כתב נושא: בקשת עיילתו של חיים בן פסח  (נקרא 7575 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק רם מאיר אברהם

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • יהודי אמוני
בקשת עיילתו של חיים בן פסח
« ב- : דצמבר 22, 2014, 07:37:42 »
הנדון: בקשת חיים בן פסח לעלות לארץ ישראל
1. שמי האנגלי ויקטור ונסייר, אך אני מעדיף להיקרא בשמי העברי חיים בן פסח.
2. אני בן 56 וחלום חיי תמיד היה לעלות לארץ ישראל. בקשותיי לעלות נדחו על ידי משרד הפנים.
3. הייתי פעיל בליגה להגנה יהודית של הרב מאיר כהנא הי''ד. הרב כהנא מינה אותי לתפקיד יושב ראש של
הליגה בשיא המסע המפורסם שלנו לשחרר את אחינו מברית המועצות. בתור היו''ר של הליגה, פוצצתי
פצצות נגד מטרות סובייטיות כדי לפרסם את העוול הנורא שנעשה לשני מיליון יהודים שהיו אסירי ציון
נרדפים במשך 70 שנה. עשינו ככל שביכולתנו על מנת למנוע פציעת בני אדם ואכן אף אחד לא נפצע. רק
ביקשנו לגרום נזק לרכוש סובייטי וזה מה שקרה. כתוצאה מהפצצות הללו, רדיפת יהדות ברה''מ שכלל לא
הייתה ידועה בארה''ב כיכבה בכותרות בתקשורת האמריקאית במשך כמה שנים עד שלא ניתן היה להתעלם
מהנושא.
4. נעצרתי והורשעתי בהטענת הפצצות. ישבתי בכלא חמש וחצי שנים ובנוסף לכך הייתי בשיחרור על תנאי
עוד 12 שנה. לפי החוק בארה''ב, לא יכולתי לבקש לעלות לארץ ישראל עד ריצויו המלא של גזר הדין. לכן
נאלצתי להמתין שבע עשרה וחצי שנים.
5. ב 1996- סיימתי לרצות את גזר הדין ויכולתי לפי החוק האמריקאי לבקש לעלות. לכן ביולי אותה שנה
הגעתי לארץ בכוונה לעבור לארץ הקודש ולהשיג אזרחות ישראלית. אולם כשהגעתי לשדה התעופה, נעצרתי
במקום למרות שמעולם לא עברתי על שום חוק בארץ ישראל. סירבו לתת לי להתקשר למשפחה שלי או לעורך
הדין שלי. הושלכתי לתא ללא שירותים ל 24- שעות ולאחר מכן גירשו אותי מארץ הקודש.
6. מאז שגורשתי ב 1996- , ביקשתי מספר פעמים נוספות לעלות דרך הסוכנות היהודית. כל בקשה נדחתה.
לאחרונה ( 4 באפריל 2013 ) ביקשתי שוב - דיברתי והתכתבתי עם שליח הסוכנות היהודית רפאל כהן שהבטיח
לבדוק אך לא קיבלתי תשובה.
7. המסע שלנו להציל את אחינו בברית המועצות הסתיים לחלוטין ב 1986- . כלומר אני שומר חוק ואזרח
למופת כבר 27 שנה. גם מנחם בגין ויצחק שמיר פוצצו פצצות (שגם הרגו הרבה אנשים) אך לאחר מכן היו
שומרי חוק ואזרחים למופת. גם אני אהיה אזרח למופת. מה שעשיתי בצעירותי לפני כמעט שלושה עשורים
היה בעידן אחר ובדור אחר.
8. כבוד השר, אנא הפוך את אי הצדק הזה. אפילו עיתונאים שמאלניים מערוץ 2 אומרים לי שהם לא מבינים
מדוע אני עדיין מגורש אחרי שנים כה רבות. אם תתן לי להגשים את החלום היהודי והציוני שלי סוף סוף, זו
תהיה אחת מן ההחלטות שתשא עימך בגאווה כל ימי חייך.
9. מצורפים למכתב זה כמה מסמכים.
אני מודה לך מראש. באהבת ישראל,
חיים בן פסח