כתב נושא: בריאת העולם.  (נקרא 9779 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק idani18

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
בריאת העולם.
« ב- : אוקטובר 24, 2008, 01:41:16 »
האם היקום והעולם נבראו באותו היום?

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
בריאת העולם.
« להגיב #1 ב- : אוקטובר 24, 2008, 04:13:33 »
היקום נוצר לפני כ-14 מיליארד שנים, כדה"א נוצר לפני כ-5 מיליארד שנים.
האדם מחפש משמעות. אני מחפש אמת.

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • קוה אל ה', חזק ואמץ ליבך וקוה אל ה'
בריאת העולם.
« להגיב #2 ב- : אוקטובר 24, 2008, 04:18:13 »
היקום נוצר לפני כ-14 מיליארד שנים, כדה"א נוצר לפני כ-5 מיליארד שנים.

כ~ן אולי...

בכל מקרה יש לזה המון היבטים אחד מהם הוא שהקב"ה יוצר עולמות ומשמידם...
כך שהיקום וכדו"א לא נבראו באותו היום.
אולם אנחנו כבני אדם מוגבלים נוטים לחשוב שלכל דבר יש התחלה וסוף (כך ה' בנה אותנו להאמין)
אך יש דברים שפשוט קיימים יש מצב שהיקום הוא אחד מהם...
« עריכה אחרונה: אוקטובר 24, 2008, 04:20:02 על ידי 2shpatz »
ערבי טוב זה ערבי עם עט!!!
"ברוך אתה ה' המעריב ערבים" (;

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
בריאת העולם.
« להגיב #3 ב- : אוקטובר 24, 2008, 04:20:46 »
התחלת היקום בנקודה בודדת ("המפץ הגדול") היא תיאוריה ש - בניגוד לתיאוריה האריסטוטלית, שהייתה התיאוריה הרווחת עד המאה ה-20 - היא תיאוריה שמדגישה את היווצרות היקום יש מאין, ולפיכך, מתוך פרדיגמה מסויימת, יכולה לשמש איזשהו אישוש לקיומו של אלוהים. בכל מקרה, יש ראיות הן לגילו של היקום והן לגילו של כדה"א, ועד כה אין שום ראייה לקיומו של אלוהים.

מנותק idani18

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #4 ב- : אוקטובר 24, 2008, 04:23:48 »
תודה רבה על התשובה התאורטית חסרת הבסיס. {אני לא ציני תודה שהגבת}

הייתי רוצה תשובה אמיתית בבקשה שלא מבוססת על תאוריות .

{תשובה מהתורה}

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #5 ב- : אוקטובר 24, 2008, 04:25:50 »
התחלת היקום בנקודה בודדת ("המפץ הגדול") היא תיאוריה ש - בניגוד לתיאוריה האריסטוטלית, שהייתה התיאוריה הרווחת עד המאה ה-20 - היא תיאוריה שמדגישה את היווצרות היקום יש מאין, ולפיכך, מתוך פרדיגמה מסויימת, יכולה לשמש איזשהו אישוש לקיומו של אלוהים. בכל מקרה, יש ראיות הן לגילו של היקום והן לגילו של כדה"א, ועד כה אין שום ראייה לקיומו של אלוהים.

וגם לא תהיה אחת ברורה לפחות לא בזמן הקרוב אחר כך לא יהיה שום קטע בלהאמין בקב"ה
ובאותה מידה ניתן לומר שהקב"ה יצר את היקום ואת העולם בצורה כזאת שנחשוב שגילם הם כך וכך
אך יש מספיק ראיות המעידות על הקיום האל!

מנותק idani18

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #6 ב- : אוקטובר 24, 2008, 04:30:34 »
עדיין לא קיבלתי תשובה אבל ברצוני להוסיף שאלה נוספת לדיון.

האם יש חיים מחוץ לעולמנו?

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #7 ב- : אוקטובר 24, 2008, 04:42:26 »
אני לא רוצה להשמע מומחה בדבר אך לפי הידוע לי לשאלותיך אין תשובות (מהפשט) בתורה.
לא כתוב בתורה על עולמות אחרים, אבל תמיד יהיה אחד שיאמר לך בפסוק ככה וככה כתוב ככה
שזה בא לסמל לנו שככה וככה... לדעתי לא מבוסס מספיק.

לדעתי יש חיים מחוץ לעולמנו אחרי הכל יקום כזה גדול לא בזבוז?
בקשר ליקום יכולות להיות מלא אפשרויות ליצירתו וגילו,
אי אפשר ממש לחפור בזה כי לך תדע איך הקב"ה יצר אותו...

מנותק idani18

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #8 ב- : אוקטובר 24, 2008, 04:47:58 »
אני לא מצפה לתשובת פשט.
אם קיימים חיים נוספים ביקום ,בטוח שיש להם אזכור בעקיפין או באופן ישיר בתורתנו
או שהם חסרי משמעות בישבלנו ובחרו לא לרשום על כזה כלום

בכל אופן בוקר טוב לכל המגיבים

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #9 ב- : אוקטובר 24, 2008, 05:05:28 »
תכלס בוקר טוב אני לא מאמין שאני ער בשעות כאלה ישנתי כל הצהריים וחזרתי לפני שעתיים מאשדוד.
רגע לפני שבאמת כולם יתעוררו ויתחילו להביא לך כל מני פרושי דרש מהתורה,
אני אומר את זה שוב כל אחד יכול להביא פירוש ותשובות לשאלות שלך מהתורה
וייתכן מאוד שהתשובות לשאלותיך מופיעים בה,
אך אתה אף פעם לא תדע בוודאות אם התשובות שיובאו לפנינו כאן נכונות וגם הם ניתן לומר יהיו סוג של תאוריות...
(כמו אלה שאתה לא מחפש)
עצה שלי: חכה למשיח (תלך על בטוח)

מנותק InFecT[0]r

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • אם תהיה משוחרר מין העתיד, הפחד לא יסרור בך,
    • כהנא צדק
בריאת העולם.
« להגיב #10 ב- : אוקטובר 24, 2008, 08:47:25 »
אוי אוי כמה שהסירטון הזה יעזור פה לדיון הזה,
אגב. יש שם הוכחות לגבי כל ספק שקיים בורא לעולם,

(לצפות רק דרך האקספלורר)

חובה לכל אחד לראות

ל א.ק!! ברוך שובך ידידי,
אני מבקש ממך בכל לשון של בקשה, תראה את הסרט הזה, ותגיב.,
אתה חייב לשפוט את הדברים כמו שכל אחד אחר שופט, עם הוכחות משתי הצדדים, אז צד אחד שמעת, ועכשיו את הצד השני של הדברים, רק שהפעם מסבירים אותם כמו שצריך
כהנא צדק!
סופרמוטו, תשחרר את החוליגן שבך

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
בריאת העולם.
« להגיב #11 ב- : אוקטובר 24, 2008, 09:13:16 »
האם היקום והעולם נבראו באותו היום?
אינך יכול לדעת בדיוק, ואין צורך לחפור יותר מדי בנושא הזה.
יש הוכחות היקשיות/לוגיות/נגזרות לקיומו של בורא לעולם.
בצורה הפשוטה ביותר, אם יש שולחן יש נגר וכו' עד שאתה מגיע לתחילת העולם ושואל:
מה, כל זה מפיצוץ? לא!
כל זה מא'לוהים!

יש עוד הרבה דברים שכל יהודי צריך לדעת, ובשביל זה הולכים ללמוד בישיבה, שזהו מקומו של כל יהודי, בזמן שהוא לא זקוק לכסף לצורך קיום עצמו ומשפחתו/בני חסותו.
מומלץ ללמוד, והמון (לא הרבה, המון!!)
זה כדאי!  (ג. מכוערת...)
« עריכה אחרונה: אוקטובר 24, 2008, 09:15:22 על ידי אחים באמת »

מנותק צהוב בדם

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #12 ב- : אוקטובר 24, 2008, 09:33:47 »
סתם עושה כאב ראש השאלה הזאת  :o
מה בה ליפניי הביצה או התרנגולת
'' למות או ליכבוש את ההר ''

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
בריאת העולם.
« להגיב #13 ב- : אוקטובר 24, 2008, 10:15:45 »
סתם עושה כאב ראש השאלה הזאת  :o
מה בה ליפניי הביצה או התרנגולת
בכל נושא יהודי חייב לדעת ככל שהוא יכול O0 ;D, בייחוד אם זה נוגע להאם לקיים את המצוות/האם יש בורא לעולם וכו'...

מנותק idani18

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #14 ב- : אוקטובר 24, 2008, 10:32:21 »
אינך יכול לדעת בדיוק, ואין צורך לחפור יותר מדי בנושא הזה.
יש הוכחות היקשיות/לוגיות/נגזרות לקיומו של בורא לעולם.
בצורה הפשוטה ביותר, אם יש שולחן יש נגר וכו' עד שאתה מגיע לתחילת העולם ושואל:
מה, כל זה מפיצוץ? לא!
כל זה מא'לוהים!

יש עוד הרבה דברים שכל יהודי צריך לדעת, ובשביל זה הולכים ללמוד בישיבה, שזהו מקומו של כל יהודי, בזמן שהוא לא זקוק לכסף לצורך קיום עצמו ומשפחתו/בני חסותו.
מומלץ ללמוד, והמון (לא הרבה, המון!!)
זה כדאי!  (ג. מכוערת...)

העולם זה ברור שניברא לפניי 5700+ שנה אין ויכוח אבל האם היקום נברא יחד איתו?

תודה על הסרטון ועל התגובות אני צריך ללכת אז עוד שעתיים אני יצפה

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
בריאת העולם.
« להגיב #15 ב- : אוקטובר 24, 2008, 10:35:11 »

העולם זה ברור שניברא לפניי 5700+ שנה אין ויכוח אבל האם היקום נברא יחד איתו?

תודה על הסרטון ועל התגובות אני צריך ללכת אז עוד שעתיים אני יצפה
ת'כלס, לא משנה מה התשובה, זה לא משנה לנו כלום בנוגע לנדרש מאיתנו מעשית כאן בחיים.
אז לדעתי אין חשיבות גדולה לדעת את התשובה,
למרות שלהבנתי כפי שאמר אוהד, הקב"ה בונה ומחריב עולמות.
אז יכול להיות שכן.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #16 ב- : אוקטובר 24, 2008, 12:06:55 »
לא רק שא.ק הוא כופר שמאלני נאצי אנטישמי ומי יודע אולי גם מוסלמי וערבי הוא גם  מנסה להחזיר פה בשאלה ממש בפורום של הרעיון היהודי וההלכה אז  אם יש פה מנהלים אז בדיוק על החזרה בשאלה שזה דבר שנוגד את רצונו של הקב"ה- צריך להעיף את א.ק לכל הרוחות בfxp ובלה פמיליה ובעוד פורומים אחרים זה לא היה עובר בשתיקה מסתבר שכאן כן חבל מאוד!!!!!!!!!!
רק חסכו מכם אל תתחילו עכשיו לחפור לי על חופש דת וחופש ביטוי!!!!!!!!!!!!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:(
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
בריאת העולם.
« להגיב #17 ב- : אוקטובר 24, 2008, 12:27:28 »
לא רק שא.ק הוא כופר שמאלני נאצי אנטישמי ומי יודע אולי גם מוסלמי וערבי הוא גם  מנסה להחזיר פה בשאלה ממש בפורום של הרעיון היהודי וההלכה אז  אם יש פה מנהלים אז בדיוק על החזרה בשאלה שזה דבר שנוגד את רצונו של הקב"ה- צריך להעיף את א.ק לכל הרוחות בfxp ובלה פמיליה ובעוד פורומים אחרים זה לא היה עובר בשתיקה מסתבר שכאן כן חבל מאוד!!!!!!!!!!
רק חסכו מכם אל תתחילו עכשיו לחפור לי על חופש דת וחופש ביטוי!!!!!!!!!!!!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:(
אתה הראייה לקיומו של אלו'הים

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #18 ב- : אוקטובר 26, 2008, 00:37:28 »
א.ק- אין ראייה לקיום אלוקים ? זה תלוי את מי אתה שואל

בוא ניקח כמה עובדות , ונראה אם יש ראיה או אין

האם כרגע קיים משהו ? ... התשובה היא כן

אם כרגע קיים משהו יכול להיות שבשלב מסוים לא היה קיים כלום ? ... התשובה היא כמובן שלא , אם לא היה קיים כלום בכל איזה שהיא נקודה של זמן, המשמעות היא , שהיה אשכרה כלום , כלום לעולם לא היה הופך למשהו , אלא תמיד היה נשאר כך , הדבר משול לערך המספרי אפס, לא משנה כמה תכפיל אפס , תמיד ישאר אפס , אותו עיקרון עם כלום, לא משנה כמה פעמים תכפיל כלום אם כלום, זה אף פעם לא יהפוך ל"משהו"

אז אם כרגע קיים משהו , המשמעות היא , שתמיד היה משהו, השאלה היא , "מה"?

בשביל שהקיום כפי שאנחנו מכירים אותו יתקיים , חייב שהיה משהו תמיד (כי לא יכול להיות שהיה כלום) ,חייב שמשהו תמיד היה (ומכורח זה גם תמיד יהיה ) , דבר שתמיד היה ותמיד יהיה , בהכרח הוא בלתי מוגבל  , ואם כך בהכרח הוא כל יכול

אז דבר כל יכול הוא בהכרח מה שאנחנו קוראים לו אלוקים, ואם דבר כזה חייב להתקיים כדי שלא היה מצב שבו היה "כלום" , הוא זה שברא את כל השאר

אז כן , יש ראייה לאלוקים, על ידי הגיון פשוט , שאתה כנראה לא רוצה להפעיל

LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק InFecT[0]r

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
    • כהנא צדק
בריאת העולם.
« להגיב #19 ב- : אוקטובר 26, 2008, 06:35:15 »
א.ק צפית בסירטון שנתתי?
כהנא צדק!

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
בריאת העולם.
« להגיב #20 ב- : אוקטובר 26, 2008, 21:16:19 »
א.ק- אין ראייה לקיום אלוקים ? זה תלוי את מי אתה שואל

בוא ניקח כמה עובדות , ונראה אם יש ראיה או אין

האם כרגע קיים משהו ? ... התשובה היא כן

אם כרגע קיים משהו יכול להיות שבשלב מסוים לא היה קיים כלום ? ... התשובה היא כמובן שלא , אם לא היה קיים כלום בכל איזה שהיא נקודה של זמן, המשמעות היא , שהיה אשכרה כלום , כלום לעולם לא היה הופך למשהו , אלא תמיד היה נשאר כך , הדבר משול לערך המספרי אפס, לא משנה כמה תכפיל אפס , תמיד ישאר אפס , אותו עיקרון עם כלום, לא משנה כמה פעמים תכפיל כלום אם כלום, זה אף פעם לא יהפוך ל"משהו"

אז אם כרגע קיים משהו , המשמעות היא , שתמיד היה משהו, השאלה היא , "מה"?

בשביל שהקיום כפי שאנחנו מכירים אותו יתקיים , חייב שהיה משהו תמיד (כי לא יכול להיות שהיה כלום) ,חייב שמשהו תמיד היה (ומכורח זה גם תמיד יהיה ) , דבר שתמיד היה ותמיד יהיה , בהכרח הוא בלתי מוגבל  , ואם כך בהכרח הוא כל יכול

אז דבר כל יכול הוא בהכרח מה שאנחנו קוראים לו אלוקים, ואם דבר כזה חייב להתקיים כדי שלא היה מצב שבו היה "כלום" , הוא זה שברא את כל השאר

אז כן , יש ראייה לאלוקים, על ידי הגיון פשוט , שאתה כנראה לא רוצה להפעיל

לפי הראייה התורנית, היקום נוצר "יש מאין" - כלומר, בהתחלה לא היה כלום ואז אלוהים יצר וכו' וכו'. יש הוכחה פיזית טובה מאוד לשלילת קיומו של היקום כדבר בלתי מוגבל, זה נקרא הפרדוקס של מה-שמו, וזה לא באמת משמעותי, כי עצם הראִייה שהיקום נוצר בנקודת זמן ספציפית היא דווקא הנקודה שאינה שוללת את קיום אלוהים - לעומת ראייה בלתי מוגבלת שדווקא כן שוללת (אם הכל נצחי, אז אלוהים הוא שווה ערך ליקום).

ובכל מקרה, ההוכחה הלוגית שנתת לא תופסת, כי היא לוקה בפגם משמעותי: היא לא מדברת על אלוהים במישרין, היא יכולה לדבר על כל דבר.

"אלוהים קיים כי אלוהים קיים".

וכמו שאמרתי כבר, תיאוריית המפץ הגדול היא תיאוריה שכן לוקחת בחשבון קיום אלוהים. בכל מקרה, אני באופן אישי מאמין שאם אין הוכחה - ואין - אז ההנחה הבסיסית צריכה להיות שגם אין קיום; אם מה שעושה לך טוב זה לקום בבוקר ולהודות לישות שיצרה אותך, שיהיה לך לבריאות.

אני לא מנסה להחזיר בשאלה אף אחד (למרות שזה היה יכול להיות קל) כי אין לי אינטרס כזה, משום מקום... עצם העובדה שאתה רואה אותי כמחזיר בשאלה מחמיאה לי, אבל בטעות יסודה. שוב - זה מה שעושה לך טוב? רק בריאות.

תודה רבה על התשובה התאורטית חסרת הבסיס. {אני לא ציני תודה שהגבת}

הייתי רוצה תשובה אמיתית בבקשה שלא מבוססת על תאוריות .

{תשובה מהתורה}

רק אותי זה משעשע שפיזיקה זה "חסר ביסוס" ואילו התורה זו "תשובה אמיתית שלא מבוססת על תיאוריות"???

התשובה ה"תיאורטית וחסרת הביסוס" שלי היא הבסיס לקוסמולוגיה המודרנית, וזכתה לאישוש משלושה כיוונים שונים שאינם תלויים האחד בשני - וכמו שאמרתי, קיום אלוהים לא הוכח מעולם (כי קצת קשה להוכיח שמשהו דמיוני לחלוטין קיים).
« עריכה אחרונה: אוקטובר 26, 2008, 21:20:48 על ידי א.ק »

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #21 ב- : אוקטובר 27, 2008, 00:40:31 »
אתם צריכים לראות את א.ק.מ. כמו שאתם מסתכלים על כל הסרטים השמאלנים... הוא רק מחזק את האמונה בפורום
ולא מחזיר בשאלה חס וחלילה, הוא רק מאמן אותנו באיך לענות לשאלות שנשאלות בשביל להקשות על האמונה שלנו.
אחרי הכל כמו שאנחנו מביאים דברים חדשים המוכיחים את קיום האל גם בצד האתיאיסטי ממציאים דברים שיסתרו את קיומו,
וצריך להישאר מעודכנים. דוג' לא ממזמן הדרך לסתור את האבולוציה הייתה להביא איברים בגוף שאין כל סיכוי
שהיו נוצרים ע"י "הברירה הטיבעית" לא הרבה זמן אחרי קמו קבוצות שהמטרה שלהם הייתה להראות
שדווקא כן תיתכן אפשרות כזאת, (אני לא יודע אם הם הצליחו להמציא לכל האיברים רעיון)

מה שבטוח חייבים להישאר מעודכנים... וצריך רובוטים כמו א.ק.מ.
הוא חושב שקל להחזיר בשאלה... חחח... שימשיך לחשוב.

אז יש לי כמה שאלות לך (מקווה שתעזור לי להתעדכן...)
1. למה כל היצורים החיים כל כך סמטריים מבחוץ אך לא מבפנים? לא היינו יכולים לשרוד יותר טוב עם שני לבבות
    שני כבדים וכו' איפה האבולוציה כשצריך אותה? (אני מסכים שיש אבולוציה, רק פחות עם כל הקטע של האדם מהקוף, אתה בטח מבין...)

2. איך זה שדווקא היצור הכי יפה אם אפשר לומר הוא דווקא בעל האינטילגנציה, בן האדם שנברא בצלם האל... למה לא ג'ירפה?

3. למה אנחנו לא רואים שום שלב ביניים של קוף אדם כולם נכחדו? דווקא הקופים והשלב הסופי של האדם שרדו?
   למה לא שרד גם איזה שלב ביניים אחרי הכל לפי דעתך לא היה קוף ופוף נולד לו כמה בני אדם...
   היה צריך לשרוד משהו מה הברירה הטבעית החליטה שלא הלך לה
וצריך מהר מהר להגיע לשלב הסופי של האדם כי שאר הזנים האחרים לא ישרדו?

יש לי עוד כמה שאלות שעלו לי אבל פעם אחרת ובקשר ל:
"הראִייה שהיקום נוצר בנקודת זמן ספציפית היא דווקא הנקודה שאינה שוללת את קיום אלוהים - לעומת ראייה בלתי מוגבלת שדווקא כן שוללת (אם הכל נצחי, אז אלוהים הוא שווה ערך ליקום)."

גם הראייה הבילתי מוגבלת לא שוללת את קיום האל יש מלא תשובות שיכולים להביא לפניך ואני כבר נתתי את הדוגמא שלי
נבראנו מוגבלים מדי חושבים שלכל דבר יש התחלה וסוף או מה שאנחנו רואים זה מה שקיים אבל יש דברים שאתה אפילו לא יכול לדמיין שקיימים
ואני לא מדבר רק על נצחיות, קשה לי להסביר את זה אבל דוגמא נחמדה: אנחנו מכירים את כל הצבעים שקיימים אבל יש מצב שבעולם אחר במקום אחר
יש צבע אחר שאף פעם לא ראינו וזה תופס עוד להמון דברים פעולות תכונות צורות וכו' אנחנו מוגבלים בידעותינו!!!!

נ.ב.
גם אתה!

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
בריאת העולם.
« להגיב #22 ב- : אוקטובר 27, 2008, 00:53:19 »
1. אפשר למצוא סימטריה בהכל אם זה מה שמחפשים, כנ"ל לגבי א-סימטריה, ובכל מקרה, מה לזה ולאלוהים?
2. היופי הוא בעיניי המתבונן, ושוב, מה הקשר לזה ולאינטליגנציה? חסרים לך מכוערים חכמים, או כוסיות מפגרות? חוץ מזה, דווקא את היופי אפשר לשייך למניע אבולוציוני (הרצון להזדווגות ולרבייה) ולא למניע אלוהי (כי אלוהים לא צריך יופי חיצוני, הוא רואה לב וכליות, לא?)
3. כנראה שהשלב הזה נכחד, כמו מיליוני פריטים אחרים. ואגב, יש הוכחות לכך שהמין האנושי היה בנוי בצורה שונה פעם מבחינה פיזית (האדם הניאנדרטאלי וכו'). אבל שוב, אין לזה שום קשר לאלוהים, רק בתוך הראש שלך.

זה שאנחנו מוגבלים, זה נכון ומדוייק; אבל עצם זה שאנחנו מוגבלים לא מרמז ולא כהוא זה על קיומו של משהו בלתי מוגבל... להיפך, אם כבר.

האמונה שלך היא לא זו שעומדת למבחן כרגע, הרציונל שלך כן. לפי הרציונל, אין שום דבר שמוכיח את קיומו של אלוהים - ולכן ההנחה הבסיסית, לפי תער אוקהם, היא שאלוהים לא קיים. אם אתה מאמין שאלוהים קיים, בבקשה, שיבושם לך.

מנותק InFecT[0]r

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
    • כהנא צדק
בריאת העולם.
« להגיב #23 ב- : אוקטובר 27, 2008, 00:56:09 »
א.ק אל תתעלם, בבקשה תצפה בסרט הזה

כהנא צדק!

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #24 ב- : אוקטובר 27, 2008, 01:25:11 »
1. אפשר למצוא סימטריה בהכל אם זה מה שמחפשים, כנ"ל לגבי א-סימטריה, ובכל מקרה, מה לזה ולאלוהים?
2. היופי הוא בעיניי המתבונן, ושוב, מה הקשר לזה ולאינטליגנציה? חסרים לך מכוערים חכמים, או כוסיות מפגרות? חוץ מזה, דווקא את היופי אפשר לשייך למניע אבולוציוני (הרצון להזדווגות ולרבייה) ולא למניע אלוהי (כי אלוהים לא צריך יופי חיצוני, הוא רואה לב וכליות, לא?)
3. כנראה שהשלב הזה נכחד, כמו מיליוני פריטים אחרים. ואגב, יש הוכחות לכך שהמין האנושי היה בנוי בצורה שונה פעם מבחינה פיזית (האדם הניאנדרטאלי וכו'). אבל שוב, אין לזה שום קשר לאלוהים, רק בתוך הראש שלך.

זה שאנחנו מוגבלים, זה נכון ומדוייק; אבל עצם זה שאנחנו מוגבלים לא מרמז ולא כהוא זה על קיומו של משהו בלתי מוגבל... להיפך, אם כבר.

האמונה שלך היא לא זו שעומדת למבחן כרגע, הרציונל שלך כן. לפי הרציונל, אין שום דבר שמוכיח את קיומו של אלוהים - ולכן ההנחה הבסיסית, לפי תער אוקהם, היא שאלוהים לא קיים. אם אתה מאמין שאלוהים קיים, בבקשה, שיבושם לך.

1. האבולוציה הייתה יכולה להביא אותנו לרמה סמטרית כזאת? לא! יש כאן כח עליון! (אני אישית לא א-סימטרי)

2. אני מדבר על המין האנושי בכלליותו כמה שיהיו מכוערים או מפגרות זה עדיין יהיה יותר טוב משאר החיות ומה אתה מנסה לומר
    שאם לא הינו יפים לא היינו מתרבים, זה בדיוק ההיפך ממה שאמרת להתרבות אין צורך ביופי...
ואנחנו בני האדם ה"מאסטרפיס" של האל אנחנו אמורים להראות טוב יותר מכל שאר החיות.

3. אתה אמרת שהשלב הזה נכחד היו כל כך הרבה שלבים בין האדם לקוף (לפי דעות מסויימות) וכולם נכחדו אחרי הכל, כל מליוני שנים יש שינוי קטן לא?

ודי, עם מבחנים סיימתי לעכשיו, לא ממזמן עשיתי פסיכומטרי, לא האמונה שלי או הרציונל שלי עומדים למבחן
כמו שאתה רואה שדעותיך ודעות המדענים שלך כל כך הגיוניים כך אני רואה שדעותי הגיוניות וכמו שאתה אומר שהכל בראש שלי
זה תופס גם לגבייך.
« עריכה אחרונה: אוקטובר 27, 2008, 01:27:22 על ידי 2shpatz »