כתב נושא: גילויי עריות חמור ביותר-שאלה למבינים בהלכה  (נקרא 9447 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אני מכיר מישהו שהוא אח תאום אחווה,כלומר תאום שגדל עם אחותו ביחד ברחם אבל כל אחד מטיפת זרע שונה וביצית שונה(זה סוג התאומים הנפוץ ביותר).

לאחרונה אתגלה לי ולעוד קומץ מצומצם של חברים שאותו חבר קיים מערכת יחסים מלאה עם אחותו(לפי מה שהוא טוען הם היו מאוהבים זה בזו),בן הייתר הוא קיים איתה

יחסי מין במשך תקופה ארוכה,כל זה לא היה מתגלה לאף אחד מהחברים אם לא היה קורה כלום,אבל דבר נורא קרה.

היא נכנסה מאח שלה להריון והיא כבר בחודש ה-4,היא מסרבת לעשות הפלה,בבית אתם יכולם לתאר לעצמם מה הולך שם,בלאגן שלם...

אבל השאלה שלי היא לגביי התינוק,ברור לי שאותו חבר ואחותו יקבלו את עונשם משמיים ביום מן הימים,אבל אני רוצה לדעת אם במידה והתינוק נולד ואפילו בריא

לגמריי,מה יהיה מעמדו לפי היהדות?
האם הוא יהיה מותר לו להתחתן עם יהודיה או בכלל?
האם עדיף לילד הזה להיות מאומץ על ידיי משפחה אחרת?
ובכלל מה יהיה עתידו על פי היהדות,האם יהיה לו חופש בחירה כמו לכל אדם או שפשוט נגזר עליו חיים אומללים?

אני אשמח לקבל תשובות מכל אחד,אבל חשוב לי שחברים בפורום שמכירים את הדת טוב יתנו תשובות.
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
לכל השדים והרוחות!
אני מזועזע לגמרי!
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
בר מינן מזכיר פרק ממשחקי הכס..

אין לי מושג לגבי המעמד ההלכתי של אותו ילד מסכן שעתיד להוולד, מה שכן גם הפלה אסור לעשות.. חייבים לשאול פה רב.. הבן הזה ממזר זה בטוח.

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
לפי היהדות, הוולד נקרא ממזר.
הממזר נטול יחוס ופסול מלהנשא למי ששם אב נקרא עליו.
לכן ממזרים נישאים לממזרים אחרים או לגרים. לפי שכאשר אדם מתגייר הוא מנותק ממשפחתו מחמת הגיור והרי הוא בריה חדשה. ויחוס יהודי או יחוס בכלל אין לגר, שהרי אין אב (יהודי) שילד אותו.
אכן, גורל אומלל יש לממזרים. ועל זה נאמר: אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה.

מקור:
רמב"ם. הלכות ביאה.
פרק ט"ז. הלכה א'.
איזה הא ממזר (דברים כ"ג, ג') האמור בתורה: זה הבא מערווה מן העריות. חוץ מן הנידה, שהבן ממנה פגום ואינו ממזר. אבל הבא על שאר העריות, בין באונס, בין ברצון, בין בזדון, בין בשגגה - הוולד ממזר. ואחד זכרים ואחד נקבות, אסורין לעולם. שנאמר "גם דור עשירי לא יבוא" (שם) כלומר, לעולם.

הלכה ב'.
אחד ממזר שנשא ישראלית או ישראלי שנשא ממזרת, כיוון שבעלו אחר הקידושין, לוקין...

הלכה ז'.
ממזר מותר לישא גיורת וכן הממזרת מותרת לגר. והבנים משניהם ממזרים, שהוולד הולך אחר הפגום. שנאמר: בקהל ה' (דברים כ"ג, ג). וקהל גרים אינו קרוי קהל ה'. גיורת שנישאת לגר והולידו בן, אף על פי שהורתו ולידתו בקדושה, הרי זה מותר בממזרת. וכן בן בן בנו עד שישתקע שם גיותו ממנו ולא יוודע שהוא גר ואחר כך יאסר בממזרת. ואחד הגרים ואחד עבדים משוחררין, דין אחד לכולן. גר שנשא בת ישראל או ישראל שנשא גיורת, הוולד ישראלי לכל דבר ואסור בממזרת.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אני לא יכול לעזור, מצטער...אבל לעזאזל! מה נסגר איתם?

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
ה׳ ישמור מה הולך פה?!?
ולנושא, כל תוצר של אילו עריות מכל סוג שהוא נחשב ממזר-הוא לא יכול לבוא בקהל ישראל אלא להתחתן עם ממזרה או עם שפחה.
״אַתָּה תָקוּם תְּרַחֵם צִיּוֹן כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד.״
״כִּי רָצוּ עֲבָדֶיךָ אֶת אֲבָנֶיהָ וְאֶת עֲפָרָהּ יְחֹנֵנוּ.״

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בהחלט יש גורל אכזר לממזרים.. במצבים כאלה אי אפשר לקבל אישור הלכתי להפלה?גם ככה הילד הזה יצא מפגר או דפקט רציני

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
לא ממש הבנתי הכל,אם הבן שלהם התגייר בגיל מבוגר הוא לא יחשב ממזר,אלה כגר?

ואם זה ככה אז זאת אומרת שלאחר 10 דורות הצאצאים שלו יוכלו להתחתן עם יהודיה,מה שמתנגש אם ממזר לנצח נצחים,אני אשמח לקבל תשובה.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בהחלט יש גורל אכזר לממזרים.. במצבים כאלה אי אפשר לקבל אישור הלכתי להפלה?גם ככה הילד הזה יצא מפגר או דפקט רציני
לא בהכרח,ישנם מקרים של גילוי עריות שהתינוק נולד בריא לחלוטין,אבל הפגם נמצא בגנים,ויכול לפגוע גם אחרי הרבה דורות.

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
דיברתי דווקא עם רב על זה פעם והוא אמר שבמקרה של ממזרות מותר להפיל. ממזר נדפק לכל החיים הוא לא יכול להתגייר או משהו הוא יהודי והוא חייב במצוות אבל אסור לו להתחתן עם יהודיה כי גם בנו יהיה ממזר. הוא יכול להתחתן עם שפחה כנענית (שלפי מה שאני יודע אין להשיג היום ;D).

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
לא ממש הבנתי הכל,אם הבן שלהם התגייר בגיל מבוגר הוא לא יחשב ממזר,אלה כגר?

ואם זה ככה אז זאת אומרת שלאחר 10 דורות הצאצאים שלו יוכלו להתחתן עם יהודיה,מה שמתנגש אם ממזר לנצח נצחים,אני אשמח לקבל תשובה.
לא... כתוב "גם" עשר דורות... כלומר... לעולם (ראה רמב"ם שציטטתי לעיל).
ממזרות זה כתם נצח. ממזר לא יכול להתגייר כי הוא יהודי. ממזרות יכולה לבוא בנישואין רק עם ממזרות אחרת, או עם גרות.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
לא... כתוב "גם" עשר דורות... כלומר... לעולם (ראה רמב"ם שציטטתי לעיל).
ממזרות זה כתם נצח. ממזר לא יכול להתגייר כי הוא יהודי. ממזרות יכולה לבוא בנישואין רק עם ממזרות אחרת, או עם גרות.
כשאתה כותב לעולם,או עד סוף הדורות,הכוונה שבאחרית הימים "התואר" ממזר התבטל ממנו במידה ואותו אדם יהיה שומר מצוות?

בכל מקרה אני עדיין בשוק מהמקרה הזה,ואחרי כל מה שאני קורא כאן בא לי לי פשוט לבכות למען התינוק שעומד להיוולד,הם הרסו לו את החיים לפני שנולד.

אגב לפי מה שהבנתי יש תיקון מצאתי שאלה מעניינת מתוך אתר כיפה:

תוכן השאלה:
שלום רב,
כיצד ייתכן שדוד המלך נולד כתוצאה מגילוי עריות (מואב הגיע מבנות לוט, ורות המואביה הגיעה ממואב, והיא הסבתא רבא של דוד, וגם בועז הגיע כתוצאה של גילוי עריות בין תמר ליהודה)

תוכן התשובה:
שלום וברכה,

אנו מאמינים כי כל חטא ניתן לתיקון. גם חטאים מסוג זה יכולים לבוא למקום המתוקן הזה. זאת ועוד, דווקא דמויות כמו דוד ובועז מסמלות לנו את הכח לתקן את המציאות באמצעות תשובה ותיקון החטא.

בברכה,
אביאל

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
האביאל הזה שכתב את התשובה הוא בור ועם הארץ גמור.
ממזרות לא נתקנת על ידי שמירת מצוות או חילוף דורות.
כתוב שכשהמשיח יבוא הוא יטהר ספקות ממזרות.

מי שכותב שדוד המלך נולד מגילוי עריות, על זו הדרך כולנו נולדנו מגילוי עריות. כולנו באנו מבני אדם וחווה שנישאו לאחיותיהם.
על פי המדרש שרה הייתה אחות למחצה של אברהם.
ומעשה תמר ויהודה לא היה גילוי עריות זה היה סוג של יבום. ראיה שבסוף יהודה נישא לה.

עוד נקודות.
רות המואביה התגיירה. כמו שכתבתי למעלה, מי שמתגייר הוא כמו אדם חדש. גר לא יכול להיות ממזר. הרגע הוא התגייר.
מעשה אברהם ושרה, מעשה יהודה ותמר, לפני הכל ואחרי הכל, התורה לא ניתנה אז ולכן הממזרות לא נקבעה.
בני ישראל באו שלמים למעמד הר סיני ונקראו קהל ה'. כולל צלפחד וקורח.
משעה שקיבלו ישראל את התורה נצטוו בעריות על פי תורה ועל ממזרות כקנס.
ממזרות זה קנס!

וצריך למחות ולהזהר מכל אידיוט שטוען שהוא יכול לתקן ממזרות. כי אסור לממזר להתחתן עם מי שאינו ממזר. ומי שגורם לממזר להתחתן עם בת ישראל שינה ממזרת, הרי שפסל את כל צאצאיהם מעתה ועד עולם.
אין להקל ראש בזה!!!
אין לתקן ממזרות. אין. זה פשוט לא קיים!

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
למה ציינת את שם צלפחד לצד קורח, מה הוא כבר עשה חוץ מלמות נטול בנים ?

מישהו יודע אם לממזר מותר להינשא לגויה ?

מנותק לוחם סיירת

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
למה ציינת את שם צלפחד לצד קורח, מה הוא כבר עשה חוץ מלמות נטול בנים ?

מישהו יודע אם לממזר מותר להינשא לגויה ?
לא  ,ממזר יהודי צריך להתחתן עם ממזרת או גיורת.
{א} שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי: {ב} עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ: {ג} אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ: {ד} הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל: {ה} יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ: {ו} יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה: {ז} יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ: {ח} יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:

פרק תהילים זה יהיה לרפואת יניב בן ענת הי"ו

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
מי זה (או מה זה) צלפחד?

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
אני מכיר מישהו שהוא אח תאום אחווה,כלומר תאום שגדל עם אחותו ביחד ברחם אבל כל אחד מטיפת זרע שונה וביצית שונה(זה סוג התאומים הנפוץ ביותר).

מה ז"א תאומים אבל כל אחד מטיפת זרע שונה וביצית שונה?  :old_sad:
הם נולדו כתוצאה מהפרייה מלאכותית?
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
צלפחד היה איש מבני ישראל במדבר שקושש עצים בשבת. למרות שבאו עדים והתרו בו שהוא מחלל שבת, המשיך במלאכתו.
צלפחד נסקל באבנים מחוץ למחנה כדין מחלל שבת במזיד, בעדים והתראה.

יש דעה שאומרת שצלפחד עשה את זה כדי להראות לכולם את חומרת חילול שבת ונשא בעונש לשם המטרה.

ממזר חייב בכל המצוות וכל איסור ועבירה שיש על יהודי רגיל, יש גם עליו. לכן לממזר אסור להתחתן עם גויה כמו שאסור לאף יהודי להתחתן עם גויה.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בפועל זה כמעט בלתי אפשרי לשדך בין ממזר לממזרה כי מדובר באוכלוסייה מאוד מצומצמת וגם זה לא סטטוס שאנשים נוטים לפרסם ברבים.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
אתה צודק בקשר להיום.
כל אחד יכול לאמץ שם משפחה. לאנשים לא אכפת להביא ילדים מחוץ לנישואין. לאנשים כמעט ולא אכפת לטפס על נקבות נשואות.
אם נולד ממזר, כמעט אף אחד לא יודע מזה.

שונה המצב בשעה שיש קהילה יהודית שמורה. כל ילד מתייחס אחר אביו ונוטל את שם אביו. ברגע שיש ממזר הקהילה יודעת שהוא ממזר והילד נקרא בשם זה. יודעים שאין לו שם משפחה. אין לו יחוס לשום בית אב.
במצב כזה, כשממזרים בולטים בנוף הקהילתי, קל לאתר אותם ולשדך ביניהם.

מה שכן, גם אם לא מוצאים לו ידוך, הרי זו בדיוק הנקודה.
זה העניין בממזר. שהוא דחוי. שהוא מחוץ לקהל. שהוא פגום. שהוא לא יכול להנשא כמו אדם נורמלי או לא יכול להנשא בכלל.
כל זה נועד להרחיק אנשים ממעשה העוולה הנורא הזה של אשת איש או שאר עריות...

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *

זהו גם אני לא בדיוק הבנתי את זה...

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ממש לא,הם נולדו בהפרייה טבעית,כך נולדים כל התאומי אחווה,התאומים הנפוצים ביותר כגון:אח ואחות,2 אחיות לא זהות,2 אחים לא זהים.

העתקתי מויקיפדיה את הציטוט של תאומי אחווה:

תאומי אחווה, הנקראים גם "תאומים אחים", "תאומים אחאים" ו"תאומים לא זהים" הם תוצאה של הפריית שתי ביציות שונות על ידי שני תאי זרע שונים, באותו הזמן. לפיכך תאומים אלה הם אחים רגילים לכל דבר, מלבד העובדה שהם בני אותו גיל. כלומר, המטען הגנטי שלהם אינו זהה ולמעשה הם אינם דומים זה לזה יותר מאחים רגילים. הם יכולים להיות מאותו זוויג או ממינים שונים.

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
איך זה הגיוני? חשבתי שבביוץ יש רק ביצית אחת.

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
איך זה הגיוני? חשבתי שבביוץ יש רק ביצית אחת.
בד״כ אבל לפעמים מתפלק כנראה...

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
א
מה שכן, גם אם לא מוצאים לו ידוך, הרי זו בדיוק הנקודה.
זה העניין בממזר. שהוא דחוי. שהוא מחוץ לקהל. שהוא פגום. שהוא לא יכול להנשא כמו אדם נורמלי או לא יכול להנשא בכלל.
כל זה נועד להרחיק אנשים ממעשה העוולה הנורא הזה של אשת איש או שאר עריות...
על זה נאמר אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה,התינוק משלם על החטא של אימו ואביו.

אבל האם במותו הוא יקבל שכר על הסבל שנגרם לו,כמו צדיק(כמובן שבאלפי אלפי הבדלות),אבל גם הצדיק סובל בגלל החטאים של עם ישראל והוא יקבל על זה שכר

בעולם הבא.

בסופו של דבר התינוק לא בחר לבוא לעולם בדרך הזאת