כתב נושא: סיפורים על גדולי ישראל הרב עובדיה יוסף והרב חיים קנייסקי  (נקרא 14668 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הסיפור הראשון הוא על הקדוש רב חיים קנייבסקי מגדולי הדור
יהודי אחד היה לו בעיה ביד אותו יהודי הלך לרופא כאשר הרופא אומר לו שאין סיכוי לרפא את היד והיא תהיה משותקת ובאמת
ככה קרה היד נהייתה משותקת לאחר שאותו יהודי כבר ניסה את כל הרפואה המתקדמת כל הרופאים ושום דבר לא עלה בידו
פנה לרב חיים קנייבסקי וזה אמר לו ללמוד הלכות נטילת ידיים אמר לו כבוד הרב מה הלכות תגיד איזה ברכה משהו אמר לו הרב
הלכות נטילת ידיים ובאמת ככה היה התחיל ללמוד הלכות נטילת ידיים ועם הזמן התחילה לקבל הרגשה ביד המשותקת לאחר זמן לא רב
חזרה אותה היד לתפקוד מלא אותו אחד בא לרופא שלו ואמר לו אמרת שאין סיכוי אותו רופא אמר אצל מי היית אמר לו אצל הרב חיים קניבסקי!!

סיפור שני על גדול הדור הגאון הצדיק הקדוש הרב עובדיה יוסף

מסופר על אישה אחת ש 17 שנה מנסה להביא ילדים ואיננה מצליחה היא בא לרב עובדיה ואומרת לו הרב תברך אותי שיהיה לי ילדים אמר לה הרב עובדיה ואני בית חרושת לילדים אם הקדוש ברוך הוא החליט זה מה שהוא החליט אותה אישה התחילה לפרוץ בבכי ודמעות ויחד איתה פרץ הרב עובדיה גם כן בבכי אמר לה רוצה ילדים תקבלי על עצמייך קבלה רק לשם שמיים רק לכבוד השם יתברך ותראי ניסים
לפני שנפרדה מימנו אמר לה קחי את הפתק הזה וביום של הברית תפתחי אותו
באמת לאחר כמה זמן נתעברה אותה אישה וילדה שלישיה של זכרים לא פחות ולא יותר
רגע לפני שבאים לבצע את הברית האמא צעקה רגע רגע שכחתי לפתוח תפתק של הרב עובדיה יוסף
פתח ומה היא רשום בפתק:"שמם בישראל יהיה אברהם,יצחק ויעקב"

ז"א הרב עובדיה ידע שיהיה לה שלישיה

דבר כזה מראה לנו כמה גדול הקדוש ברוך הוא וכמה חשוב לכבד תלמיד חכם ולא חס וחלילה ליתיחס לרבנים בצורה לא מכובדת

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
סיפורי צדיקים, מי שלא מאמין בהם כופר, מי שמאמין בהם שוטה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד
אפשר לגכשת לצדיק
בסופו של דבר יש עדים ויש אנשים שלהם זה קרה
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
בס"ד
אפשר לגכשת לצדיק
בסופו של דבר יש עדים ויש אנשים שלהם זה קרה

אני לא חוזר בי ממה שאמרתי במיוחד כשזה ציטוט מחז"ל.
וטבען של סיפורים, כשהם עוברים מפה לאוזן הם עוברים הרבה שינויים וניפוחים בדרך.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
נץ אני מסכים איתך בהרבה דברים..אבל הגישה הזאתי נגד הרבנים המזלזלת הזאתי ממש לא מתאימה!
שוטה לא הייתי אומר על בן אדם שמאמין כי יש למה להאמין בכל זאת גדולי ישראל!

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
אני מכיר אישה שרצתה ילד ולא הצליחה להתעבר ולא הלכה לרב ובסוף אחרי שנים הקב"ה העניק לה ילד.מסקנה הקב"ה הוא האחראי ולא הרב.
כלומר אנחנו לא קתולים שזקוקים לאפיפיור שיתווך.אנחנו יכולים להתפלל בעצמנו ולא צריכים מקובל או שרב שיברך אותנו אבל הם כן חשובים כסגולה שיעזרו לנו.כלומר אם זה מה שמסייע לנו להאמין או להשתדך או להבריא.
הרמב"ם עצמו תומך בסגולה.
נניח שלמתן כואבת היד והוא צריך ברכה מהרב בכדי שיבריא אז שילך.אבל אם הוא יכול להבריא בלי ללכת לרב גם טוב.נניח שילך לפזיותרפיה.
לי יש עדים שאמרו לי שראו צלחת מעופפת.
אני מכיר את הסיפור של לואיז היי שהבריאה מסרטן באמצעות חשיבה חיובית.
גדולי ישראל גדולים אבל אינם תחליף לקב"ה!צריך להזהר מעבודה זרה ולא לעבוד אדם אלא אל.
בהחלט יש צדיקים ותלמידי חכמים אבל יש להזהר מפולחן אישיות.
אני למשל הלכתי לצדיק אבוחצירא לקבל ברכה ולא עזר לי.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אני מכיר אישה שרצתה ילד ולא הצליחה להתעבר ולא הלכה לרב ובסוף אחרי שנים הקב"ה העניק לה ילד.מסקנה הקב"ה הוא האחראי ולא הרב.
כלומר אנחנו לא קתולים שזקוקים לאפיפיור שיתווך.אנחנו יכולים להתפלל בעצמנו ולא צריכים מקובל או שרב שיברך אותנו אבל הם כן חשובים כסגולה שיעזרו לנו.כלומר אם זה מה שמסייע לנו להאמין או להשתדך או להבריא.
הרמב"ם עצמו תומך בסגולה.
נניח שלמתן כואבת היד והוא צריך ברכה מהרב בכדי שיבריא אז שילך.אבל אם הוא יכול להבריא בלי ללכת לרב גם טוב.נניח שילך לפזיותרפיה.
לי יש עדים שאמרו לי שראו צלחת מעופפת.
אני מכיר את הסיפור של לואיז היי שהבריאה מסרטן באמצעות חשיבה חיובית.
גדולי ישראל גדולים אבל אינם תחליף לקב"ה!צריך להזהר מעבודה זרה ולא לעבוד אדם אלא אל.
בהחלט יש צדיקים ותלמידי חכמים אבל יש להזהר מפולחן אישיות.
אני למשל הלכתי לצדיק אבוחצירא לקבל ברכה ולא עזר לי.
אינם תחליף אלה עזר לקישור עם ה'!מין צינור..

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ אני מסכים איתך בהרבה דברים..אבל הגישה הזאתי נגד הרבנים המזלזלת הזאתי ממש לא מתאימה!
שוטה לא הייתי אומר על בן אדם שמאמין כי יש למה להאמין בכל זאת גדולי ישראל!
לא זילזתי באף אחד, נא לא לקשקש, שים לב שהדברים מכוונים כלפי מי ששומע או קורא את סיפור, ולא הצדיקים כשלעצמם.
ומי שאמר את המשפט ההוא זה דווקא חז"ל ולא אני, אבל אתה כבר משוחד, אז לא משנה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
אינם תחליף אלה עזר לקישור עם ה'!מין צינור..

יותר מדי יהודים כבר חצו את הקו הדק המפריד בין הצינור למאגר המים כשלעצמו, ביניהם גם כמה בפורום הזה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
סיפורים על גדולי ישראל הרב עובדיה יוסף והר
« להגיב #9 ב- : יולי 02, 2009, 01:56:16 »
יותר מדי יהודים כבר חצו את הקו הדק המפריד בין הצינור למאגר המים כשלעצמו, ביניהם גם כמה בפורום הזה.

אף אחד לא חצה. הכל ניפוחים והפחדות. אתה מצטט את דברי חז"ל כדי להפחיד אותנו מחז"ל עצמם? ואתה כן מזלזל-- מזלזל במי ששומע. אל תדאג למי ששומע דברי חכמים. אנחנו מספיק אינטליגנטים כדי לעשות את ההבחנה שאתה יודע לעשות בין עבודת ה' לבין עבודה זרה.
« עריכה אחרונה: יולי 02, 2009, 01:58:50 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #10 ב- : יולי 02, 2009, 02:08:12 »
אף אחד לא חצה. הכל ניפוחים והפחדות. אתה מצטט את דברי חז"ל כדי להפחיד אותנו מחז"ל עצמם? ואתה כן מזלזל-- מזלזל במי ששומע. אל תדאג למי ששומע דברי חכמים. אנחנו מספיק אינטליגנטים כדי לעשות את ההבחנה שאתה יודע לעשות בין עבודת ה' לבין עבודה זרה.
אני לא מפחיד מחז"ל, מאיפה אתה מביא את זה? איזה מן הבלים ודברי בלע...
כל מטרתי הייתה לשים דברים בפרופורציה ולהבין שלא תמיד כל סיפור שסופר היה כהווייתו, זה הכל, או שלמדת את מהות המשחק "טלפון שבור"?
אני זלזלתי במי ששומע, שוב, אני ציטטתי מדברי חז"ל כדי שמי ששומע!! ידע איך להתייחס במידה, במשורה ובמשקל.
ולא, לא כולם כאן מספיק אינטלגנטים.
ואני יכול להביא די והותר הוכחות לכך שיש דיי והותר יהודים שלצערנו חצו את הקו הזה.
רק דוגמא קטנה שהייתי עד לה באופן ישיר כדי שזה יסבר את האוזן.
הלכתי לקבל ברכה מהרב אלעזר אבוחצירא בבאר שבע, זה היה בערב, בנתיים, הדלת הייתה סגורה והרב לא קיבל עדיין לברכות, בנתיים, התחילו מניין תפילת ערבית, הגיעו ל"שמע ישראל".
השמש של הרב הוציא את ראשו החוצה מהדלת וצעק שהרב מקבל לברכות (הוא לא שם לב שהציבור מצוי בתפילה), מיד עזבו את התפילה כ- 70% מהמתפללים (תוך כדי קריאת שמע) ואצו רצו לתפוס את מקומם בתור, משמע הרב מקבל קדימות לפני הקב"ה, תעשה את ההקבלות לבד, והם לצערי לא דומגא יחידה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : יולי 02, 2009, 02:45:40 »
אני לא מפחיד מחז"ל, מאיפה אתה מביא את זה? איזה מן הבלים ודברי בלע...
כל מטרתי הייתה לשים דברים בפרופורציה ולהבין שלא תמיד כל סיפור שסופר היה כהווייתו, זה הכל, או שלמדת את מהות המשחק "טלפון שבור"?
אני זלזלתי במי ששומע, שוב, אני ציטטתי מדברי חז"ל כדי שמי ששומע!! ידע איך להתייחס במידה, במשורה ובמשקל.

זאת הייתה התחושה שלי. סליחה אם לא הבנתי נכון את כוונתך.

ציטוט
ולא, לא כולם כאן מספיק אינטלגנטים.
ואני יכול להביא די והותר הוכחות לכך שיש דיי והותר יהודים שלצערנו חצו את הקו הזה.
רק דוגמא קטנה שהייתי עד לה באופן ישיר כדי שזה יסבר את האוזן.
הלכתי לקבל ברכה מהרב אלעזר אבוחצירא בבאר שבע, זה היה בערב, בנתיים, הדלת הייתה סגורה והרב לא קיבל עדיין לברכות, בנתיים, התחילו מניין תפילת ערבית, הגיעו ל"שמע ישראל".
השמש של הרב הוציא את ראשו החוצה מהדלת וצעק שהרב מקבל לברכות (הוא לא שם לב שהציבור מצוי בתפילה), מיד עזבו את התפילה כ- 70% מהמתפללים (תוך כדי קריאת שמע) ואצו רצו לתפוס את מקומם בתור, משמע הרב מקבל קדימות לפני הקב"ה, תעשה את ההקבלות לבד, והם לצערי לא דומגא יחידה.

לא הרגשתי שמישהו באשכול הנ"ל איבד את חושי האינטליגנציה הבריאים שלו בדרך, להיפך- אנשים הוכיחו לך שהם חכמים מספיק בשביל לעשות את ההבדל. אבל אתה קפצת מראש על הסוס הלבן לשלוח להם "תקנה" לקלקלתם הרציונאליסטית.

והאמת- גם לא ראיתי שיש אנשים לא-אינטליגנטיים בפורום. אבל אתה מעורה כאן יותר ממני, אז אני מקבל את דעתך.
« עריכה אחרונה: יולי 02, 2009, 03:13:49 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
לא זילזתי באף אחד, נא לא לקשקש, שים לב שהדברים מכוונים כלפי מי ששומע או קורא את סיפור, ולא הצדיקים כשלעצמם.
ומי שאמר את המשפט ההוא זה דווקא חז"ל ולא אני, אבל אתה כבר משוחד, אז לא משנה.
לפי מה אתה קובע שאני משוחד?! :old_huh:
אתה יכול בבקשה להביא איזה הוכחה בסיס לדבריך??.
« עריכה אחרונה: יולי 02, 2009, 11:12:58 על ידי MATAN »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #13 ב- : יולי 02, 2009, 12:15:14 »
זאת הייתה התחושה שלי. סליחה אם לא הבנתי נכון את כוונתך.

לא הרגשתי שמישהו באשכול הנ"ל איבד את חושי האינטליגנציה הבריאים שלו בדרך, להיפך- אנשים הוכיחו לך שהם חכמים מספיק בשביל לעשות את ההבדל. אבל אתה קפצת מראש על הסוס הלבן לשלוח להם "תקנה" לקלקלתם הרציונאליסטית.

והאמת- גם לא ראיתי שיש אנשים לא-אינטליגנטיים בפורום. אבל אתה מעורה כאן יותר ממני, אז אני מקבל את דעתך.
יכול להיות שאתה צודק, בכל אופן זה לא "תקנה" אלא הקדמת רפואה למכה למקרה שמישהו אכן יתבלבל, סה טו.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
לפי מה אתה קובע שאני משוחד?! :old_huh:
אתה יכול בבקשה להביא איזה הוכחה בסיס לדבריך??.
בעצם זה שאתה מקבל את הסיפורים כהווייתם ללא שום כחל וסרק לפני בדיקה לעומק וביחס שלך אליי שאני כאילו מזלזל בחכמים ושזה אכן הייתה כוונתי.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בעצם זה שאתה מקבל את הסיפורים כהווייתם ללא שום כחל וסרק לפני בדיקה לעומק וביחס שלך אליי שאני כאילו מזלזל בחכמים ושזה אכן הייתה כוונתי.
לא מקבל ישר..אני מדבר בכללי..

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
לא מקבל ישר..אני מדבר בכללי..
אז למה יצאת נגדי מלכתחילה? בסך הכל ציטטתי את דברי חז"ל עצמם בנדון, וקראתי לפרופורציה, לא הבנתי מה אתה רוצה ממני....
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
נץ אחשלי כי תמיד יש רושם כזה מדבריך!
לא סתם פותח את הפה על מישהו!  :)

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #18 ב- : יולי 02, 2009, 18:26:52 »
לא יודע, כשמישהו מפרסם סיפורי צדיקים בפורום דתי, לא נשמע לי שיש כאן איזו סכנה או "מכה", שצריך להחיש לה "רפואה". פשוט, לא'ידע.. פשוט לא נראה לי שזה כל-כך דחוף.. אולי משהו אצלי דפוק. אולי אני 'משוחד' כבר, לך תדע...

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ אחשלי כי תמיד יש רושם כזה מדבריך!
לא סתם פותח את הפה על מישהו!  :)
אם זה הרושם (שכנראה רק אתה וגם בשן מקבלים אותו) אז אני מצהיר כאן קבל עם ועולם שאני לא מזלזל חלילה באף גדול בתורה (באם הוא אכן כזה) ואני לא יוצא נגדם (אלא אם כן מדובר בסאטמער/נטורי קרתא שזה כבר נושא אחר לדיון).
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #20 ב- : יולי 03, 2009, 01:12:32 »
לא יודע, כשמישהו מפרסם סיפורי צדיקים בפורום דתי, לא נשמע לי שיש כאן איזו סכנה או "מכה", שצריך להחיש לה "רפואה". פשוט, לא'ידע.. פשוט לא נראה לי שזה כל-כך דחוף.. אולי משהו אצלי דפוק. אולי אני 'משוחד' כבר, לך תדע...
הפורום אולי דתי, אבל לא כל המשתמשים בו אכן כאלה, ומעבר לזה, ישנם די והותר משתמשים שבאים כ-טאבולה רזה ואני רוצה בסך הכל שלא יצאו עם רושם לא נכון מהעניין, סה טו.
אה, ואתה משוחד.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אם זה הרושם (שכנראה רק אתה וגם בשן מקבלים אותו) אז אני מצהיר כאן קבל עם ועולם שאני לא מזלזל חלילה באף גדול בתורה (באם הוא אכן כזה) ואני לא יוצא נגדם (אלא אם כן מדובר בסאטמער/נטורי קרתא שזה כבר נושא אחר לדיון).
אחלה! O0

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #22 ב- : יולי 06, 2009, 03:26:46 »
הפורום אולי דתי, אבל לא כל המשתמשים בו אכן כאלה, ומעבר לזה, ישנם די והותר משתמשים שבאים כ-טאבולה רזה ואני רוצה בסך הכל שלא יצאו עם רושם לא נכון מהעניין, סה טו.
אה, ואתה משוחד.

אם אתה רוצה לעזור ל-טבולה רזות לפרש נכון סיפורי צדיקים, זאת בוודאי לא הדרך הכשרה לעשות זאת. לומר להם שמי שמאמינים לסיפורי צדיקים הם 'שוטים' במקרה שלהם, זה לא נקרא 'לקרב אותם לפרשנות התורה', זה נקרא להשחית את אמינות חז"ל בעיניהם, להטיל מום ביושרם ובטוהר-כפיהם וממילא להנמיך את ערכם ולהביא לכפירה טוטאלית בתוקף סמכותם כשליחי תורת ה' אמת.

במתכוון או שלא במתכוון, דבריך התפרשו כפי שהם התפרשו. אילו היית הולך ישר ואומר "לדעתי הסיפורים האלו והאלו הם בלוף" ומסביר גם למה ומתייחס לגופו של עניין, אולי היית מצליח לשכנע אותנו. אבל אתה העדפת לפזר לנו מימרות-חז"ל ערטילאיות ובדרך של מניפולציה על דברי חז"ל (שהרי ברור לכּל שחז"ל לא התכוונו חו"ח לרמוז על טעם לפגם במהימנות דבריהם-הם) ו"להתחמק" מהתמודדות ישירה, וסיבותיך עימך.

ומה הישגת?
אותנו ה'משוחדים' לא שיכנעת.
ואילו לגבי המשתמשים החילוניים - לקרב אותם לפרשנות התורה ה'מתוקנת' (לשיטתך) לא קרבת, סתם הקרבת את חוכמת חז"ל על מזבח הרושם החברתי.

אני 'משוחד' בדיוק כמו שאתה משוחד. זה טוב להיות משוחדים; השאלה היא רק ל-מה, ומה סדר-העדיפויות שלך בין הנאמנויות פנימה.
« עריכה אחרונה: יולי 06, 2009, 03:28:21 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #23 ב- : יולי 06, 2009, 22:54:00 »
אם אתה רוצה לעזור ל-טבולה רזות לפרש נכון סיפורי צדיקים, זאת בוודאי לא הדרך הכשרה לעשות זאת. לומר להם שמי שמאמינים לסיפורי צדיקים הם 'שוטים' במקרה שלהם, זה לא נקרא 'לקרב אותם לפרשנות התורה', זה נקרא להשחית את אמינות חז"ל בעיניהם, להטיל מום ביושרם ובטוהר-כפיהם וממילא להנמיך את ערכם ולהביא לכפירה טוטאלית בתוקף סמכותם כשליחי תורת ה' אמת.

במתכוון או שלא במתכוון, דבריך התפרשו כפי שהם התפרשו. אילו היית הולך ישר ואומר "לדעתי הסיפורים האלו והאלו הם בלוף" ומסביר גם למה ומתייחס לגופו של עניין, אולי היית מצליח לשכנע אותנו. אבל אתה העדפת לפזר לנו מימרות-חז"ל ערטילאיות ובדרך של מניפולציה על דברי חז"ל (שהרי ברור לכּל שחז"ל לא התכוונו חו"ח לרמוז על טעם לפגם במהימנות דבריהם-הם) ו"להתחמק" מהתמודדות ישירה, וסיבותיך עימך.

ומה הישגת?
ואילו לגבי המשתמשים החילוניים - לקרב אותם לפרשנות התורה ה'מתוקנת' (לשיטתך) לא קרבת, סתם הקרבת את חוכמת חז"ל על מזבח הרושם החברתי.

אני 'משוחד' בדיוק כמו שאתה משוחד. זה טוב להיות משוחדים; השאלה היא רק ל-מה, ומה סדר-העדיפויות שלך בין הנאמנויות פנימה.
אם אתה רוצה לעזור ל-טבולה רזות לפרש נכון סיפורי צדיקים, זאת בוודאי לא הדרך הכשרה לעשות זאת. לומר להם שמי שמאמינים לסיפורי צדיקים הם 'שוטים' במקרה שלהם, זה לא נקרא 'לקרב אותם לפרשנות התורה', זה נקרא להשחית את אמינות חז"ל בעיניהם, להטיל מום ביושרם ובטוהר-כפיהם וממילא להנמיך את ערכם ולהביא לכפירה טוטאלית בתוקף סמכותם כשליחי תורת ה' אמת
אין לסיפורים כשלעצמם ולאמינות חז"ל כל קשר שהוא, סיפורי חז"ל הם ברוב המקרים סיפורים שעברו אין ספור אבולוציות בשיטת הטלפון השבור, רושם על חז"ל אדם מקבל מלימוד תורתם ודבריהם, ולא מעשה מפי יד 500.
במתכוון או שלא במתכוון, דבריך התפרשו כפי שהם התפרשו. אילו היית הולך ישר ואומר "לדעתי הסיפורים האלו והאלו הם בלוף" ומסביר גם למה ומתייחס לגופו של עניין, אולי היית מצליח לשכנע אותנו. אבל אתה העדפת לפזר לנו מימרות-חז"ל ערטילאיות ובדרך של מניפולציה על דברי חז"ל (שהרי ברור לכּל שחז"ל לא התכוונו חו"ח לרמוז על טעם לפגם במהימנות דבריהם-הם) ו"להתחמק" מהתמודדות ישירה, וסיבותיך עימך
זה התפרש כך על ידי 2 אנשים, אתה ומתן, (ואני מניח שעל הדרך גם על ידי ערבהייטר, שמע ישראל ואם הוא היה פה אז גם ערן), אז אל תכליל, המימרא הזו היא לא ערטילאית כלל אלא כזו השמה את העניין בפרופורציה המתאימה כטבעו של כל סיפור העובר מפה לאוזן.
ושים לב, לא דיברתי על דברי חז"ל כשלעצמם, רק על סיפורים על חז"ל ודברים שאמרו שאולי שמע איזה אדם בודד וגם זה אולי שלא במדוייק כך שאני גם לא מבין איפה פה הטעם לפגם.
להפך,התמודדותי הייתה מאוד ישירה כשנתתי הגדרה כללית על כלל הסיפורים בסגנון הנ"ל מפי דברי חז"ל עצמם.
ומה הישגת?
ואילו לגבי המשתמשים החילוניים - לקרב אותם לפרשנות התורה ה'מתוקנת' (לשיטתך) לא קרבת, סתם הקרבת את חוכמת חז"ל על מזבח הרושם החברתי

לא ביקשתי לשכנע את המשוחדים, עליהם בנדון כבר ויתרתי מזמן, אתה טרחת לבדוק אם קרבתי או לא? אפשר לחשוב גם שקירוב כזה (לשיטה שלי) נעשה תוך יומיים.. עוד לא נולד החוזר בתשובה  שעשה את זה בדרך האינסטנט/אקספרס לשיטתך, ומה בין זה לבין איזה "רושם חברתי"? לא כל כך הבנתי.
אני 'משוחד' בדיוק כמו שאתה משוחד. זה טוב להיות משוחדים; השאלה היא רק ל-מה, ומה סדר-העדיפויות שלך בין הנאמנויות פנימה
להבדיל ממך אינני משוחד לשיטה החרדיסטית ובראש סדר העדיפויות שלי נמצאת האמת!
« עריכה אחרונה: יולי 06, 2009, 22:56:17 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #24 ב- : יולי 09, 2009, 05:51:51 »
אז אתה בעצמך טוען שכוונותיך היו לכפור באמיתותם של הסיפורים ולא 'לאזן' אותם, כך שזו לא הרגשה רק שלי ושל arabhater, זו כוונתך הברורה והספציפית.

וכי מה יש 'לאזן' אותם? או שהסיפורים נכונים או שלא. אם אתה טוען שהם לא נכונים, תבוא ותוכיח. אם אין לך הוכחות חותכות לסתירת אמיתותם ואתה בכל-זאת כופר בהם ומכנה את מאמיניהם 'שוטים' (שזה אומר שהסיפורים עצמם = 'שטות'), אתה בהכרח מוציא את דיבת הצדיקים כדיבת הסיפורים מתוך ששמם קשור עתה בדבר-שקר, ואתה עושה זאת ללא מורא קבל עם ופורום. גם אילו היית משוכנע בביטחון מוחלט שבידך האמת, היה עליך לשקול היטב ולומר זאת בהצנע ובזהירות בכבודם של ת"ח, ובוודאי לא בפסילה גורפת מיידית וגסה. קל וחומר כשאתה לא יודע מה האמת, ומסתמך רק על השערות, מימרות כלליות ואמונה קדומה, ו"ברי ושמא - ברי עדיף". במקרה כזה עדיף לשתוק ולא להיכשל בכבודם של חכמים, שכן שנית ההקשר של הדברים בהכרח פוגע בכבודם בין אם האמת שלך ובין אם לאו. ואני אסבּר את דבריי במשל:

נאמר שיבוא מישהו ויספר לפני קהל שלם על נץ וגאה בזה שהוא שמע מפי מישהו ששמע ממישהו סיפור מדהים אודות נדיבות-ליבו של נץ. לפתע יתפרץ לדיון מישהו ויגיד: "לא היה ולא נברא! כל הסיפורים הללו אין שום שחר ושום אמת מאחוריהם!". עכשיו נאמר שאותו מתפרץ צודק מצד האמת. הסיפור הוא באמת מנופח, אבל בכל-זאת נץ כן אדם נדיב, רק הסיפור אינו אמיתי. עכשיו מסכן נץ, הוא יצא ניזוק מכל זה, אלא אם כן ייאזן את דבריו אותו מתפרץ, ויאמר "הסיפור אינו נכון, אבל נץ עצמו בלי שום קשר, אדם נדיב ובעל לב זהב!". עכשיו הוא באמת 'איזן'. אילו הוא לא היה מוסיף את התוספת הזאת, היה יוצא מזיק לנץ ולא 'מאזן' לנקודת ההתחלה את הרושם שהיה לקהל ממנו לפני הסיפור של המספר.

לכן אמרה התורה: "דרך-ארץ קדמה לתורה". ואם כזאת הורתה לנו התורה לגבי איש פשוט, וכאן מדובר שאותו מתפרץ צדק בשלילתו את הסיפור מצד האמת, מה נאמר במקרה של צדיק, ועוד במקרה שאין אנו יודעים אם הסיפורים הללו לא אמת כלל?

לפיכך טענתי קודם: אפילו האמת איתך, המטרה לא מכשירה את האמצעים. וכאן הטעם לפגם. יכול להיות שעבורך זה דבר קטן, ואני וערן ו-arabhater ושמע ישראל פשוט הרבה יותר ערים ורגישים לזה -- אבל זה ייאמר לזכותנו!!

דבר נוסף. ככל שמדובר ברבנים ובצדיקים, עלינו לגלות משנה זהירות בטרם נטיל ספק בהם ובסיפורים המסופרים עליהם. שכן אין לדעת מה כוחו של צדיק, ובזה שאתה שולל על הסף את הסיפור אתה כאילו מעלה עליו שאין אתה מאמין כלל ביכולת זו של הצדיק לעשות אותו המעשה. וכי חסרים תקדימים ידועים ומפורסמים על רבנים שהתירו נשים עגונות ומצאו את מקום פטירת בעליהן במלחמה, או על רבנים שהקימו נכים, או שיכולים לספר את קורות הנשמה כמו בצילום רנטגן, ועד לאמוראים שיכלו להחיות מתים? מה, אם אורי גלר יכול לקרוא מה שאתה כותב בפתק בלי להסתכל בו, צדיקים לא יכולים? (או שגם כל אלה סיפורי צ'יזבטים בעיניך ואתה מתכחש גם לאמיתותם? זה כבר ממש כמו הבדיחה הזאת שחיים תמיד אוהב לספר על שמאלנים הזויים עיוורים, שאומרים "לא ידעתי שחתול יכול לעוף" כדי לא להודות שזה ציפור...).

אה, וכמובן לא ה'רבנים' עצמם עושים את כל המופתים האלה, הקב"ה עושה זאת "דרכם" - הם רק 'צינור', כמו שאמרו לפניי.
« עריכה אחרונה: יולי 09, 2009, 06:07:36 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »