כתב נושא: יצורים שמימיים  (נקרא 5313 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "...ובחרת בחיים..." (דברים ל, יט)
    • אני בפייסבוק
יצורים שמימיים
« ב- : דצמבר 02, 2011, 15:01:08 »
האם אתם מאמינים במלאכים (טובים/רעים), שטן, יצר הרע / הטוב, עין הרע (בתור כוח שיכול להשפיע על אנשים, לא בתור "עין רעה" - כלומר הסתכלות שלילית על אחרים), שדים? שרפים? מה אלגוריה ומה מציאות?
מלאך, האם זה אדם עם כנפיים? אדם שהוא מושלם? כוח בטבע? ("עושה מלאכיו רוחות, משרתיו אש לוהט").  :old_sad:

מתוך ויקיפדיה האנגלית, על הרמב"ם:

Chapter two of the treatise on resurrection refers to those who believe that the world to come involves physically resurrected bodies. Maimonides refers to one with such beliefs, as being an "utter fool" whose belief is "folly".

If one of the multitude refuses to believe [that angels are incorporeal] and prefers to believe that angels have bodies and even that they eat, since it is written (Genesis 18:'8') 'they ate', or that those who exist in the World to Come will also have bodies—we won't hold it against him or consider him a heretic, and we will not distance ourselves from him. May there not be many who profess this folly, and let us hope that he will go no farther than this in his folly and believe that the Creator is corporeal.
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

"...לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה ד, ו)
"...לֶב מֶלֶךְ בְּיַד ה'..." (משלי כא, א)

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
יצורים שמימיים
« להגיב #1 ב- : דצמבר 03, 2011, 17:30:38 »
ברור, זה חלק מתורת ישראל ומהמציאות כמובן. מי שלא מאמין במלאכים הוא כופר בתורה.
מלאך זה לא ייצור עם כנפיים, הנוצרים העילגים מנסים לצייר את זה ככה אבל ממש לא. מלאכים (שרפים כרובים וכ') הם ישייות רוחניות, לא חושב שיש להם גוף אבל הם מסוגלים ויכולים להופיע ולהתגלות בכל דמות שהיא. כנ"ל שדים, שלהם יש מבנה של גוף כמו שכתוב בגמרא אבל אני לא חושב שזה משהו גשמי ..

ומה שאומר הרמב"ם הקדוש בקצרה, זה שמי שחושב שמלאכים הם דבר גשמי (כמו הנוצרים שמציירים אותם עם כנפיים ופרצופים של תינוק) או שיש להם צרכים גשמיים בגלל שרשום בתורה (בבראשית) "ואכלו" אז הוא אדיוט ואוי לו שיזהר לא לחשוב ח"ו שהקב"ה הוא משהו גשמי.

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יצורים שמימיים
« להגיב #2 ב- : דצמבר 03, 2011, 22:01:11 »
יש את אלה שאומרים שתינוקות רואים מלאכים כשהם צוחקים. אתם מאמינים בזה? זה נכון לפי התורה?

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
יצורים שמימיים
« להגיב #3 ב- : דצמבר 04, 2011, 02:54:26 »
יש את אלה שאומרים שתינוקות רואים מלאכים כשהם צוחקים. אתם מאמינים בזה? זה נכון לפי התורה?
לא מאמין בזה,וגם לא שמעתי בחיים איזה רב או מישהו דתי/חרדי מדבר על משהו כזה.

מה שאני כן שמעתי מרב זה,שיש מלאך שמלמד את התינוק את כל התורה בזמן שהוא נמצא ברחם של אימו,וברגע שהוא יוצא לעולם המלאך נותך לו כמו סטירה,ואז הוא שוכח

הכל,זאת גם הסיבה שהתינוק בוכה ברגע שהוא מגיע לעולם הזה.
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
יצורים שמימיים
« להגיב #4 ב- : דצמבר 12, 2011, 22:25:55 »
המלאכים קיימים. מי שלא מאמין בקיומם של המלאכים הרי שהוא אפיקורס. המלאכים מוזכרים בתנך פעמים רבות.
כנפיהם של המלאכים זו עובדה. גם זה מתואר בתנך. יחזקאל למשל מתאר כיצד ראה את המלאכים. אם הציטוט לא מדוייק, סלחו לי. "שש כנפיים לאחד, שש כנפיים לאחד. בשתיים יכסה פניו, בשתיים יכסה רגליו ובשתיים יעופף".
הרמב"ם מסביר שיש עשר דרגות למלאכים. שאין להם דמות הגוף וכל מה שנאמר עליהם זה רק כדי לשבר את הדעת האנושית. הנוצרים המטומטמים לקחו הרבה דברים כפשוטם כנ"ל עניין המלאכים.
בכלל הנוצרים עשו סלט מאלי המיתולוגיה הרומית והיוונית, ומן הדמויות האלוהיות כפי שהשיגו את התנך.

מלאך הוא לא אדם מושלם. הוא לא אדם בכלל. מלאך הוא רוח. ישות שאין לה ולא כלום עם החומר. לכן עם כל קדושתו של המלאך, בדרגתו שלו הוא נשאר כל תקופת קיומו.
אנו בני האדם, רוחות שירדו אל עולם החומר, כבולים אל הגוף הבהמי שרוצה להוריד אותנו עד ועוד למטה. לזלול ולסבוא, לזנות ולהתהולל. האדם שמקדש את גופו בהתגברות ובקיום ציווי ה', יכול להשיג דרגה גבוהה יותר. שהרי קידש גם את הרוח וגם את החומר. ולא זו בלבד, אלא שעשה זאת למרות הנסיון של החומר לדרדר את הרוח.
וזה מה שאנחנו אומרים ביום כיפור:
אשר אומץ תהלתך. בטפסרי טהר, בידדון ידדון, בכרובי כבוד, בלגיוני להב וקדושתך בפיהם.
ורצית שבח ממעוטי ימים, נשויי טוב, שבעי רוגז, עגומי נפש והיא כבודך.

אשר אימתך, באראלי אומן, באבירי אומץ, בבלולי קרח, בבדודי קדח, ומוראך עליהם
ואבית תהילה מגלומי גוש, מגרי גיא, מדלולי פעל, מדלי מעש והיא תהילתך.

אשר אימתך בהמון מלאכים, בהלוך מחנות, בועד אלפים, בוכח רבבות ומוראך עליהם.
ואבית תהלה מזיו שונה, מזהר כבה, מחסרי שכל, מחורשי רשע והיא תהילתך...

אני יכול וב פה את כל הפיוט אבל אני מניח שהכוונה הובנה. כל שנה כשמגיעים לפיוט הזה אני מתרגש מחדש..
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יצורים שמימיים
« להגיב #5 ב- : דצמבר 13, 2011, 13:44:38 »

זה לא נכון, אבל תינוק לפני המילה, שצוחק מתוך שינה זה סימן ל'לילית'. לכן נהוג לשים תהילים \ תנ"ך בעריסה.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יצורים שמימיים
« להגיב #6 ב- : דצמבר 13, 2011, 15:57:44 »
אני לא מאמין בזה, אבל הנושא דוקא מסקרן אותי מאוד. יש כל מיני יצורים באגדה היהודית כמו זיז, בהמות, ולויתן, ענקים, רפאים, נפילים, ליליות ושדים.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
יצורים שמימיים
« להגיב #7 ב- : דצמבר 13, 2011, 20:03:19 »
א. מי שלא מאמין, אפיקורס. זו התורה שלנו.
ב. אתה צריך להבדיל בין הזיז שאין לי מושג מה הוא, הבהמות, שזה ההיפופוטם ואולי גם הקרנף, הלווייתן, הענקים/רפאים/נפילים שזה בעצם אותו דבר. כל אלה דברים גשמיים ונראים לעין. חלקם בעולמנו ההווה וחלקם נכחדו. ובין השדים והמלאכים. אין ליליות. יש לילית אחת.
לילית הרשעה הייתה אשתו הראשונה של אדם. האשה הראשונה שברא לו ה'. אדם בחל בלילית כי הייתה מכוערת. ה' ברא לו את חווה שהייתה אחת הנשים הכי יפות בתולדות העולם. בני הלילית הם השדים. הם נוטים להזיק את בני האדם מפני הקנאה. קנאת לילית ובניה בחוה ובניה שתפסו את מקומם בעולם.
צורת הקיום של השדים לא זהה לצורת הקיום של בני האדם. השדים יכולים להעלים את עצמם ואת ממשותם מבני האדם למרות שיש להם דמות הגוף.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יצורים שמימיים
« להגיב #8 ב- : דצמבר 13, 2011, 20:09:56 »
א. כל השדים הם בני לילית ? כלומר לכולם יש אותה אם, או אותה אם קדמונית, ואם כן האם לכולם יש גם אותו אב ? האם לילית ובני לילית הם בני אלמוות ?

ב. זיז זו ציפור פלאית וענקית ששלטה בשמיים, בדומה לבהמות- חיית היבשה הענקית, וללויתן- מפלצת הים.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
יצורים שמימיים
« להגיב #9 ב- : דצמבר 14, 2011, 14:15:45 »
כל השדים הם בני לילית.
ישנם מזיקים אחרים שאינם מן השדים. והם מלאכים רעים שנבראו מחטאים וממעשים קיצוניים.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יצורים שמימיים
« להגיב #10 ב- : דצמבר 14, 2011, 15:28:59 »
ע"פ תורת הסוד "לילית" הייתה אישתו הראשונה \ הפילגש (יש מחלוקת בנושא) של אדם הראשון.
אדם הראשון ע"פ הקבלה מאס בה מכמה סיבות, הוא ראה שהיא נבראה מריר ודם ונגעל ממנה, היא הייתה אגריסיבית ובהמתית ו"מינית" מדי, בקיצור שרלילה.
לאחר מכן היא ברחה לאדם הראשון ונישאה לאשמדאי מלך השדים ומלאכים קיללו אותה שתלד בנים ללא גוף ושימותו, מאז היא מנסה לנקום באדם ע"י גרימת הוצאת זרע לבטלה (כל זרע שיוצא לבטלה \ קרי לילה ולא זוכה להפוך לגוף, לילית הופכת אותו לגוף רוחני של שד שיגיע להזיק לאותו האדם בסופו של דבר.) והריגת תינוקות בעריסה.
המלאכים השביעו אותה לא להתקרב לתינוקות נימולים.

זה בגדול הסיפור ששמעתי, יש גם שדים שיצאו מנעמה בת למך שהזדווגה עם הנפילים.. יש הרבה סיפורים בנושא אבל מה שחשוב לדעת שהם קיימים.
לא פעם ולא פעמיים מסופר בתורה על יצורים שמיימים מלאכים שדים רוחות וכ', גם בזוהר הקדוש מסופר על שדים והגמרא אפילו נותנת להם תיאור.

אשמדאי עד כמה שידוע לי זה לא שד אחד קדמון, זה תואר למלך השדים כמו פרעה, ברגע שהשד מת מוכתר שד חדש בתואר אשמדאי.
שלמה המלך זיע"א עליו השלום השתמש באשמדאי לבניית בית המקדש (למצוא את התולעת) ויש אומרים שאשמדאי הצליח "לשחק" בו ומלך תחתיו תקופה, עד שחזר שלמה וגירש אותו.