סקר

סקר: משה פייגלין גינה את ברוך גולדשטיין הי''ד ואת יגאל עמיר. האם פייגלין צודק?

כן.
6 (20.7%)
לא.
23 (79.3%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: סקר: משה פייגלין גינה את ברוך גולדשטיין הי''ד ואת יגאל עמיר. האם פייגלין צודק?  (נקרא 13247 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אפשר קישור לכתבה/ראיון או מה שזה לא יהיה שמשה פייגלין גינה את יגאל עמיר ואת ברוך גולדשטיין ?
אני רק רוצה לשמוע מה הוא אמר...

בס''ד

בספר שמשה פייגלין כתב, "במקום שאין אנשים", פרק י' נקרא "רצח רבין".

בפרק הזה, פייגלין מגנה את יגאל עמיר ממש כמו שמאלני. פייגלין כותב:

"...הוצאתי הודעת גינוי חריפה למעשה הרצח הנפשע...." (ע' 168)

"לא הצלחתי להירדם כל אותו לילה. רצח ראש ממשלה בישראל - מדינת היהודים - היה עבורי דבר בלתי אפשרי, מעבר לכל דמיון. משום מה חשבתי שאצלנו זה לא יכול לקרות. משהו חרב באותו לילה, שבו איבדה החברה הישראלית את תמימותה בתוך חיוכו המקפיא של פסיכופאת." (עי 168)

וזה רק ההתחלה של הגינויים שלו.

לכן, עבור פייגלין, יגאל עמיר הוא "פסיכופאת" עם "חיוך מקפיא".

יצחק רעבין שרצח 16 גיבורים ניצולי שואה באלטלנה לא היה פסיכופאת. וכשרעבין רצח בדם קר את אנשי האצ''ל, זה לא החריב את "תמימותה" של החברה הישראלית.

כשרעבין מסר חלקי ארץ ישראל לערפאת עם חיוך, כשרעבין חימש את מחבלי פת''ח עם חיוך, כשרעבין היה אחראי לרצח של מאות יהודים ואמר בחיוך שהם רק "רעש פרופלורים" - חיוכו של רעבין לא היה "מקפיא" ובטח לא היה חיוך של פסיכופאת.

כיהודי שישב בכלא חמש וחצי שנים, אני יודע שזה קל לאנשים "בחוץ" לגנות ולבגוד באלה שהקריבו את החרות שלהם כי בערה בליבם אהבת ישראל. קל לגנות ולבגוד ביגאל עמיר. קל לנסות להבחר לכנסת על חשבונו.

קשה לי לסמוך על פייגלין בגלל זאת.

אני רוצה מנהיג שהוא נאמן לאסירי ציון, מנהיג שנאמן לגיבורים שהקריבו למען עם ישראל, מנהיג שנאמן למשפחות של הגיבורים שסבלו כל כך הרבה. משה פייגלין הוא לא מנהיג כזה.

באשכול הזה, משה לוי שואל למה אני אומר שעמיר הוסת. למה אני אומר זאת? כי אני רוצה לשחרר את יגאל עמיר ולדעתי זה נימוק שיכול להצליח במרוצת הזמן. זו גם דרך חוקית להגן על יגאל עמיר.

« עריכה אחרונה: דצמבר 14, 2008, 09:17:55 על ידי חיים בן_פסח »

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
אולי יש מצב שפייגלין שינה את דעתו התמימה דאז, לגבי הרצח?

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
גם אני מגנה מעשי אלימות של יחידים. אבל, אפשר לגנות את המעשה מבלי להשתתף בפסטיבל הדמוניזציה של יגאל עמיר. פייגלין טעה בעניין הזה ובתור אדם שמושמץ בעצמו הוא מפתיע לרעה.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
לגבי רבין ויגאל עמיר, אני לא קונה שיגאל עמיר הוא זה שהרג/רצח/התנקש/קטל את רבין, עוד יותר אחרי ששמעתי מה שיש לפרופ' אריה זריצקי לומר בהרצאה שהוא נשא בישוב שבו אני גר להלן קישור לאתר מעניין בנושא זה-
http://www.nakim.eu/yitschak_rabin_murder_lecture_natan_gefen3.files/frame.htm

דף הבית: http://www.nakim.eu/

חוץ מזה גם אם כן הוא ביצע וזאת הייתה אכן כוונתו, אזי כל שנותר לי לומר שלא הרווחנו מזה דבר.
כן הדבר לגבי ד"ר ברוך גולדשטיין וכל פעולה פרטית אחרת (עדן נתן זאדה לדוגמא), אני מגנה את המעשים הללו בדיוק כמו פייגלין, לא בגלל חוסר מוסריות לכאורה שיש בדבר, ממש לא, אלא בגלל חוסר היעילות שלהם, עניין של ראייה גלובלית, ברגע שמסתכלים לרגע על התמונה הגדולה מבינים שכיום מעשי בדד לא יועילו בגרוש לעיניינו, שיקולי עלות/תועלת בלבד
אבל מעשיהם של ברוך גולדשטיין ושל עדן נתן זאדה היו מעשי מחאה!
אני רואה בזה דווקא דבר חיובי, אני לא מגנה את מה שהם עשו...
ברור שאני הייתי מאוד רוצה שזאת תיהיה חלק ממדיניות רשמית אבל זה גם משהו, בתקווה
שזאת רק הייתה ההתחלה.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אולי יש מצב שפייגלין שינה את דעתו התמימה דאז, לגבי הרצח?
איזה שטויות אחי נו באמת עלק שינה את דעתו אם הוא כתב את זה רשמית בספרו אז זה כבר בעיה בקיצור פייגלין לא מבין כלום בהלכה!
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
לגבי רבין ויגאל עמיר, אני לא קונה שיגאל עמיר הוא זה שהרג/רצח/התנקש/קטל את רבין, עוד יותר אחרי ששמעתי מה שיש לפרופ' אריה זריצקי לומר בהרצאה שהוא נשא בישוב שבו אני גר להלן קישור לאתר מעניין בנושא זה-
http://www.nakim.eu/yitschak_rabin_murder_lecture_natan_gefen3.files/frame.htm

דף הבית: http://www.nakim.eu/

חוץ מזה גם אם כן הוא ביצע וזאת הייתה אכן כוונתו, אזי כל שנותר לי לומר שלא הרווחנו מזה דבר.
כן הדבר לגבי ד"ר ברוך גולדשטיין וכל פעולה פרטית אחרת (עדן נתן זאדה לדוגמא), אני מגנה את המעשים הללו בדיוק כמו פייגלין, לא בגלל חוסר מוסריות לכאורה שיש בדבר, ממש לא, אלא בגלל חוסר היעילות שלהם, עניין של ראייה גלובלית, ברגע שמסתכלים לרגע על התמונה הגדולה מבינים שכיום מעשי בדד לא יועילו בגרוש לעיניינו, שיקולי עלות/תועלת בלבד
בס"ד

אמר רב נחמן בר יצחק:  גדולה עבירה לשמה ממצווה שלא לשמה.  ופנחס הצדיק הרי לא הרג את זמרי מתוך כעס ונקמה, אלא מתוך רחמים ודאגה לגורל שאר העם, ורצון להסיר את המגפה שהטיל הקב"ה על העם כעונש קולקטיבי.  וכן יגאל עמיר הי"ו, מתוך דאגה לעם ישראל ורצון להגן על העם ממנהיגיו, החליט לעשות מעשה ולהכות את הרשע.  בכך יגאל הי"ו גם נקם את דמם של 17 ניצולי שואה שנרצחו בדם קר על הספינה אלטלנה בידי יצחק רבין שר"י ופיקודיו יש"ו.  ומי יודע כמה עוד אלפי יהודים היו נרצחים כתוצאה מהסכמי אוסלו לולא פעולתו של הצדיק יגאל עמיר הי"ו.

בנוגע לשיקולי "יעילות", "עלות" ו"תועלת", הרשו לי לצטט מתוך פרוש המכב"י לרבינו מאיר כהנא זצוק"ל הי"ד:

נ"ל לפרש כך גם את דברי חז"ל (ב"ב יב:): "מיום שחרב בית המקדש... וניתנה [נבואה] לשוטים ולתינוקות" - שאלה אינם עושים חשבון "הגיוני".  השוטה אינו מתחשב במה שהשפוי מפחד להישען על הבלתי "הגיוני".  מאחר שכל מחשבותיו של השוטה אינן הגיוניות, הוא מקבל בלי פקפוק את הנבואה ואת האמונה, שהן בעצם מהותן אינן "הגיוניות".  וכן הקטן, שלמד מהוריו את האמונה בהקב"ה שהוא קיים והוא כל יכול, אינו מסופק לרגע בזה, ומאמין בזה באמונה תמימה.  ועוד, מכיון ששנים אלה אינם מסוגלים לחטוא (מפני שאין בהם דעת לחטוא), טהורים הם, וניתנה להם "דעה" במקום "דעת".  הקב"ה מחפש את הנפש הטהורה והתמימה, יותר מאת החכם והפיקח.  לקטן, יש ה"דעה" שיש א-ל בשמים, שהוא כל יכול ושהוא יודע ורואה ומעניש, אבל הרשע - גם אם הוא גדול ופיקח - יאמר: "איכה ידע א-ל?  ויש דעה בעליון?" (תהלים עג:יא).  וזה נובע מחוסר אמונה, מחוסר בטחון אמיתי.  וחבל על אלה ששומעים דברי אמת מפי בודדים, ולועגים להם ולאמונתם ולאזהרתם, ומכנים אותם "קטנים" ו"שוטים", ואומרים, אך קטן וצעיר הוא, ומה הוא מבין במציאות?" או "מטורף ושוטה הוא, ואין להתייחס אליו".

משיקולי "יעילות", "עלות" ו"תועלת" לא היתה הצדקה לעמרם להקשיב לדבריה של מרים ולחזור את אשתו ולהביא את משה לעולם, ולא היתה הצדקה ליוכבד לטרוח ולהצפין את משה במשך שלושה חודשים.  והדוגמה הכי חשובה: המעשה של משה שהרג את המצרי.  למה הוא היה כל כך "פזיז"?!  הרי הוא היה בן מלכות, ואילו היה מחכה מספר שנים עד היותו שליט מצרים (או לפחות בעל השפעה), היה יכול לבטל את הגזרות הקשות שהוטלו על אחיו.

לקח גדול יש בסיפור זה לכולנו, ולעניות דעתי, אין שיקולי "יעילות" ו"תועלת" כשהעניין נוגע לקידוש השם ומחיקת חילול השם.  קידוש השם אינו סובל דיחוי!  אני מסכים עם חיים 100%.
« עריכה אחרונה: דצמבר 15, 2008, 17:32:56 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
בס"ד

ישר כח לחיים שהתחיל את האשכול הזה, וגרם לי לשנות את דעתי לגבי פייגלין.  בעבר עוד תמכתי בו באופן חלקי.  לא עוד.  נטייתם של טפשים להצדיק את הרשע, עוד אפשר להבין איכשהו.  אבל להרשיע צדיק?!  לא יתכן כזה דבר.  פייגלין, שהוא בן תורה, אמור להבין את ההבדל ולא להיכשל.
« עריכה אחרונה: דצמבר 15, 2008, 17:39:20 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
דווקא כך, נץ וגאה בזה לא אמר שמה שיגאל עמיר עשה לא היה יעיל, הוא דיבר על ברוך גולדשטיין ועל עדן נתן זאדה, שים לב.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

"לא הצלחתי להירדם כל אותו לילה. רצח ראש ממשלה בישראל - מדינת היהודים - היה עבורי דבר בלתי אפשרי, מעבר לכל דמיון. משום מה חשבתי שאצלנו זה לא יכול לקרות. משהו חרב באותו לילה, שבו איבדה החברה הישראלית את תמימותה בתוך חיוכו המקפיא של פסיכופאת." (עי 168)

יצחק רעבין שרצח 16 גיבורים ניצולי שואה באלטלנה לא היה פסיכופאת. וכשרעבין רצח בדם קר את אנשי האצ''ל, זה לא החריב את "תמימותה" של החברה הישראלית.

כשרעבין מסר חלקי ארץ ישראל לערפאת עם חיוך, כשרעבין חימש את מחבלי פת''ח עם חיוך, כשרעבין היה אחראי לרצח של מאות יהודים ואמר בחיוך שהם רק "רעש פרופלורים" - חיוכו של רעבין לא היה "מקפיא" ובטח לא היה חיוך של פסיכופאת.

כיהודי שישב בכלא חמש וחצי שנים, אני יודע שזה קל לאנשים "בחוץ" לגנות ולבגוד באלה שהקריבו את החרות שלהם כי בערה בליבם אהבת ישראל. קל לגנות ולבגוד ביגאל עמיר. קל לנסות להבחר לכנסת על חשבונו.

אני רוצה מנהיג שהוא נאמן לאסירי ציון, מנהיג שנאמן לגיבורים שהקריבו למען עם ישראל, מנהיג שנאמן למשפחות של הגיבורים שסבלו כל כך הרבה. משה פייגלין הוא לא מנהיג כזה.

באשכול הזה, משה לוי שואל למה אני אומר שעמיר הוסת. למה אני אומר זאת? כי אני רוצה לשחרר את יגאל עמיר ולדעתי זה נימוק שיכול להצליח במרוצת הזמן. זו גם דרך חוקית להגן על יגאל עמיר.

תודה על התשובה!

מנותק Scarface

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
בס''ד

חיים, פייגלין הוא יותר מידי קיצוני בשביל 95 אחוז מאזרחי המדינה. אתה רוצה מישהו שיצהיר שרצח רבין היה מוצדק או שיתמוך בברוך גולדשטיין?.. מצטער להגיד לך אבל זה לא מציאותי ושנינו יודעים את זה.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
תכלס אפחד לא  יבוא ויגיד שהוא מצדיק את מה שהם עשו אם הוא רוצה את הבחירה של העם בו!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
צר לי דוקא_כך, אבל כאן דרכנו לא נפגשות, אנחנו לא נמצאים בזמן התנ"ך, אין לנו נבואה, זה בדיוק העניין (רק בהקשר אחר ממה שאתה הבאת את זה).
הגענו למצב שיש לנו מדינה, אמנם וואסלית ומתנהגת כמו שטעטל ממוצע, אבל עדיין מדינה, לטוב ולרע, וזה מצב שלא נותן מקום לפעולות בדד,בטח ובטח בסצנריו של מלחמת עולם.
וכפי שראית בתחילת ההודעה שלי, אני ממש לא בטוח שיגאל אכן עשה את שעשה, ויותר מזה, יש לי יותר מסיבה לחשוד שהוא חלק מהתרגיל.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
היום אף אחד כבר כמעט לא מדבר עליו. ואנחנו רק גדלים. האמת, חותמו של הקב"ה, גם אם קשה להרגיש את זה בלילות אפורים של ייאוש, סופה לנצח את השקר. תמיד
« עריכה אחרונה: יולי 29, 2011, 16:16:52 על ידי רון בן מיכאל »