כתב נושא: איך אני אמור להגיד 'תחנון'?  (נקרא 1742 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
איך אני אמור להגיד 'תחנון'?
« ב- : דצמבר 01, 2011, 14:45:04 »
אני מתפלל יחיד, אחרי 18 בשחרית צריך להגיד תחנון נכון? אז אני קורא הכל עד א-ל ארך אפיים, שמה הבנתי ש13 מידות צריך לקרוא לפי טעמי המקרא (למתפלל יחיד) ואני לא יודע אותם, אז איך ומה בדיוק אני צריך להגיד? אני חושב שאני לא אומר תחנון כמו שצריך.. :S

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק לוחם סיירת

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #1 ב- : דצמבר 01, 2011, 17:19:23 »
אסור להגיד את י"ג מידות ביחיד בלי הטעמים , אם אתה רוצה ללמוד את הטעמים כנס ל:
http://www.bar-mitzva.com/tmikra.asp?kria=16&selng=m&sef=t
{א} שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי: {ב} עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ: {ג} אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ: {ד} הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל: {ה} יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ: {ו} יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה: {ז} יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ: {ח} יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:

פרק תהילים זה יהיה לרפואת יניב בן ענת הי"ו

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
« להגיב #2 ב- : דצמבר 02, 2011, 07:07:19 »
ועד שאני ילמד ה לעשות?

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק לוחם סיירת

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #3 ב- : דצמבר 02, 2011, 07:50:34 »
דלג על י"ג מידות
{א} שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי: {ב} עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ: {ג} אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ: {ד} הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל: {ה} יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ: {ו} יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה: {ז} יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ: {ח} יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:

פרק תהילים זה יהיה לרפואת יניב בן ענת הי"ו