כתב נושא: סערה פוליטית: "פרס אוהב כסף"  (נקרא 3391 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Torah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
סערה פוליטית: "פרס אוהב כסף"
« ב- : אפריל 21, 2015, 10:56:53 »
סערה בעקבות הדיווח לפיו הנשיא לשעבר חתם על עסקה עם בנק פועלים שבמסגרתה יקדם את ענייני הבנק תמורת 30 אלף דולר לחודש.

סערה במערכת הפוליטית בעקבות הפרסום ב"דה-מרקר" לפיו הנשיא לשעבר חתם על עסקה עם בנק פועלים שבמסגרתה יקדם את ענייני הבנק תמורת 30 אלף דולר לחודש.

על פי הפרסום, פרס אף ייקח חלק בחגיגות 40 שנות פעילות הבנק, שייערכו בניו יורק בסוף חודש אפריל.

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) צייצה בחשבון הטוויטר שלה בעקבות הפרסום: "ידעתי שהוא אוהב כבוד, מתברר שגם כסף. מיותר, תמוה, מרגיז, מביך. מדברים על שלום. ועל כסף".

חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ) אמרה "יש לי המון הערכה כלפי הנשיא לשעבר פרס והפעילות ארוכת השנים שלו לטובת הציבור ולטובת הדברים שהוא מאמין בהם ודווקא בגלל זה אני נדהמת ומתביישת. בתמורה ל-30 אלף דולר בחודש הנשיא לשעבר פרס יעבוד בשביל בנק הפועלים ועל פי ההערכות יעזור לבנק להילחם נגד רפורמות צודקות שנועדו לשים סוף לאלף הדרכים שבהן הוא עושק את לקוחותיו".

היא הוסיפה כי "את כל מה שצבר בתקופת כהונתו - הקשרים בעולם ובארץ, האהדה הציבורית, ההיכרות האינטימית עם בית הנשיא ועם משרדי הממשלה השונים - הוא הולך לנצל לטובת האינטרסים של בנק הפועלים ומנהליו. זה כל כך לא נתפס שהכנסת אפילו לא טרחה לחוקק חוקי צינון נגד התנהלות כזאת, וזה יהיה עצוב מאוד אם נידרש לעשות זאת עכשיו".

גלאון המשיכה ואמרה: "אני קוראת כאן לנשיא לשעבר פרס - עשית כל כך הרבה למען הציבור בישראל, הרווחת את מעמדך ביושר ובעבודה קשה, אל תוותר על כל זה. האמון חסר התקדים שקיבלת מהציבור הישראלי מחייב אותך ליותר. אחרי כל כך הרבה שנים כאזרח מספר 1, אין לך את הפריבילגיה להתנהג כמו סתם אזרח".

חברת הכנסת מירי רגב (ליכוד) הגיבה גם היא והדגישה כי "ללא ספק יהיה מעניין לראות את פרס מסתובב בכנסת עם הסרט הכתום המיועד ללוביסטים. זה פשוט לא ייאמן. הנשיא לשעבר שמעון פרס, על פי הפרסום ב'דה-מרקר', סגר חוזה עם בנק הפועלים שלפיו יקבל 30 אלף דולר לקידום עינייני הבנק. יש נשיאים לשעבר שעסוקים בהתחממות כדור הארץ, שלום עולמי וסיוע לאוכלוסיות חלשות, אבל הנשיא שלנו בחר דווקא לסייע לבנק הפועלים בתשלום . זה קצת תמוה שמי שחוגג יום הולדת בעלות של מיליוני שקלים וסוגר חוזה מול בנק מכנה את מדיניות נתניהו 'קפיטליזם חזירי'".

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בעניין: סערה פוליטית: "פרס אוהב כסף"
« להגיב #1 ב- : אפריל 21, 2015, 13:31:00 »
העלו לי את דמי הניהול בחשבון כדי שפרס יוכל לקבל דמי כיס.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #2 ב- : אפריל 21, 2015, 14:05:38 »
נו... מה חדש?
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : אפריל 24, 2015, 12:19:05 »
פרסקי