כתב נושא: האם העולם הבא הוא באמת כמו שאנחנו מדמיינים  (נקרא 7890 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
[bכל אדם שמאמין בעולם הבא מדמיין אותו כעולם שכולו טוב, עולם של נשמות עם עצים פרחים נחלים שקט ושלווה אין רוע בעולם והכל טוב.

אבל תורת השמיטה (מחזוריות העולם) ,מוכיחה כי רוב המאמינים טועים.

על פי תורת השמיטה העולם מתקיים 7000 שנה במחזוריות של 7 פעמיים,בכל 7000 שנה העולם נחרב, ונברא עולם חדש במקומו.

כל עולם נברא על פי הספירה שלו,נצח הוד יסוד מלכות וכו,המחזוריות של העולם 7 כפול 7 היא כנגד 7 הספירות התחתונות,שבסך הכל הם 49 שערי בינה,השער ה-50

הוא שנת היובל,ולאחר מכן,עולות  כל הספירות (לרחם) לספירת הבינה ( שנקראת-אמא) שהיא השער ה- 50 לבינה,ולאחר מכן העולם "מתאפס" ושוב מתחיל התהליך וכל הספירות משתלשלות למעטה אבל בצורות שונות

מהפעמיים הקודמות,כך שעל פי חזל,התהליך הוא אין סופי.

עוד חזל נותנים דוגמאות שבשמיטה הקודמת לא היה מצוות אל תעשה אלה כל המצוות היו מצוות עשה בלבד,מכוון שכל הנבראים חיו בדבקות עם הבורא,ולכן לא היה צורך לבורא את היצר הרע, (שמטרתו לקדם את האדם לעבר התכלית,לא כמו שהרוב חושבים שהיצר הרע הוא רע-טעות נפוצה),על פי מה שהם אומרים הנשמה של אברהם ומשה הם נשמות

מהשמיטה הקודמת,נשמות שנבחרו על ידיי הבורא להתגלגל לשמיטה הנוכחית שלנו על מנת לעזור לדור בגלל שצורף לנו מצוות אל תעשה.

יש מחלוקת בנושא הזה,על פי המקובלים הקדמונים אנו נמצאים בשמיטה החמישית שהיא כנגד ספירת ההוד,ישנם כאלה שסבורים שאנחנו נמצאים רק בשמיטה השניה.
][/b]

מה דעתכם בנושא?
« עריכה אחרונה: אוגוסט 18, 2012, 15:39:41 על ידי הבוס הגדול »
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד
אבל למה לכתוב בשבת? :old_WTF_Aza:
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • "לדוד,ברוך ה׳ צורי,המלמד ידי לקרב,אצבעותי למלחמה"
דווקא אני הבנתי מהרב זמיר שאנחנו נמצאים בשמיטה הרביעית.
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .
"תכופות אנו נותנים בעצמנו לאויב את הכלים לכלותנו." - איזופוס.
"פייסן הוא אדם המאכיל תנין, בתקווה שהוא יאכל אותו אחרון." - וינסטון צ'רצ'יל
"קודם כל תהיינה העובדות בידיך, ואז תוכל לסלף אותן כאוות נפשך."- מרק טווין.

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אחי זה לא פשט אל תנסה להבין דברים כאלה כמות שהם אלא זה קבלה.
״אַתָּה תָקוּם תְּרַחֵם צִיּוֹן כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד.״
״כִּי רָצוּ עֲבָדֶיךָ אֶת אֲבָנֶיהָ וְאֶת עֲפָרָהּ יְחֹנֵנוּ.״

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד
צדיקים יושבים עטרותיהם בראשיהם ונהנים מזיו השכינה הנאות רוחניות של הנשמה שהם בבחינת עין לא ראתה אלוקים זולתך אנחנו אפילו לא יכולים לדמיין איזה הנאות
הנאות שהנשמה מקבלת לנצח! ;D

אם לוקחים את כל ההנאות בעולם הזה של כל בני האדם מתחילת האנושות ועד סוף האנושות ומחברים את כל ההנאות של כל אדם בנפרד במשך כל חייו ואת הכל מחברים לרגע אחד זה כלום לעומת רגע אחד בגן עדן וכמובן שככל שאדם עובד יותר קשה בעולם הזה שכרו יהיה רב אז שווה O0

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אז מסתבר שלא כל מי שמאמין בעולם הבא מאמין בנצח שכולו טוב. יש מיסטיקנית מטורללים שפיתחו אובססיה למספרים ופעולות חשבון פשוטות, פעם ראשונה שנתקלתי במושג תורת השמיטה אבל אני כבר נאלץ להציע למי שחושב ללמוד אותה שישמוט את הרעיון.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אז מסתבר שלא כל מי שמאמין בעולם הבא מאמין בנצח שכולו טוב. יש מיסטיקנית מטורללים שפיתחו אובססיה למספרים ופעולות חשבון פשוטות, פעם ראשונה שנתקלתי במושג תורת השמיטה אבל אני כבר נאלץ להציע למי שחושב ללמוד אותה שישמוט את הרעיון.
זה לא ממש מדוייק , גם מה שכתבתי זה מתוך מאמרים שונים.

כן... יש עולם שכולו טוב,אתה יכול לראות שגם כתבתי את זה,למשל שבשמיטה הקודמת,זה היה עולם שכולו טוב,והיה רק מצוות עשה ללא מצוות אל תעשה.

זה בגלל שכל הנבראים היו דבוקים בבורא ולכן לא היה צורך היצר הרע,אז זה אומר שהיה רק טוב.

אם זאת פעם ראשונה שלך שאתה נתקל בתורת השמיטות,תוכל לקרוא עוד כאן מתוך אתר הידברות:

הסבר ראשון: http://www.hidabroot.org/CommunityDetail.asp?FaqID=53854

הסבר שני מתוך אתר הידברות:
http://www.hidabroot.org/CommunityDetail.asp?FaqID=19939&SubID=13044

הסבר שלישי מתוך ויקיפדיה:  http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%95%D7%A8%D7%AA_%D7%94%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%98%D7%95%D7%AA

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אוקיי אני לא הייתי צריך להביע זלזול בתורת השמיטות אבל דעתי עדיין שאין לה בסיס ממשי על סמך כתבי הקודש. היא מבוססת כמעט רק על עקרונות של קבלה.

הקב"ה לא מסר לנו כמעט מידע על העולם הבא, אם בכלל.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אוקיי אני לא הייתי צריך להביע זלזול בתורת השמיטות אבל דעתי עדיין שאין לה בסיס ממשי על סמך כתבי הקודש. היא מבוססת כמעט רק על עקרונות של קבלה.

בס"ד
וודאי שהוא מסר לנו במעמד הר סיני זה אחד מהעקונות ביהדות

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *

הקבלה נכתבה על ידיי מקובלים בעלי נשמות גבוהות במיוחד,שהגיעו להשגות רוחניות גבוהות מאוד.

לפקפק במה שהם כותבים,זה כמו עבודת אלילים,לא שאני חס ושלום מנסה לפגוע בך אישית,אבל איך אפשר להגיד דבר כזה?!

שים לב גם איך כל הזמן מכנים את העולם שאחרי העולם הזה-העולם הבא,ועולם האין סוף.

יכול להיות שכמו שמבטיחים לנו העולם הבא כלומר השמיטות הבא תהיה טובה יותר משל זאת,הבטחה אלוהית היא אמיתית.

אבל לכל שמיטה יש את הייעוד שלה,אנחנו לא חיים כדיי "לקבל" שכר בעולם אחר (הבא) ולנוח לנצח נצחים כמו שכולם חושבים.

אפילו המקובלים של דורנו כותבים ואומרים שהשכר הגדול ביותר בעולם הבא הוא לקבל את הזכות לעבוד את הבורא ולא לנוח מתחת לעץ

כמו שכולם חושבים,כך השכר הוא העבודה,לנצח נצחים.

אז תחשוב על זה ידידי.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בעניין: האם העולם הבא הוא באמת כמו שאנחנו מדמיינים
« להגיב #10 ב- : אוגוסט 19, 2012, 16:08:12 »
אני מבצע השוואה יחסית של הקבלה לתורה. אני חילוני שמפקפק בשתיהן. אבל בעוד לתורה אני רוכש כבוד וגם לא טוען שהיא לא נכונה, אולי כן אולי לא איני יודע, הקבלה לדעתי היא סיפורי סבתא. זה שעסקו בה אנשים בעלי שכל חריף ביותר לא אומר שהם ביססו את הסיפורים שלהם על התורה. להיפך נראה לי שהם ביססו חלק גדול מהקבלה שלהם על מיסטיקה של עכו"ם. הספר המרכזי של הקבלה ספר הזוהר נכתב ע"י משה דה ליאון במאה ה-13 בספרד ועד היום קבליסטים מתעקשים שהוא חובר על ידי רשב"י. אני רואה בכך הוכחה מובהקת לאי רציונליות ולאי רצון להכיר באמת מצד העוסקים בקבלה.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #11 ב- : אוגוסט 19, 2012, 16:41:17 »
אני מבצע השוואה יחסית של הקבלה לתורה. אני חילוני שמפקפק בשתיהן. אבל בעוד לתורה אני רוכש כבוד וגם לא טוען שהיא לא נכונה, אולי כן אולי לא איני יודע, הקבלה לדעתי היא סיפורי סבתא. זה שעסקו בה אנשים בעלי שכל חריף ביותר לא אומר שהם ביססו את הסיפורים שלהם על התורה. להיפך נראה לי שהם ביססו חלק גדול מהקבלה שלהם על מיסטיקה של עכו"ם. הספר המרכזי של הקבלה ספר הזוהר נכתב ע"י משה דה ליאון במאה ה-13 בספרד ועד היום קבליסטים מתעקשים שהוא חובר על ידי רשב"י. אני רואה בכך הוכחה מובהקת לאי רציונליות ולאי רצון להכיר באמת מצד העוסקים בקבלה.
תראה אני לעומתך חושב שיש קשר ישיר בין הקבלה לבין התורה.

אבל נניח שהייתי חילוני כמוך (אני גם חילוני אבל מאמין בנסתרות),אם הייתי כמוך הייתי דווקא מאמין יותר לקבלה מאשר לתורה.

למי שלא מאמין התורה היא כמו אוסף של סיפורים (חס ושלום,אני רק כותב מה הם חושבים),ולעומת זאת הקבלה היא המדע של העולם.

כל מה שהמדענים גילו במאות האחרונות היה כתוב בכל ספרי הקבלה,מהזוהר ועד תלמוד עשר הספירות.

אנשי הדת מוכיחים כל כל גילוי של מדען מסויים כתוב לפרטי פרטים בזוהר וכן הלאה.

אז שוב...אני מאמין שהקבלה והתורה אחד הם!  אבל אם הייתי מאמין בסגנון שלך דווקא הייתי יותר חושב שהקבלה רצינית יותר מהתורה.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : אוגוסט 19, 2012, 17:26:39 »
בס"ד
הקבלה זה חלק מהתורה שבעל פה
הרי יש כמה חלקים בתורה פשט דרש רמז וסוד הקבלה זה הסוד וזה חלק מהתורה שבעל פה

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #13 ב- : אוגוסט 19, 2012, 18:32:42 »
תראה אני לעומתך חושב שיש קשר ישיר בין הקבלה לבין התורה.

אבל נניח שהייתי חילוני כמוך (אני גם חילוני אבל מאמין בנסתרות),אם הייתי כמוך הייתי דווקא מאמין יותר לקבלה מאשר לתורה.

למי שלא מאמין התורה היא כמו אוסף של סיפורים (חס ושלום,אני רק כותב מה הם חושבים),ולעומת זאת הקבלה היא המדע של העולם.

כל מה שהמדענים גילו במאות האחרונות היה כתוב בכל ספרי הקבלה,מהזוהר ועד תלמוד עשר הספירות.

אנשי הדת מוכיחים כל כל גילוי של מדען מסויים כתוב לפרטי פרטים בזוהר וכן הלאה.

אז שוב...אני מאמין שהקבלה והתורה אחד הם!  אבל אם הייתי מאמין בסגנון שלך דווקא הייתי יותר חושב שהקבלה רצינית יותר מהתורה.
כאשר אנשי הזוהר יתחילו לגלות דברים אמתיים לפני המדע אז תוכל לטעון זאת. זה שיש כאלה שם שטוענים שתגלית כזאת או אחרת כבר כתובה בזוהר, לאחר שהתגלתה, לא מרשים אותי כלל. מה גם שאני חושב שרוב העוסקים בקבלה לא מבינים כלום במדע ומתמטיקה.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #14 ב- : אוגוסט 19, 2012, 18:35:33 »
בס"ד
הקבלה זה חלק מהתורה שבעל פה
הרי יש כמה חלקים בתורה פשט דרש רמז וסוד הקבלה זה הסוד וזה חלק מהתורה שבעל פה
ובתלמוד יש אגדתות, האם זה אומר שכיפה אדומה שייכת לתלמוד ?

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #15 ב- : אוגוסט 19, 2012, 20:47:54 »
בס"ד
צלהר קבלה זה חכמת הסוד בתורה זה חלק משמעותי בתורה שמקובל ביהדות בדיוק כמו פשט דרש ורמז רק שלזה נגשים יותר מאוחר
מה אתה עכשיו רוצה לחלוק על המסורת היהודית?!החלטת לעקור חלקים בתורה?!אין לך מושג בזה בכלל... יש גדולי דור ותלמידי חכמים וכל דור יש צדיקים נסתרים ולא נסתרים בעלי רוח הקודש שהמסורת מועברת דרכם ודרך העם הפשוט מאז מעמד הר סיני

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #16 ב- : אוגוסט 19, 2012, 20:58:37 »
בס"ד
צלהר קבלה זה חכמת הסוד בתורה זה חלק משמעותי בתורה שמקובל ביהדות בדיוק כמו פשט דרש ורמז רק שלזה נגשים יותר מאוחר
מה אתה עכשיו רוצה לחלוק על המסורת היהודית?!החלטת לעקור חלקים בתורה?!אין לך מושג בזה בכלל... יש גדולי דור ותלמידי חכמים וכל דור יש צדיקים נסתרים ולא נסתרים בעלי רוח הקודש שהמסורת מועברת דרכם ודרך העם הפשוט מאז מעמד הר סיני
רק פתי מאמין לכל דבר, לחתול ולעכבר. קבלה זו לא מסורת יהודית. זו מיסטיקה יהודית. יש רבנים שדוחים אותה לחלוטין, למשל הרב יחי קאפח זצ"ל שבעצם מייצג את דעת הרמב"מ. יש רבנים שכלל לא מתעסקים בקבלה. ויש רבנים אחרים שלומדים גם קבלה. ואך מעטים מן הרבנים מעלים את הקבלה לדרגת קדושה ומייחסים לה חשיבות רבה בקביעות הלכה אף מעל שולחן ערוך.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #17 ב- : אוגוסט 19, 2012, 22:10:15 »
רק פתי מאמין לכל דבר, לחתול ולעכבר. קבלה זו לא מסורת יהודית. זו מיסטיקה יהודית. יש רבנים שדוחים אותה לחלוטין, למשל הרב יחי קאפח זצ"ל שבעצם מייצג את דעת הרמב"מ. יש רבנים שכלל לא מתעסקים בקבלה. ויש רבנים אחרים שלומדים גם קבלה. ואך מעטים מן הרבנים מעלים את הקבלה לדרגת קדושה ומייחסים לה חשיבות רבה בקביעות הלכה אף מעל שולחן ערוך.
בס"ד
אני לא מאמין לכל דבר אני אומר לך דברים אמיתים אני אומר לך את מה שבשטח
המקורות שלי זה לא ויקיפדיה.
אכן קבלה זה דבר מיסטי וחכמת הקבלה הסוד שביהדות זה דבר שעבר במסורת ואין לי מושג לגבי דעת הרב קפאח זצ"ל

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
« להגיב #18 ב- : אוגוסט 19, 2012, 22:14:54 »
צלהר אנא פתח את ספר הזהר פרשת ויקרא נראה לי דף י׳ עמוד א׳ ותגיד לי מה ראית שם.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #19 ב- : אוגוסט 19, 2012, 22:55:54 »
צלהר אנא פתח את ספר הזהר פרשת ויקרא נראה לי דף י׳ עמוד א׳ ותגיד לי מה ראית שם.
"וְכֻלְּהוּ רְקִיעִין, אִלֵּין עַל אִלֵּין כְּגִלְדֵּי בְּצָלִים, אִלֵּין לְתַתָּא, וְאִלֵּין לְעֵילָּא"

תפיסת הרקיעים כשכבות של קליפות בצל ? זו קוסמולוגיה טרום קופרניקוס וגלילאו לפיה כל היקום מסתובב סביב הארץ. לא בדיוק בחזית המדע....

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
« להגיב #20 ב- : אוגוסט 19, 2012, 23:05:12 »
"וְכֻלְּהוּ רְקִיעִין, אִלֵּין עַל אִלֵּין כְּגִלְדֵּי בְּצָלִים, אִלֵּין לְתַתָּא, וְאִלֵּין לְעֵילָּא"

תפיסת הרקיעים כשכבות של קליפות בצל ? זו קוסמולוגיה טרום קופרניקוס וגלילאו לפיה כל היקום מסתובב סביב הארץ. לא בדיוק בחזית המדע....
בלא מחילה תמשיך עוד קצת אני חושב שזה מובא בשם רב הונא (בלי לתפוס אותי במילה). או בעצם רב זירא? אני כבר לא זוכר...

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #21 ב- : אוגוסט 20, 2012, 02:19:12 »
רבותי, אתם בעצם ממחישים למה תורת הסוד היא תורת הסוד.
לא כל דבר נלקח כפשוטו. הדברים עמוקים ומורכבים ואנחנו לא ברמה כדי ללמוד ולהבין. היום כל קלוצמח לומד קבלה. אפילו זמרת פופ זקנה ופרוצה "לומדת" קבלה ומניחה תפילין.
נשאיר את הקבלה ליודעי ח"ן ונשתדל קודם כל לחזק את הבסיסים והיסודות שלנו, במקום לערער אותם בגלל פירורים שנלקחו על פי נקודת מבט לא נכונה.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • "לדוד,ברוך ה׳ צורי,המלמד ידי לקרב,אצבעותי למלחמה"
« להגיב #22 ב- : אוגוסט 20, 2012, 08:10:48 »
הניסיון שלך לפרש לעצמך את ספר הזוהר הוא דיי מצחיק צלהר,זה משהו שבד"כ מתאים לשמאלנים,לא לך...
שווה ערך לילד בכיתה ב' שיראה תרגילי חשבון של כיתה יב' ולא ידע שיש כללים במתמטיקה שמשפיעים על התוצאה,כמו למשל סדר פעולות חשבון וכדומה...
(אל תעלב איש יקר,פשוט לא מתאים לך...)
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .
"תכופות אנו נותנים בעצמנו לאויב את הכלים לכלותנו." - איזופוס.
"פייסן הוא אדם המאכיל תנין, בתקווה שהוא יאכל אותו אחרון." - וינסטון צ'רצ'יל
"קודם כל תהיינה העובדות בידיך, ואז תוכל לסלף אותן כאוות נפשך."- מרק טווין.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #23 ב- : אוגוסט 20, 2012, 10:15:53 »
הניסיון שלך לפרש לעצמך את ספר הזוהר הוא דיי מצחיק צלהר,זה משהו שבד"כ מתאים לשמאלנים,לא לך...
שווה ערך לילד בכיתה ב' שיראה תרגילי חשבון של כיתה יב' ולא ידע שיש כללים במתמטיקה שמשפיעים על התוצאה,כמו למשל סדר פעולות חשבון וכדומה...
(אל תעלב איש יקר,פשוט לא מתאים לך...)
אני לא מנסה לפרש, וגם לא מעוניין כלל לקרוא בספר הזה. נטל ההוכחה הוא על מי שטוען את הטענה, לא עלי. כלומר, מי שטוען שהזוהר נכתב על ידי רשב"י צריך להוכיח זאת ולהסביר איך הוא התגלגל מיד ליד יותר מאלף שנה עד שהגיע לידי משה די לאון. מי שטוען שהקבלה זה חלק מהסוד שבתורה, שיוכיח זאת. לא כל ספר מסתורי רשאי להיתלות בתורה כמקור הסוד שלו. אולי גם צופן דה וינצ'י זה "סוד" מן התורה ? אולי הקשקושים שהמאיה חרטו על קירות המקדשים שלהם זה סוד מהתורה ?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #24 ב- : אוגוסט 20, 2012, 15:35:18 »
אולי אני צריך להוכיח גם שמסכת ברכות או אפילו ספר ישעיהו הם חלק מהתורה?
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!