כתב נושא: נדיר ביותר! :הרב אמנון יצחק שליט"א בוויכוח חריף עם בוגד מנטורי-קרתא  (נקרא 12489 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
בס"ד

הנה יהודי יקר תראה את השיעור הזה שיסביר לך את מעלת "כל המעביר על מידותיו מוחלין לו על כל עוונתיו".
אה ושכחתי עוד כלל גדול שבגללו כדאי ורצוי לשתוק כאשר יהודי אחר מקלל/מבייש/פוגע בנו והוא שעל ידי זה שנמחל לו ולא נגיב יהיה שלום בעם-ישראל ופחות מריבות ומחלוקת.

http://www.machonmeir.org.il/Hebrew/main_id.asp?id=8269
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
נדיר ביותר! :הרב אמנון יצחק שליט"א בוויכוח ח&
« להגיב #26 ב- : ספטמבר 23, 2009, 23:14:48 »
בס"ד

ציטוט
חבר'ה הכל טוב יפה אבל אם הבנתי אתכם נכון כל מה שקורה הוא משמיים כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להתפלל וה' יעזור לנו,
קראת אי פעם על המושג השתדלות אחי?
ציטוט
למה? למה שלא ניקח דברים בידיים? בנאדם לא עזר לך שהיית זקוק לעזרה? זכור לו את זה, שהוא יזדקק לך תשיב לו באותה צורה.
כי כשבנאדם לוקח דברים לידיים (והשאלה היא - מה אתה לוקח לידיים?) המטרה יכולה לא להתגשם בלשון המעטה. אם תזכור לו את זה, הוא יזכור לך את זה בהמשך (במקרה הטוב), הטבע האנושי איננו ניתן למדידה הגיונית.

ציטוט
בנאדם פגע בך? כעעס עליו זה טבעי זה נכון. יהודי או מוסלמי לא משנה.
אתה חושב עם הרגשות ולאו עם ההיגיון, מה יקרה לטווח הרחוק אם תכעס? כעס (אפילו לא רגוע, אני מאמין שאני לא צריך להסביר מה החסרון העצום בכעס אמוציונאלי) יכול להוביל לדברים (לפרט?) מאוד לא טובים, כמעט כמו שנאה. אני מדבר כמובן על היחסים בינך לבין יהודי, לדידי כל מוסלמי הוא בן מוות.
[/quote]

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : ספטמבר 23, 2009, 23:23:02 »
בס"ד
קראת אי פעם על המושג השתדלות אחי?כי כשבנאדם לוקח דברים לידיים (והשאלה היא - מה אתה לוקח לידיים?) המטרה יכולה לא להתגשם בלשון המעטה. אם תזכור לו את זה, הוא יזכור לך את זה בהמשך (במקרה הטוב), הטבע האנושי איננו ניתן למדידה הגיונית.
אתה חושב עם הרגשות ולאו עם ההיגיון, מה יקרה לטווח הרחוק אם תכעס? כעס (אפילו לא רגוע, אני מאמין שאני לא צריך להסביר מה החסרון העצום בכעס אמוציונאלי) יכול להוביל לדברים (לפרט?) מאוד לא טובים, כמעט כמו שנאה. אני מדבר כמובן על היחסים בינך לבין יהודי, לדידי כל מוסלמי הוא בן מוות.

למה אתה מתכוון בהשתדלות?

בקשר ללקחת דברים בידיים זה עניין של אחריות. כשאדם עומד מאחורי מעשיו הצלחותיו וכשלונותיו הם שלו. אולי ה' עזר לו אולי ה' הכשיל אותו, אבל זה שלו.

וכשאומרים הכל בידי שמיים ה' מחליט הכל ,אין אדם נוקף אצבע מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה, זו הדחקה זו בריחה מאחריות זו בריחה מהמציאות.

בקשר לחלק של הכעס, אדם שלא נותן מקום לנקמה ועושה צדק בעצמו יהיה תמיד אבל תמיד תלוי באחרים וזה בדיוק מה שקרא לעם היהודי. אין סיבה לעשות הפרדה בין יהודי לנוצרי או בודהיסטי. מוסלמי הוא בן מוות אני מסכים איתך כבר דיברנו על כך רבות.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד
כידוע יש כזה ספר הנקרא הסוד
הרב זמיר כהן בהרצאתו מסביר יותר על ההשקפה היהודית בעניין
http://hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=10114
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : ספטמבר 23, 2009, 23:27:49 »
למה אתה מתכוון בהשתדלות?

בקשר ללקחת דברים בידיים זה עניין של אחריות. כשאדם עומד מאחורי מעשיו הצלחותיו וכשלונותיו הם שלו. אולי ה' עזר לו אולי ה' הכשיל אותו, אבל זה שלו.

וכשאומרים הכל בידי שמיים ה' מחליט הכל ,אין אדם נוקף אצבע מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה, זו הדחקה זו בריחה מאחריות זו בריחה מהמציאות.

בקשר לחלק של הכעס, אדם שלא נותן מקום לנקמה ועושה צדק בעצמו יהיה תמיד אבל תמיד תלוי באחרים וזה בדיוק מה שקרא לעם היהודי. אין סיבה לעשות הפרדה בין יהודי לנוצרי או בודהיסטי. מוסלמי הוא בן מוות אני מסכים איתך כבר דיברנו על כך רבות.
בס"ד
"הכל בידי שמיים חוץ מיראת שמיים"
הקב"ה נתן לאדם אתה הבחירה שהחופשית בעולמו
או לבחור בטוב אוב רע או באמת או בשקר
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
בס"ד

יש כעס בריא ורצוי לפי היהדות למשל: לכעוס על רשעים ואוייבי-ישראל כדוגמת השמאלנים והערבים.
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #31 ב- : ספטמבר 24, 2009, 01:03:06 »
בס"ד

טעות בידך ידידי, החרדים שממש מתנגדים למדינת-ישראל אבל פחות מנטורי-קרטא הם מיעוט פה כדוגמת העדה-החרדית וסאטמר הם מסרבים לקבל קיצבאות מהביטוח-הלאומי ולהצביע בבחירות אבל הם בשום פנים ואופן לא מזדהים עם אוייבי ישראל הנאצים ח"ו! הם אפילו הוקיעו את הבוגדים והוציאו מודעות-רחוב "פשקווילים" האומרים שנטורי-קרטא מחללי שם-שמיים.

רוב החרדים כדוגמת הרב עובדיה יוסף שליט"א והרב מרדכי אליהו שליט"א ואף חב"ד וברסלב אומנם לא מרוצים מכך שמדינת-ישראל לא מתנהלת על פי התורה אבל הם חושבים ומאמינים שהקמת מדינת-ישראל הייתה נס עצום ואלוקי!  ושמדינת-ישראל היא ראשית צמיחת גאולתנו ושלב בדרך לגאולה הסופית של עם-ישראל.

והרב עובדיה יוסף שליט"א והרב מרדכי אליהו שליט"א שהם פוסקי-הדור אף היו מכהנים כרבנים הראשיים של מדינת-ישראל..

:V:  :V:  :V:
אשריך, רן, אשריך!!! O0

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
לגבי ההתרפסות והתבוסתנות, כפי שאמרו לפניי אין זו דרכה של היהדות. הפניית הלחי השניה כפי שעשו בתקופת הגירוש מגוש קטיף ומצפון השומרון כששרו לחיילים המגרשים "חייל, שוטר, אני אוהב אותך!" ורקדו לפניהם והתחבקו איתם, או כשמועצת פש"ע תיאמה עם המשטרה מאחורי גבם של המפגינים שבאו לכפר מיימון לפרוץ את הדרך כביכול לגוש קטיף והסתירו מהם את האמת שבעצם הם הולכים לפזר אותם בסיבוב על ציר 360 מעלות בקילומטרים של הליכה לשווא, 30,000 איש כולל נשים, זקנים וטף – זאת אינה דרכה של היהדות!

דרכה של היהדות היא קידוש ה' ומסירות-נפש על קידוש ה', ולא התפשרות על ערכי ישראל.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
לגבי ההתרפסות והתבוסתנות, כפי שאמרו לפניי אין זו דרכה של היהדות. הפניית הלחי השניה כפי שעשו בתקופת הגירוש מגוש קטיף ומצפון השומרון כששרו לחיילים המגרשים "חייל, שוטר, אני אוהב אותך!" ורקדו לפניהם והתחבקו איתם, או כשמועצת פש"ע תיאמה עם המשטרה מאחורי גבם של המפגינים שבאו לכפר מיימון לפרוץ את הדרך כביכול לגוש קטיף והסתירו מהם את האמת שבעצם הם הולכים לפזר אותם בסיבוב על ציר 360 מעלות בקילומטרים של הליכה לשווא, 30,000 איש כולל נשים, זקנים וטף – זאת אינה דרכה של היהדות!

דרכה של היהדות היא קידוש ה' ומסירות-נפש על קידוש ה', ולא התפשרות על ערכי ישראל.

יכול להיות שאתה צודק אתה בטח מכיר את היהדות יותר טוב ממני, אבל בפועל דרך הפעולה של החרדים לפחות ברובם אינה כפי שתיארת לכן יש 2 אפשרויות. החרדים כיום מתעסקים בשטויות כמו לא לגזור ציפורניים אחרי רדת החשיכה ודברים כאלה במקום להתעסק בעיקר. או שהיהדות היא ועצוב אם כך, אותה יהדות תובסתנית שאנו רגילים לראות.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : ספטמבר 24, 2009, 15:14:52 »
בס"ד

ציטוט
למה אתה מתכוון בהשתדלות?
השתדלות היא מאמץ אנושי, לא לחכות לנס אלא לעשות את המקסימום ולבטוח בהשם שיעזור לנו (ופה הכוונה ב"בעזרת השם", כלומר, אנחנו נעשה, והשם שבו אנו בוטחים יעזור לנו), נקודה.

ציטוט
עצם זה שאתה עכשיו בחיים ולא אוכל לפיראנות באוקיינוס האטלנטי זה בידי שמיים, לא בידך. הכל של השם. האחריות היא אחריות רק כאשר הוסמכת אליה.

ציטוט
לא זה לא, אף אחד לא אומר לך שב ואל תעשה כלום עד שיגיע הנס, ראה השתדלות, פשוט הכל נשלט בידי השם, כל מעשה שלך שלא יהיה ברצון השם (אני אישית לא אוהב את המילה "רצון" אבל אין מילה שתתאים יותר) פשוט לא יתקיים, ופה הכוונה ב"אין אדם נוקף אצבע מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה", תלמד יהדות (בדגש על גמרא כיוון שהציטוט הנ"ל נלקח ממנה) לפני שאתה שופט חביבי.
ציטוט
[/quote]
לא זה לא, ושוב חבל שאתה נאחז חזק בעקרון בעקרון הליברלי (שכל בני האדם שווים, היחס של היהודי כלפי היהודי וכלפי הגוי שונה, בשונה מהנצרות שכמו כבר אמרתי עשתה אוניברסליזם מעוות ובלתי רצוי למוסר היהודי), נקמה ביהודי תגרום למחלוקת בעם (ואתה מראה כמה החשיבה שלך היא חשיבה עצמית אנוכית, היהודי לא חושב רק על עצמו).
למה אין סיבה לעשות הפרדה בין יהודי לנוצרי או בודהיסטי? אם אתה מגדיר את עצמך יהודי, עצם זה שאתה קורא לאדם כלשהו יהודי ולאדם אחר בשם נפרד מראה שאתה עצמך עושה הפרדה, סתירה לוגית ובסופו של דבר תבין גם כמה באופן המוסרי.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

יכול להיות שאתה צודק אתה בטח מכיר את היהדות יותר טוב ממני, אבל בפועל דרך הפעולה של החרדים לפחות ברובם אינה כפי שתיארת לכן יש 2 אפשרויות. החרדים כיום מתעסקים בשטויות כמו לא לגזור ציפורניים אחרי רדת החשיכה ודברים כאלה במקום להתעסק בעיקר. או שהיהדות היא ועצוב אם כך, אותה יהדות תובסתנית שאנו רגילים לראות.

לא הייתי אומר, יש לא מעט חרדים ביו"ש, חרדים בנח"ל החרדי (גדוד נצח יהודה), חרדים שהיו חברים בכ"ך וב-JDL, יש ציבור שלם של מה שנקרא חרד"לניקים (כמו הדתיים הלאומיים), אני רוצה לראות מוסלמי אחד נכנס למאה שערים ויוצא בחיים.
הכללה, בעיקר על ציבור כמו הציבור החרדי, היא פשוט בלתי הגיונית ולא מבוססת בעליל. ואני דתי לאומי.
אין יהדות תבוסתנית, תבין.

מנותק wjw

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
הוידאו האורגינל נמצא באתר shofar.net ושמה כמעט והביאו מכות לאיש ההוא ואם תשימו לב בסוף יש קטיעה כזאת זה בגלל שהורידו את הקטע
הזה שכמעט הרביצו לו
אבא שבשמים אותך אנחנו אוהבים!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
2000 שנה היהודים בגלות חיו לפי הספר. הציונות תוך פחות מ100 שנה הקימה לנו מדינה.

מסכנה שהיהדות לוקה בחסר במה שהציונות משלימה. פייטריות.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

2000 שנה היהודים בגלות חיו לפי הספר. הציונות תוך פחות מ100 שנה הקימה לנו מדינה.

מסכנה שהיהדות לוקה בחסר במה שהציונות משלימה. פייטריות.

3,300 שנה, לא 2,000 שנה. מה שמלכתחילה הביאה עלינו הכל זה חוסר הקיום של 2 העקרונות שאמרתי.
הציונות היא מהיהדות ("ותחזנה עינינו בשובך אל ציון") ולא מה"ציונות החילונית" ("עולם ישן עד יסוד נחריבה"), מעניין איך הציונות החילונית שומרת על אותה המדינה שהיא הקימה (אתה מתעלם באופן בור לגמרי מכל הדתיים שהקיזו דמם למען המדינה בכלל ועם ישראל בפרט).

מסקנה שהציונות צריכה את כל היהדות בתוכה (הציונות היא רק חלק מהיהדות, אלו לא דברים נפרדים, מי נתן לך זכות לשבת פה אם לא השם?), אחרת היא גומרת כמו מה שנץ קורא לו גווארדיית 1984. שדודה לרגלי האיסלם.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
אני לא אומר שהציונות היא משהו במקום היהדות אלא היא משלימה את היהדות. היהדות לבד לא הייתה מקימה מדינה לעולם ללא הציונות.

מה שהיא עושה אחר כך זה לא הנקודה. מה שהביא אותנו עד הלום זו הציונות. הטעויות היום נובעות מהרבה דברים אבל זו לא הנקודה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אני לא אומר שהציונות היא משהו במקום היהדות אלא היא משלימה את היהדות. היהדות לבד לא הייתה מקימה מדינה לעולם ללא הציונות.

מה שהיא עושה אחר כך זה לא הנקודה. מה שהביא אותנו עד הלום זו הציונות. הטעויות היום נובעות מהרבה דברים אבל זו לא הנקודה.

עדיין לא הבנת? הציונות היא ביהדות, אלו לא דברים נפרדים, כמו מקרר ואוכל, הציוני הראשון היה אברהם אבינו ע"ה זיע"א ולא בן גוריון שאפילו לא רצה שכל היהודים יעלו ארצה. לציונות חילונית אין כל בסיס לוגי.

מה שהיהודים עושים אחרי כ"כ הרבה זמן אחרי נתינת התורה זה לא הנקודה. מה שמשאיר אותנו בחיים זה היותנו יהודים (על כל המשתמע מכך, יהודים זה לא התפיסה השטעטליסטית של זה). הטעויות היום נובעות מהרבה דברים אבל זו לא נקודה.

סה טו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
אז השאלה שלי היא כזו, אם הציונות מצויה ביהדות למה לקח 3300 שנה עד שהרעיונות האלה עלו?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אז השאלה שלי היא כזו, אם הציונות מצויה ביהדות למה לקח 3300 שנה עד שהרעיונות האלה עלו?

אתה מתעלם מכל עניין יציאת מצרים, כיבושי יהושע, מלכויות יהודה וישראל, זמן השופטים, שיבת ציון מבבל, העליות הדתיות שלפני העליות הגדולות מהאימפריה הרוסית עד אמצע המאה ה-19, ועוד ועוד עוד ועוד, הציונות החילונית לא המציאה את המונח עלייה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אתה מתעלם מכל עניין יציאת מצרים, כיבושי יהושע, מלכויות יהודה וישראל, זמן השופטים, שיבת ציון מבבל, העליות הדתיות שלפני העליות הגדולות מהאימפריה הרוסית עד אמצע המאה ה-19, ועוד ועוד עוד ועוד, הציונות החילונית לא המציאה את המונח עלייה.

היהדות כיום היא דת של תבוסתנות. בדרך שבה היא ממומשת, היא תבוסתנית.

כיבושי א"י בזמן התנ"ך, כל תקופת המקרא, מדובר בדברים שקרו לפני 3000 שנה. מאז תחילת הנצרות ואולי אפילו לפני הנצרות היהודים הפכו להיות צאן לטבח הם היו ילדי הכאפות של העולם, ובכדי לא להתמודד עם זה הם הפכו את היהדות לדת שאומרת שזה בסדר שכך זה אמור להיות ואם נתפלל מספיק המצב ישתנה, אני בטוח שזה לא מה שכתוב בתנ"ך, אבל זה מה שקרה וקורה בפועל עד היום.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

היהדות כיום היא דת של תבוסתנות. בדרך שבה היא ממומשת, היא תבוסתנית.

כיבושי א"י בזמן התנ"ך, כל תקופת המקרא, מדובר בדברים שקרו לפני 3000 שנה. מאז תחילת הנצרות ואולי אפילו לפני הנצרות היהודים הפכו להיות צאן לטבח הם היו ילדי הכאפות של העולם, ובכדי לא להתמודד עם זה הם הפכו את היהדות לדת שאומרת שזה בסדר שכך זה אמור להיות ואם נתפלל מספיק המצב ישתנה, אני בטוח שזה לא מה שכתוב בתנ"ך, אבל זה מה שקרה וקורה בפועל עד היום.

היהדות נשארה כשהייתה, היהודים השתנו.

נו ו? הציונות שעליה אתה מדבר הייתה לפני יותר מ-60 שנה. מאז מלחמת יום הכיפורים ואולי אפילו לפני הציונים החילונים הפכו להיות ילדי כאפות הם היו הבובות של העולם, ובכדי לא להתמודד עם זה הם הפכו את מדינת ישראל למדינת שק אגרוך למדינה שאומרת שזה בסדר לחטוף מכות מהאיסלם שאנחנו אשמים בזה ואם נתן עוד שטחים המצב ישתנה, אני בטוח שזה לא מה שהציונות האמיתית אומרת אבל זה מה שקרה וקורה בפועל עד היום.

סה טו. אגב, תלמד על ממלכת ח'מיר, בנית אל קוריט'ה, בנית אל נאד'יר ובנית אל קינכועא.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

היהדות נשארה כשהייתה, היהודים השתנו.

נו ו? הציונות שעליה אתה מדבר הייתה לפני יותר מ-60 שנה. מאז מלחמת יום הכיפורים ואולי אפילו לפני הציונים החילונים הפכו להיות ילדי כאפות הם היו הבובות של העולם, ובכדי לא להתמודד עם זה הם הפכו את מדינת ישראל למדינת שק אגרוך למדינה שאומרת שזה בסדר לחטוף מכות מהאיסלם שאנחנו אשמים בזה ואם נתן עוד שטחים המצב ישתנה, אני בטוח שזה לא מה שהציונות האמיתית אומרת אבל זה מה שקרה וקורה בפועל עד היום.

סה טו. אגב, תלמד על ממלכת ח'מיר, בנית אל קוריט'ה, בנית אל נאד'יר ובנית אל קינכועא.

יפה, ואני לא אומר שהציונות מושלמת, והציונים הראשונים עשו אינספור טעויות שאנו משלמים עליהם עד היום. אבל בניגוד אליך אנימודע לכך, אתה משום מה בטוח שהיהדות כפי שהיא מבוצעת היום היא הפתרון לבעיותינו, ועובדה שבמשך 2000 שנה היא הייתה כך והיא לא הביאה אותנו לשומקום אלא הציונות על כל מגרעותיה היא שהביאה אותנו לכאן.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

יפה, ואני לא אומר שהציונות מושלמת, והציונים הראשונים עשו אינספור טעויות שאנו משלמים עליהם עד היום. אבל בניגוד אליך אנימודע לכך, אתה משום מה בטוח שהיהדות כפי שהיא מבוצעת היום היא הפתרון לבעיותינו, ועובדה שבמשך 2000 שנה היא הייתה כך והיא לא הביאה אותנו לשומקום אלא הציונות על כל מגרעותיה היא שהביאה אותנו לכאן.

אימתי טענתי ככה? אני טוען שהפתרון הוא שילוב של השתדלות ושמירת מצוות, אף אחד מהם לא מבוצע כראוי בימינו, בדיוק כמו לפני השואה.
היא לא בוצעה כראוי במשך כל שנות הגלות. כבר הוכחתי שהיא כן, אם לא לפני מאה שנה אז לפני כ-2,400 שנה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אימתי טענתי ככה? אני טוען שהפתרון הוא שילוב של השתדלות ושמירת מצוות, אף אחד מהם לא מבוצע כראוי בימינו, בדיוק כמו לפני השואה.
היא לא בוצעה כראוי במשך כל שנות הגלות. כבר הוכחתי שהיא כן, אם לא לפני מאה שנה אז לפני כ-2,400 שנה.

אתה מסכים איתי שבגלל השינוי שעברו היהודים הם התאימו והתביעו את המסכנות שלהם בדרך שבה הם מקיימים את התנ"ך?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
זה די קרוב למה שאמרתי.