כתב נושא: שאלות בנושא חזרה בתשובה  (נקרא 3009 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלות בנושא חזרה בתשובה
« ב- : ספטמבר 08, 2011, 17:47:43 »
יש לי כמה שאלות שאני אשמח אם מישהו דתי מהפורום יוכל לענות לי.

1:אני מניח תפילין בבית ולא בבית כנסת עם מיניין,כשאני מניח אני קורא את וידבר ה על משה ולאחר מכן אני קופץ לשמע ישראל,ומשמע ישראל אני קורא רצוף עד סוף תפילת 18 של השחרית.
האם כאשר אני קורא בסביבות הצהריים או אחר הצהריים אני צריך לקרוא את תפילת ה18 של שחרית או מנחה?

2:כשמניחים את תפילין של הראש יש 2 רצועות חסד וגבורה,האם הם צריכים להיות בחלק האחורי של הראש הכוונה על הגב,או להפך לאחד סידור התפילין על הראש את הרצועות מניחים בחלקו הקידמי של הגוף כלומר על הכתפיים לכיוון הבטן?

3:תהילים זה טוב כידוע,אבל מישהו יוכל להסביר לי את המשמעות העמוקה של מהות התהילים ולמה חשוב לקרוא אותה כל יום,האם לא מספיק 3 התפילות שחרית מנחה וערבית שהם בעצם הכי חשובות והתהילים זה בסך הכל תוספת?

4:כשאני מבקש מבורא עולם בקשה אישית,לפני כל בקשה אני אומר את שמע ישראל המלא(כולל כיסוי העיניים) ולאחר מכן מבקש,זה קורא כמה  פעמיים ביום האם זה מותר או אסור,כי אולי אני עושה משהו שאסור שאני בעצם משתמש בזה כמה פעמיים ביום ללא קשר לתפילה רגילה.

5:שמעתי איפה שהוא לגביי ברכת המזון שאם לא אוכלים לחם צריך לברך את הברכה הקצרה,למה הכוונה קצרה?

6:כשמתחילים לקרוא ומסיימים לקרוא תפילות שמונה עשרה עושים כמה צעדים לאחור עושים בהתחלה ובסוף ומה משמעות הצעדים וכמה עושים?

7:כשמתחילים לקרוא את תפילת ה18 אני רואה אנשים שכורעים ברך בתחילת התפילה ולאחר כמה שניות משתחווים,באיזה שלב כורעים ובאיזה שלב משתחווים?

אני יודע שאלה שאלות ממש בסיסיות אבל אני יחסית חדש בכל עניין החזרה בתשובה ואני יודע שלמרות שאני עושה את המצוות האלה יש לי טעויות ולכן מבקש את עזרתכם... תודה מראש :old_smiley:
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק דניאלJTF

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • "גם כי אלך בגיא צלמות לא אירא רע כי אתה עמדי"
שאלות בנושא חזרה בתשובה
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 08, 2011, 18:06:45 »
אני יענה לך על מה שאני יודע.

1.אתה צריך לקרוא של מנחה.

3.אתה לא חייב לקרוא,אני יודע שאומרים שמי שקורא תהילים כל יום דוד בא לקבל אותו עם נבל בגן עדן.

4.תבקש מה שאתה רוצה בתפילות,ואם זה משהו שהגיע פתאום פשוט תבקש מהקב"ה במילים שלך.

6.עושים 3 צעדים אחורה,ואז 3 צעדים קדימה.המשמעות היא שבגלל שתפילת 18 היא התפילה הכי חשובה,שבא אתה
בעצם נמצא מול הקב"ה,אתה צריך לנהוג בכבוד שמגיע למלך(ובטח שלמלך העולם)וכשאתה מסיים "להיפגש" עם המלך אתה
לא יכול פשוט להפנות לו את הגב,זה לא מכובד,לכן קודם כל צועדים אחורה.

7.כורעים בתחילת ברכת מגן אברהם,בסוף הברכה,בתחילת מודים אנחנו לך,ובסוף המודים אנחנו.

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
שאלות בנושא חזרה בתשובה
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 08, 2011, 22:45:25 »
טוב אני גם מצטרף לשאלות אבל חלק אני יכול לעזור

2. הרצועות צריכות להיות מקדימה כלומר על הבטן שלך והקשר של התפילין בצורת ד' צריך להיות בדיוק באמצע (בשקע הזה שיש בצוואר) והרצועות צריכות להיות על הצד השחור שלהם ולא הפוך, אז אם הם מתהפכות לפעמים כדאי לסדר.
3. אני לא מבין גדול אבל אני יודע שתהילים זה דבר קדוש, דוד המלך עליו השלום כתב אותם במיוחד לקב"ה וכמה שזה נראה לנו מזמורים פשוטים ובחלק מהם גם לא כל כך מובנים (בגלל השפה העתיקה) יש בתהילים סודות כמוסים ותיקונים רבים, מומלץ לקרוא כל יום בכוונה, ואין דבר כזה "מה לא מספיק" אף פעם זה לא מספיק.. תשתדל לאסוף כמה שיותר תורה ומצוות אתה בעולם הזה עם שק והזמן שלך מוקצב, תשתדל להכניס בשק כמה שיותר בעזרת השם.
4. אני לא יודע מבחינה הלכתית מה זה אומר אבל אני יודע שהקב"ה הוא אבא שלנו וכמו שאתה לא מתבייש לבקש מאבא שלך בשפה שלך ומתי שאתה רוצה, ככה גם עם הקב"ה. ולבקש בשפה שלך ככה סתם באמצע היום ולתלות את התקווה בבורא עולם זה מעלה גדולה.

5. אין לי מושג אבל יש ברכת נפשות אני חושב (למי שאכל מזונות וכאלה)

6. 3 צעדים אחורה, (לפני התפילה לוקחים 3 צעדים אחורה ואז קדימה, או תבדוק מראש שיש לך מקום לעשות צעדים) אין לי מושג מה פשר העניין (אפשר לחפש בגוגל) אבל אתה עושה 3 צעדים ואומר את עושה שלום במרומיו לצד ימין ושמאל.

7. "פעם ידעתי" חחח באמת.. יש שלבים בתפילה שכורעים ויש שלבים שמשתחווים.. פעם ידעתי ואם אני לא טועה זה בברכות בדרך כלל אבל לא רוצה להגיד סתם אז כדאי לך לבדוק לעומק, מה שכן אני חושב שזה לא חובה אבל מומלץ להתפלל בכוונה תמיד.

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלות בנושא חזרה בתשובה
« להגיב #3 ב- : ספטמבר 09, 2011, 06:05:29 »
תודה לכם  O0
אני לא אלוהים אני חלק ממנו