סקר

סקר: משה פייגלין גינה את ברוך גולדשטיין הי''ד ואת יגאל עמיר. האם פייגלין צודק?

כן.
6 (20.7%)
לא.
23 (79.3%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: סקר: משה פייגלין גינה את ברוך גולדשטיין הי''ד ואת יגאל עמיר. האם פייגלין צודק?  (נקרא 13244 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

אנא הסבירו את בחירתכם.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
בס"ד

ישר כח על סקר חשוב זה.  כמובן שפייגלין לא צודק, וגם אם עמוק בפנים הוא סבור שהקדוש ברוך גולדשטיין זצוק"ל הי"ד ויגאל עמיר הי"ו צדיקים, והוא גינה אותם רק כדי למצוא חן בעיני התשקורת ובעיני המוני העם, זה עדיין סטייה מהדרך הישרה.  כפי שלימד הרב, מלחמה [בערב רב] אכן מנהלים בתחבולות, אבל לא בשקר.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

ישר כח על סקר חשוב זה.  כמובן שפייגלין לא צודק, וגם אם עמוק בפנים הוא סבור שהקדוש ברוך גולדשטיין זצוק"ל הי"ד ויגאל עמיר הי"ו צדיקים, והוא גינה אותם רק כדי למצוא חן בעיני התשקורת ובעיני המוני העם, זה עדיין סטייה מהדרך הישרה.  כפי שלימד הרב, מלחמה [בערב רב] אכן מנהלים בתחבולות, אבל לא בשקר.
נכון לפייגלין אכפת רק מטובתו האישית בדיוק כמו לברק ואולמרט וכל השאר הוא לא עושה רושם בכלל
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אפשר מקור לציטוט על גולדשטיין בבקשה ? כי שמעתי על זה כבר מזמן, אבל לא זכור לי שראיתי את הגינוי ומה בדיוק הלשון שהוא נקט בה

פייגלין (מהידוע לי) יהודי טוב , שעושה למען האמת .. אבל , יש לו כמה יציאות שנורא נורא מוזרות בעיני
הוא אומר שמדינת הלכה זה הסיוט הכי גדול שלו ( ואם "דתי " "כהניסט" "אומר את זה" , אז עלול להשפיע על נוער חילוני שמתקרב לאמת - ויחשוב שזה בסדר מדינה יהודית לא הלכתית )  , הוא מסרב לקבוע חד משמעית שצריך לסלק את האויב הערבי משטחנו , אלא אם זה בזמן מלחמה כוללת(שרק אז לפי דעתו זה מוצדק) וכו'

לכן זה בעייה , זה כמו כהניזם פרווה, לא חלב ולא בשר ... הוא מסכים ש"צריך לגרש את הערבים" אבל לא נותן את האישור לכך שזה יצתרך להעשות בגירוש ללא שום שיקולים זרים
הוא מסכים שברמת העיקרון - המדינה צריכה להיות יותר יהודית , אבל לא "מדינת הלכה" .
זה בעייה

מנהיג אמיתי אומר את האמת ללא שום מורא ... מנהיג אמיתי זה כמו שופר , שופר כשר גם אם הקול דק וגם עם הקול עבה , שופר לא כשר , אם הוא נשמע חלש .... מנהיג אמיתי - לא משנה איך הוא אומר את האמת - צריך להגיד בקול רם - ללא חת 

אז אם פייגלין באמת חושב שהסיוט הכי גדול שלו זה מדינת הלכה . איך הוא מצפה לקבל תמיכה מהדתיים ?שאמורים להיות הבסיס שלו בליכוד (לליכוד יש שתי מנדטים חרדים - ועוד כמה מנדטים מסורתים-דתי לאומי)... ואם הוא אומר את זה כדי לא להבהיל את הבג"ץ ... אז זה גם דבר שאני מבקש ממנו בכל לשון של בקשה אם הוא קורא את זה , לזנוח .... כי עד שסוף סוף אחד מ"שלנו" מגיע למעמד כזה שהוא במרחק כמה שנים של אפשרות לרוץ ברצינות בפריימריס ולהפוך לראש מפלגת שלטון - ואז פתאום הוא מתחיל לדבר מה ש"נח" לשמאל לשמוע?

הרב מאיר כהנא זצ"ל הי"ד לעולם לא נכנע או פחד מהשמאל- ותמיד אמר את האמת - בגלל זה העם תמך בו , ובגלל זה , אילו הבג"ץ לא היו פוסלים אותו - הוא גם היה הופך לראש ממשלה .
« עריכה אחרונה: דצמבר 11, 2008, 09:24:45 על ידי hebraic »
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
אין לי תשובה ברורה,כי ברור שהוא טעה. לגבי ברוך גולדשטיין אפילו אין מחלוקת אלא לאנשים שמתעצלים לחקור את העובדות.
או לפחדנים שקראו למשטרה להחרים את הספר "ברוך פודה ומציל" מפני פחד מחקירת האמת.

העניין הוא שגם ל"דתי" או ה"ימני" הממוצא אין את הכלים לבדוק,הרי התשקורת לא מעלה את ה"צד השני" וגם לא התקשורת הדתית.
לדוגמא:היו אירועים קשים מאד בחברון,הלוחמים שם היו בני נוער לא מבוגרים. ואילו כל כלי התקשורת גם ערוץ 7 ואלייקים העצני לא שאלו אפילו
אחד מבני הנוער ולא ראיינו אף אחד מאלו שביצעו את הלוחמה שם. את מי הם כן שאלו?
הם ראיינו את נעם ארנון שמתנגד לפגיעה בערבים שהוא ייצג את בני הנוער שפגעו בהם... איזו מן עיתונות היא זו?

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק arter1

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אני לא בטוח שהוא באמת חושב בגנותם. לפי דעתי הוא גינה אותם בגלל שנבחר לליכוד. גם ככה מנסים להעיף אותו למקום ה-37. אם הוא לא היה מגנה, ודאי היו מעיפים אותו מן הליכוד בכלל

מנותק blue and white

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
לא בטוח שפייגלין מאמין במה שאמר. אחד בפה ואחד בלב.
הוא אמר זאת משום שאם לא יאמר אחרת התקשורת והממשלה תצלוב ואותו.

מנותק Bravo, Dr. Karadzic

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
I would refrain from condemning these two gentlemen (Goldstein and Amir). But maybe he diagrees with them. It is true, though, that Dr. Goldstein took that action in order to preven a massacre of Jews in Hebron. But since these gentlemen are mentioned, I would like to mention someone I would never ever think of condemning: Yona Avrushmi. And please God, may he be released soon

מנותק מנורה

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • ואהבת לרעך כמוך (אלא אם כן הוא טרוריסט ערבי)...
אני חושב שיגאל עמיר רצח יהודי וזה היה נורא אבל רבין רצח והיה עלול לגרום לרצח של מאות אלפיי יהודים אם לא יותר..

וגולדשטיין רצח 30 ערבים נXצים מסיבה מוצדקת....

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אני חושב שצריך להביא ציטוט לדבריו של פייגלין.

מנותק חד כתער

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אם רבין היה עדיין חי יכול להיות שלא הייתה לנו מדינה היום 
לא מגיע לו יום זיכרון מיוחד כי הדברים שהוא עשה רק גרמו מוות וסבל ליהודים ובקשר לגולדשטיין הוא עשה זאת מסיבה מוצדקת .

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
I would refrain from condemning these two gentlemen (Goldstein and Amir). But maybe he diagrees with them. It is true, though, that Dr. Goldstein took that action in order to preven a massacre of Jews in Hebron. But since these gentlemen are mentioned, I would like to mention someone I would never ever think of condemning: Yona Avrushmi. And please God, may he be released soon
הייתי רוצה לראות רשימה של יהודים קדושים שיושבים בכלא על גבורתם
בתור אחת המטרות של עוולות שיש לתקן, של התנועה שלנו
אני חושב שיגאל עמיר רצח יהודי וזה היה נורא אבל רבין רצח והיה עלול לגרום לרצח של מאות אלפיי יהודים אם לא יותר..

וגולדשטיין רצח 30 ערבים נXצים מסיבה מוצדקת....
תיאוריית הקונספירציה שולטת!

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
פעם מזמן שהיתה תוכנית אודיו שקראו לה "שאלו את הימין האמיתי" לפני שנה בערך שאלתי את חיים איך הימין האמיתי הוא בעד שיחרור יגאל עמיר שרצח יהודי שאמנם היה יהודי בוגד ומסר שטחי א"י ,אז חיים אמר לי שכל הענין הוא לטענתו שהשב"כ הסיט את יגאל עמיר לעשות לדברי חיים "הוא לא היה עושה זאת" אילו השב"כ היה מסית אותו לעשות זאת ושהאשמים האחראים לרצח לטענתו הם"השב"כ,שמעון פרס,אבישי רביב" וכל הפושעים האלה לטענתו,אם כך למה עד היום יגאל עמיר לא אומר בחקירותיו שהשב"כ הסית אותו אם כן,למה הוא יושב בכלא מאסר עולם סתם,בשביל הכיף? חבל שאין לי את הקובץ אודיו של התכנית הזאת כדי שתשמעו את "שאלו את הימין האמיתי" מה-8 לינואר
[gif[/img]

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
פעם מזמן שהיתה תוכנית אודיו שקראו לה "שאלו את הימין האמיתי" לפני שנה בערך שאלתי את חיים איך הימין האמיתי הוא בעד שיחרור יגאל עמיר שרצח יהודי שאמנם היה יהודי בוגד ומסר שטחי א"י ,אז חיים אמר לי שכל הענין הוא לטענתו שהשב"כ הסיט את יגאל עמיר לעשות לדברי חיים "הוא לא היה עושה זאת" אילו השב"כ היה מסית אותו לעשות זאת ושהאשמים האחראים לרצח לטענתו הם"השב"כ,שמעון פרס,אבישי רביב" וכל הפושעים האלה לטענתו,אם כך למה עד היום יגאל עמיר לא אומר בחקירותיו שהשב"כ הסית אותו אם כן,למה הוא יושב בכלא מאסר עולם סתם,בשביל הכיף? חבל שאין לי את הקובץ אודיו של התכנית הזאת כדי שתשמעו את "שאלו את הימין האמיתי" מה-8 לינואר
הוא כן אמר,יש הקלטה מחקירתו שהוא אומר ש"הדרג המדיני דהיינו רבין ופרס החליטו לביים התנקשות ברבין ע"י איש ימין" רק משהו השתבש להם עם הכדורי "סרק סרק..."

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אז למה הוא לא מודה ואומר את זה בפה מלא שהשב"כ הסית אותו ,אם הוא היה אומר את זה אז כנראה שהוא לא היה היום בכלא,לא?
מה גרם לו לשחזר את הרצח?
מה גרם לו להודות שוב ושוב שהוא עשה זאת וכל פעם הוא חוזר ואומר שהוא לא מתחרט על זה?
[gif[/img]

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אז למה הוא לא מודה ואומר את זה בפה מלא שהשב"כ הסית אותו ,אם הוא היה אומר את זה אז כנראה שהוא לא היה היום בכלא,לא?
מה גרם לו לשחזר את הרצח?
מה גרם לו להודות שוב ושוב שהוא עשה זאת וכל פעם הוא חוזר ואומר שהוא לא מתחרט על זה?
ראשית רק הקב"ה יודע למה יגאל עשה את זה כל השאר השערות וגם יגאל ואולי עוד כמה ודבר שני מה אתה מצפה מכזה צדיק להלשין הרי אנחנו אומרים והוא בפרט אומר "ולמלשינים אל תהי תקווה.." זה חטא עצום להלשין ובמיוחד  בנושא כזה!
« עריכה אחרונה: דצמבר 11, 2008, 17:31:04 על ידי arabhater »

מנותק Bravo, Dr. Karadzic

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
I am in favor in releasing Yigal Amir too, though he didn't kill a terrorist-Rabin wasn't a terrorist

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ראשית רק הקב"ה יודע למה יגאל עשה את זה כל השאר השערות וגם יגאל ואולי עוד כמה ודבר שני מה אתה מצפה מכזה צדיק להלשין הרי אנחנו אומרים והוא בפרט אומר "ולמלשינים אל תהי תקווה.." זה חטא עצום להלשין ובמיוחד  בנושא כזה!
מה ז"א? להגיד שהשב"כ הסית אותו זה הלשנה??? האם אסור להלשין על פי התורה?? איפה זה מוזכר בתורה הענין הזה? הרי איך אמר לי חיים בתכנית "אם סוכן שב"כ היה מסית אותך לעשות זאת ואח"כ היו עוצרים אותך זה הוגן" אותו דבר גם מה שקורה עם יגאל,למה הוא לא אומר שזה לא הוגן שעצרו אותו ושבסה"כ הסיתו אותו? כך הוא היה היום אדם חופשי
[gif[/img]

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
מה ז"א? להגיד שהשב"כ הסית אותו זה הלשנה??? האם אסור להלשין על פי התורה?? איפה זה מוזכר בתורה הענין הזה? הרי איך אמר לי חיים בתכנית "אם סוכן שב"כ היה מסית אותך לעשות זאת ואח"כ היו עוצרים אותך זה הוגן" אותו דבר גם מה שקורה עם יגאל,למה הוא לא אומר שזה לא הוגן שעצרו אותו ושבסה"כ הסיתו אותו? כך הוא היה היום אדם חופשי
מה זאת אומרת מסית? מה הוא בובה אין לו דעה? וגם אם הוא ילשין מה זה יעזור נראה לך שישחררו את יגאל?

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
זה מה שחיים ענה לי בשידור שהוא הוסת ע"י השב"כ
ומה הדעה שלו?(של יגאל)
[gif[/img]

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
מה גרם לו לשחזר את הרצח?
בס"ד

כמובן שהוא לא מתחרט על זה!  למה שיתחרט?!  בין אם הכדור שירה יגאל עמיר הי"ו הרג או לא הרג את יצחק רבין שר"י, הרי מדובר בהריגה של רשע, של שונא ישראל, של רוצח ניצולי שואה יהודים.

מתוך פרוש המכבי:

... על הפסוק (דברים יא:כב): "... ללכת בכל דרכיו ולדבקה בו", אומר האבן עזרא: "'ולדבקה בו' - בסוף; והוא סוד גדול".  ובפירוש "אבי עזר" על האבן עזרע (לגאון רבי שלמה הכהן מליסא) פירש: "נכונים דברי הרב, כי 'סוד ה' ליראיו' הדבוקים במדותיו, כמאמר חז"ל: 'הידבק במדותיו'.  ובדבקות עצמו יש סוד עצום, שלא להחליף עבודת איש באחיו [שלא להתבלבל בין המדות], ולאחוז ברחמנות במקום שצריך לכעס, כגון על תלמיד או על עבריין, או שלא להחזיק בענוה במקום שצריך להלביש גאוה או נקמה, כמעשה פנחס.  ומועטים המה בני עליה אשר יאחזו במדות על דרך אמת ואין כושל בם.  הלא המה הגדולים אשר בארץ...".
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

כמובן שהוא לא מתחרט על זה!  למה שיתחרט?!  בין אם הכדור שירה יגאל עמיר הי"ו הרג או לא הרג את יצחק רבין שר"י, הרי מדובר בהריגה של רשע, של שונא ישראל, של רוצח ניצולי שואה יהודים.

מתוך פרוש המכבי:

... על הפסוק (דברים יא:כב): "... ללכת בכל דרכיו ולדבקה בו", אומר האבן עזרא: "'ולדבקה בו' - בסוף; והוא סוד גדול".  ובפירוש "אבי עזר" על האבן עזרע (לגאון רבי שלמה הכהן מליסא) פירש: "נכונים דברי הרב, כי 'סוד ה' ליראיו' הדבוקים במדותיו, כמאמר חז"ל: 'הידבק במדותיו'.  ובדבקות עצמו יש סוד עצום, שלא להחליף עבודת איש באחיו [שלא להתבלבל בין המדות], ולאחוז ברחמנות במקום שצריך לכעס, כגון על תלמיד או על עבריין, או שלא להחזיק בענוה במקום שצריך להלביש גאוה או נקמה, כמעשה פנחס.  ומועטים המה בני עליה אשר יאחזו במדות על דרך אמת ואין כושל בם.  הלא המה הגדולים אשר בארץ...".
אז למה התכונת בדברים שאמרת,מה רצית להגיד בעצם
[gif[/img]

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
לגבי רבין ויגאל עמיר, אני לא קונה שיגאל עמיר הוא זה שהרג/רצח/התנקש/קטל את רבין, עוד יותר אחרי ששמעתי מה שיש לפרופ' אריה זריצקי לומר בהרצאה שהוא נשא בישוב שבו אני גר להלן קישור לאתר מעניין בנושא זה-
http://www.nakim.eu/yitschak_rabin_murder_lecture_natan_gefen3.files/frame.htm

דף הבית: http://www.nakim.eu/

חוץ מזה גם אם כן הוא ביצע וזאת הייתה אכן כוונתו, אזי כל שנותר לי לומר שלא הרווחנו מזה דבר.
כן הדבר לגבי ד"ר ברוך גולדשטיין וכל פעולה פרטית אחרת (עדן נתן זאדה לדוגמא), אני מגנה את המעשים הללו בדיוק כמו פייגלין, לא בגלל חוסר מוסריות לכאורה שיש בדבר, ממש לא, אלא בגלל חוסר היעילות שלהם, עניין של ראייה גלובלית, ברגע שמסתכלים לרגע על התמונה הגדולה מבינים שכיום מעשי בדד לא יועילו בגרוש לעיניינו, שיקולי עלות/תועלת בלבד
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
לגבי רבין ויגאל עמיר, אני לא קונה שיגאל עמיר הוא זה שהרג/רצח/התנקש/קטל את רבין, עוד יותר אחרי ששמעתי מה שיש לפרופ' אריה זריצקי לומר בהרצאה שהוא נשא בישוב שבו אני גר להלן קישור לאתר מעניין בנושא זה-
http://www.nakim.eu/yitschak_rabin_murder_lecture_natan_gefen3.files/frame.htm

דף הבית: http://www.nakim.eu/

חוץ מזה גם אם כן הוא ביצע וזאת הייתה אכן כוונתו, אזי כל שנותר לי לומר שלא הרווחנו מזה דבר.
כן הדבר לגבי ד"ר ברוך גולדשטיין וכל פעולה פרטית אחרת (עדן נתן זאדה לדוגמא), אני מגנה את המעשים הללו בדיוק כמו פייגלין, לא בגלל חוסר מוסריות לכאורה שיש בדבר, ממש לא, אלא בגלל חוסר היעילות שלהם, עניין של ראייה גלובלית, ברגע שמסתכלים לרגע על התמונה הגדולה מבינים שכיום מעשי בדד לא יועילו בגרוש לעיניינו, שיקולי עלות/תועלת בלבד
   O0גם אני חושב כמוך!המעשי בדד לא יועילו וסתם הורסים לאותם הצדיקים את החיים

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
אפשר קישור לכתבה/ראיון או מה שזה לא יהיה שמשה פייגלין גינה את יגאל עמיר ואת ברוך גולדשטיין ?
אני רק רוצה לשמוע מה הוא אמר...