כתב נושא: בקשר לחרדים התורנים שלא שמחים ביום העצמאות למדינת ישראל  (נקרא 2841 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק רחמים

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
יש חרדים שהם תורנים , אני לא מתכוון לנתורי כרתא , אבל מבחינת מדינת ישראל (לא הארץ) הם טוענים שכל עוד מדינת ישראל היא לא מדינת הלכה יהודית, אז אסור לשמוח בשבילה , ובטח שלא להניף את דגל מדינת ישראל , בנוסף לזה שהם לא מברכים על ההלל ביום העצמאות למדינת ישראל , והם לא מתגלחים ואו מסתפרים לכבוד יום העצמאות למדינת ישראל .
האם אתם מבינים את החרדים האלה ?
אני כן , אבל אני לא נוהג בזה כמו שהם נוהגים , אבל אני לא הייתי מסכים שאדם חרדי ימנע ממני להניף את דגל מדינת ישראל . אבל זה לא שהם אבלים ביום העצמאות , בכל זאת , הם נוהגים שלא לומר תחנון , וכן לקרואר את ההלל אפילו לפני סוף התפילה אבל בלי הרכה , בגלל שלטענתם מדינת ישראל מסמלת את תחילת הגאולה , ום נראה לי שיותר קל במדינת ישראל להתנהג כמו אדם דתי וכמה שפחות להפגע מזה  , שבהמשך כנראה מתי שתבוא הגאולה , מדינת ישראל תהיה מדינת הלכה יהודית .

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בס״ד

אני לא מבין רק דבר אחד: איך יכול להיות שביום שבו הוקמה מדינת ישראל שטבחה באחינו והחריבה את יישובינו,
ביום שבו בן גוריון הסוציאליסט האדום הקומוניסט הכריז על הקמת מדינה אנטי יהודית בארץ ישראל,
יש יהודים שחוגגים את יום ה"עצמאות״

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
כאדם שגדל בזרם החרדי הליטאי הישיבתי.
אני יכול לומר לך שהגישה שם לא מתלהבת מהמדינה. אף אחד שם לא ימנע ממך להניף דגלים. אבל הם עצמם לא יניפו דגל. אין הרגשה של שייכות ממשית. אף אחד לא מתגלח ולא מסתפר לכבוד יום העצמות בגלל שהימים ימי ספירת העומר.
התנאים גזרו לפני אלפיים שנה שהימים יהיו ימי אבל. העובדה שהציונים, אנשים רשעי שרמסו את התורה, המצוות, היהודים והיהדות, קבעו את יום ה' באייר להיות להם ליום אידם, לא מזיזה ליהודים האמיתיים. יהודי אמיתי מתאבל בספירת העומר. לא מסתפר ולא מתגלח. אין בידינו את הכוח לשנות תקנות שתיקנו התנאים. קל וחומר שאין ביד הממשלה לקבוע יום שיפר את תקנות התנאים.

המדינה קמה. או כמו שאנשים נוהגים לומר: פרצה המדינה. לשמור תורה ומצוות כיהודי, באמריקה, לא קשה ממש יותר מפה. פה יש את היתרון שרוב האנשים יהודים. שם יש חופש דת יותר גדול ושם רדיפת הדת מצד הממשל והרשויות, פחותה.
אז אצל החרדים בני התורה, מהזרם של עולם הישיבות, אלה שכינית "החרדים התורנים", יום העצמאות זה יום רגיל לגמרי. אומרים תחנון כמו בכל יום. לא אומרים הלל, כמו בכל יום. לא מסתפרים ולא שומעים מוזיקה, כי ספירת העומר... יום ככל הימים.

מתי שתבוא הגאולה, המדינה הזו לא תשאר על תילה. מוסדות המדינה הזו יתפרקו ותקום מדינה חדשה ושונה לגמרי תחת מלכותו ורבנותו של משיח בן דוד. במהרה בימינו, אמן.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
אני לא חרדי ואני גם לא מסתפר ומתגלח לקראת יום ה"עצמאות".
ולהגיד לך את האמת - גם כשהייתי בור ועם הארץ גמור לא באתי בטענות לחרדים (למרות כל התעמולות האנטי יהודיות בתעמולה השמאלנית).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק רחמים

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
כאדם שגדל בזרם החרדי הליטאי הישיבתי.
אני יכול לומר לך שהגישה שם לא מתלהבת מהמדינה. אף אחד שם לא ימנע ממך להניף דגלים. אבל הם עצמם לא יניפו דגל. אין הרגשה של שייכות ממשית. אף אחד לא מתגלח ולא מסתפר לכבוד יום העצמות בגלל שהימים ימי ספירת העומר.
התנאים גזרו לפני אלפיים שנה שהימים יהיו ימי אבל. העובדה שהציונים, אנשים רשעי שרמסו את התורה, המצוות, היהודים והיהדות, קבעו את יום ה' באייר להיות להם ליום אידם, לא מזיזה ליהודים האמיתיים. יהודי אמיתי מתאבל בספירת העומר. לא מסתפר ולא מתגלח. אין בידינו את הכוח לשנות תקנות שתיקנו התנאים. קל וחומר שאין ביד הממשלה לקבוע יום שיפר את תקנות התנאים.

המדינה קמה. או כמו שאנשים נוהגים לומר: פרצה המדינה. לשמור תורה ומצוות כיהודי, באמריקה, לא קשה ממש יותר מפה. פה יש את היתרון שרוב האנשים יהודים. שם יש חופש דת יותר גדול ושם רדיפת הדת מצד הממשל והרשויות, פחותה.
אז אצל החרדים בני התורה, מהזרם של עולם הישיבות, אלה שכינית "החרדים התורנים", יום העצמאות זה יום רגיל לגמרי. אומרים תחנון כמו בכל יום. לא אומרים הלל, כמו בכל יום. לא מסתפרים ולא שומעים מוזיקה, כי ספירת העומר... יום ככל הימים.

מתי שתבוא הגאולה, המדינה הזו לא תשאר על תילה. מוסדות המדינה הזו יתפרקו ותקום מדינה חדשה ושונה לגמרי תחת מלכותו ורבנותו של משיח בן דוד. במהרה בימינו, אמן.
חוץ מנטורי כרתא , יש שני סוגים עיקריים של יהודים חרדים .
יש יהודים חרדים תורנים ויש יהודית חרדיים לאומיים , ראשי תיבול חרד"ל .
היהודים החרדים התורנים בעד ארץ ישראל , אבל כאשר מדינת ישראל היא לא מדינת הלכה אז הם נגד לשמוח בשמחת המדינה .
היהודים החרדים הלאומיים , הם גם בעד ארץ ישראל וגם כיום בעד מדינת ישראל .
ואם אני לא טועה , אולי אני טועה , כבוד מר"ן הרב עובדיה יוסף שליט"א , הוא רב יהודי חרדי תורני , ובכל זאת נראה שבבית הכנסת שבו הוא מתפלל , לא אומרים ביום העצמאות  תחנון ,
ונראה לי שהיהודים החרדים התורנים במדינת ישראל , בעיר בית שמש , לפחות באזור החרדי , יש כאלו שלא נותנים להניף שם את דגל מדינת ישראל .
« עריכה אחרונה: מאי 03, 2012, 12:46:03 על ידי . »

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
החלוקה בין החרדים ואפילו בין המזרוחניקעס יותר מגוונת.
אבל אפשר בגדול להבחין בין התורניים, כפי שקראת להם, או כפי שהם נקראים בפי עצמם "בני תורה", לבין אלה שנקראים "בעלי בתים".
בדרך כלל אצל חרדים, אפילו כאלה שעושים על האש ביום העצמאות, לא אומרים הלל. זה רק אצל מזרוחניקעס.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
יש ישיבות (לדוגמא פונוביז') שתולות דגל ביום העצמאות.
ואיך אפשר לבוא אליהם בטענה? עזוב ציונות לא ציונות, המדינה כל שני וחמישי מחפשת איך להכנס בחרדים. היום אם אתה פוליטיקאי חדש ואתה רוצה לעשות סיפתח יפה של כמה מנדטים, תתחיל לצאת נגד החרדים. כל שנה לפני הבחירות מתחיל עליהום על החרדים. וזה בלי להחשיב את התשקורת שפועלת נמרצות להכנס עוד ועוד בחרדים.

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
חדש לי. מעולם לא שמעתי על דבר כזה. ועוד בפוניבז'...

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
חדש לי. מעולם לא שמעתי על דבר כזה. ועוד בפוניבז'...

גם אני הייתי מופתע. קראתי ברוטר על הפגנה של פחות ממנין נטורי חרטא הזויים מול פונוביז' על המנהג שלהם להניף דגל ביום העצמאות.

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
פעם ראיתי הפגנה של שלושה נטורי קרתא ברחוב יחזקאל בירושלים. שניים מחזיקים שלטים ואחד קורא תהילים או תפילות אחרות בקול...
זה היה מצחיק ;D

צבא יהושע עוד יחזור!