הדור אף היו מכהנים כרבנים הראשיים של מדינת-ישראל..

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
נדיר ביותר! :הרב אמנון יצחק שליט"א בוויכוח ח&
« להגיב #5 ב- : ספטמבר 23, 2009, 21:24:13 »
בס"ד

טעות בידך ידידי, החרדים שממש מתנגדים למדינת-ישראל אבל פחות מנטורי-קרטא הם מיעוט פה כדוגמת העדה-החרדית וסאטמר הם מסרבים לקבל קיצבאות מהביטוח-הלאומי ולהצביע בבחירות אבל הם בשום פנים ואופן לא מזדהים עם אוייבי ישראל הנאצים ח"ו! הם אפילו הוקיעו את הבוגדים והוציאו מודעות-רחוב "פשקווילים" האומרים שנטורי-קרטא מחללי שם-שמיים.

רוב החרדים כדוגמת הרב עובדיה יוסף שליט"א והרב מרדכי אליהו שליט"א ואף חב"ד וברסלב אומנם לא מרוצים מכך שמדינת-ישראל לא מתנהלת על פי התורה אבל הם חושבים ומאמינים שהקמת מדינת-ישראל הייתה נס עצום ואלוקי!  ושמדינת-ישראל היא ראשית צמיחת גאולתנו ושלב בדרך לגאולה הסופית של עם-ישראל.

והרב עובדיה יוסף שליט"א והרב מרדכי אליהו שליט"א שהם פוסקי-הדור אף היו מכהנים כרבנים הראשיים של מדינת-ישראל..

לא זו כוונתי, אני מדבר על הגישה התבוסתנית של העדה החרדית. אני מקווה שאני לא פוגע באף אחד אבל לא מזמן שמעתי הרצאה של אחד הרבנים המקובלים בארץ והבנאדם פשוט תבוסתן. הייתי בשוק שזו המורשת שלי, שזה הדת שלי.

הוא דיבר על אהבת לרעך כמוך והדגיש כמה חשוב לא לשנוא אף אחד, כשמישהו פוגע לסלוח לו ולא להחזיר לו, כמה חשוב לא לנטור טינה לאדם שפגע בך, דברים כאלה שצרמו לי ואני לא יכול לקבל. לא מדובר ברב של נטורי כרתא אלא ברב מקובל שאני מעדיף לא לנקוט בשמו כדי לא להעליבו אלא אם כן הדבר יידרש.

איפה יצר הנקמה? איפה הרצון לצדק?

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
בס"ד

אסור לנקום ביהודי או לשמור לו טינה כי על ידי זה תרבה המחלוקת והריבים בעם ואתה יודע על מה חרב בית-המקדש השני? שנאת חינם, וחוץ מזה יש איסור תורה מפורש לנקום ולנטור לאחד מישראל שעשה לנו רע שנאמר "לא תקום ולא תיטור ויראת מה' אלוקיך" , האדם צריך להפנים שאותו בן-אדם שהזיק לו הוא בסך-הכל שליח בכדי לעורר אותו לפשפש במעשיו הרעים ולשוב בתשובה וזהו.

אבל לעומת זאת כלפי גויים יש חובה לנקום במידה והם מזיקים לישראל בכדי למחות את חילול-ה' האיום והנורא הזה שגוי מרים יד על יהודי הוא הכריז מלחמה על הקב"ה על ריבונו של-עולם ולכן הוא חייב למות במהרה ואשרי מי שזוכה למחוק את החרפה הנוראה הזו ראה דוגמת ברוך גולדשטיין זצ"ל-הי"ד  ועדן נתן-זאדה זצוק"ל-הי"ד.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אסור לנקום ביהודי או לשמור לו טינה כי על ידי זה תרבה המחלוקת והריבים בעם ואתה יודע על מה חרב בית-המקדש השני? שנאת חינם, וחוץ מזה יש איסור תורה מפורש לנקום ולנטור לאחד מישראל שעשה לנו רע שנאמר "לא תקום ולא תיטור ויראת מה' אלוקיך" , האדם צריך להפנים שאותו בן-אדם שהזיק לו הוא בסך-הכל שליח בכדי לעורר אותו לפשפש במעשיו הרעים ולשוב בתשובה וזהו.

אבל לעומת זאת כלפי גויים יש חובה לנקום במידה והם מזיקים לישראל בכדי למחות את חילול-ה' האיום והנורא הזה שגוי מרים יד על יהודי הוא הכריז מלחמה על הקב"ה על ריבונו של-עולם ולכן הוא חייב למות במהרה ואשרי מי שזוכה למחוק את החרפה הנוראה הזו ראה דוגמת ברוך גולדשטיין זצ"ל-הי"ד  ועדן נתן-זאדה זצוק"ל-הי"ד.

זה לא מה שאותו רב הסביר, הוא לא דיבר על יהודים הוא דיבר על אנשים בכללי.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
בס"ד

אני מציע לך לראות את השיעורים של הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א שהעלתי כרגע לפורום יהדות והלכה שבפורום.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אני מציע לך לראות את השיעורים של הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א שהעלתי כרגע לפורום יהדות והלכה שבפורום.

יכול להיות שהדבר נענה מספר פעמים בפורום אבל אני ישאל אותך בכל זאת. יש משהו ביהדות שמשדר, לפחות איך שאני רואה את זה, תבוסתנות. זה כאילו, אם תתעסקו איתנו לא נעשה לכם כלום, אבל חכו חכו אלוהים יכנס בכם, בעוד ששאר העמים מטפלים בעצמם בבעיות האלה.

לפחות ככה זה נראה לי.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
בס"ד

לפי התורה אסור להבליג על כך שעם מהגויים קם כנגד עם-ישראל ולצערינו הרב כרגע יש ממשלת-זדון שלא נוהגת לפי תורתנו-הקדושה ולכן לימדו אותנו מושגים פסולים ונוכריים כמו "הבלגה" "איפוק זה כח" "דמוקרטיה" "שלום עם אוייבים" "הומניזם" וכו...

ביהדות בתורה יש הלכה פסוקה "הבא להורגך השקם להורגו" וכמה שיותר מהר! וכמו כן יש חובה להוריש(לגרש) את העם שנמצא בארץ-ישראל ועל אחת כמה וכמה במידה והם יוצאים כנגדנו ופוגעים בנו.
מה נעשה שהמנהיגים המתגויים השמאלנים שלנו הנחילו לנו מושגים של גויים? כי הם רוצים להיות עם ככל העמים הם מתביישים בזה שהם יהודים.

בתורה אין דבר כזה להפנות את הלחי השנייה כמו בדת השקר הנצרות כאשר תוקפים אותך.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

לפי התורה אסור להבליג על כך שעם מהגויים קם כנגד עם-ישראל ולצערינו הרב כרגע יש ממשלת-זדון שלא נוהגת לפי תורתנו-הקדושה ולכן לימדו אותנו מושגים פסולים ונוכריים כמו "הבלגה" "איפוק זה כח" "דמוקרטיה" "שלום עם אוייבים" "הומניזם" וכו...

ביהדות בתורה יש הלכה פסוקה "הבא להורגך השקם להורגו" וכמה שיותר מהר! וכמו כן יש חובה להוריש(לגרש) את העם שנמצא בארץ-ישראל ועל אחת כמה וכמה במידה והם יוצאים כנגדנו ופוגעים בנו.
מה נעשה שהמנהיגים המתגויים השמאלנים שלנו הנחילו לנו מושגים של גויים? כי הם רוצים להיות עם ככל העמים הם מתביישים בזה שהם יהודים.

בתורה אין דבר כזה להפנות את הלחי השנייה כמו בדת השקר הנצרות כאשר תוקפים אותך.

תשמע מצד אחד מה שאתה אומר מדבר אליי הרבה יותר, אבל אתה, בלי לפגוע, תלמיד ישיבה או משהו כזה, מה שאני שמעתי בא מאחד הרבנים הכי בכירים בארץ.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

תשמע מצד אחד מה שאתה אומר מדבר אליי הרבה יותר, אבל אתה, בלי לפגוע, תלמיד ישיבה או משהו כזה, מה שאני שמעתי בא מאחד הרבנים הכי בכירים בארץ.

אין רב בכיר בארץ, למעט כמה שאני מכיר, שיתבטא בצורה כזו, הרי שכזו התבטאות תהיה הטעייה וחילול השם נוראי. היהדות מעולם לא הייתה "דת" (היהדות אינה דת, לפחות לטעמי) תבוסתנית, קל וחומר לא אחת שמבליגה למי שחותר להשמידה יש"ו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אין רב בכיר בארץ, למעט כמה שאני מכיר, שיתבטא בצורה כזו, הרי שכזו התבטאות תהיה הטעייה וחילול השם נוראי. היהדות מעולם לא הייתה "דת" (היהדות אינה דת, לפחות לטעמי) תבוסתנית, קל וחומר לא אחת שמבליגה למי שחותר להשמידה יש"ו.

כל הגישה הזו של תסלח להם אל תנקום אל תנטור טינה אל תשנא, נראית לי מוזרה. למה אני לא אמור לנטור טינה לאדם שפגע בי? למה שה' יעניש אותו? הוא פגע בי, מן הראוי שאני ינקום בו בדרכי ולא לחכות לה'. התפיסה הזו של לשבת ולתת לה' להלחם לי את המלחמות ולחסל לי את האויבים, ובדברים הכי קטנים, בנאדם מעליב אותי אז אסור לי להשיב ולחכות שה' ימצא איתו את הדין.

אני פשוט לא מסוגל להתחבר לזה, האם זו היהדות?

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
בס"ד

אם יהודי פגע בך זה אך ורק בגלל שהקב"ה נתן לו רשות לפגוע בך בכדי שתפשפש במעשים שלך בכדי לראות איפה אתה לא מתנהג כשורה בין בעבירות שבין אדם לחברו ובין עבירות שבין אדם למקום.
ונכון הדבר לגבי כל אחד ואחד.

אני מבין לאדם שרחוק מהתורה זה קשה להבין את הדברים האלו אבל חייבים לעשות מאמץ להגיע לאמת המוחלטת וחייבים להתחיל מאיפשהו אפילו מדברים קטנים.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אם יהודי פגע בך זה אך ורק בגלל שהקב"ה נתן לו רשות לפגוע בך בכדי שתפשפש במעשים שלך בכדי לראות איפה אתה לא מתנהג כשורה בין בעבירות שבין אדם לחברו ובין עבירות שבין אדם למקום.
ונכון הדבר לגבי כל אחד ואחד.

אני מבין לאדם שרחוק מהתורה זה קשה להבין את הדברים האלו אבל חייבים לעשות מאמץ להגיע לאמת המוחלטת וחייבים להתחיל מאיפשהו אפילו מדברים קטנים.

אתה רוצה להגיד לי שאם אני הולך ברחוב ואתה הולך בצד השני ואני ניגש אליך ותוקף אותך זה הגיע לך? אני יהודי.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

כל הגישה הזו של תסלח להם אל תנקום אל תנטור טינה אל תשנא, נראית לי מוזרה. למה אני לא אמור לנטור טינה לאדם שפגע בי? למה שה' יעניש אותו? הוא פגע בי, מן הראוי שאני ינקום בו בדרכי ולא לחכות לה'. התפיסה הזו של לשבת ולתת לה' להלחם לי את המלחמות ולחסל לי את האויבים, ובדברים הכי קטנים, בנאדם מעליב אותי אז אסור לי להשיב ולחכות שה' ימצא איתו את הדין.

אני פשוט לא מסוגל להתחבר לזה, האם זו היהדות?

אני אצטרך להיכנס כאן לדיון פילוסופי, אין לי בעיה עם זה, השאלה אם אתה מוכן.
קודם כל אל תבלבל בין הנצרות ליהדות (הנצרות עשתה מעין אוניברסליזם למוסר היהודי והקצינה אותו בנוסף לכל מיני שטויות פגאניות נוספות; אסור לנטור טינה, לשנוא, לנקום, לפגוע ביהודי (בנוסף לחטאים אחרים) מהסיבה הפשוטה שהוא אח שלך, אתה חייב להבין שהיהדות היא לא "דת" פרטית, כלומר לא "דת" אנושית, היא מגיעה מזווית אלוקית ולא מזווית אנושית, אם כל אדם היה רק חושב על עצמו (ופה מגיע הדיון הפילוסופי, מה יקרה אחרי שתנקום/תפגע/תנטור קינה/תשנא את אותו היהודי, בר/בת ישראל, אחיך/אחותך, נבחר/ת כמוך?) כמו באיסלם הברברי (תמצא את כל זה שם..) מה היה קורה?

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
בס"ד

כן אכן במידה ואם מישהו היה תוקף אותי ברחוב זה הגיע לי בגלל העוונות שלי ואין בכלל ספק בכך הקב"ה הוא מנהיג את העולם והוא שולח צרות לאדם בכדי שנפשפש במעשינו ונוציא את הפשפשים הרעים.
ויש עוד כלל שאני בטוח שתשמח לדעת: "מגלגלים חובה על ידי חייב"  מה זה אומר? למשל אם מישהו תקף אותך אז זה אומר שהוא היה מלא בעבירות ולכן הוא נקרא חייב. וכן להפך במעשה טוב מגלגלים חובה על ידי זכאי כלומר על ידי אדם שיש לו יותר זכויות מאשר עבירות.

האדם הוא רק תולעת צריכים להבין שיש מלך לעולם שמנהיג את עולמו כרצונו ואין מי יגיד לו מה תעשה ואיך תפעל.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

בס"ד

כן אכן במידה ואם מישהו היה תוקף אותי ברחוב זה הגיע לי בגלל העוונות שלי ואין בכלל ספק בכך הקב"ה הוא מנהיג את העולם והוא שולח צרות לאדם בכדי שנפשפש במעשינו ונוציא את הפשפשים הרעים.
ויש עוד כלל שאני בטוח שתשמח לדעת: "מגלגלים חובה על ידי חייב"  מה זה אומר? למשל אם מישהו תקף אותך אז זה אומר שהוא היה מלא בעבירות ולכן הוא נקרא חייב. וכן להפך במעשה טוב מגלגלים חובה על ידי זכאי כלומר על ידי אדם שיש לו יותר זכויות מאשר עבירות.

האדם הוא רק תולעת צריכים להבין שיש מלך לעולם שמנהיג את עולמו כרצונו ואין מי יגיד לו מה תעשה ואיך תפעל.

הס מלהזכיר, שכמדומני, אם יהודי תוקף יהודי (פיזית!) ויודע על חומרת האיסור (כמובן אם הוא תוקף ללא סיבה מוצדקת) הוא נקרא רשע, וחובה על היהודי המותקף להגן על עצמו. כלל הבא להורגך השכם להורגו פועל גם בין יהודים.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
חבר'ה אני מודה לכם על התשובות. אני עדיין לא מבין איך אדם יכול לחיות את חייו על פי חוקים כאלו לדוגמא לקבל את המצב שאם יהודי תוקף אותי ואין אני בסכנת חיים אלא פשוט כדי לגנוב לי את הארנק אני צריך להגיד לה' תודה ולחפש מה הוא עשיתי לא בסדר.

זו תבוסתנות בעיניי, זה תסביך שקיים אצל נשים שנאנסו, תמיד שקורה משהו רע הן מאשימות את עצמן.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
חבר'ה אני מודה לכם על התשובות. אני עדיין לא מבין איך אדם יכול לחיות את חייו על פי חוקים כאלו לדוגמא לקבל את המצב שאם יהודי תוקף אותי ואין אני בסכנת חיים אלא פשוט כדי לגנוב לי את הארנק אני צריך להגיד לה' תודה ולחפש מה הוא עשיתי לא בסדר.

זו תבוסתנות בעיניי, זה תסביך שקיים אצל נשים שנאנסו, תמיד שקורה משהו רע הן מאשימות את עצמן.
בס"ד
אם יהודי חס וחלילה תוקף אותך עדיף שתלך ממנו שלא יהיה ריב תבין זה מאוד קשה לקב"ה לראות שני בנים שלו לריב הרי כל ישראל בניו אבל עדיף ללכת מהמקום אחי למחול על כבודך אבל אם מישהו בא לרצוח אותך מותר לך להרוג אותך אפילו אם הוא יהודי
אתה חייב להיות גאה שאתה יהודי שאתה חלק מהעם של התנ"ך אחי הקב"ה סולח על הכל הוא אוהב אותך מאוד בשניה אחת אדם יכול להתחרט על מעשיו ולחזור בתשובה ובשניה הקב"ה מוחל לו.
עושים זאת לאט לאט אחי
תתחיל להניח כל בוקר תפילין  ולקרוא קריאת שמע
זה לוקח מקסימום חמש דקות
נו באמת זה קשה?
אחרי תקופה מסויימת תקח על עצמך עוד משהו וככה לאט לאט
והכי חשוב כל שאלה לא מובנת לך שאל  O0
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אני אישית חולק על רן, זה לא תמיד ככה, כמדומני אגב רן שאם גוי תוקף אותך זהו עונש מאלוקים, לא שמעתי שאם יהודי עושה זאת זה עונש מאלוקים (ואני ח"ו לא חולק על "אין האדם נוקף אצבע אלא אם מכריזין עליו מלמעלה", פשוט אומר שהיהודי עשה זאת מבחירה אישית, והוא כבר יתחשבן עם הקב"ה אח"כ).
אבל קח את דבריי בערבון מוגבל.
כבר פירטתי לך שמותר להרוג יהודי שמנסה לרוצחך ח"ו לדוגמא.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
בס"ד

כמובן שכאשר אפילו יהודי תוקף אותך ח"ו אתה חייב להחזיר אבל רק במידה שאתה נמצא בסכנת חיים כי אז פועל הכלל של "הבא להורגך השקם להורגו".
ולשאלתך מדוע לא להגיב כאשר יהודי אחר מחרף ומגדף אותנו? כי יש לזה כמה:

1.ידיעה מוחלטת שהכל מהקב"ה ואותו אדם הוא רק שליח לדבר עבירה.

2.תיקון-המידות.

3.כפרת עוונות.

הידיעה הראשונה שישים האדם אל ליבו ויפנים שהדבר שקרה לו עכשיו הוא אך ורק מהקב"ה ולא מידי אף גורם אחר שנאמר "אין אדם נוקף אצבע מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה".

וגם בנוגע לתיקון המידות יש לזה מעלה גדולה שעל ידי כך האדם מרגיל את עצמו להימנע מלנקום ולנטור ובכך הוא זוכה להינצל מלעבור על איסור מדאורייתא של "לא תקום ולא תטור".

ודבר חשוב מאוד וידוע הוא שאם האדם מעביר על מידותיו כאשר מחרפין מבזין או מקללים אותו אז משמיים הוא מקבל מידה כנגד מידה שמוחלין לו על עוונתיו.

אהבת?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
נדיר ביותר! :הרב אמנון יצחק שליט"א בוויכוח ח&
« להגיב #23 ב- : ספטמבר 23, 2009, 23:09:09 »
חבר'ה הכל טוב יפה אבל אם הבנתי אתכם נכון כל מה שקורה הוא משמיים כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להתפלל וה' יעזור לנו,

למה? למה שלא ניקח דברים בידיים? בנאדם לא עזר לך שהיית זקוק לעזרה? זכור לו את זה, שהוא יזדקק לך תשיב לו באותה צורה.

בנאדם פגע בך? כעעס עליו זה טבעי זה נכון. יהודי או מוסלמי לא משנה.

אני בטוח שחלק קוראים את זה ומתעצבנים עליי אבל תבינו שאין שום סיבה שנחכה שה' יעשה בשבילנו כשאני יכולים לעשות בעצמינו.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

בס"ד

כמובן שכאשר אפילו יהודי תוקף אותך ח"ו אתה חייב להחזיר אבל רק במידה שאתה נמצא בסכנת חיים כי אז פועל הכלל של "הבא להורגך השקם להורגו".
ולשאלתך מדוע לא להגיב כאשר יהודי אחר מחרף ומגדף אותנו? כי יש לזה כמה:

1.ידיעה מוחלטת שהכל מהקב"ה ואותו אדם הוא רק שליח לדבר עבירה.

2.תיקון-המידות.

3.כפרת עוונות.

הידיעה הראשונה שישים האדם אל ליבו ויפנים שהדבר שקרה לו עכשיו הוא אך ורק מהקב"ה ולא מידי אף גורם אחר שנאמר "אין אדם נוקף אצבע מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה". לאדם ניתנה בחירה אישית, כמובן שהכל מהקב"ה אבל אנלא זוכר שאם יהודי בוחר לחטוא (בלתקוף יהודי אחר ר"ל) הקב"ה גרם לו לעשות כך, הקב"ה לא רוצה שיהודי יחטוא אבל הוא אישר ליהודי לעשות זאת והואיתן עליו את הדין בהמשך.
וגם בנוגע לתיקון המידות יש לזה מעלה גדולה שעל ידי כך האדם מרגיל את עצמו להימנע מלנקום ולנטור ובכך הוא זוכה להינצל מלעבור על איסור מדאורייתא של "לא תקום ולא תטור" - כמדומני שהאיסור על נקמה הוא מילולי ולא פיזי, פה אני אכן לא יודע.
ודבר חשוב מאוד וידוע הוא שאם האדם מעביר על מידותיו כאשר מחרפין מבזין או מקללים אותו אז משמיים הוא מקבל מידה כנגד מידה שמוחלין לו על עוונתיו.

אהבת?