כתב נושא: נמאס מההפקרות !!!! נמאס!!!! (מאמר)  (נקרא 10278 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
נמאס מההפקרות !!!! נמאס!!!! (מאמר)
« ב- : מרץ 07, 2008, 06:22:38 »
איך יכול להיות , אפילו לפי האמות מידה הכי שפלות בעולם - שהנהגה מדינית - של כל מדינה שהיא - ושל כל תרבות שהיא - לא תשאף אפילו לנסות להגן על אזרחיה ? איך !???!

זה הבסיס של ציווילזציה, אנשים לא סתם בחרו לגור תחת "ממשלות" , אלא היו מוכנים מלכתחילה לקבל את ה"עול" של ממשלה , רק משום ורק בגלל - ה"הגנה" שנובעת מההסכמה הזאת , על חייהם ורכושם - בתוך מסגרת מדינית , לא כפראים במדבר ללא שום השגחה

איך לעזאזל - אותם מנוולים - שקרואים על שם מנהיג "נורמלי" של עם ישראל , מהעבר , והציפי ההיא . איך לעזאזל הם הגיעו למצב כה שפל שהם כורתים את הענף עליו הם יושבים ????
איך מדינה יכולה להגיע למצב שבו - כל המדינה מתרעמת על הממשלה שלה - ולא רק "קבוצות קיצוניות ופנאטיות פרימטיביות וחשוכות" כפי שהם נהנים לקרוא לנו - אלא כולם - גם הכי "נאורים וליברלים" - ועדיין זה לא מספיק כדי שאותה ממשלה שמתיימרת לייצג את ה"דמוקרטיה היחידה במזרח התיכון" - לא מתפטרת מבושה ונותנת להמונים להחליט איזה מנהיג ינהיג אותם .
איך ? איך ?

איך יכול להיות שערים מופגזות בטילים ,ולא נעשה דבר כדי למנוע את אותו ירי בצורה רצינית .
איך יכול להיות שהמומחי צבא , מנסים לדווח לראש ממשלה את האמת - והוא מתעלם ממנה לחלוטין !  ולא רק שמתעלם ממנה - אלא מחליט לעצמו מה "באמת" צריך התייחסות צבאית, ללא שום התחשבות במציאות - ומצפה שהצבא יעשה מה שהוא דורש ללא האמצעי הבסיסי שעל פיו הזרוע המדינית צריכה לקבוע מדיניות צבאית - שהיא :הבנת המציאות בשטח כפי שהיא (ולא כפי שנוחה לאמריקאים בפנטזיה) ומה באמת צריך לעשות כדי להגיע לפתרון הרצוי

איך יכול להיות שלא רק שאותה ממשלה עלובה - לא רק שלא מנסה להלחם בטרור בשטחו בצורה שמובילה להכרעה - אלא אף מרשה לו "להגיב" בשטחה - כאילו כביכול "מגיע לנו , אנחנו אשמים, הרגנו להם מאה איש לא ? " עם טפיחה על החזה .

איך לעזאזל הגענו למצב כזה - שהעם נשאר חסר אונים מול ממשלה שבאצטלה של דמוקרטיה היא בעצם הכי דורסנית, דיקטוטרית,  ולא מתאימה - ושאפילו צפון קוריאה החשוכה נראת רציונלית לעומתה ? (לפחות הם באמת עובדים בשביל האינטרסים של עצמם )

ויותר גרוע - איך הגענו למצב בו - אין שום כלי תקשורת שבו הציבור יכול להתבטא ללא צינזור שנעשה על ידי שמאלנים מקצועיים שהסתננו והשתלטו על כל רשת תקשורת קיימת (חוץ מכאלו שממש נבנו כדי להיות אנטי תזה - ואותם - מחרימים אותם שמאלנים - ומציגים כאנשי תיקשורת סוג ד') כדי אפילו להתלונן כמו שצריך על מצב עגום זה ????

אם היהדות היא אור לגוים - אם כן - האנטי תזה שלה היא החושך לגוים. אולמרט ,לבני , וברק -לא רק לנו אתם אפילה , עננה שחורה , אתם החושך של הציוויליזציה המתורבת תהא אשר תהא !
אולמרט , לבני , וברק - דעו לכם - שאמנם אתם הלילה החשוך, אך הבוקר בוא יפציע - ואם לא אתם תפעלו להביאו - הוא עדיין יבוא- כי עם ישראל מונהג באמת על ידי הקב"ה - ולא על ידכם . וחבל שבחרתם לייצג בעולם זה את השחור והאפל - ולא את האור שמסמל - שלכל לילה יש בוקר , אם הלילה מעוניין בכך או לא .
« עריכה אחרונה: מרץ 22, 2008, 19:10:13 על ידי נץ וגאה בזה »
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נמאס מההפקרות!!!!! נמאס !!!!(מאמר)
« להגיב #1 ב- : מרץ 07, 2008, 14:36:15 »
hebraic, מסיבה אחת פשוטה- מדינת ישראל היא מדינת וואסל, לכן אין מה לצפות ממנה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : מרץ 07, 2008, 15:00:16 »
לא , מדינת וואסל תלויה במדינה שכבשה אותה , אף אחד לא כבש את מדינת ישראל  ומדינת ישראל תלויה רק בקב"ה.
ארה"ב גם לא בעמדה שהיא יכולה להיות כובשת של ישראל , מעצמה מעצמה , אבל אין שום מדינה בעולם שחסינה מפני היכולות הצבאיות שלנו (על הניר) הסיבה היחידה שזה לא נראה לעין - זה רק בגלל מנהיגים מטומטמים כמו אולמרט שמנסים לגמד אותנו ולהציג אותנו כנרקומן שמבקש צדקה מ"האח הגדול" כביכול .למרות שאיננו אפילו זקוקים לכביכול "עזרה" כספית הזאת , וגם אם היינו צריכים אותה היא לא כדאית.
אין פה משוואה של מעצמה מול וואסל , אלא מעצמה מול מעצמה , שבמעצמה אחרת משחדים את מנהיגי המעצמה השנייה ומשלמים להם כסף דמים בתודה לשמירה על האינטרסים שלהם .

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #3 ב- : מרץ 07, 2008, 15:14:10 »
לא , מדינת וואסל תלויה במדינה שכבשה אותה , אף אחד לא כבש את מדינת ישראל  ומדינת ישראל תלויה רק בקב"ה.
ארה"ב גם לא בעמדה שהיא יכולה להיות כובשת של ישראל , מעצמה מעצמה , אבל אין שום מדינה בעולם שחסינה מפני היכולות הצבאיות שלנו (על הניר) הסיבה היחידה שזה לא נראה לעין - זה רק בגלל מנהיגים מטומטמים כמו אולמרט שמנסים לגמד אותנו ולהציג אותנו כנרקומן שמבקש צדקה מ"האח הגדול" כביכול .למרות שאיננו אפילו זקוקים לכביכול "עזרה" כספית הזאת , וגם אם היינו צריכים אותה היא לא כדאית.
אין פה משוואה של מעצמה מול וואסל , אלא מעצמה מול מעצמה , שבמעצמה אחרת משחדים את מנהיגי המעצמה השנייה ומשלמים להם כסף דמים בתודה לשמירה על האינטרסים שלהם .
היו דוגמאות בעבר גם למדינות וואסל שמעולם לא נכבשו בפועל.
מדינת ישראל איננה מעצמה כי אם נמר של נייר.
תיזכר טוב בצרפת של וישי (לפני הכיבוש הגרמני בפועל), תיזכר בחצי ממדינות דרום אמריקה שארה"ב רואה בהן כ-יס מנים שלה באופן אוטומטי.
תיזכר בכל אותם מדינות אפריקאיות שארה"ב העמידה שם בעזרת ה-CIA איזה בובה על חוטים, שכנתינו ירדן, היא עוד דוגמא מצויינת.
ואם אתה צריך עוד הוכחות אז הנה...http://hayamin.org/forum/index.php?topic=4728.0
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : מרץ 07, 2008, 15:42:58 »
תראה , אני לא התכוונתי למה אולמרט וליבני וברק מתנהגים ככה, אני יודע למה הם מתנהגים ככה , אני רק מדגיש בצורה של שאלות רטוריות את הרמת שפל אליה הם הגיעו

למדינת ישראל יש יכולת לפגוע בכל נקודה בעולם , להשמיד את כל העולם איזה פעמיים AND THEN SOME , והמדינה היחידה בעלת מערך אנטי טילים בליסטים שעובדים

איך אפשר לקרוא לזה אם לא מעצמה .

זה שלא משתמשים אפילו באחוז מהיכולות הצבאיות שלנו כדי להכריע קרבות עם השועלים הישמעאלים,זה סיפור אחר - שתלוי בשנאה העצמית של המנהיגים החילונים של המדינה בשנים האחרונות - והנסיון התחבבות והתרפקות שלהם על הגוים. אבל מבחינה טכנית, יש לישראל יכולות כאלה , בעזרת השם יתברך

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #5 ב- : מרץ 07, 2008, 15:47:56 »
אבל קונדי לא מרשה להשיב אש למקורות הירי ואין אישור משפטי להגנה עצמית.דורית בייניש קבעה  הבלגה.פרידמן מנסה להלחם בה אבל הוא בודד במערכה.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #6 ב- : מרץ 07, 2008, 15:48:15 »
תראה , אני לא התכוונתי למה אולמרט וליבני וברק מתנהגים ככה, אני יודע למה הם מתנהגים ככה , אני רק מדגיש בצורה של שאלות רטוריות את הרמת שפל אליה הם הגיעו למדינת ישראל יש יכולת לפגוע בכל נקודה בעולם , להשמיד את כל העולם איזה פעמיים AND THEN SOME , והמדינה היחידה בעלת מערך אנטי טילים בליסטים שעובדים
איך אפשר לקרוא לזה אם לא מעצמה .
זה שלא משתמשים אפילו באחוז מהיכולות הצבאיות שלנו כדי להכריע קרבות עם השועלים הישמעאלים,זה סיפור אחר - שתלוי בשנאה העצמית של המנהיגים החילונים של המדינה בשנים האחרונות - והנסיון התחבבות והתרפקות שלהם על הגוים. אבל מבחינה טכנית, יש לישראל יכולות כאלה , בעזרת השם יתברך
לא מעצמה ולא נעליים, את הבלוף (והפיל הלבן) של מערכת החץ וכל הקונספט שעומד מאחוריו, אני מציע לך לקרוא את ספרו של אריה סתיו על מערכות אנטי בליסטיות וכן מספר מאמרים שנכתבו בנדון ב"נתיב" ואז נראה אותך חוזר על השטות הזו.
ולגבי נשק גרעיני, קודם כל אין לישראל מספיק נשק להשמיד את העולם ובטח לא פעמיים, או שאתה רוצה הרצאה בנגוע לנשק גרעיני (שכבר העברתי אותו לא פעם ולא פעמיים בפורום) ובנוגע לישראל ספציפית.
לגבי עצם החזקת נשק גרעיני, נו באמת, גם למדינות ברית ורשה היה נשק גרעיני (פולין, אוקראינה, מולדובה ובילורוסיה) ועדיין הם היו מדינות וואסל על פי כל הגדרה אובייקטיבית.
« עריכה אחרונה: מרץ 07, 2008, 15:48:53 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : מרץ 07, 2008, 15:57:13 »
אני לא קונה את הקטע של מדינת וואסאל. ברור לחלוטין שגם אם יהיה שלטון בארה"ב שיתן חופש פעולה מלא ובלתי מסוייג לישראל
פלוס ווטו נגד כל החלטה אנטי ישראלית במועצת הבטחון, המשטר בישראל לא ישכיל להגן על אזרחיו. ישראל היא שילוב מזעזע במיוחד
של יהודונות גלותית והנסיון למצוא חן בעיני כל העולם ושלטון קלפטוקרטי ריכוזי שלא מרגיש את עצמו מחויב לשום אידיאל, ואפילו לא
לאידיאל הדמוקרטי (שאגב, איני מסכים עמו) של נאמנות לרצון האזרחים.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #8 ב- : מרץ 08, 2008, 19:09:02 »
נץ - שבוע טוב לך ולכל ישראל

אתה כותב "לא מעצמה ולא נעליים, את הבלוף (והפיל הלבן) של מערכת החץ וכל הקונספט שעומד מאחוריו, אני מציע לך לקרוא את ספרו של אריה סתיו על מערכות אנטי בליסטיות וכן מספר מאמרים שנכתבו בנדון ב"נתיב" ואז נראה אותך חוזר על השטות הזו."

חח יש קליפים מצולמים של כמעט כל הניסויים (שכולם כמעט היו מוצלחים אגב) של החץ משמיד טילים בליסטים שלערבים (וגם לצפון קוריאה) אין עדיין יכולת מדעית לפתח . זאת אומרת , הרבה יותר טובים מטייפדונג לסוגיו , והחיקויים הפרסים שלו , ובכל זאת החץ פירק להם את הצורה .

בעניין "לא מעצמה ולא נעליים" , זכותך להגיד כך , אבל מבחינה טכנית, אין שום מדינה חוץ מישראל (וחוץ מאולי בריטניה ) בעת המודרנית שבכלל העיזה להלחם מול צבא מודרני
ככה שאמריקה , רוסיה , ואחרות הם "נמר מניר" לא ישראל . הם עדיין לא הוכיחו שהם באמת מעצמות , אפילו מול מדינות נכשלות וחלשות הם לא מצליחים להכריע (רוסיה לאפגנים, ארה"ב לויאטקונג , לטליבן ,  לאל קעידה) . הפעם היחידה בתקופת הלוחמה המודרנית בכלל העיזה לנסות להתעסק עם צבא רציני למחצה (הצבא של מיסולוביץ') היא לא העיזה להתעסק איתו על הקרקע , וגם באוויר הם קיבלו אבידות רציניות (מטוס חמקן שהופל בכוונה ,ולא בטעות למשל )

כך שלהגדיר מי היא מעצמה , זה מה שיודעים שיש לה על הניר , וברשימה הזאת לישראל יש לישראל עוצמה צבאית רצינית , וגם מוכחת

אני יודע שאוהבים ללגלג על מלחמת לבנון השנייה , אבל במלחמה זאת צה"ל הוכיח שהוא יכול לעשות אלפי גיחות בשבוע , משהו שכולם חשבו שרק ארה"ב ואולי רוסיה מסוגלים .

"ולגבי נשק גרעיני, קודם כל אין לישראל מספיק נשק להשמיד את העולם ובטח לא פעמיים, או שאתה רוצה הרצאה בנגוע לנשק גרעיני (שכבר העברתי אותו לא פעם ולא פעמיים בפורום) ובנוגע לישראל ספציפית."

לא דיברתי על נשק גרעיני בלבד , לישראל יש פצצות גרעיניות שיכולות לגרום להרס רב הרבה יותר מזה של הירושימה ונגאסקי יחד . ולישראל יש פצצות מימן, שכנראה הם בסדר יכולות כמו של הצאר בומבה של הרוסים 
וזה לא כולל ראשים גרעיניים טקטיים שנועדו להשמיד צבאות שלמים , שעליהם אמנם אין אישור שקיימים,אבל כולם יודעים שעשינו ניסויים , וזה ללא ספק היה חלק ממה שאותם ניסויים ניסו להשיג

לישראל יש המון יכולות לא קונבנציונליות , וטילים לשלוח אותם לכל נקודה בעולם .

ואפילו מבחינת היכולות הקונבנציונליות , אין שום דבר שיש לרוסיה , סין , וארה"ב ,וצרפת שלנו אין משהו להשוות אליו .
אם יפסיקו למכור לנו משהו , אנחנו יכולים להכין תחליף מדויק ויותר טוב שלו - כבר באותו שבוע .
למען האמת, אפילו עצרו מדען אמריקאי שמכר תוכניות של מטוסי B2 חמקן לישראל וצרפת, זאת אומרת , שעל הניר , יש לנו את הידע הטכני אפילו להרכיב את הנשק הכי חשוב בחיל האוויר האמריקאי .

"לגבי עצם החזקת נשק גרעיני, נו באמת, גם למדינות ברית ורשה היה נשק גרעיני (פולין, אוקראינה, מולדובה ובילורוסיה) ועדיין הם היו מדינות וואסל על פי כל הגדרה אובייקטיבית"

בהחלט , אבל המדינות האלה (חוץ מפולין כמדומני)היו בברית המועצות .
ולהבדיל אלף אלפי הבדלות , מדינת ישראל לא הייתה תלויה ביכולות המדעיות שלה - על שום ארץ מלבד עצמה .

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #9 ב- : מרץ 08, 2008, 20:33:26 »
אני לא קונה את הקטע של מדינת וואסאל. ברור לחלוטין שגם אם יהיה שלטון בארה"ב שיתן חופש פעולה מלא ובלתי מסוייג לישראל
פלוס ווטו נגד כל החלטה אנטי ישראלית במועצת הבטחון, המשטר בישראל לא ישכיל להגן על אזרחיו. ישראל היא שילוב מזעזע במיוחד
של יהודונות גלותית והנסיון למצוא חן בעיני כל העולם ושלטון קלפטוקרטי ריכוזי שלא מרגיש את עצמו מחויב לשום אידיאל, ואפילו לא
לאידיאל הדמוקרטי (שאגב, איני מסכים עמו) של נאמנות לרצון האזרחים.
האלקשי, אני מסכים איתך חלקית, מדינת ישראל היא עדיין מדינת וואסל, אבל כדי לשנות את הסטאטוס הזה, צריך בסך הכל החלטה פנימית של העם היושב בציון, בנתיים מי שמנהיג אותו (ולא הכוונה כאן למערכת הפוליטית הבלתי רלוונטית בעליל) הוא חונטה שלטת מרובת זרועות שקובעת כאן בפועל את מדיניות הפנים (כי לישראל אין מדיניות חוץ כפי שהיטיב להגדיר היהודון הנרי קיסינג'ר) חונטה זאת כזכור איננה עומדת לדין הבוחר והיא זאת שממנה את עצמה ואת חבריה, וכל עוד הגה השלטון בידיה, כל מחשבה אחרת על עצמאות מדינית היא בלתי רלוונטית.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #10 ב- : מרץ 08, 2008, 21:38:09 »
נץ - שבוע טוב לך ולכל ישראל

אתה כותב "לא מעצמה ולא נעליים, את הבלוף (והפיל הלבן) של מערכת החץ וכל הקונספט שעומד מאחוריו, אני מציע לך לקרוא את ספרו של אריה סתיו על מערכות אנטי בליסטיות וכן מספר מאמרים שנכתבו בנדון ב"נתיב" ואז נראה אותך חוזר על השטות הזו."

חח יש קליפים מצולמים של כמעט כל הניסויים (שכולם כמעט היו מוצלחים אגב) של החץ משמיד טילים בליסטים שלערבים (וגם לצפון קוריאה) אין עדיין יכולת מדעית לפתח . זאת אומרת , הרבה יותר טובים מטייפדונג לסוגיו , והחיקויים הפרסים שלו , ובכל זאת החץ פירק להם את הצורה .

בעניין "לא מעצמה ולא נעליים" , זכותך להגיד כך , אבל מבחינה טכנית, אין שום מדינה חוץ מישראל (וחוץ מאולי בריטניה ) בעת המודרנית שבכלל העיזה להלחם מול צבא מודרני
ככה שאמריקה , רוסיה , ואחרות הם "נמר מניר" לא ישראל . הם עדיין לא הוכיחו שהם באמת מעצמות , אפילו מול מדינות נכשלות וחלשות הם לא מצליחים להכריע (רוסיה לאפגנים, ארה"ב לויאטקונג , לטליבן ,  לאל קעידה) . הפעם היחידה בתקופת הלוחמה המודרנית בכלל העיזה לנסות להתעסק עם צבא רציני למחצה (הצבא של מיסולוביץ') היא לא העיזה להתעסק איתו על הקרקע , וגם באוויר הם קיבלו אבידות רציניות (מטוס חמקן שהופל בכוונה ,ולא בטעות למשל )

כך שלהגדיר מי היא מעצמה , זה מה שיודעים שיש לה על הניר , וברשימה הזאת לישראל יש לישראל עוצמה צבאית רצינית , וגם מוכחת

אני יודע שאוהבים ללגלג על מלחמת לבנון השנייה , אבל במלחמה זאת צה"ל הוכיח שהוא יכול לעשות אלפי גיחות בשבוע , משהו שכולם חשבו שרק ארה"ב ואולי רוסיה מסוגלים .

"ולגבי נשק גרעיני, קודם כל אין לישראל מספיק נשק להשמיד את העולם ובטח לא פעמיים, או שאתה רוצה הרצאה בנגוע לנשק גרעיני (שכבר העברתי אותו לא פעם ולא פעמיים בפורום) ובנוגע לישראל ספציפית."

לא דיברתי על נשק גרעיני בלבד , לישראל יש פצצות גרעיניות שיכולות לגרום להרס רב הרבה יותר מזה של הירושימה ונגאסקי יחד . ולישראל יש פצצות מימן, שכנראה הם בסדר יכולות כמו של הצאר בומבה של הרוסים 
וזה לא כולל ראשים גרעיניים טקטיים שנועדו להשמיד צבאות שלמים , שעליהם אמנם אין אישור שקיימים,אבל כולם יודעים שעשינו ניסויים , וזה ללא ספק היה חלק ממה שאותם ניסויים ניסו להשיג

לישראל יש המון יכולות לא קונבנציונליות , וטילים לשלוח אותם לכל נקודה בעולם .

ואפילו מבחינת היכולות הקונבנציונליות , אין שום דבר שיש לרוסיה , סין , וארה"ב ,וצרפת שלנו אין משהו להשוות אליו .
אם יפסיקו למכור לנו משהו , אנחנו יכולים להכין תחליף מדויק ויותר טוב שלו - כבר באותו שבוע .
למען האמת, אפילו עצרו מדען אמריקאי שמכר תוכניות של מטוסי B2 חמקן לישראל וצרפת, זאת אומרת , שעל הניר , יש לנו את הידע הטכני אפילו להרכיב את הנשק הכי חשוב בחיל האוויר האמריקאי .

"לגבי עצם החזקת נשק גרעיני, נו באמת, גם למדינות ברית ורשה היה נשק גרעיני (פולין, אוקראינה, מולדובה ובילורוסיה) ועדיין הם היו מדינות וואסל על פי כל הגדרה אובייקטיבית"

בהחלט , אבל המדינות האלה (חוץ מפולין כמדומני)היו בברית המועצות .
ולהבדיל אלף אלפי הבדלות , מדינת ישראל לא הייתה תלויה ביכולות המדעיות שלה - על שום ארץ מלבד עצמה .

אתה תקבל על זה בעז"ה מחר או עוד היום בלילה תשובה ארוכה שתפיל את כל טענותיך אחת לאחת.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #11 ב- : מרץ 09, 2008, 01:48:43 »
אחת לאחת בנושא זה אני מניח שאתה מתכוון ,אתה מוזמן לנסות להוכיח שהטענות שהעליתי הם לא נכונות , אבל אני יודע שדברי מבוססים , ולכן , אקדים ואביא מקורות לעיון .

בעניין החץ , קרא מאמר זה שנכתב וסיכם ידיעות שפורסמו מראשית דרכו של פיתוח החץ
http://www.israeli-weapons.com/weapons/missile_systems/surface_missiles/arrow/Arrow.html

ידוע לי שיש המון קליפים של הניסויים, והראו אותם בטלווזיה אני לא יודע אם יש אותם על הנט

חוץ מזה - אין לי מושג מה בדיוק אתה רוצה "לסתור" , לכן בלי נדר אחכה לראות מה כתבת לפני שאגיב לך .

דרך אגב- אני לא מבין למה בדיוק העברת את הדיון הזה לכאן , הפואנטה היא לא הוויכוח איתך , אלא מה שרשמתי בתחילת ההודעה , בבקשה תחזיר את זה לפורום הכללי
אם אתה רוצה, תפתח את הדיון ביננו על הנושא בפורום זה בדיון חדש , אין קשר למאמר המקורי ולפורום הזה , אלא לפורום של הדיון כללי, ובכל אופן ,אפילו הדיון ביננו , לא קשור לפורום זה , וזה אפילו מעליב שאתה מחשיב את מה שאני אומר כפרופוגנדה שמאלנית שצריך לענות עליה בפורום כזה .

אני כהניסט
« עריכה אחרונה: מרץ 09, 2008, 02:33:39 על ידי hebraic »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #12 ב- : מרץ 09, 2008, 03:30:15 »
אחת לאחת בנושא זה אני מניח שאתה מתכוון ,אתה מוזמן לנסות להוכיח שהטענות שהעליתי הם לא נכונות , אבל אני יודע שדברי מבוססים , ולכן , אקדים ואביא מקורות לעיון .

בעניין החץ , קרא מאמר זה שנכתב וסיכם ידיעות שפורסמו מראשית דרכו של פיתוח החץ
http://www.israeli-weapons.com/weapons/missile_systems/surface_missiles/arrow/Arrow.html

ידוע לי שיש המון קליפים של הניסויים, והראו אותם בטלווזיה אני לא יודע אם יש אותם על הנט

חוץ מזה - אין לי מושג מה בדיוק אתה רוצה "לסתור" , לכן בלי נדר אחכה לראות מה כתבת לפני שאגיב לך .

דרך אגב- אני לא מבין למה בדיוק העברת את הדיון הזה לכאן , הפואנטה היא לא הוויכוח איתך , אלא מה שרשמתי בתחילת ההודעה , בבקשה תחזיר את זה לפורום הכללי
אם אתה רוצה, תפתח את הדיון ביננו על הנושא בפורום זה בדיון חדש , אין קשר למאמר המקורי ולפורום הזה , אלא לפורום של הדיון כללי, ובכל אופן ,אפילו הדיון ביננו , לא קשור לפורום זה , וזה אפילו מעליב שאתה מחשיב את מה שאני אומר כפרופוגנדה שמאלנית שצריך לענות עליה בפורום כזה .

אני כהניסט
העברתי את זה באופן זמני בלבד לכאן, לא כי רואה את זה כתעמולה או פרופאגנדה שמאלנית, אלא בגלל סיבה פרקטית אחת, פורום הדיון הכללי, מתעדכן מאוד מהר באשכולות חדשים ועד שאני אענה את התשובה הארוכה שהבטחתי לך זה כבר יעבור לדף השני וכך הלאה, וישנה הנחייה מאוד ברורה שלא להעלות אשכולות ישנים מדפים קודמים יותר, לכן כרגע זה נמצא בפורום שלי, מייד אחרי התגובה הארוכה שלי, היא תוחזר מידית לפורום הדיון הכללי, מקווה שעתה הבנת, בתודה נץ
נ.ב. לרגע לא פקפקתי בכהניסטיות שלך.
« עריכה אחרונה: מרץ 09, 2008, 03:31:20 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #13 ב- : מרץ 10, 2008, 15:17:17 »
Hebraic, להלן החלק הראשון של התגובה, זו מתייחסת בנתיים לנושא מערכת החץ.
שאר התגובה תגיע מאוחר יותר.

בעניין טילי החץ, טיל חץ איננו מסוגל לפגוע בטיל בליסטי תלת שלבי (קרי ICBM, שטווחו עולה על 4000 ק"מ), דהיינו- SS-18, SS-14, CSS-2, טייפודונג 2, ושיהאב 4 (תלת שלבי), לצורך הדוגמא.
טיל חץ איננו מסוגל, לפגוע בטיל המשחרר בלוני מתכת בחלל להטעית מערכת המכ"ם "אורן ירוק".
טיל החץ הוא טיל שמוגבל מעצם טבעו והגדרתו לפגוע אך ורק בראש הקרב הנושא את החימוש הרלוונטי (ולא בגוף המשלח), שכן ההתנתקות בין ראש הקרב והטיל מתרחש מחוץ לאטמוספירה בעוד טיל החץ מיועד לפגוע בעצמים שכבר חזרו לתוך האטמוספירה והפגיעה מיועדת באיזור הסטרטוספירה (טווחו היעיל של טיל החץ הוא 90 ק"מ, דבר שלא מייעד אותו ליירוט בחלל החיצון, לעומת המערכות האמריקאיות THAAD ו-AEGIS, שכן מיועדות לפגיעה בחלל החיצון שכן טווחן היעיל הוא 110-120 ק"מ ו-120 עד 160 ק"מ בהתאמה).
ממילא נובע מכך שטיל החץ איננו יעיל כלל ועיקר כנגד ראש נפץ גרעיני שכן גם אם הוא ראש נפץ קטן יחסית אזי הטיל עדיין לא ימנע פגיעה מאסיבית של ה-פולס האלקטרומגנטי (או EMP) ולפיכך יגרום לשיתוק מערכות כביר במדינה בכל אופן, שכן טווחו של הEMP עולה על טווחו המקסימלי של טיל החץ!
מדינת ישראל מחזיקה שני סוגי הטילים, חץ 1, וחץ 2, ולהווי ידוע שחץ 1 המיושן יותר מסגול לפגוע רק בראשי קרב בליסטיים פרימטיביים ללא שום שדרוג, חץ 2 מסוגל כן ליירט טיל דו ראשי, אבל לא יותר מכך, טיל החץ 2 המשופר יותר, מחץ-1 לא מסוגל לפגוע בראש נפץ בעל הנחייה ג'ירוסקופית עצמאית, מה שעלול גם לא להיות יעיל כנגד- טייפודונג 1 הצפון וקוריאני וכן אפילו כנגד הגרסא המשופרת של ה-שיהאב 3 האיראני שישנם כבר טענות חזקות שכבר יוצר עם המערכת הפנימית הזו.
עוד עניין טכנולוגי חשוב, הוא שטיל החץ איננו מסוגל לפגוע בטיל מסוג MIRV, דהיינו טיל המכיל בתוכו מספר רב של ראשי קרב במקביל (בדרך כלל בין 4 ל-8 ראשי קרב אבל יכול גם להגיע ל-12), דבר שכזכור רק טיל החץ 2 מסוגל לעשות בתנאי שזה רק דו-ראשי ולא יותר מכך, זאת אומרת מערכת MIRV עם יותר מ2 ראשי נפץ, מערכת החץ תהיה חסרת כל יכולת שהיא ביירוט.
וכן גם במקרה והטיל הבליסטי הנ"ל מכיל חימושי משנה המשתחררים בעת הניתוק מחוץ לאטמוספירה וממשיכים באותו כיוון בליסטי/פיזיקלי של ראש הנפץ הראשי, דבר זה הוא קריטי במיוחד במקרה של נשק כימי/ביולוגי, שכן טיל חץ יהיה פשוט בלתי יעיל כנגד זה.
לדוגמא, נבגי האנרתקס המהונדסים כיום בידי המדינות המחזיקות נשק זה, מסוגלים לעמוד בחום הנורא הנוצר בעת החזרה אל תוך האטמוספירה.
עתה נעבור למתימטיקה פשוטה, דוקטרינת ההפעלה של טיל החץ גורסת כי בכדי לוודא פגיעה בראש קרב יחיד, ישנו צורך בשיגור 2 טילי חץ במקביל זאת אומרת יחס של 1:2 לרעת טילי החץ, עכשיו לתוך מערך החישובים יש להוסיך את העובדה שמדינת ישראל מחזיקה ב-90 עד 120 טילי חץ (חץ 1 וחץ -2 ביחד) בסך הכל, בשני סוללות מבצעיות (אחת ליד הכור האטומי בדימונה והשניה בחוף פלמחים) השלישית נמצאת בתכנון והקמה ותוצב בעתיד הקרוב בצפון המדינה (או מול חוף נהריה, או ליד בסיס ח"א רמת דוד).
יש לקחת בחשבון שלא כל הטילים הנ"ל נמצאים ליד הסוללות, חלקן הגדול נמצא במחסנים, ורק מיעוט נמצא מוכן לשיגור ו/או ליד כני השיגור להטענה חוזרת במקרה הצורך.
דבר זה הוא קריטי שכן זה מוכיח שבכל ירי מטח אפשרי (בסביבות ה-40 טילים בטווח זמן של חצי שעה)  של טילים בליסטיים לעבר ישראל, למערכת החץ ה"מהוללת" לא יהיה מענה אפקטיבי כלל, יש לזכור שרק לאיראן גופא כיום ישנם מאות טילים המכסים את שטחה של ישראל וכן עשרות משגרים ניידים לשיגורם וזה מעבר למשגרים הנייחים הנמצאים בבונקרים במעבה האדמה.
מעבר לכך, אם משקללים את כל מערכי הטילים הבליסטיים שיש למדינות המוסלמיות/ערביות שמסביבנו ובעלי יכולת הגעה אלינו, מקבלים משוואה מצמררת מאוד.
בנוסף לזאת יש לחשבן את עלות פיתוח, בנייה, הובלה ושיגור טיל חץ מול המקביל הבליסטי הנורה לעברנו, עלות טיל החץ המשוקללת מגיעה ל-פי 100 (מול טיל בליסטי פרימטיבי) לבין פי 20 בטיל בליסטי משודרג (MIRV/דו ראשי/בלוני הטעיה/מערכת ג'ירוסקופית פנימית וכדו').
אני חושב שלאור מסד הנתונים הנ"ל, מערכת החץ עתה מוארת באור שונה לחלוטין! וממילא מובן למה הוא חסר כל תוחלת מלכתחילה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #14 ב- : מרץ 10, 2008, 18:06:53 »
תשובה

ראשית לכל - לפרסים אין אפילו 60 טילים שיכולים להגיע למרחק המדובר . בטח לא מאות .

לסורים יש יותר ממאה סקאדים כנראה .

יש לפרסים בסיס בסודאן שכנראה מחזיק טילים בליסטים קצרי טווח .

זהו .

עכשיו ,בעניין כמה טילי חץ יש , זה לא ידוע באמת . לכן אזכיר את תשובת אלוף צה"ל שנשאל על נושא זה לפני כמה שנים(לא זוכר מי זה היה ), ואמר כבר אז "יש מספיק" .

בעניין הביקורת שלך על החץ ,  החץ הוכיח בניסויים שהוא מסוגל להפיל טילים שאין עדיין לערבים, וגם לא לצפון קוריאנים , יכולת לפתח .  אני מאד ישמח להראות לך מקורות על הניסוי ,אבל אין לי מושג אם יש את המידע הזה על האינטרנט . הכתבות האלה שודרו בחדשות הערוצים השונים כשפורסמו

-בעניין המערך טילים אנטי בליסטיים אמריקאי, אני חושב שהוא הוכיח בדיוק כמה הוא שווה במלחמת המפרץ.

בעניין מערך האנטי טילים הסובייטי - הוכחנו ביום אחד שאנחנו יכולים לשבש את המכ"מים שלו כל כך קשה, שאפילו מכ"ם ממלחמת העולם השנייה היה עובד יותר טוב - בתקיפה בסוריא , לפני כמה חודשים .

לכן - אינני טועה - המעצמה היחידה בעלת מערך אנטי טילים בליסטיים ,שעובד . היא ישראל.

ביקורת אפשר להעביר על כל כלי , אבל את היכולות שלו הוכיחו כבר . לא טענתי שזה הכלי המושלם נגד טילים בליסטיים, אבל זה בהחלט יותר קרוב ממה שיש לכל מדינה אחרת , והבאתי טענה זאת, בתוך מכלול שלם שמוכיח שישראל היא מעצמה בפני עצמה וזה מוכח טכנית במכלול שלם של הרבה פרטים קטנים - בין השאר, היכולת הצבאית הזאת.

לכן , לא הוכחת שאני לא צודק , אם הוכחת משהו זה רק  שיש מה לשפר.
« עריכה אחרונה: מרץ 10, 2008, 18:11:19 על ידי hebraic »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #15 ב- : מרץ 10, 2008, 20:40:30 »
תשובה
ראשית לכל - לפרסים אין אפילו 60 טילים שיכולים להגיע למרחק המדובר . בטח לא מאות .
לסורים יש יותר ממאה סקאדים כנראה .
יש לפרסים בסיס בסודאן שכנראה מחזיק טילים בליסטים קצרי טווח .
זהו .
עכשיו ,בעניין כמה טילי חץ יש , זה לא ידוע באמת . לכן אזכיר את תשובת אלוף צה"ל שנשאל על נושא זה לפני כמה שנים(לא זוכר מי זה היה ), ואמר כבר אז "יש מספיק" .
בעניין הביקורת שלך על החץ ,  החץ הוכיח בניסויים שהוא מסוגל להפיל טילים שאין עדיין לערבים, וגם לא לצפון קוריאנים , יכולת לפתח .  אני מאד ישמח להראות לך מקורות על הניסוי ,אבל אין לי מושג אם יש את המידע הזה על האינטרנט . הכתבות האלה שודרו בחדשות הערוצים השונים כשפורסמו
-בעניין המערך טילים אנטי בליסטיים אמריקאי, אני חושב שהוא הוכיח בדיוק כמה הוא שווה במלחמת המפרץ.
בעניין מערך האנטי טילים הסובייטי - הוכחנו ביום אחד שאנחנו יכולים לשבש את המכ"מים שלו כל כך קשה, שאפילו מכ"ם ממלחמת העולם השנייה היה עובד יותר טוב - בתקיפה בסוריא , לפני כמה חודשים .
לכן - אינני טועה - המעצמה היחידה בעלת מערך אנטי טילים בליסטיים ,שעובד . היא ישראל.
ביקורת אפשר להעביר על כל כלי , אבל את היכולות שלו הוכיחו כבר . לא טענתי שזה הכלי המושלם נגד טילים בליסטיים, אבל זה בהחלט יותר קרוב ממה שיש לכל מדינה אחרת , והבאתי טענה זאת, בתוך מכלול שלם שמוכיח שישראל היא מעצמה בפני עצמה וזה מוכח טכנית במכלול שלם של הרבה פרטים קטנים - בין השאר, היכולת הצבאית הזאת.
לכן , לא הוכחת שאני לא צודק , אם הוכחת משהו זה רק  שיש מה לשפר.
לגבי מספר טילים, בא נגיד שכבר המודיעין הישראלי מודה שיש לסורים הרבה יותר ממאה (וראיתי בעיני את הנתונים מתוך קובץ הנתונים המודיעינים של פיקוד צפון עדכני לשנת לאמצע שנת 2007, בתור היותי מש"ק מודיעין) כך שמסד הנתונים שאתה מסתמך עליו (ואני בספק ענק אם אתה מסתמך על מסד נתונים רציני כלשהו) הוא לא עדכני בעליל!
לגבי איראן שוב אתה מספר סיפורי אבו עלי מוסטפא לא מבוססים בעליל, תראה בבקשה להלן מאמר שפרסמתי בספריה http://hayamin.org/forum/index.php?topic=1344.0
דיי והותר גולים איראניים, נתונים שסיפק הגנרל העורק עלי ריזא עסכרי, וכן ממקורות מודיעיניים גלויים, לאיראן יש מאות טילים שמכסים את ישראל היום.
האלוף הנ"ל סיפק תשובה ישראלית בטחוניסטית מאצ'ואיסטית טיפוסית שמטרתו בכך היא להרגיע את הציבור, אבל כולנו יודעים שזה כמו לתת אקמול לחולה סרטן עם גרורות, ולבטח זריית חול בעיניים, אני מציע לך לקרוא את הספר הרלוונטי של אריה סתיו המהווה ספר לימוד בפנטגון, זה גם משתקף בנתוני הBMDO, הארגון הממונה מטעם הפנטגון לניתור, ניתוח והנחיית קווים כלליים לפיתוח נשק אנטי בליסטי ברוח "מלחמת הכוכבים" על פי דוקטרינת רונלד רייגן.
מעבר לכך מאז מלחמת המפרץ הראשונה עבר הרבה מים במיסיסיפי, ומאז פותחו מערכות ה-AEGIS של הצי האמריקאי וה- THAAD של זרוע האוויר והחלל(שבמקום לנפנף אותם כלא עובדים, לך בבקשה ללמוד עליהם, תציג נתונים רצייניים עם מקורות רציניים, ואז חזור לפה).
מטרת הכתבות בטלוויזיה היא כידוע לך מהמדיה בארצנו הקטנטונת, לזרוע חול בעיני הציבור, למכור להם מצגי שב, ודיווחים מוטים פוליטית ואינדוקטרינציה של החונטה השלטת כפי שכבר הוכחנו דיי והותר פעמים (תציץ רק בפורום "חדשות" באתר הזה ותבין לבד), וכולם יודעים איזה ולמי הם מבצעים כסת"ח ולמען איזה מטרות.
לסוריה אין מערך טילים נגד טילים אלא טילים נגד מטוסים מסוג ז' מסוף שנות השמונים, ומדינת ישראל הפעילה במקרה הספציפי הזה מערך ל"א (לוחמה אלקטרונית לשיתוק מערך הנ"מ, כנראה! מתוצרת כחול-לבן, ובזה אני לא מזלזל, אבל כפי שכבר כתבתי לא אחת בפורום הזה, מדינת ישראל מומחית מספר 1 למבצעי פינצטה, אבל כשזה מגיע לתכנון לטווח רחוק, לתורת מערכה ולקונספטים ביטחוניים, מדינת ישראל היא כשל אחד גדול ובלוף גמור).
המערך האנטי בליסטי של רוסיה גופא ברוסיה הוא מסוג THOR M-1 שהטילים הללו עצמם חמושים בראש קרב גרעיני! שמטרתו ליירט כל טיל מחוץ לאטמוספירה גם ללא פגיעה פיזית של הטיל ברש"ק הנ"ל, אלא על ידי פיצוץ גרעיני.
ניסית להוכיח (ללא הצלחה יתירה) שהמערכת בסדר ויש מה לשפר, אני הוכחתי שכקונספט זהו פיל לבן על פי אמת מידה שהיא, במילים אחרות, איננו שווה את הכסף המושקע עליו (אל תשכח את מצרים, סעודיה ולוב שלכולם טילים המגיעים לישראל) כפרוייקט ומהווה מעין תירוץ זול לאי גיבוש של תורת התמודדות התקפית אל מול הבעיה האיראנית כמכלול (תזכור את האלמנט המרכזי כאן שמילת הקסם שמגידרה אותו היא: "אסטרטגיה" שזה דבר, שלמצער, בישראל איננו קיים).
עוד דבר מאוד חשוב, אחת הסיבות המרכזיות לתחילת הפיתוח של מערכת החץ היא דירקטיבה אמריקאית (מדינת וואסל כבר אמרנו?!) שכן הם עצמם חיפשו מענה אנטי בליסטי והם באותו הזמן (הכוונה לזמן סוף הקדנציה של בוש האב! ותחילת זו של קלינטון) היו מוגבלים על ידי אמנת ה-ABM (אמנה כנגד ייצור ופריסה של נשק אנטי-בליסטי בעיקר בתחום החלל מתוך רצון שלא לקחת את מירוץ החלל גם למישור זה אחרי שכבר שיש כזו על הקרקע, באוויר, בים ומתחת לים) לאמנה זו שותפים סין, רוסיה, ארה"ב אנגליה וצרפת (חמשת החברות הקבועות של מועצת הבטחון של השמו"ם  ;D), וכן יש לזכור שחלק ניכר מהפיתוח והרכבת הטיל נעשה במפעלים אמריקאים על ידי אמריקאים (SO FAR בשביל העמידה המדעית העצמאית של ישראל  :2funny:)
נעבור ברשותך לאלמנטים האחרים בתגובתך הקודמת:
א.) אם אתה מגדיר כל מי שמעז לפתוח במלחמה נגד צבא מודרני כמעצמה , אזי אלף ואחד ארגונים קיקיונים בדרום אמריקה ואפריקה המשוונית עונים להגדרה הזו שלך, כך שהטיעון שלך הוא עלבוםן לאינטלגנציה.

ב.) המתקפה הסרבית (שמטרתה לא הייתה הגדרתית כיבוש סרביה, אלא עונש הרתעתי כנגד המשטר של סלובודן מילוסביץ') וכשליה וכן הקונספט המערכתי עליה נשענה, נותחה עד תום מכל האספקטים וההיבטים ומסקנותיה ייושמו במתקפת הבליצקריג, המוצלחת, האמריקנית-אנגלית על צבא סדאם ומשמר הרפובליקה שלו שמוגרו שניהם תוך 3 שבועות מרגע ירי הטומאהוק הראשון.

ג.) העובדה שיש לישראל נשק גרעיני כימי וביולוגי מתקדם מאוד ואמצעי שיגור ושילוח שיוכלים לפגוע בכל נקודה על פני הגלובוס, איננו משנה את העובדה שהיא מדינת וואסל שוב הדוגמא של מדינות ברית ורשה היא הנותנת.
גם הצבא הישראלי, במחילה, אתה חייב לשים בפרופורציה המתאימה ומהר, כשלצה"ל יהיה תפיסה אסטרטגית ואמירה בתמונה העולמית מול הציויליזציה האיסלמית, תתקשר אליי.

ד. ואחרון) אם לדבר על מלחמות מודרניות למה אתה בדיוק קורא ל- מלחמת קוריאה, מלחמת סין-ויאטנם, מלחמות הודו-פקיסטן, מלחמת ויאטנם (במלחמה מול צבא הצפון שבו נחלה ארה"ב הצלחה צבאית! מוכחת, מתקפת טט 68' הייתה כשלון גמור), מלחמת הודו-סין, מלחמת תימן, מלחמת אירן-עיראק, מלחמות המפרץ, מלחמת צ'צ'ניה 1996, מלחמת פוקלנד (אנגליה-ארגנטינה 82'), ספטמבר השחור (1970 התערבות סוריה כנגד ירדן)? עשה לי טובה.

החזרתי את זה לפורום הדיון הכללי כפי שהבטחתי
« עריכה אחרונה: מרץ 10, 2008, 21:21:57 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #16 ב- : מרץ 10, 2008, 22:23:13 »
שלום וברכה נץ

בעניין הוויכוח על החץ שוב - "בא נגיד שכבר המודיעין הישראלי מודה שיש לסורים הרבה יותר ממאה " נכון , 117 , אמרתי בערך מאה, ההנחה היא שכל שנה הם יכולים להכין כמה ,במיוחד שעכשיו הם בנו מפעל חדש .
"כך שמסד הנתונים שאתה מסתמך עליו (ואני בספק ענק אם אתה מסתמך על מסד נתונים רציני כלשהו) הוא לא עדכני בעליל!"
הינך טועה בעניין , אמרתי שיותר ממאה . קרא שוב מה שרשמתי . המספר המדויק נכון לשנת 2007 הוא כנראה 117. אבל זה לא משנה מבחינה טכנית, כי הגבול הסורי די קרוב , זה לא משנה אם הטילים שלהם ארוכי טווח או לא , יש להם תומ"תים . והדוקטרינה הצבאית שלהם בעיקר מתבססת על הפגזות, לצד התקפות קומנדו מוסק.

"לגבי איראן שוב אתה מספר סיפורי אבו עלי מוסטפא לא מבוססים בעליל"

לא אני לא , למען האמת, כנראה שיש להם פחות מחמישים , אני מניח שהם הספיקו מאז לבנות עוד אחד שתיים,אז אמרתי פחות משישים.
קראתי את המאמר הזה כבר , כמדומני באתר אומדיה , אין בו שום דבר שסותר את טענותי .
הטילים שאתה מדבר עליהם הם קיצרי טווח - ולא מסוגלים להגיע אפילו עד ירדן . כפי שאמרתי ,כאלה הם כנראה שומרים בבסיס בסודאן ,ובידי חיזבאללה , אולי גם בסוריה ששם יש להם מתחם צבאי ברשות אסד.

ודרך אגב , על הדרך - לפי מה שאני קראתי ,לנו יש 6 סוגים שונים של טילים כחול לבן(כולל שלוש דורות שפותחו משנות התשעים , ודור חדש שפותח אחרי מלחמת לבנון) -כל אחד מספר רב יותר מכל הטילים של הפרסים ,והסורים ביחד (אולי חוץ מההכי חדש ). מוכנים לשיגור כרגע מכמה וכמה בסיסים .
אפילו הטילי לאנס הישנים שקנינו בשנות השישים יכולים לפגוע בכל נקודה בפרס , כך ש... זה שהם הצליחו לחקות טילים של צפון קוריאה, מרשים בדיוק כמו שהם הצליחו להרכיב מחדש פנטום, ולקרוא לזה "מטוס חדש יותר טוב מהF16 " .

בעניין מה שהאלוף אמר - אני לא סובר כמוך.
" אני מציע לך לקרוא את הספר הרלוונטי של אריה סתיו המהווה ספר לימוד בפנטגון"

אבל הספר לא משנה את מה שאני אומר בצורה מאד בסיסית, אתה יכול להתלונן על החץ כמה שאתה רוצה, הוא עדיין יותר טוב ממה שיש לכל מדינה אחרת בתחום .
בעניין קריאת הספר, בלי נדר, אבל אני חושב שיש חומרי לימוד יותר מעניינים להשקיע עליהם אז לא מבטיח.

בעניין המערכות האמריקאיות , אתה מניח שלא קראתי על הנושא . ממה שידוע לי (ואני לא יודע מה אתה חושב,אבל אני כן לומד על נושאיים צבאיים, צבאות,נשק וכל מה שבין) המערכת הרוסית האנטי טילים ואנטי מטוסים שהזכרת, נחשבה כיתרון רוסי , עד לפני שפירקנו לה את הצורה .
הכתבות האלו לא נשאו כל אופי פוליטי ,רק דיווחו על ניסויים מוצלחים ומה מותר לספר עליהם .
ואם אתה יכול להסתמך על ספרים ,בגלל שהם מקובלים בפנטגון , אין שום סיבה שאני לא אסתמך על תוצאות ניסויים שפורסמו על ידי הצבא שביצע את הניסוי

"לסוריה אין מערך טילים נגד טילים אלא טילים נגד מטוסים מסוג ז' מסוף שנות השמונים, ומדינת ישראל הפעילה במקרה הספציפי הזה מערך ל"א "
לידעתך , הם קנו את המערך אנטי טילים בליסטיים ונגד מטוסים הכי חדיש מתוצרת רוסיה Tor-M1 (שאני רואה שאתה מכיר), כמדומני 11 חתיכות . ששתיים מהם כנראה הועברו לפרסים .
ואת המערכת הזאת הוכחנו שהיא לא שווה כלום מול צבא של מעצמה (AKA צה"ל) .

"ניסית להוכיח (ללא הצלחה יתירה) שהמערכת בסדר ויש מה לשפר"

לא  , המערכת טובה, עובדת . נוסו מערכת טילי החץ , על טילים הרבה יותר טובים מאלה שברשות הפרסים (ודרך אגב , הם הצליחו להשיג בשוק השחור טילים סובייטים הרבה יותר טובים ממה שהם מסוגלים לפתח כרגע - הם וחבריהם בצפון קוריאה) והחץ השמיד את המטרות בהצלחה . הניסוים האלה תועדו ופורסמו . לא המצאתי אותם .
מצאתי כמה וידאוים של הניסוים שנעשו  בבקשה :

"אל תשכח את מצרים, סעודיה ולוב שלכולם טילים המגיעים לישראל"

אל תשכח שלישראל יש יכולת להחריב את הצבאות שלהם תוך יום .

יש לצה"ל אנשים שכל התפקיד שלהם זה רק לתכנן אסטרטגיה רבתי , אסטרטגיות נקודתיות, וטקטיקות לשעת קרב . זה שישראל צריכה מנהיג חזק בתור ראש ממשלה  זה סיפור אחר . אך כך או כך, לישראל יש מספיק יכולות צבאיות שאין לאף אחד חוץ מישראל - ויכולות שיש רק למעצמות ,בין השאר ישראל - כך שתרצה או לא , ישראל היא מעצמה (שעל זה מהות הוויכוח כמדומני , לא על היכולת הספציפית של החץ בפני עצמו)

בשמחה :

א) זה כלל וכלל לא מה שאמרתי - אמרתי ש"בעת המודרנית" המדינות היחידות שנמצאות בסטאטוס של מעצמות שהעיזו להלחם מול צבאות רציניים , היו ישראל, ובריטניה .לא רוסיה , לא סין, ובטח לא ארה"ב .

ב)ההבדל הוא , שהוא העיקרון שניסיתי להדגיש - שארה"ב לא העיזה להתמודד צבאית(מלחמה אמיתית) מול צבא רציני באמת בעת המודרנית, וכשהם החליטו לתקוף צבא שבערך תואם הגדרה  כזאת , זה היה בבקשת "חסד" מהרוסים שלא יתערבו (ורק כשאלו הודיעו שהם לא יתערבו) הם העיזו לתקוף מהאוויר , ורק מהאוויר , וגם שם - הם ספגו אבידות.
הצבא העיראקי לא היווה שום אתגר עבור ארה"ב , על זה אני מדבר . אני מדבר על צבאות רציניים , הצבא של סאדם לא היה צבא רציני , אלא צבא מיושן , ואפילו סאדם ידע זאת , לכן הוא ארגן את כל הכסף שיכל להשיג - והשקיע אותו בקניית נשקים ללוחמת גרילה - שתשמש את המורדים בעתיד .
ולכן - המסקנה שלי היא , שאם "עוצמה צבאית" היא לא ההגדרה שלך ל"מעצמה" - אז אם כן - ארה"ב איננה מעצמה כלל וכלל , גם לא רוסיה , וגם לא סין .
כל הפואנטה הייתה להראות לך, שהסטאטוס של מעצמה נקבע לפי עוצמה הצבאי - ואם כך - ישראל היא מעצמה לכל דבר ועניין.

להזכיר לך את הטענה המקורית שעליה זה התבסס - אמרת שישראל היא מדינת וואסל - אני אמרתי לך , שבמציאות, ישראל וארה"ב הם שתיהם מעצמות , אף אחת מהן לא וואסלית של השנייה - רק ממשל של מעצמה אחת משחד את הממשלה של המעצמה השנייה - שיהיה לטובת האינטרסים שלהם באיזור

זה הכל.

ג)" איננו משנה את העובדה שהיא מדינת וואסל "
בטח שכן- ישראל צברה את העוצמה הצבאית שלה לבד , לא בתלות .(ואני לא מדבר על מטוסים , ברגע שהאמריאקים לא ימכרו לנו מטוסים - הם יודעים בעצמם שנכין מטוסים יותר טובים )
"שוב הדוגמא של מדינות ברית ורשה היא הנותנת."
חחח זה פשוט בדיחה , איך אתה משווה , מדינות כאלה עלובות , עם מדינה שהמטבע שלה הוא אחד מהחזקים בעולם, שבנתה את העוצמה הצבאית שלה בעצמה , ולא על ידי התעלקות על מדינה אחרת בתוך ברית
אגב , סתם "להומור " , המטוסים של ישראל הוכיחו שהם יכולים להגיע לפולין בלי שום בעייה (לפני כמה שנים, בטכס יום שואה , טסו שלוש מטוסי F16 ישראלים לבד , עם מטוס מתדלק , לטכס באושוויץ כמדומני ,עשו תצוגה אווירית של כאילו התקפת אושוויץ  , וחזרו)  אני בספק , אם כל המדינות האלה ביחד (בלי עזרה מרוסיה) מסוגלות לביצוע דומה
ישראל עשתה במלחמת לבנון השנייה אלפי גיחות בשבוע ....אני בספק אם המדינות האלה ביחד מסוגלים להגיע לתוצאה דומה . וכו' וכו'
איך אתה בכלל משווה .
" כשלצה"ל יהיה תפיסה אסטרטגית ואמירה בתמונה העולמית מול הציויליזציה האיסלמית, תתקשר אליי."

אין שום בעייה עם האסטרטגיה של צה"ל , אם הממשלה לא תכבול לו את הידיים הוא יכול לבצע כל משימה צבאית שתרצה .

ד) "אם לדבר על מלחמות מודרניות למה אתה בדיוק קורא ל- מלחמת קוריאה"
מלחמה מיושנת ולא מודרנית- שבה אמריקה הושפלה טוטאלית על ידי צבא סיני שפירק לצבא ארה"ב את הצורה , ושאמריקה עשתה הכל כדי להמנע ממלחמה איתם עד שהתעשתו אחרי שהסינים כבר גירשו אותם לתוך פנים דרום קוריאה
כשאני מדבר על מלחמה מודרנית , אני מדבר על העידן הצבאי המודרני , לא על תקופת זמן של מאה או מאתיים שנה אחרונות , אלא נגיד מאמצע שנות השישים עד עתה  שבעת זו הצבא המודרני התחיל ללבוש את צורתו הנוכחית במעצמות העולם.

בקשר לשאר המלחמות, הזכרתי כבר את פוקלנד ,בהקשר של הבריטים

העימות הצבאי בין סין להודו היה במתכונת צבאית מיושנת, ולא מודרנית, כשלסין היה יתרון ברור למיטב הבנתי
העימותים הצבאיים בין מדינות כגון הודו ופקיסטן , עיארק ואחרות, לא קשורים לנושא , אני מדבר על מעצמות שמעיזות להלחם עם צבאות רציניים , לא על סתם מלחמות
המלחמה בין ארה"ב לויאטנם הייתה מול צבא "בסדר" גג , לא רציני , שבכל זאת הצליח להשפיל את ארה"ב

-----------
« עריכה אחרונה: מרץ 10, 2008, 22:31:55 על ידי hebraic »

מנותק DJ Luminus

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #17 ב- : מרץ 11, 2008, 00:01:34 »
נץ וגאה בזה, שמעתי וקראתי הרבה מאוד טיעונים על כך שלישראל כנראה אין נשק גרעיני בכלל, בעיקר בגלל העמימות ואי הרצון של הממשלה להודיע לאזרחי ישראל ולמדינות העולם אם היא מחזיקה בנשק גרעיני או לא. האם זה נכון?

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #18 ב- : מרץ 11, 2008, 00:34:01 »
כוחה של מדינה נמדד בחוסן לאומי ולישראל אין חוסן לאומי.יש לה לפי פרסומים זרים מאות פצצות אטום,פצצות מימן,נויטרון אבל זאת מדינה שרק רוצה שלום,מתן ומתן,הפסקות אש,הודנות,תהדיות,כניעות,הסכמים מדיניים,פפירומניה,חתימות,טקסים.
התחלנו בשנות ה50 והתקדמנו מאד,לאירן תהיה פצצה קטנה כמו של הירושימה נאמר 125 אלף הרוגים ולנו יש יכולת למחוק את אירן מעל פני האדמה אבל אין לנו רצון לעשות כלום,אלא לשבת בבית קפה בשינקין ולשתות תה צמחים עם חתיכה פעילת שלום עכשיו ותנו לחיות לחיות.
ישראל היא מדינת חסות אמריקנית שמפחדת מהצל של עצמה
ראיתי היום את טברטקו קאלה:קרואטי שוער זר מבית"ר י"ם שאמר 60 שנה ישראל מתחננת לערבים לשלום,הגיע הזמן לתת לערבים מכה ולמעוך אותם.
למה אמר זאת?כי הוא גוי נורמלי וגם חיים שגדל בארה"ב ורואה איך חושבים אמריקנים נורמלים יכול להסביר אותם בקלות.
אבל ישראל היא חולה בנשמתה,תסביך גלותי,רפיסות,פחדנות,כן אנחנו פחדנים וכל לוחם חיזבאללה שמוכן להתאבד אמיץ יותר מההנהגה המושחתת שלנו.
אנו מפחדים מעצמנו ולא יצאנו מהגטו,אנחנו עדיין שם,מובלים כצאן לטבח.
שימו את נועם פדרמן ראש ממשלה ותראו שינוי מידי.
הוכחנו בששת הימים,במבצע אנטבה,בהפצצת הכור העירקי שאנו מסוגלים והיום דיבורים,ספינים.
אולמרט מסוגל לקנות דירה בזול ולמכור ביוקר.
נתניהו מסוגל לכתוב ספר.
ברק מסוגל להרוג ערבים פה ושם.
אבל אין הנהגה,אנו יתומים כמו החבובות:חזירים בחלל שטסים לשום מקום,ללא מטרה,אנו לא יודעים מי אנחנו,מה מטרתנו ולאן מועדות פנינו.
מיהודים הפכנו לחסרי זהות,אנו ואקום,אפס מוחלט.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #19 ב- : מרץ 11, 2008, 00:51:39 »
ועזבו אירן,יורים גראד על אשקלון,מחר בבוקר אני מציב אלפי קטיושות באשקלון ויורה אותם חזרה לכיוון עזה,אחר כך אני מפציץ את עזה מהים,מהאויר ועם תותחים בכיוון משוער של מקורות הירי.ואז חומת מגן 2 בעזה,מטהר בית בית,כל מחבל כדור בראש.
יורה בכל נושא נשק,מפציץ כל תחנת משטרה פלשתינית,מפציץ את הפרלמנט הפלשתיני בעת ישיבה שלו,מוציא רשימת חיסול להנייה,אזהר,מחמוד עבאס.
מרכז צבא ברמת הגולן ונותן לסוריה אולטימטום להוציא את מפקדות הטרור ומפציץ את דמשק.
מחסל בלבנון את נסראללה,נעים קאסם,קייס עובייד ונלחם בחיזבאללה עד להכרעה צבאית.
מתעלם מדעת הקהל,לחץ אמריקני ותדמית.
נוהג לפחות כמו במלחמת יום כיפור,ההתשה,מלחמת לבנון.משמיד את חיל האויר הסורי ומציב לסוריה תנאי כניעה כשטנקי מרכבה נכנסים לדמשק,אגב 30 קילומטר מרמת הגולן.
מוותר על סיוע כספי אמריקני,מוציא מחוץ לחוק את המפלגות הערביות,אוסר בוגדים,מגרש את התנועה האיסלמית מהארץ,את חטיב,את עבדאללה נימר דרוויש ואת ראעד סאלח שבכלל צריך לירות בו אם יתנגד.
ותדעו שאני אדם מתון ונחמד ואוהב בני אדם ורגוע ולא מתלהם.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #20 ב- : מרץ 11, 2008, 01:08:12 »
שלום וברכה נץ
בעניין הוויכוח על החץ שוב - "בא נגיד שכבר המודיעין הישראלי מודה שיש לסורים הרבה יותר ממאה " נכון , 117 , אמרתי בערך מאה, ההנחה היא שכל שנה הם יכולים להכין כמה ,במיוחד שעכשיו הם בנו מפעל חדש .
"כך שמסד הנתונים שאתה מסתמך עליו (ואני בספק ענק אם אתה מסתמך על מסד נתונים רציני כלשהו) הוא לא עדכני בעליל!"
הינך טועה בעניין , אמרתי שיותר ממאה . קרא שוב מה שרשמתי . המספר המדויק נכון לשנת 2007 הוא כנראה 117. אבל זה לא משנה מבחינה טכנית, כי הגבול הסורי די קרוב , זה לא משנה אם הטילים שלהם ארוכי טווח או לא , יש להם תומ"תים . והדוקטרינה הצבאית שלהם בעיקר מתבססת על הפגזות, לצד התקפות קומנדו מוסק.

"לגבי איראן שוב אתה מספר סיפורי אבו עלי מוסטפא לא מבוססים בעליל"

לא אני לא , למען האמת, כנראה שיש להם פחות מחמישים , אני מניח שהם הספיקו מאז לבנות עוד אחד שתיים,אז אמרתי פחות משישים.
קראתי את המאמר הזה כבר , כמדומני באתר אומדיה , אין בו שום דבר שסותר את טענותי .
הטילים שאתה מדבר עליהם הם קיצרי טווח - ולא מסוגלים להגיע אפילו עד ירדן . כפי שאמרתי ,כאלה הם כנראה שומרים בבסיס בסודאן ,ובידי חיזבאללה , אולי גם בסוריה ששם יש להם מתחם צבאי ברשות אסד.

ודרך אגב , על הדרך - לפי מה שאני קראתי ,לנו יש 6 סוגים שונים של טילים כחול לבן(כולל שלוש דורות שפותחו משנות התשעים , ודור חדש שפותח אחרי מלחמת לבנון) -כל אחד מספר רב יותר מכל הטילים של הפרסים ,והסורים ביחד (אולי חוץ מההכי חדש ). מוכנים לשיגור כרגע מכמה וכמה בסיסים .
אפילו הטילי לאנס הישנים שקנינו בשנות השישים יכולים לפגוע בכל נקודה בפרס , כך ש... זה שהם הצליחו לחקות טילים של צפון קוריאה, מרשים בדיוק כמו שהם הצליחו להרכיב מחדש פנטום, ולקרוא לזה "מטוס חדש יותר טוב מהF16 " .

בעניין מה שהאלוף אמר - אני לא סובר כמוך.
" אני מציע לך לקרוא את הספר הרלוונטי של אריה סתיו המהווה ספר לימוד בפנטגון"

אבל הספר לא משנה את מה שאני אומר בצורה מאד בסיסית, אתה יכול להתלונן על החץ כמה שאתה רוצה, הוא עדיין יותר טוב ממה שיש לכל מדינה אחרת בתחום .
בעניין קריאת הספר, בלי נדר, אבל אני חושב שיש חומרי לימוד יותר מעניינים להשקיע עליהם אז לא מבטיח.

בעניין המערכות האמריקאיות , אתה מניח שלא קראתי על הנושא . ממה שידוע לי (ואני לא יודע מה אתה חושב,אבל אני כן לומד על נושאיים צבאיים, צבאות,נשק וכל מה שבין) המערכת הרוסית האנטי טילים ואנטי מטוסים שהזכרת, נחשבה כיתרון רוסי , עד לפני שפירקנו לה את הצורה .
הכתבות האלו לא נשאו כל אופי פוליטי ,רק דיווחו על ניסויים מוצלחים ומה מותר לספר עליהם .
ואם אתה יכול להסתמך על ספרים ,בגלל שהם מקובלים בפנטגון , אין שום סיבה שאני לא אסתמך על תוצאות ניסויים שפורסמו על ידי הצבא שביצע את הניסוי

"לסוריה אין מערך טילים נגד טילים אלא טילים נגד מטוסים מסוג ז' מסוף שנות השמונים, ומדינת ישראל הפעילה במקרה הספציפי הזה מערך ל"א "
לידעתך , הם קנו את המערך אנטי טילים בליסטיים ונגד מטוסים הכי חדיש מתוצרת רוסיה Tor-M1 (שאני רואה שאתה מכיר), כמדומני 11 חתיכות . ששתיים מהם כנראה הועברו לפרסים .
ואת המערכת הזאת הוכחנו שהיא לא שווה כלום מול צבא של מעצמה (AKA צה"ל) .

"ניסית להוכיח (ללא הצלחה יתירה) שהמערכת בסדר ויש מה לשפר"

לא  , המערכת טובה, עובדת . נוסו מערכת טילי החץ , על טילים הרבה יותר טובים מאלה שברשות הפרסים (ודרך אגב , הם הצליחו להשיג בשוק השחור טילים סובייטים הרבה יותר טובים ממה שהם מסוגלים לפתח כרגע - הם וחבריהם בצפון קוריאה) והחץ השמיד את המטרות בהצלחה . הניסוים האלה תועדו ופורסמו . לא המצאתי אותם .
מצאתי כמה וידאוים של הניסוים שנעשו  בבקשה :

"אל תשכח את מצרים, סעודיה ולוב שלכולם טילים המגיעים לישראל"

אל תשכח שלישראל יש יכולת להחריב את הצבאות שלהם תוך יום .

יש לצה"ל אנשים שכל התפקיד שלהם זה רק לתכנן אסטרטגיה רבתי , אסטרטגיות נקודתיות, וטקטיקות לשעת קרב . זה שישראל צריכה מנהיג חזק בתור ראש ממשלה  זה סיפור אחר . אך כך או כך, לישראל יש מספיק יכולות צבאיות שאין לאף אחד חוץ מישראל - ויכולות שיש רק למעצמות ,בין השאר ישראל - כך שתרצה או לא , ישראל היא מעצמה (שעל זה מהות הוויכוח כמדומני , לא על היכולת הספציפית של החץ בפני עצמו)

בשמחה :

א) זה כלל וכלל לא מה שאמרתי - אמרתי ש"בעת המודרנית" המדינות היחידות שנמצאות בסטאטוס של מעצמות שהעיזו להלחם מול צבאות רציניים , היו ישראל, ובריטניה .לא רוסיה , לא סין, ובטח לא ארה"ב .

ב)ההבדל הוא , שהוא העיקרון שניסיתי להדגיש - שארה"ב לא העיזה להתמודד צבאית(מלחמה אמיתית) מול צבא רציני באמת בעת המודרנית, וכשהם החליטו לתקוף צבא שבערך תואם הגדרה  כזאת , זה היה בבקשת "חסד" מהרוסים שלא יתערבו (ורק כשאלו הודיעו שהם לא יתערבו) הם העיזו לתקוף מהאוויר , ורק מהאוויר , וגם שם - הם ספגו אבידות.
הצבא העיראקי לא היווה שום אתגר עבור ארה"ב , על זה אני מדבר . אני מדבר על צבאות רציניים , הצבא של סאדם לא היה צבא רציני , אלא צבא מיושן , ואפילו סאדם ידע זאת , לכן הוא ארגן את כל הכסף שיכל להשיג - והשקיע אותו בקניית נשקים ללוחמת גרילה - שתשמש את המורדים בעתיד .
ולכן - המסקנה שלי היא , שאם "עוצמה צבאית" היא לא ההגדרה שלך ל"מעצמה" - אז אם כן - ארה"ב איננה מעצמה כלל וכלל , גם לא רוסיה , וגם לא סין .
כל הפואנטה הייתה להראות לך, שהסטאטוס של מעצמה נקבע לפי עוצמה הצבאי - ואם כך - ישראל היא מעצמה לכל דבר ועניין.

להזכיר לך את הטענה המקורית שעליה זה התבסס - אמרת שישראל היא מדינת וואסל - אני אמרתי לך , שבמציאות, ישראל וארה"ב הם שתיהם מעצמות , אף אחת מהן לא וואסלית של השנייה - רק ממשל של מעצמה אחת משחד את הממשלה של המעצמה השנייה - שיהיה לטובת האינטרסים שלהם באיזור

זה הכל.

ג)" איננו משנה את העובדה שהיא מדינת וואסל "
בטח שכן- ישראל צברה את העוצמה הצבאית שלה לבד , לא בתלות .(ואני לא מדבר על מטוסים , ברגע שהאמריאקים לא ימכרו לנו מטוסים - הם יודעים בעצמם שנכין מטוסים יותר טובים )
"שוב הדוגמא של מדינות ברית ורשה היא הנותנת."
חחח זה פשוט בדיחה , איך אתה משווה , מדינות כאלה עלובות , עם מדינה שהמטבע שלה הוא אחד מהחזקים בעולם, שבנתה את העוצמה הצבאית שלה בעצמה , ולא על ידי התעלקות על מדינה אחרת בתוך ברית
אגב , סתם "להומור " , המטוסים של ישראל הוכיחו שהם יכולים להגיע לפולין בלי שום בעייה (לפני כמה שנים, בטכס יום שואה , טסו שלוש מטוסי F16 ישראלים לבד , עם מטוס מתדלק , לטכס באושוויץ כמדומני ,עשו תצוגה אווירית של כאילו התקפת אושוויץ  , וחזרו)  אני בספק , אם כל המדינות האלה ביחד (בלי עזרה מרוסיה) מסוגלות לביצוע דומה
ישראל עשתה במלחמת לבנון השנייה אלפי גיחות בשבוע ....אני בספק אם המדינות האלה ביחד מסוגלים להגיע לתוצאה דומה . וכו' וכו'
איך אתה בכלל משווה .
" כשלצה"ל יהיה תפיסה אסטרטגית ואמירה בתמונה העולמית מול הציויליזציה האיסלמית, תתקשר אליי."

אין שום בעייה עם האסטרטגיה של צה"ל , אם הממשלה לא תכבול לו את הידיים הוא יכול לבצע כל משימה צבאית שתרצה .

ד) "אם לדבר על מלחמות מודרניות למה אתה בדיוק קורא ל- מלחמת קוריאה"
מלחמה מיושנת ולא מודרנית- שבה אמריקה הושפלה טוטאלית על ידי צבא סיני שפירק לצבא ארה"ב את הצורה , ושאמריקה עשתה הכל כדי להמנע ממלחמה איתם עד שהתעשתו אחרי שהסינים כבר גירשו אותם לתוך פנים דרום קוריאה
כשאני מדבר על מלחמה מודרנית , אני מדבר על העידן הצבאי המודרני , לא על תקופת זמן של מאה או מאתיים שנה אחרונות , אלא נגיד מאמצע שנות השישים עד עתה  שבעת זו הצבא המודרני התחיל ללבוש את צורתו הנוכחית במעצמות העולם.

בקשר לשאר המלחמות, הזכרתי כבר את פוקלנד ,בהקשר של הבריטים

העימות הצבאי בין סין להודו היה במתכונת צבאית מיושנת, ולא מודרנית, כשלסין היה יתרון ברור למיטב הבנתי
העימותים הצבאיים בין מדינות כגון הודו ופקיסטן , עיארק ואחרות, לא קשורים לנושא , אני מדבר על מעצמות שמעיזות להלחם עם צבאות רציניים , לא על סתם מלחמות
המלחמה בין ארה"ב לויאטנם הייתה מול צבא "בסדר" גג , לא רציני , שבכל זאת הצליח להשפיל את ארה"ב

-----------

א.) לגבי מספר הטילים הסורי, אתה אפילו לא קרוב, ואם אתה טוען שזה אכן ההערכה המודיעינית הישראלית, אזי כנראה קראת את ההערכה המודיעינית של צבא מיקרונזיה, אחרת לא בטוח היאך הגעת למספר הנ"ל, הערכת המודיעין הישראלית העדכנית למאי 07' עומד על כ-700 טילים בעלי טווח אפקטיבי העולה על 300
ק"מ מתוכם מעל 300 המכסים את כל שטחה של ישראל, ואני מדבר כאן על חוברת עבה של נתונים על סוריה ברמת סיווג גבוהה מאוד.
והדקוטרינה הצבאית שלהם טיפה התעדכנה מאז הפעם האחרונה שטרחת באמת לעיין בה, שוב, אני יודע את זה ממקור ראשון, כי אלה בדיוק הדברים שהתעסקתי איתם בצבא.

ב.) אפרופו טילים איראניים, להלן נתונים מעודכנים לשנת 2000 (תעשה את שאר החשבון לבד) מפי מישהו עם טיפה יותר ידע ממך קבל את דורי גולד: http://www.jcpa.org/jl/jl430-h.htm,  אז על מי אתה מנסה לעבוד בדיוק, אגב, גם בויקיפדיה חולקים עליך http://en.wikipedia.org/wiki/Iran_and_weapons_of_mass_destruction
לא מעניין אותי איזה טילים אנחנו ייצרנו (ושאם להודות על האמת הם חיקוי של טילים בליסטיים צרפתיים), קודם הכל הספר הזה פוקח עיניים ונותן מסד נתונים שקצת קשה להתעלם ממנו (כפי שאתה עושה עכשיו ברוב אי-יושרך האינטלקטואלי) וחוץ מזה לגבי המבצעונצ'יק שביצענו בסוריה- הטילים בידי הסורים הם טילים נגד מטוסים! ולא נגד טילים, שכן הגרסא הרוסית הכי מתקדמת לא יצא (לפחות מחומר גלוי, ונכון להיום) מגבולות רוסיה, קרי הגרסא המשופרת והמשודרגת של מערכת טילי ה-TOR, דבר שכידוע אין לסוריה, וכן אלו לא היו הטילים שהם יירו/ניסו לירות/חשבו שהם רוצים לירות לעבר מטוסי ח"א באותה תקיפה.
מערכת החץ היא שוב פעם, ואני כאן מבקש ממך בפעם האלף לשמור על יושר אינטלקטואלי ורמה סבירה של הבנת הנקרא, טיל נישה, שמטרתו מכוונת לעצירת ראש קרב בשלב מאוד ספציפי של המעוף הבליסטי קרי: בין 30-90 ק"מ טווח יעיל, ז"א מטרת הטיל היא ליירט את ראש הקרב בגובה הסטרטוספירה, טיל החץ איננו מכוון ו/או מהונדס לרמה כזו שמטרתו לפגוע בטיל או בראש הקרב בעודו מחוץ לאטמוספירה שזה תפקיד של מערכות ההגנה האמריקאיות (THAAD וAEGIS, שלאחרונה קצרו הצלחות מרשימות ביירוט טילים, הכוונה כאן בעיקר למערכת הצי ה-AEGIS) שטווחם היעיל הוא בין 110-160 ק"מ, ישנה עוד מערכת יירוט אמריקאית בפיתוח שמטרתה היא לנסות לפגוע בטיל עוד בשלב ההאצה (BPI- Boost Phase Intercept) לצורך כך מתוכננים שתי מערכות שכיום בתכנון/פיתוח, יש את השלב היירוט האוירי שיוטל על מטוס בואינג 747 עם תותח לייזר, ויש את שלב היירוט בחלל מחוץ לאטמוספירה שיוטל על לוויין חמוש הנושא תותח לייזר, כל המערכות הללו מוגבלות או שיש להם הגבלות פוליטיות/אסטרטגיות מתוקף היותם הפרה ברורה של אמנת ה-ABM כפי שכבר כתבתי.
האלמנט האחרון הוא ניסיון יירוט בגובה נמוך של הטיל (בין 12-30 ק"מ) שלב זה מוטל על מערכת הפטריוט (PAC-3) הגרסא המשופרת כזו שעברה שינויים מפליגים מאז הכשלון הצורב במלחמת המפרץ, אבל צריך לזכור שאין למערכת שום בטחון יירוט ואין ידיעה ברורה ומאומתת מדעית בדבר כושר יעילותו ביירוט טילים שמהירותם מעל 5 מאך (אלמנט שקיים ברובם המוחץ של הטילים הבליסטיים כיום).
אז אם מעמידים את זה מול מה שאתה כתבת, מה נאמר, המידע שאתה מביא הוא חלוש לא מבוסס, ומבחינה לוגית פילוסופית, לא מחזיק מים מול מה שאני מביא כאן.
הקונספט שאתה מנסה להעמיד, בנויה על כך שהמערכת טובה ורק למצער צריכה שיפורים טכניים מדעיים, מה שאני בעצם אומר שכל המסד והרעיון עליו בנוי המערכת, הוא אווילי במהותו, מהווה בזבוז מוחלט של כספי משלם המיסים, ואיננו ממלא את יעודו, ורק ממריץ מרוץ חימוש בו אין לנו סיכוי מלכתחילה (נפט, ידידי).
אני רואה שאתה בטוח שמערכת זו אכן זו היא ששותקה בפעולה הצבאית, מניין? מאיפה לך ביודק המידע הנ"ל? ואגב, לרוסיה כבר מזמן יש את הגרסא היותר מתקדמת של ה-TOR M1, כך שסוריה נמצאת קצת משתרכת מאחור בקטע הזה, ועוד דבר, גם אם בהנחה והטילים סופקו, מניין לך לדעת שסופק גם המכ"ם והמערכות האלקטרוניות הנלוות שמעניקות לו את האפקטיביות שלו? שוב אתה לא מספק מידע מבוסס, אלא ספקולטיבי בלבד וגם זה במקרה הטוב.
אה והנה עוד קצת נתונים סותרים על איראן: http://www.fas.org/nuke/guide/iran/missile/

צבא של מעצמה? על מי אתה מנסה לעבוד? בסך הכל עוד קונץ טכנולוגי (שלא בטוח שהוא פיתוח שלנו בכלל, במטוס אמריקאי), טנקים שלנו כחול לבן, עם מנוע אמריקאי ותיבת הילוכים גרמנית.
ג'יפים ונגמ"שים אמריקאים, סטי"לים אמריקאים, צוללות גרמניות (3 ועוד 2 בדרך וכולם מונעות ע"י דיזל ולא גרעינית), מסוקי קרב אמריקאים, מטוסי תובלה אמריקאים, פצצות מצרר אמריקאיות, פצצות מונחות אוויר-קרקע אמריקאיות (JDAM), צי בסדר גודל של משמר חופים עלוב, רובם המוחלט של נשק הנ"ט אמריקאי, משקפות ראיית לילה פשוטות- אמריקאי, אפודים קרמיים- אמריקאי,מקל"רים- אמריקאי, מקלע בינוני- אמריקאי, מק"כ- אמריקאי, כל סוגי טילי הנ"מ לכל הטווחים- תוצרת USA , חלק ניכר מטיל החץ מיוצר בארה"ב במפעלים אמריקאיים עם ידע אמריקאי (SO far for MADE IN ISRAEL).
הרוב המוחלט של הנשקים האישיים של החיליים הוא אמריקאי, משאיות התובלה אמריקאיות, הלזה צבא של מעצמה יקרה? מה ההבדל בינו לבין צבא מצרים היום? התשובה, כמעט כלום!
כאשר כל פלטורמות הנשק (למעט טנקים וגם חלק ניכר מהחלקים שלהם כולל החימוש מיוצר בחו"ל אז אתה לא מעצמה, לך תעבוד על מישהו אחר).

ג.) "אל תשכח שלישראל יש יכולת להחריב את הצבאות שלהם תוך יום"- לאמריקאים לקח 3 שבועות להשמיד את הצבא העיראקי ומשמרות הרפובליקה, אלא אם כן אתה חושב שכל פעם שישראל יוצאת למלחמה התוצאה זה מלחמת ששת הימים, בחייך, ההתרברבות שלך מזכירה לי נשכחות, כאילו לא עבר כלום מאז הגאווה של אחרי מלחמת ששת הימים, אני מציע לך שתרד מהר לקרקע לפני שתיפול חזק.

ד.) "יש לצה"ל אנשים שכל התפקיד שלהם זה רק לתכנן אסטרטגיה רבתי , אסטרטגיות נקודתיות"  :coolsmiley: :coolsmiley: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:, תגיד לי מאיזה כוכב נחתת עכשיו?
ד"ר אורי מילשטיין כבר מזמן כבר הוכיח שהמשפט הזה שעתה אמרת הוא שטויות במיץ http://www.global-report.net/um/

ה.) וכי מה נראה לך שארה"ב עשתה בעיראק? רקדה סטפס? וסין שנלחמה גם כן בויאטנם אחרי נסיגת ארה"ב? וארה"ב שנלחמה הן בסנים והן בצפון קוריאנים במלחמת קוריאה? והודו מול פקיסטן?

ו.) מהות הויכוח היא, אם לא שמת לב, על עצמאותה של ישראל ולא כוחה, אגב, אפרופו מעצמה, תרביץ מבט קליל באטלס עולמי-מדיני או בגלובוס, ותגיד לי אתה, אובייקטיבית האם יש לישראל בכלל שטח עומק אסטרטגי שהיא ראויה בכלל להתהדר בטייטל "מעצמה"? אם התשובה שלך היא: 1.) כן, או 2.) שטח איננו רלוונטי, אזי חשוב שנית, דו"ח ראש המטות המשולבים מיל. ארל ווילר וכן דיי והותר הוגים צבאיים כבר קבעו מזמן ששטח הוא דבר חיוני, דבר שישראל אין.

ז.) מדינה שצברה את העוצמה הצבאית שלה לבד?  :2funny: :2funny: :2funny:, על מי אתה מנסה לעבוד הפעם, קצת היסטוריה ברשותך, הבה נתחיל מהעיסקה הצ'כית שהצילה את ישראל במה שבטעות מכונה "מלחמת העצמאות" (אני אישית קורא לזה מלחמת הקוממיות/חירות), נעבור הלאה לסיוע הרוסי עד שנת 1952, נעבור לסיוע הצרפתי מ-50' עד 67', ונסיים בסיוע האמריקאי מ67' עד היום.
ומצד שני אפרופו עוצמה צבאית, ארגונים קיקיונים תקפו צבאות סדירים, תכף תגיד שהמוג'איהידין באפגניסטן '79 -89', הם מעצמה, ולא בדיוק הבנתי מאיפה הבאת את המדד המוזר הזה שתקיפת צבא מודרני או העזה לתקוף אחת כזו היא מדד הכרחי להגדרה של מעצמה, ההוכחה של אירגוני גרילה וכל זב חוטם שחושב שהוא מלך הגבעה, שמבצע את זה, לא הופך את זה לקריטריון להגדרת מעצמה, כך שכל הטיעון שלך לא שווה את דף האינטרנט עליו הוא כתוב.
אה כן, סטאטוס של מעצמה נקבע על פי קריטריונים כמו: סד"כ, עוצמה תעשייתית, כח קניה, תל"ג לנפש, ומספר פלטפורמות נשק, משאבים טבעיים, והסתמכות על השוק המקומי והייצור המקומי בעיקר בשעת חירום, אלה הקריטריונים למעצמה, דבר שכידוע מדינת ישראל לא עונה להגדרה של רובם המוחלט, תקיפת צבא מודרני איננו אחד מהם.

ח.) אפרופו כלכלה, למד בבקשה כלכלה, לפני שאתה מנפיץ פה שטויות, אימתי ערך מטבע הוא מדד למעצמתיות? אם כך האיחוד האירופי עולה על ארה"ב על פי קריטריון זה, ואפילו ירדן ממלכת המריונטות מטעם הCIA שלירה אחת שלה שווה יותר מ-6 שקלים חדשים אצלנו, הלהם יקרא מעצמה?  :2funny:.
מהטיסה מעל אושוויץ אתה לוקח דוגמא?  :2funny:, הם תדלקו פעמיים בדרך על ידי תדלוק אווירי וכן היה להם מיכלים רזרביים, אז מה אתה מספר סיפורים, אגב, גם מצרים וגם לסעודיה, ואפילו לכווית ולתאילנד יש את אותו סוג מטוסים כמו שלנו יש (F-16I, וה-F-15A/B), על מי אתה מנסה לעבוד?

אה, ויש לי בעיה אחת עם האסטרטגיה הצה"לית...שהיא פשוט לא קיימת, ומעולם לא הייתה קיימת, שוב עיין ערך ד"ר אורי מילשטיין.

ט.) שוב, מלחמות מודרניות הם לא מדד, כפי שכבר הוכחתי לך, אבל דבר אחד אני לא מבין, מי אמר שמלחמות הודו-פקיסטן הן לא הגדרה למלחמה מודרנית?
ועל פי מה אתה מגדיר את סין-והודו כלא מלחמה מודרנית? ועוד דבר אחרון, אני מציע לך ללמוד שוב טוב מאוד על מלחמת קוריאה, כי לפי מה שכתבת אתה פשוט מקשקש בקומקום.

בקיצור,קצת יושר אינטלקטואלי, זה מה שאני מבקש ממך.
וכן עוד דבר, אם אתה כל כך בטוח שמדינת ישראל היא מדינה עצמאית, אני מזמין אותך לבא לנסות לסתור את העובדות שהבאתי במסה על עצמאות מדינית- http://hayamin.org/forum/index.php?topic=4728.0

« עריכה אחרונה: מרץ 11, 2008, 01:41:15 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #21 ב- : מרץ 11, 2008, 01:11:56 »
ועזבו אירן,יורים גראד על אשקלון,מחר בבוקר אני מציב אלפי קטיושות באשקלון ויורה אותם חזרה לכיוון עזה,אחר כך אני מפציץ את עזה מהים,מהאויר ועם תותחים בכיוון משוער של מקורות הירי.ואז חומת מגן 2 בעזה,מטהר בית בית,כל מחבל כדור בראש.
יורה בכל נושא נשק,מפציץ כל תחנת משטרה פלשתינית,מפציץ את הפרלמנט הפלשתיני בעת ישיבה שלו,מוציא רשימת חיסול להנייה,אזהר,מחמוד עבאס.
מרכז צבא ברמת הגולן ונותן לסוריה אולטימטום להוציא את מפקדות הטרור ומפציץ את דמשק.
מחסל בלבנון את נסראללה,נעים קאסם,קייס עובייד ונלחם בחיזבאללה עד להכרעה צבאית.
מתעלם מדעת הקהל,לחץ אמריקני ותדמית.
נוהג לפחות כמו במלחמת יום כיפור,ההתשה,מלחמת לבנון.משמיד את חיל האויר הסורי ומציב לסוריה תנאי כניעה כשטנקי מרכבה נכנסים לדמשק,אגב 30 קילומטר מרמת הגולן.
מוותר על סיוע כספי אמריקני,מוציא מחוץ לחוק את המפלגות הערביות,אוסר בוגדים,מגרש את התנועה האיסלמית מהארץ,את חטיב,את עבדאללה נימר דרוויש ואת ראעד סאלח שבכלל צריך לירות בו אם יתנגד.
ותדעו שאני אדם מתון ונחמד ואוהב בני אדם ורגוע ולא מתלהם.
האנטר, הכל נכון, צודק במאה אחוז, זה אכן מצריך שינוי תודעה אצלנו כדי לההפך למדינה עצמאית.
וכן, אלו דברים שאני כבר אומר זה הרבה זמן בפורום
ועוד שאלה קטנה ל-hebraic, אם היינו יכולים לבצע את כל מה שהאנטר פה אומר? במצב העכשווי?
ולכן ידידי, אתה חי במדינת וואסל, ברוך הבא לעולם בו החוק הוא משפט אחד בלבד: "מה שמותר ליופיטר אסור לשור" (משפט עממי רומאי)
ואפרופו הנשק האנטי-בליסטי האמריקאי שאתה כל כך מזלזל בו, להלן סרטון משלי-
זה היה ה-AEGIS, ולהלן ה-THAAD
אי לכך ובהתאם לזאת Hebraic, אני חייב לרשום אותך לפסטיבל מספרי סיפורים, אתה תהיה שם מגה-סטאר.
« עריכה אחרונה: מרץ 11, 2008, 01:50:38 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #22 ב- : מרץ 11, 2008, 05:58:53 »
שלום שוב נץ -

א ) אין לי יכולת להשיג מסמכים מסווגים של הצבא , אם אתה אומר שראית, איני יכול להתווכח איתך על זה .מן הסתם גם אתה לא יכול להוכיח שאכן זה מה שכתוב שם , לכן הדבר היחיד שאני יכול לעשות בקשר לעניין זה או "לסמוך" עליך או לא לסמוך .
המקורות שמדברים על 117 (סקאדים!) בעיקר מיצור עצמי פורסמו בעיתונות ומאמרים . (ועכשיו אני כבר מבולבל בקשר לעניין בעצמי, בלי נדר אחפש מקור ) .
ברור שיש להם טילים אחרים , כמו אלו שהשתמשו בהם במלחמות העבר .

מה אני יגיד לך , אתה לא מביא מקור , רק טוען שראית , אני לא רוצה לקרוא לך שקרן , כי חלילה לי מלחשוד בך(למרות שלא מפריע לך לזלזל ביושרה שלי כמובן ,אז זה מפתה, אבל בכל זאת אעדיף לסמוך על המילה שלך)

ב) בקשר לכמות הטילים של פרס, פה זה כבר סיפור אחר לחלוטין . יש להם המון טילים קצרי טווח , מיצור עצמי . הטילים ארוכי הטווח שלהם הם פחות מחמישים והדבר פורסם במקורות רבים .
ידוע שהם השיגו בשוק השחור עוד כמה טילים סובייטים מיושנים ארוכי טווח . אבל זהו . אל תבלבל לי במח .
"לא מעניין אותי איזה טילים אנחנו ייצרנו (ושאם להודות על האמת הם חיקוי של טילים בליסטיים צרפתיים), "
היריחו אחד , פותח על בסיס טיל צרפתי . אני לא מדבר על היריחו(שיש לו עוד שתי דורות שפותחו עצמאית בישראל) אלא על טילים אחרים .

" קודם הכל הספר הזה פוקח עיניים ונותן מסד נתונים שקצת קשה להתעלם ממנו (כפי שאתה עושה עכשיו ברוב אי-יושרך האינטלקטואלי)"
דעה של בן אדם אחד , מול אלפים . למה שאני בדיוק אקשיב לו ?...
כמו כן זה לא שלא שמעתי כבר את הטענות שלך על החץ, הצבא דן עליהם בעצמו . ההבדל הוא , שהמערכת של החץ לא נכשלה בבלימת טילים (שהרבה יותר טובים, שוב אני מדגיש, מכל מה שיש לצפון קוריאה או לפרסים ובטח ממה שיש לסורים) וחיסולם. מה אתה רוצה , זה מוכח , זה נעשה  , זה לא דיבורים באוויר .
על מה אתה מתלונן בדיוק?

לגבי יושרי האינטלקוטאלי ,אתה אפילו לא מכיר אותי ,סלח לי אם הטון כרגע ישמע קצת עצבני, אבל הטענות שאתה מביא מגוכחות, אתה מחסיר מעיון בסיסי וכתוצאה  מהבנת הנקרא  הבסיסית ביותר ומעוות את דברי בצורה דמגוגית  (למשל, כאילו התכוונתי לסתם מלחמה מודרנית , בעוד שאני אומר שאני מדבר על מעצמה שיש לה ביצים להלחם מול צבא רציני כדי שבכלל תוכל להחשב מעצמה בדרך אחרת חוץ מאשר ,הדרך היחידה לשפוט מעצמה , שאתה מסרב להכיר בה , שהיא עוצמתה הצבאית של מדינה . וכדוגמא אתה מביא לי משוואות לא קשורות כגון מלחמה בין הודו לסין בתחילת שנות השישים )אתה מתווכח עם עצמך על דברים שכביכול אמרתי , כשכלל אינם מה שרשמתי .
אני מאד לא אוהב את העניין שזה יורד לפסים אישיים .זה לא ראוי . אם אתה לא יודע לשמור על תרבות דיון ,בשביל מה התחלת מלכתחילה ? זה אפילו לא היה הנושא שבשבילו פתחתי את הדיון הזה, אלא רק לפרסם מאמר .

בעניין מערכת הTOR שסוריה קיבלה מרוסיה . הממם אתה מוזמן לעיין על ראשית העסקא כפי שדווחה בתיק דבקה
http://www.debka.co.il/article.php?aid=1469

"אז אם מעמידים את זה מול מה שאתה כתבת, מה נאמר, המידע שאתה מביא הוא חלוש לא מבוסס"
בעניין החץ , נתתי לך מקור לקרוא עליו , לכן מלכתחילה לא פירטתי עליו בעצמי .

אין לי חשק להתווכח איתך על הפרטים הטכניים ,אתה יכול להביא כמה נאומים שתרצה ,בשביל זה הבאתי מקורות , יש וידאוים שמוכיחים את היכולות של הטיל , על טילים עדיפים בהרבה מאלו שיש ברשות הפרסים

הזכרתי את החץ כפרט קטן מתוך מכלול שלם של אופציות צבאיות שמוכיחות יכולת צבאית גבוהה בהרבה מזו של כמעט כל מדינות העולם - מה שמקנה לנו (תרצה או לא) מעמד של מעצמה !
וזה גם הסיבה היחידה שהזכרתי את העניין ,לא כדי להתווכח אם יש מה לשפר, או האם זה בזבוז מיסים

"הקונספט שאתה מנסה להעמיד, בנויה על כך שהמערכת טובה "

המערכת טובה, ועובדת .

"אני רואה שאתה בטוח שמערכת זו אכן זו היא ששותקה בפעולה הצבאית, מניין? מאיפה לך ביודק המידע הנ"ל?"
כל מני מקורות צבאיים שדיווחו על עסקת הנשק, בין השאר ,תיק דבקה(שאתה יכול לעיין בארכיון שלהם על זה , ובלינק שכבר נתתי)

אני לא מבין למה אתה לא מרכז את כל הדברים האלה , דיברת על החץ, על הפרסים, על הסורים, שוב על החץ, ועכשיו שוב על הפרסים . למה זה לא מרוכז?

"צבא של מעצמה? על מי אתה מנסה לעבוד? בסך הכל עוד קונץ טכנולוגי (שלא בטוח שהוא פיתוח שלנו בכלל, במטוס אמריקאי), "

"מטוס אמריקאי" , זה יותר משתלם , מה שאפשר לעשות עם אף 16 , אפשר לעשות עם כפיר אלפיים . ולמען האמת , אם האמריקאים יפסיקו למכור לנו מטוסים , זה יעשה לנו רק טוב . כי ניקח את הטכנולוגיה שלהם , ונבנה איתה משהו יותר טוב
קונץ או לא קונץ, זה הוכיח יכולת צבאית גבוהה, כזאת שיכולה להשבית נקודתית  מכ"ם שנחשב הכי מתקדם , גם יכולה להשבית  אותו בצורה הרבה יותר גדולה , מול מעצמה אחרת.

" טנקים שלנו כחול לבן, עם מנוע אמריקאי ותיבת הילוכים גרמנית."

שאפשר לחקות אותם ברגע . לו נחפוץ בכך .
מה אתה לא מבין שזה רק ממניעים של מה יותר זול .

"ג'יפים ונגמ"שים אמריקאים"

ובכל זאת , האמריקאים קונים ג'יפים שלנו , כי את הג'יפים שלהם אל קעידה מועך כמו יתושים .
שוב , זה משיקולים כלכליים, יותר זול , אבל גם זה לא נכון . הרבה נגמ"שים וג'יפים וכלי הנדסה צבאיים שצה"ל משתמש בהם הם תוצרת ישראל

" סטי"לים אמריקאים"

SO... לא טענתי לרגע שהמצאנו כל מה שאנחנו משתמשים בו .

אני שואל אותך ברצינות, אתה חושב שאם נרצה להעתיק את הסטי"לים האלה בנמל בארץ זה יהיה קשה? ...

" צוללות גרמניות "
פיתוח ישראלי למען האמת
נבנו בנמל גרמני , מטעמי עלות (יותר זול) ,הרעיון המקורי היה לבנות אותם בנמלים בארה"ב , אך אלו לא רצו להתעסק בצוללות לא גרעיניות .

"מסוקי קרב אמריקאים"

שאפשר לבנות בארץ תוך דקה , לו נחפוץ בזה . שוב , טעמי עלות .

"מטוסי תובלה אמריקאים"

גם צרפתיים . יותר זול.

"פצצות מצרר אמריקאיות"

MLRS זה חיקוי קטיושה אמריקאי , שאם נרצה לבנות בארץ, יכול להעשות גם כן (כבר המצאנו קטיושה ישראלית )
אגב, לפי מיטב הבנתי, משתמשים בפלטפורמה , בטילים ישראליים (לפחות חלקית) ,שנעשה בהם שימוש לראשונה במלחמת לבנון 

" פצצות מונחות אוויר-קרקע אמריקאיות (JDAM), "

אפילו הצבא האמריקאי משתמש בטילים ישראלים מכל מני סוגים .

" צי בסדר גודל של משמר חופים עלוב"

האיכות יותר חשובה מכמות

" רובם המוחלט של נשק הנ"ט אמריקאי"

הבא ראיה בבקשה. כי אני לא חושב שזה נכון

החץ הוא פיתוח ישראלי ,לא אמריקאי ,מה שנעשה ממנו בחו"ל - הוא אך ורק מטעמי עלות . בדיוק כמו הזמנת מנוע לטנק מחו"ל

הרוב של הנשקים האישיים הוא אמריקאי בגלל שהצבא מעדיף כך, כי זה יוצא לו יותר זול , לא בגלל שהנשק האמריקאי עדיף על הישראלי
(תבור אוכל את האמ שש עשרה לסוגיו בלי מלח ) בדיוק כמו שהצבא העדיף להמשיך עם הF16 במקום התחליף שהתעשייה האווירית הציעה לצה"ל (כפיר 2000) למרות שמבחינה ביצועית לא היה יורד מהאיכות דבר או חצי דבר אם היו מחליפים לפיתוח הישראלי .

התחמושת של הטנקים הישראליים, כמדומני דווקא מיוצרת ברובה בארץ . אני יודע בבירור על מפעלים בארץ שמכינים אחוז לא מבוטל מהחימוש של השריון הישראלי .

ג) "לאמריקאים לקח 3 שבועות להשמיד את הצבא העיראקי ומשמרות הרפובליקה, " כי הם ריחמו עליהם , אני מדבר מבחינת יכולות נטו, לא החלטות ממשלה , מבחינה טכנית , יש לישראל יכולת להשמיד את הצבאות של סעודיה,מצרים ולוב , ביום אחד.
" אלא אם כן אתה חושב שכל פעם שישראל יוצאת למלחמה התוצאה זה מלחמת ששת הימים," במלחמת ששת הימים זה לקח שש ימים, אני מדבר על יום אחד .
" בחייך, ההתרברבות שלך מזכירה לי נשכחות, כאילו לא עבר כלום מאז הגאווה של אחרי מלחמת ששת הימים, אני מציע לך שתרד מהר לקרקע לפני שתיפול חזק."
קודם כל , חס וחלילה , ואל תגיד דבר כזה (הקטע האחרון)
דבר שני - אני כלל וכלל לא מדבר במונחים של כוחי ועוצם ידי , יש אלוקים לישראל , ישראל לא מסתמכים על סוסים ועל מרכבות, כי אם על אלוקיהם ,שהוא מנצח בשבילם את המלחמות. מה שאני מדבר היא , מבחינה טכנית , על הניר .בדיוק כמו העניין הטכני שאתה הזכרת .
אם נעשה מה שהשם רוצה  , ללא ספק הוא יעזור לנו , ואין שום סיבה לפחד או לחשוש מהיכולות של הגוים . צריך לשבת ולגבש תוכניות, ובעיקר לסמוך על השם יתברך

ד) החוצפה שלך מפליאה אותי , נ.ב: לפחות היית טורח לבדוק שהלינק לא מעלה דף לפני שטרחת להעתיק אותו .
 אם אין לך מושג מזה אסטרטגיה רבתי וכו' ושיש אנשים  כאלה בצה"ל. אז אולי אני כן צריך לפקפק במה שאתה רושם בסעיף א.
או שהתכוונת כלל וכלל למשהו אחר , שכן אתה טוען שהמשפט שרשמתי הוא "שטויות במיץ" , מה בדיוק שטויות בו
ה) הצבא של עיראק לא צבא רציני , אתה מפספס את הפואנטה .
מלחמת קוריאה הייתה מבחינה צבאית עם אותו ציוד של מלחמת העולם השנייה .
כמו כן, הצבא הויאטנמי אז היה "בסדר" אבל רחוק מהקטגוריה של צבא רציני

ו)העצמאות של ישראל היא עובדה מוגמרת, אתה זה ש"מדמיין" שאין לה עצמאות . זה שהראשי ממשלה הם בובות על חוט של בוש , לא באמת משפיע באופן פעיל על המעמד האמיתי של ישראל
כשארה"ב למשל , ניסתה לרחרח כאן פעם באמצע מלחמה - אתה יודע טוב מאד אני מניח מה הצבא הריבוני שלנו עשה להם . בדיוק מה שהוא עשה (בכוונה תחילה) למשקיפי או"ם שניסו לרחרח במלחמת לבנון
אנשים בדיוק כמוהם קבעו שלישראל אין סיכוי לשרוד את מלחמת העצמאות , ואת ששת הימים, ואת יום כיפור , העניין הוא , שאותם גוים , לא לוקחים את אלוקי ישראל בחשבון .

ז)אין שום דבר שישראל לא יכולה להכין לבד שיש לשאר המעצמות, נכון להיום  , הסיבה שלא עושים את זה , היא כי זה לא חוקי (להעתיק לא חוקית את אותם נשקים) ואם תעשה את זה , הם לא ימכרו כלום . אבל אם הם כן יפסיקו למכור , אז זה עילה מצוינת להתחיל להכין בלי חשבונות כאלה  .
כמו כן ישראל יכולה להמציא טכנולוגיות חדשות שאין לאף מעצמה אחרת  , והיא עושה את זה בתחומים מסוימים, בפרויקטים שחורים . הפואנטה שלי , שגם דברים שכביכול אין לנו ידע טכני "להעתיק" אנחנו יכולים להרכיב דבר יותר טוב וחדש על אותו בסיס
 הקב"ה הציל את ישראל , לא שום עיסקא עם צ'כיה . ובכל אופן , אם צ'כיה לא הייתה מוכרת, מדינה אחרת כן , בדיוק כמו שלא ציפו שסטאלין ישלח נשק . הרבה שלוחות למקום יתברך

"ולא בדיוק הבנתי מאיפה הבאת את המדד המוזר הזה שתקיפת צבא מודרני או העזה לתקוף אחת כזו היא מדד הכרחי להגדרה של מעצמה"
אז תחזור ללמוד הבנת הנקרא , שכן אתה צודק, לא מצאת איפה הבאתי את המדד הזה, כי כלל לא רשמתי דבר כזה

מה שרשמתי הוא , ש"מעצמה" מבטאת ביכולת הצבאית שיש לה על הניר, דבר שהחלטת להתווכח איתו , לכן אמרתי - על פי איזה עוד שיקול בדיוק מעצמה מוגדרת מעצמה ? שאם לא על פי העוצמה הצבאית שיש לה על הניר , אז גם ארה"ב וגם רוסיה , וגם סין , לא יכולות להחשב בשום צורה מעצמות, שכן אלו מדינות פחדניות שלא מעיזות להתעסק עם צבאות רציניים , ואפילו מול לוחמי גרילה ופלחים עם רובים הצבאות שלהם נכשלים פעם אחר פעם , לכן אם זה המדד לקביעה מי מעצמה (מדינה שהוכיחה את עליונתה הצבאית מול צבא רציני)אז רק ישראל ובריטניה בכלל יכולות להחשב מעצמות , שאם לא כן - הדרך היא , כפי שהסברתי , היכולות הצבאיות שיש לה על הניר (מה שאתה מתכחש לו) שכך או כך, ישראל נמצאת ברשימה של המעצמות, גם אם על פי מה שיש על הניר , וגם על פי הוכחה בשדה הקרב.
זה הכל

כל הדברים שאתה מעלה ככביכול מה שלפיו נקבעת מעצמה - הוא לא קשור דווקא לעוצמה צבאית , אלא היכולות הצבאיות של המדינה , לפחות לפי הפרספקטיבה הנורמלית של קביעת מהי מעצמה צבאית . זה מדינה שיש לה צבא מעל הנורמלי  שיכול להתמודד מול כל צבא אחר בעולם ברמה כזאת או אחרת, או בוא נגיד בקיצור , הוא מסוגל לפרק את הצורה לכל צבא אחר .
למעצמות צבאיות בדרך כלל יש יכולת מאיימת כזאת או אחרת, שמעצמה אחרת תרתע מלהתעסק איתן צבאית אלא אם אין מנוס מכך כי היא מותקפת, ולישראל ללא ספק יש יכולות כאלה .
מבחינת מלחמה קונבנציונלית גם כן , כבר הוכחנו שאנחנו יכולים להתמודד אפילו עם יותר ממה שיש למעצמות העולמיות להלחם איתו , פי שתיים . במלחמות מול ערבים שהיו פי אלף יותר טוב מצוידים מאיתנו (במלחמות ההן , היום זה לאו דווקא המצב) ופי אלף בעלי סדר כוחות יותר גדולים
אז מה אתה רוצה בקיצור ?
האם אתה מתווכח עם ההיסטוריה? עם הידיעות על העוצמה הצבאית הישראלית ? על מה בדיוק אתה מתווכח ?

ח) לא דיברתי בעניין זה על עוצמתיות צבאית , אלא על עצמאות כלכלית ,מטבע עם ערך , מוכר, ומקובל בבנקים העולמיים , משהו שלא אמור להיות בדרך כלל ל"וואסל" .שהיא בעצם גרורה של מדינה אחרת , בין אם שהשתעבדה מרצון או בכיבוש

"מהטיסה מעל אושוויץ אתה לוקח דוגמא?  , הם תדלקו פעמיים בדרך על ידי תדלוק אווירי וכן היה להם מיכלים רזרביים, אז מה אתה מספר סיפורים, "

אמרתי שהם לקחו איתם מטוס תידלוק , תתחיל לקרוא בעיון .

למצרים(צבא רציני) סעודיה כווית וטוויאן (לטייואן יש אגב , צבא רציני מאד  ) יש ציוד דומה, במתכונתו האמריקאית הבלתי משופרת ומשודרגת כפי שנמצאת אצל ישראל, ואצל יפן (בעקבות הידע הטכנולוגי של המדינות האלה , ששיפרו את המטוסים האמריקאים בעצמם)

היכולות של חילות האוויר של הצבאות האלה אפילו לא קרובות ליכולות שהקב"ה בירך בהם את חיל האוויר של ישראל , זה פשוט האמת .

קודם תביא לינק למאמר שעובד

ט) אני לא טענתי שמדינה שיכולה להלחם מלחמה מול צבא מודרני או מלחמה מודרנית היא "מעצמה" , אלא שמדינה שמוכיחה מול צבא רציני, שהיא עליונה צבאית ברמה שעוקפת את אותו צבא רציני בבחינת שזה מזכיר סרטי SCI FI ובכלל עליונות צבאית בשטח - אז היא יכולה לטעון שהיא "מעצמה" , אם לא מסתמכים על עוצמה צבאית על הניר , ובשטח הזה , לו היינו "סופרים" מעצמות ככה - "הודו" היא יותר מעצמה מארה"ב!!!!!!
אבל זה כל הפואנטה - לא שופטים מי מעצמה צבאית כך, אלא לפי היכולות שיש לה על הניר

אוקיי?

למד אתה על מלחמת קוריאה , אם מה שתיארתי נשמע לך מוזר, הסינים פירקו לאמריקאים את הצורה והעיפו אותם מצפון קוריאה ברגע שהם העזו להתקרב לגבול שלהם

יש לי יושר אינטליקטואלי , מה שאני מבקש ממך, זה שתפסיק לרדת לפסים אישיים , חבל לי לריב איתך על דבר כה שטותי .

בקשר לשאלה שלך

אם הייתי ראש ממשלה , מה שאני הייתי עושה , זה פשוט להודיע למוסלמונים שנגמרה החגיגה , יש לכם יום להתפנות , או שתאכלו נאפלם .

----------------
« עריכה אחרונה: מרץ 11, 2008, 06:24:46 על ידי hebraic »

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #23 ב- : מרץ 11, 2008, 06:46:13 »
האנטר - ראשית , ברוך הבא לפורום .
לישראל יש חוסן לאומי , כעם . אתה לא יכול לשפוט את העם לפי אולמרט, אולמרט הוא מיעוט גמור .

ברמה כללית אני לא מסכים איתך בנושא זה כלל . אשמח להסביר ,אבל הוויכוח עם נץ מאד מעייף , (האינטסיביות של הוויכוח מזכירה לי וויכוחים בגודלי אינצקלופדיה שהתווכחתי בעבר עם עשרות אנשים סימולטנית במשך ימים ,וזה בקושי הסיבוב השני ) אז אני לא בטוח שאני רוצה לפתוח פה עוד וויכוח בו זמנית .

לכן רק אעלה כמה נקודות מרכזיות

רוב העם מאמין בתורה , מאמין שיש לו יעוד, מאמין שעם ישראל לא פה בשביל אולמרט .רוב העם הגיעה למסקנה שהגוי שאתה מדבר עליו הגיע אליה , כבר מזמן , וכבר הספיק להתיאש מלחפש פתרון , מרוב שהתרגל לבחור במנהיגים שהם "הרע במיעוטו"
וכשהיה סיכוי לפתרון - הבג"ץ גזל אותו מהעם . לכן , אל תאשים את העם במשהו שהוא לא

עלינו לחפש מה לעשות כדי לשכנע את העם לדרוש את זכויותיו הלאומיות בצורה כזאת שלא תותיר שום מרווח תימרון לחונטה הבג"צית ומגיניה בכנסת .

נ.ב : בעניין "מסקנות" של גוים, שאשכרה רואים את המציאות מהזווית המזרח תיכונית , מעניין לתת לינק לכתבה הבאה
http://www.debka.co.il/headline.php?hid=2971
« עריכה אחרונה: מרץ 11, 2008, 06:53:27 על ידי hebraic »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #24 ב- : מרץ 11, 2008, 14:29:04 »
Hebraic, תשובה מפורטת אחת לאחת על כל טענותיך תקבל בעזרת ה' ביום חמישי בערב או מוצ"ש.
ואני שוב מעביר את זה זמנית לפורום שלי בכדי לא לבצע הקפצה בפורום הדיון הכללי, כאמור, לאחר תשובתי המפורטת היא תוחזר לפורום הדיון הכללי כדי שזו תשאר אקטואלית.
« עריכה אחרונה: מרץ 11, 2008, 14:51:06 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל