כתב נושא: שליפות עם הרב דוד פנדל  (נקרא 1897 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Eternal

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שליפות עם הרב דוד פנדל
« ב- : יוני 19, 2007, 09:19:43 »
הרב דוד פנדל נולד בשנת תשכ"א (1961 למניינם) וגדל בלונג איילנד שבניו יורק. עלה ארצה בגיל 17. למד ב"שעלבים", ותקופה קצרה גם ב"מרכז" וב"מיר". שירת בתותחנים במסגרת הסדר.

מזה 12 שנים משמש בתפקיד ראש ישיבת ההסדר בשדרות, שאותה הקים בעצמו. הישיבה מונה היום כ-500 תלמידים. משמש בתפקיד ראש בית הדין לדיני ממונות שע"י ישיבת ההסדר שדרות. נשוי ואב לשבעה, מתגורר בשדרות.

קסאמים
כמו שהגמרא אומרת על רעמים "לא נבראו קסאמים אלא לפשט עקמומיות שבלב" – כלומר לעורר אותנו וליישר אותנו.

חומת מגן 2
מלחמה מיותרת בגלל ההתנתקות. הייתי מכנה את המבצע הבא: "התחברות – חוזרים לעזה".

נטישת שדרות
כשזורקים עליך אבן מתכופפים, אח"כ מרימים אותה וזורקים חזרה. מי שמתכופף מראה על זהירות מובנת וחיובית. הממשלה שלא מחזירה מלחמה שערה היא זו שבאמת חלשה.

גאידמק
לכסף הגדול שלו יש פוטנציאל להיות מושקע בדברים שבאמת נצרכים וחיוביים. חבל שנפספס.

גוש קטיף
עוד לא ראינו מה עומק הנזק של המעשה הנפשע הזה.

ניסו שחם
צריך לקרב אותו לפני שיצליח לשבור עצמות. "מי יתן לי תלמיד חכם ואנשכנו כחמור". הדרך לקָרב היא בכניסה אגרסיבית ונחושה לכל מסגרות החינוך והמדינה. 

תקשורת
"עם נבר תתבר". צריך לדעת לעשות שימוש בכלי הנפלא הזה.

סירוב פקודה
במבט לאחור יכול להיות שאם עוד כמה אלפים היו מסרבים, הציבור היה קולט כמה נורא מעשה הגירוש.

עלייה להר הבית
אני מקנא באלה שעולים. אני מאוד רוצה לעלות למקומות שמותר, אבל מה אעשה שאני כפוף להוראות זקני הדור שאוסרים.

יונתן פולארד
כל פעם שאומרים את השם הזה, אני מתבייש ומשפיל עיניי. אנחנו יכולים לעשות הרבה יותר לשחרר אותו.

מצעד הגאווה בירושלים
השם של המצעד מעיד כמאה עדים על התיעוב. מימוש עצמי במקום רצון ה'. לי מגיע ליהנות כמו שאני מחליט, ולא כמו שהקב"ה רוצה. 

הומואים דתיים
תרתי דסתרי. כמו לומר "אוכלי חזירים דתיים". ייתכן שהקב"ה מנע מהם הנאת אישה וזה ניסיונם, ובעזרת כולנו הם יכולים לעמוד בניסיון.

דתל"שים
החילון הוא טרגדיה. פעם ישבו שבעה על אדם אחד שיצא לתרבות רעה. ככל שנאמר את האמת, התופעה תקטן: חילון זה אסון בעולם הזה ובעולם הבא. 

הרב קוק
ראש ישיבת בתי מדרשנו.

הרבנות הראשית לישראל
אני אישית חייב הרבה הכרת הטוב לשנים של מבחני רבנות ודיינות. 
הם קובעים סטנדרט גבוה ומעמידים רבנים ודיינים רבים.

ממלכתיות
השאלה מה מדגישים. נטיית נפשי להדגיש היום כמה מסוכנת הנהגה חילונית, ולחנך להנהיג.

הרב שמואל טל
אני אומר הלל ביום העצמאות בין היתר על זה שמדינת ישראל עזרה לגדל גידולים טהורים וגדולים כמו הרב טל שליט"א.

לבוש רבני
יש מושג בגדי כהונה. אצטלא דרבנן. ודאי שזה חשוב, אבל אני מסופק אם כל בחור בגיל 13 אמור ללבוש אצטלא דרבנן, מה שהיום נקרא בגד חשוב.

רפורמים; קונסרבטיבים
כתות סוטות שייעלמו מהתודעה היהודית.

ציונות דתית
זו הציונות היחידה שאני מכיר. ציונות אחרת לא מחזיקה מעמד.

אוניברסיטת בר אילן
האוניברסיטה הגדולה ביותר בארץ. היא גורמת להרבה קידוש השם, ו"גדול קידוש השם יותר מחילול השם". בעזרת השם עוד יצמחו שם הרבה אנשי תורה ומדע, אבל תורה, שהיא הבסיס של המדע והיא כנגד כולם, צריכה להיבנות בישיבות.

קולך
אם נוסיף לארגון הזה יותר התבטלות ושמיעת תלמידי חכמים, הקול יהיה ערב. ואם לאו "קול באשה ערוה".

מסורבות גט
יש גם מסורבים גט מהנשים. כנראה אנחנו לא עושים מספיק לעזור גם למסורבות וגם למסורבים.

נשים דעתן קלה
לא כבדות ומסורבלות כמו הגברים.

חרדים
זה אנחנו.

צבא לכתחילה
לולב ואתרוג לכתחילה, תפילין לכתחילה וגם צבא לכתחילה. כמובן יש פטורים כמו כל מצווה ויש הוראת שעה. אבל תלמוד תורה כנגד כולם.

גרעינים תורניים
הגרעינים היום צריכים להיפתח ולהכיר את המושג קהילה. יישר כוח לרב רחמים נסימי על מפעלו העצום.

להתנחל בלבבות
אני מעדיף להתנחל ביו"ש ובעזה ולקרב את הלבבות לשם.

גיורי קפיצה
כשקופצים קפיצה גדולה מדי נופלים באמצע.

פלסטינים
יש להם תאווה לדם. מוזר.

כיבוש
חצי מצווה. כיבוש ללא התיישבות באמת יכול להשחית.

חומש תחילה
זה מעשי. זה ריאלי. נוסיף ניסנית ואלי סיני.

נוער הגבעות
מדינה שלא מיישבת את הגבעות שלה, שלא תתפלא שהנוער רץ לשם לבד. מדינה שבה האבות והאחים נרצחים בכבישים, שלא תצפה שהבנים יֵשבו כמו ילדים טובים בבית ספר.

ערביי ישראל
לערביי ישראל והנהגתם יש מגמה – נגב וגליל תחילה. אנו צריכים ויכולים לעצור את זה. מי שיכול – שיקנה דירה בנגב ובגליל.

בג"ץ
הייתי מְמנה מעליהם ועדה שתבדוק את המינויים, הפסיקות והדברים שהם עצמם לא מתעסקים בהם.

אמנון יצחק
עם הצלחה לא מתווכחים. ולוואי שיכיר את הציבור הנפלא של ההסדרניקים. מובן שחלק מהדרך שלו אינה דרכנו, ולא כך חונכנו.

ערוץ 2
סירבו לראיין אותי אחרי שבשיחה מקדימה שמעו את דעותיי המתונות.

נינט טייב
מי זה?

סושי
הטמטום שזה גורם – ניכר ממש.

ברסלב
לא יזיק שגם אנו נשמח ונשיר קצת.

אינטרנט
מתחילים להבין כמה אין סוף יש בחכמה ובבריאה. פשוט שלא ראוי שבבית עם ילדים יהיה אינטרנט בגלל הסכנות הרוחניות.

אי-מיול
המנהג להקל בהורדת שיר אחד שבטוח שאותו מוריד לא היה קונה. ודאי אם מדובר בחברות גדולות של גויים שייתכן שהפקירו את הזכויות או התייאשו מהם.

nrg יהדות
נעים מאוד להכיר.

בייקר

• אורח
שליפות עם הרב דוד פנדל
« להגיב #1 ב- : יוני 19, 2007, 12:27:49 »
מצויין גם שם משפחה מגניב.

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
שליפות עם הרב דוד פנדל