כתב נושא: בריאת העולם.  (נקרא 9778 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
בריאת העולם.
« להגיב #25 ב- : אוקטובר 27, 2008, 11:07:20 »
1. אף אחד לא סימטרי בצורה מושלמת.
וחוץ מזה, הלב שלך נמצא בצד שמאל דווקא, הצד השמאלי של המוח שלך גדול יותר מאשר הצד הימני, אצל רוב הגברים אחד האשכים גדול יותר מאשר השני, רוב האנשים מסוגלים לכתוב רק ביד אחת, וכן הלאה וכן הלאה.
2. זה שהאינטליגנציה שלנו, כמין, גבוהה יותר - אוקיי, סבבה, לא התווכחתי. אבל מה לזה וליופי? ושוב, היופי הוא בעיניי המתבונן.
3. לא מדוייק. מבחינה אבולוציונית אין שום דבר שאומר שאם יש שלב גבוה יותר אז השלב הנמוך בהכרח צריך להיכחד; אבל העובדה היא שכולנו משתייכים להומו ספיינס ולא לאדם הניאנדרטלי (למרות שיש אנשים בפורום הזה שגרמו לי להטיל ספק רציני...). ושוב, אין לזה קשר לאלוהים.

אני לא אתאיסט, אבל "אלוהים ברא אותי אתאיסט. מי אתה שתתווכח עם חכמתו האינסופית?"
האדם מחפש משמעות. אני מחפש אמת.

מנותק יהודי הררי

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #26 ב- : אוקטובר 27, 2008, 11:35:55 »
אין הוכחה לכך שהיקום קיים מיליארדי שנים, וזאת אך ורק בתפיסת הזמן שלנו.

מרחב-זמן למשל מתחלק ל4 מימדים, אורך, רוחב, ועומק וזמן (ע"פ אינשטיין) אך ע"פ תיאוריות חדשות כמו  M-THEORY "ותיאוריית המיתרים" קיימים 11 מימדים במרחב-זמן ביקום.

הזמן הוא כשלעצמו יחסי. זמן יכול להתכווץ למשל, או "להיעצר", או "להשתולל"  כמו שזה קורה בחורים שחורים.

גם המפץ הגדול זו היא בסך הכל תיאוריה ולא עובדה מדעית. הרי איך גילו כביכול את "המפץ הגדול"?...ע"י כך שמדענים "שמעו" דרך רדיו-טלסקופים גלי קול של המפץ הגדול שהתפזרו ברחבי היקום. :laugh:

שום תיאוריה כזו או אחרת בעולם המדעי לא יכולה בשום פנים ואופן להוכיח אפילו במקצת את אי-קיומו של כוח אליון (אלוהים).

להיפך, הרבה מדענים דווקא מאמינים שאת היקום ברא איזהשהו כח עליון, כי בכל פעם שהם חופרים בנושא, הם חוזרים לאותה נקודת מוצא!

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • קוה אל ה', חזק ואמץ ליבך וקוה אל ה'
בריאת העולם.
« להגיב #27 ב- : אוקטובר 27, 2008, 12:28:51 »

חחח... אהבתי. אתה מאמין לעצמך?

אוף די כבר, אנחנו סמטרים! זה שיש למישהו נקודת חן בצד שמאל ולא גם בימין לא משנה את העובדה...
יש לנו שתי עניים 32 שניים (דווקא זוגי שמסודרות באורך פלא בסמטריות מדהימה) ושום אייבר שהורס את העניין.
ובדיוק כמו שאמרת עם כמה שאנחנו סמטריים מבחוץ עדיין מבפנים אנחנו ממש לא, אם האבולוציה גרמה לנו להיות כל כך סמטריים מבחוץ
למה לא קרה שזה יהיה גם מבפנים? שוב כי נבראנו כך אנחנו וגם כל שאר בע"ח.

ערבי טוב זה ערבי עם עט!!!
"ברוך אתה ה' המעריב ערבים" (;

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #28 ב- : אוקטובר 27, 2008, 15:29:55 »
טוב הבנתי שאין פה מנהלים שמטפלים באנשים שמנסים להחטיא יהודים  בפורום שלנו שמנסים שאותם יהודים יעזבו את התורה הקדושה
ישר כוח למנהלים האכפתיים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
בריאת העולם.
« להגיב #29 ב- : אוקטובר 28, 2008, 13:38:02 »
אין הוכחה לכך שהיקום קיים מיליארדי שנים, וזאת אך ורק בתפיסת הזמן שלנו.

מרחב-זמן למשל מתחלק ל4 מימדים, אורך, רוחב, ועומק וזמן (ע"פ אינשטיין) אך ע"פ תיאוריות חדשות כמו  M-THEORY "ותיאוריית המיתרים" קיימים 11 מימדים במרחב-זמן ביקום.

הזמן הוא כשלעצמו יחסי. זמן יכול להתכווץ למשל, או "להיעצר", או "להשתולל"  כמו שזה קורה בחורים שחורים.

גם המפץ הגדול זו היא בסך הכל תיאוריה ולא עובדה מדעית. הרי איך גילו כביכול את "המפץ הגדול"?...ע"י כך שמדענים "שמעו" דרך רדיו-טלסקופים גלי קול של המפץ הגדול שהתפזרו ברחבי היקום. :laugh:

שום תיאוריה כזו או אחרת בעולם המדעי לא יכולה בשום פנים ואופן להוכיח אפילו במקצת את אי-קיומו של כוח אליון (אלוהים).

להיפך, הרבה מדענים דווקא מאמינים שאת היקום ברא איזהשהו כח עליון, כי בכל פעם שהם חופרים בנושא, הם חוזרים לאותה נקודת מוצא!

למפץ הגדול יש אישוש משלושה גורמים שונים:

1. ההוכחה הלוגית של הפרדוקס של אולברס - אם היקום אכן אינסופי, שמי הלילה אמורים להיות מוארים כמו שמי היום, שכן יש מספר אינסופי של כוכבים שיאירו אותם, והם אמורים להיות מסודרים (מבחינה סטטיסטית) בצורה שווה מכל כיוון. שמי הלילה חשוכים - משמע שליקום יש גבולות.
2. האישוש התצפיתי של האבל - אדווין האבל, אסטרונום אמריקאי, גילה באמצעות אפקט דופלר שהגלקסיות מתרחקות זו מזו במהירות יחסית שווה - כלומר, שכנראה הייתה להן התחלה מאותה הנקודה.
3. האישוש התצפיתי של פנזיאס ו-וילסון - השניים גילו את הקרינה הקוסמית, שאחידה בכל כיוון, ולפיכך הייתה לה התחלה ספציפית.

"תפיסת הזמן שלנו" זה בדיוק מה שמדובר, אם זו תפיסת זמן דמיונית כלשהי אז היקום יכול להיות קיים גם מאתמול בצהריים. בהתאם לתורת היחסות, כשמדברים על הזמן שעבר בין תחילת היקום ובין היום, הכוונה היא כזו: אם היו מציבים שעון ברגע המפץ הגדול, והוא היה עובד עד היום, כמה זמן הוא היה מראה שעבר? התשובה, בהתאם להערכות מ-2004 של לווין המחקר WAMP, היא קצת פחות מ-14 מיליארד שנים, 200 מיליון שנה לכאן או לכאן.

גיל כדה"א, לפי תיארוך פחמני, הוא כ-4.2 מיליארד שנים.

אין לאף אחד שום צורך להגן על עמדה של "אין אלוהים", או של "אין" באופן כללי; המצב הפשוט הוא לעולם אי-קיומם של דברים. אתה אומר שיש? תוכיח. אם אין ג'ירפה מאחוריי, אין שום צורך שאני אתן על זה דין וחשבון. למה שתהיה?

אמונה זה שונה לחלוטין, כמובן - אבל להיצמד למודל התנ"כי, זו בורות. כמו שציינתי כבר, אין שום בעייה להאמין הן במפץ הגדול והן באלוהים - כי דווקא תיאורית המפץ הגדול לוקחת בחשבון אפשרות של התערבות אלוהית. אפילו הכנסייה הקתולית הכריזה שהמפץ הגדול זו התיאוריה הפיזיקלית הנכונה (בהתאם לתנ"ך!).

חחח... אהבתי. אתה מאמין לעצמך?

אוף די כבר, אנחנו סמטרים! זה שיש למישהו נקודת חן בצד שמאל ולא גם בימין לא משנה את העובדה...
יש לנו שתי עניים 32 שניים (דווקא זוגי שמסודרות באורך פלא בסמטריות מדהימה) ושום אייבר שהורס את העניין.
ובדיוק כמו שאמרת עם כמה שאנחנו סמטריים מבחוץ עדיין מבפנים אנחנו ממש לא, אם האבולוציה גרמה לנו להיות כל כך סמטריים מבחוץ
למה לא קרה שזה יהיה גם מבפנים? שוב כי נבראנו כך אנחנו וגם כל שאר בע"ח.

מילא שאתה טועה,

אבל נאמר שאתה צודק ואנחנו סימטריים. איך זה קשור לאלוהים? באותה מידה שאתה אומר "הוא ברא אותנו ככה", אני אומר שציפציף ברא אותנו ככה, או שהחייזרים בראו אותנו ככה, או שהאבולוציה החליטה. איך הוכחת התערבות אלוהית?

א.ק אל תתעלם, בבקשה תצפה בסרט הזה

מיסטיקה זולה וחסרת כל ביסוס.
« עריכה אחרונה: אוקטובר 28, 2008, 13:41:35 על ידי א.ק »

מנותק יהודי הררי

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #30 ב- : אוקטובר 28, 2008, 15:05:58 »

כל העדויות שהבאת, לא מדברות על "מפץ", אלא על נקודת התחלה. ועל זה בדיוק דיברתי, שאת "רעש המפץ" שמעו דרך רדיו-טלסקופים
וגבי תפיסת הזמן, כמו שאמרתי, הזמן הוא יחסי, וגם אם היינו מודדים את הזמן עם שעון והשעון היה נבלע בחור שחור, או warmhole (תולעת קוסמית) אז הזמן היה משתנה.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
בריאת העולם.
« להגיב #31 ב- : אוקטובר 28, 2008, 15:12:55 »
נקודת התחלה שממנה היקום החל להתפשט - זו בדיוק ההנחה שעומדת בבסיס תיאוריית "המפץ הגדול". אף אחד לא 'שמע' כלום, גילו את קרינת הרקע הקוסמית, שזו קרינה שההתפזרות שלה ביקום שווה ואחידה לחלוטין, אבל יש לה נקודת התחלה, מה שמאשש את התיאוריה, שוב.

וכמו שאמרתי, גיל היקום מדבר על הזמן שעבר בנקודת המפץ החל מרגע המפץ ועד לרגע הנוכחי. שזה זמן מוגדר, לא יחסי.
« עריכה אחרונה: אוקטובר 28, 2008, 15:13:54 על ידי א.ק »

מנותק InFecT[0]r

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • אם תהיה משוחרר מין העתיד, הפחד לא יסרור בך,
    • כהנא צדק
בריאת העולם.
« להגיב #32 ב- : אוקטובר 28, 2008, 19:00:58 »

מיסטיקה זולה וחסרת כל ביסוס.

וזה כי ראית דקות ספורות מהסרט, חבל שאתה לא פתוח לקבל דברים חדשים מעבר למה שאתה יודע, יש שם הוכחות חותכות לגבי כל מה שאתם מדברים אליו פה,
כהנא צדק!
סופרמוטו, תשחרר את החוליגן שבך

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #33 ב- : אוקטובר 29, 2008, 00:13:39 »

מילא שאתה טועה,

אבל נאמר שאתה צודק ואנחנו סימטריים. איך זה קשור לאלוהים? באותה מידה שאתה אומר "הוא ברא אותנו ככה", אני אומר שציפציף ברא אותנו ככה, או שהחייזרים בראו אותנו ככה, או שהאבולוציה החליטה. איך הוכחת התערבות אלוהית?

הסמטרייה מראה שישנה התערבות עליונה בבריאה, אבולוציה לא הייתה יכולה להגיע לרמת דיוק כזו
אם אתה אומר חייזר או ציפציף הנעלה זה עדיין יותר מתקבל על הדעת מהאבולוציה.

מנותק idani18

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #34 ב- : אוקטובר 29, 2008, 01:26:07 »
אני מתנצל שפתחתי אשכול זה אם אפשר לנעול אותו הוא לא תורם בכלל .
אם א.ק ייגרום לאדם לסתות קצת מהאמונה אני לא רוצה שזה יהיה בגללי

עוד כמה הערות :
1}אל תזלזלו בו הוא בנאדם משכיל יותר מרוב חברי הפורם
2}בסופו של דבר הוא יגע לאמת ,לא סתם הוא נימצא פה כניראה יש לו סיבה.

ועוד הערה קטנה שתפתור ויכוח על גיל העולם הוא יכול להיות 14 מילארד כמו שא.ק אמר
זה יכול להיות 100 מיליארד וזה יכול להיות 20 מיליון זה לא סותר את האלוהים כי נניח שההשערות אומרות שהעולם קיים
14 מילארד אז בסדר העולם ניברא כבן 14 מילארד
האדם לא ניברא עובר אלה כגבר בן כמה שנים אם בזמן בריאת העולם הייתה שואל את האדם הראשון את גילו היה אומר לך נניח 30 למרות שהעולם רק בן דקה ====>פותר את המחלוקת

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #35 ב- : אוקטובר 29, 2008, 02:30:32 »
באמת עשיתם ממנו איזה מחזיר בשאלה...
למה שדבריו יגרמו לאנשים לסתות מהאמונה?
הוא לא היחיד בעל דעות אלו יש עוד כמה מליונים כמוהו בארץ
ואם יש מי שקורא את האשכול הזה ופעם ראשונה הוא נפגש אם דעות אלו (לא נשמע לי הגיוני),
זה עדיף מאשר שהוא יפגש עם זה בחוץ כשלא תהיה לו תשובה לשאלות שישאלו.
זה רק מחזק את האמונה של אנשי הפורום!

מנותק InFecT[0]r

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
    • כהנא צדק
בריאת העולם.
« להגיב #36 ב- : אוקטובר 29, 2008, 04:31:02 »
רק דבר אחד מאוד מעניין אותי,  איך אנו רואים כוכבים בשמיים שחלקם ביכלל במרחק של 300 שנות אור, וממה שידוע לי. מהירות האור היא מספיקה לעקיף סביב כדור הארץ 7 פעמים בפחות משניה אחת, והמדידה של שנת אור, עצומה. כי אם בשניה זה סביב כדור הארץ7 פעמים, אז מה זה שנה? לא יאמן, טוב נחזור לעיקר, אחרי שהיבנו מה המרחק של שנת אור אחת!
קיימים כוכבים שממרחק של 300 שנות אור, זאת אומרת הניצוץ שאנחנו רואים בשמים, האור הקטן הזה נשלח אלינו ביכלל לפני 300 שנה, ויש מרחקים של מליוני שנות אור, או לפחות 10,000 שנות אור,ועד נקודה למחשבה, אנחנו ביכלל רואים כוכבים שביכלל כבר לא קיימים, כוכבים שנכחדו או פשוט נעלמו\התפצצו ואנחנו עדין רואים אותם,
אז איך העולם קיים 5000 שנה? חוץ מהשאלה הזאת, כל דבר מובן לי בתורה, ואני בטוח שיש הסבר הגיוני לזה, רוב המדענים מאשר שהעולם לא קיים יותר מ5000 שנה, אבל לגביי הכוכבים מה?
כהנא צדק!

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #37 ב- : אוקטובר 29, 2008, 11:40:16 »
מה הבעייה לגבי בריאת העולם זה מאוד הגיוני אם העולם נוצר לפני 5000 שנה זה לא סותר שהיו כבר כוכבים לפני...
ודבר שני אין סיבה שהקב"ה לא ברא את העולם וסידר שנראה כבר כוכבים (הוא קבע את חוקי הטבע והוא גם שולט בהם ויכול לשנותם).
ושלישי מי אמר לך שאנחנו רואים דווקא את הכוכבים שהיו קיימים לפני 10000 שנה אלו תאוריות אחרי הכל...

מנותק InFecT[0]r

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
    • כהנא צדק
בריאת העולם.
« להגיב #38 ב- : אוקטובר 29, 2008, 13:20:34 »
מה הבעייה לגבי בריאת העולם זה מאוד הגיוני אם העולם נוצר לפני 5000 שנה זה לא סותר שהיו כבר כוכבים לפני...
ודבר שני אין סיבה שהקב"ה לא ברא את העולם וסידר שנראה כבר כוכבים (הוא קבע את חוקי הטבע והוא גם שולט בהם ויכול לשנותם).
ושלישי מי אמר לך שאנחנו רואים דווקא את הכוכבים שהיו קיימים לפני 10000 שנה אלו תאוריות אחרי הכל...
איזו תאוריה? זה "מוכח" ואני יסביר לך גם למה
אם יש כוכב לכת שהמרחק שלו הוא כשנת אור אחת, זה אומר, שהכוכב שאתה רואה בעצם נשלח אליך לפני שנה, נקודה זאת לא תאוריה כלל וכלל,
עכשיו אם הכוכב שבמרחק של 300 שנות אור, זאת אומרת שהניצוץ שאנו רואים נשלח אלינו לפני 300 שנה, כמו שאמרתי, זאת לא תאוריה,
ומה לגבי כוכבים שהמרחק שלהם נמדד בכ10,000 שנות אור,?
למרות שכתוב בתורה בדיוק כמה כוכבים יש, וזה גם מוכח מדעית, 10 בחזקת 18 אם אני לא טועה, מה שכן זה. 18 ספרות, הכל מוצג לפנייכם בסירטון שהבאתי בהתחלה,
כהנא צדק!

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #39 ב- : אוקטובר 29, 2008, 15:11:47 »
שלום א.ק

"לפי הראייה התורנית, היקום נוצר "יש מאין" - כלומר, בהתחלה לא היה כלום ואז אלוהים יצר וכו' וכו'. "
נכון ,אבל הכלום מוסב על חומר , אלוקים תמיד היה קיים , כך שמה הצורך לציין זאת לדיון ?

"יש הוכחה פיזית טובה מאוד לשלילת קיומו של היקום כדבר בלתי מוגבל,"
לא טענתי לרגע שהיקום בלתי מוגבל , דיברתי על אי מוגבלותו של הבורא לכתחילה ,מכיוון שלא היה דבר שיכל להגביל אותו והוא היה קיים תמיד

" זה נקרא הפרדוקס של מה-שמו, וזה לא באמת משמעותי, כי עצם הראִייה שהיקום נוצר בנקודת זמן ספציפית היא דווקא הנקודה שאינה שוללת את קיום אלוהים - לעומת ראייה בלתי מוגבלת שדווקא כן שוללת (אם הכל נצחי, אז אלוהים הוא שווה ערך ליקום)."

קשקוש , היקום לא היה קיים תמיד , אלוקים כן , זה הייתה הפואנטה שלי לכתחילה , כך שאתה נלחם בדבר שאתה הכנסת לתוך הדיון ולא במה שאני אמרתי
היקום אכן נוצר בנקודת זמן ספיציפית , והוא חלק מהבריאה , אין זה קשור לנושא עליו דיברתי , השאלה שלי הייתה אם אכן יכול להיות מצב שבו לא היה קיים דבר... והתשובה היא כמובן שלא כי אז עדיין לא היה קיים כלום ועצם הוויכוח ביננו סותר זאת

"ובכל מקרה, ההוכחה הלוגית שנתת לא תופסת, כי היא לוקה בפגם משמעותי: היא לא מדברת על אלוהים במישרין, היא יכולה לדבר על כל דבר."

כמובן שהיא תופסת , היא עובדות טהורות, אחד לאחד , ללא שום התערבות או הסבר חיצוני , זו אמת אונברסלית שעצם זה שאני מציין אותה לא משפיעה על אמיתותה, היא הייתה אמת גם אם לא היו דנים עליה , משהו קיים - אזי אין אפשרות שבשלב מסוים לא היה קיים דבר - משמעות הדבר היא שהיה משהו שתמיד היה ותמיד יהיה - משמעות הדבר היא ששום דבר לא יכל להגביל אותו הווי אומר ,הוא גם בלתי מוגבל, ודבר בלתי מוגבל הוא כל יכול , אז כל מה שקיים מלבדו הוא , כדבר שהוא מעל הזמן ,מעל החומר, מעל כל דבר מוחשי - ברא . זה עובדה שמתבססת על דבר שכולנו חווים, והוא העוגן שעליו מתבססת שאר הנוסחה , כרגע קיים משהו ,לא משנה איך תרצה להגדיר אותו , עצם קיומו מוכיח קיום דבר שהוא מעליו ומעל כל דבר אחר שאחראי ישירות לקיום כל שאר הדברים

""אלוהים קיים כי אלוהים קיים"."

הדבר האחרון שהנוסחה שהבאתי עושה , זה CIRCULAR LOGIC , זה גם לא ההנחה המרכזית בה , ההנחה המרכזית בה , היא שמשהו כרגע קיים , האם אתה יכול לסתור זאת ?
לא ...

"אני באופן אישי מאמין שאם אין הוכחה - ואין "
אתה מעדיף לחיות באשליה שאין ,אך יש

LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
הרצאה ששמעתי בנושא החשוב הזה, וגם על הנפט בעולם
« להגיב #40 ב- : נובמבר 07, 2008, 07:26:34 »
תקראו זה לא ארוך! (פשוט הוספתי תמונות לזרום עם התוכן...) 8)

מההרצאה ששמעתי לפני שבועיים,
קיבלתי זוית ראיה נכונה, שלא תפשתי עד אותו זמן.

כמו שאמר-hebraic, אין נברא ללא בורא, וזה שהעולם קיים מעיד על גורם שבראו,
ולא ייתכן מצב של חומר ותנועה - כמו למשל של כדור הארץ, ללא מסבב שיגרום לו זאת!

יש שתי תקופות לפי הבנתי,
1. מאז ש-'עלה במחשבה' כביכול לבורא יתברך ליצור את העולם,
ועד לעצם בריאת כדור הארץ וכל שאר המערכת התקינה והרציפה - שהיא הטבע והקוסמוס.

2. מתחילת ההתפתחות עצמו של הטבע - כולל בריאת היצורים על פני האדמה(סוף 1), ועד ימינו אנו.

לגבי התקופה הראשונה ככל הנראה זה לקח במושגים שלנו מיליארדי שנים.
אך זה רק במושגים שלנו...
הזמן היה קיים באותה תקופה באופן שאי אפשר כיום למדוד אותו.

לא משנה כמה זמן זה לקח, ה' ברא זאת.

מתחילת התקופה השנייה מתחילה למעשה ספירת שנות העולם המוכרת לנו במסורת אבותינו הקדושים ע"ה.

עוד ענין - הקב"ה ברא את עולמו כשהוא כבר מעיד על עצמו שהיה קיים כבר שנים רבות מאוד.
אי אפשר לברוא יצורים רבים כל כך, ולתת להם להתפתח לבד, מבלי שיהיה להם מזון - הכוונה לשרשרת
ענקית של כלל בעלי החיים, שיוכלו להתקיים באופן תקין ורציף לאורך כל חיי העולם בסדר מפליא.
על כן - ניתן להסיק שאת גיל העולם כפי המצב שבו ברא אותו הקב"ה בשנת 0 לספירת עם ישראל,
יהיה ניתן להעריך באמצעות המדע.

אבל לחזור אחורה לתקופת הזמן הראשונה שציינתי לעיל, בלתי אפשרי לי להבין כיצד יהיה אפשרי הדבר.

נ.ב.
הסבר המלבי"ם לענין מתוך ספר בראשית כמדומני[כך הוא סיפר בהרצאה]:
בתקופת המבול, מהו אחד החסדים שעשה הקב"ה עם נח בתיבה?

לאן אתם חושבים הלכו כל גופות בני האדם בעלי החיים והצמחים?
הרי אם הם היו נשארים על פני האדמה, תארו לכם את עצמכם, יוצאים מהתיבה
ורואים ובעיקר מריחים את את זוהמת הנבלות של כל יצורי העולם, שרועים לנגדכם.

מרבצי הנפט הגדולים בעולם מצויים באזור ארצות ערב אשר בבבל - בבקעת 'שנער' הקדומה.
מדוע?

הקב"ה גמל חסד עם נח, פתח פתח באדמה והכניס לשם את כל הזוהמה הזו.
ומכאן התשובה לשאלה, מדוע יש למוסלמים הנאצים כל כך הרבה כסף...

« עריכה אחרונה: אוקטובר 25, 2010, 18:35:56 על ידי אחים באמת »

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בריאת העולם.
« להגיב #41 ב- : נובמבר 07, 2008, 11:04:31 »
פשש כל הכבוד איך אתה זוכר מילה במילה את מה שהוא אמר בהרצאה
[gif[/img]