כתב נושא: ויכוחים על אמונה  (נקרא 12773 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק ROI5

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • מדינת ישראל היא מדינה יהודית דמוקרטית, נקודה.
ויכוחים על אמונה
« ב- : אפריל 17, 2011, 03:28:15 »
פתחתי נושא.

אז בקשר לפסוק שאומר להרוג יהודים "מי שאינו מאמין בתורה שבעל פה, אינו זקן ממרא האמור בתורה, אלא הרי הוא בכלל המינים, ומיתתו ביד כל אדם.  [ב] מאחר שנתפרסם שהוא כופר בתורה שבעל פה--מורידין ולא מעלין, כשאר המינים והאפיקורוסין והאומרין אין תורה מן השמיים והמוסרים והמשומדים:  כל אלו אינן בכלל ישראל, ואינן צריכין לא עדים ולא התראה ולא דיינין; אלא כל ההורג אחד מהן, עשה מצוה גדולה והסיר מכשול."(משנה תורה הלכות ממרים פרק ג הלכה א) 
מי שלא מאמין בתורה שבע"פ(קראי) וגורלו היה כמו של האפיקורוס(אתאיסט) והאומר אין תורה משמיים(דאיסט, חילוני וכן...) כל אלו לא מעם ישראל ואין צורך במשפט צדק איתם, כל מי שהורג אחד מהם, עושה מצווה גדולה.
את הדברים הנ"ל פסק הרמב"ם, יש יאמרו הרב הכי גדול של היהדות מאז משה רבנו.
"לו היה לנו רוב יהודי בארץ, היינו קודם כל יוצרים פה מצב של שוויון זכויות גמור, מוחלט ומושלם, בלי שום יוצא מן הכלל: יהודי או ערבי ארמני או גרמני, אין הבדל בפני החוק- כל הדרכים פתוחות לפניו, יוכל אפילו להיות ראש ממשלה אם התוכנית המדינית שלו תמצא חן בעיני רוב הצירים במורשתון העתיד. הסטאטוס של ערבי בארץ ישראל יהיה בדיוק שווה לסטאטוס של סקוטי או וולשי באנגליה."(זאב ז'בוטינסקי ימני מוצהר, ראש בית"ר)

מנותק soldierofgod

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #1 ב- : אפריל 17, 2011, 13:45:08 »
זה לא השם אמר את הדברים האלה אלא הרמב"ם אמר אותם,עכשיו כמובן שצריך להתייחס לפסיקות של רבנים גדולים.
אבל זה לא אומר להרוג כופרים,עובדה שאף דתי לא הרג אתאיסט בשל הפסוקים הללו.

מנותק ROI5

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #2 ב- : אפריל 17, 2011, 15:19:41 »
היו כאלה שעשו את זה אבל היו מעטים.
וזה התייחסות לראפו שאמר שאין מצווה כזו.
וזו הייתה הנקודה שלי, כמעט אף אחד לא מבצע את המצווה הזו, אפילו לא רוב החרדים(למרות שאני מניח שהיו כל שישמחו) .
ככה גם באסלאם, גם הדתיים והמסורתיים שלהם ולפעמים אפילו המאוד דתיים לא מבצעים את מצוות הג'יהאד.
"לו היה לנו רוב יהודי בארץ, היינו קודם כל יוצרים פה מצב של שוויון זכויות גמור, מוחלט ומושלם, בלי שום יוצא מן הכלל: יהודי או ערבי ארמני או גרמני, אין הבדל בפני החוק- כל הדרכים פתוחות לפניו, יוכל אפילו להיות ראש ממשלה אם התוכנית המדינית שלו תמצא חן בעיני רוב הצירים במורשתון העתיד. הסטאטוס של ערבי בארץ ישראל יהיה בדיוק שווה לסטאטוס של סקוטי או וולשי באנגליה."(זאב ז'בוטינסקי ימני מוצהר, ראש בית"ר)

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
ויכוחים על אמונה
« להגיב #3 ב- : אפריל 17, 2011, 17:54:58 »
היו כאלה שעשו את זה אבל היו מעטים.
וזה התייחסות לראפו שאמר שאין מצווה כזו.
וזו הייתה הנקודה שלי, כמעט אף אחד לא מבצע את המצווה הזו, אפילו לא רוב החרדים(למרות שאני מניח שהיו כל שישמחו) .
ככה גם באסלאם, גם הדתיים והמסורתיים שלהם ולפעמים אפילו המאוד דתיים לא מבצעים את מצוות הג'יהאד.
אני בדרך כלל לא מדבר על דברים שלא קראתי ואני לא בקיא בהם (ולצערי לא קראתי ולא התעמקתי במשנה תורה של הרמב"ם).

אני מקווה שמישהו שכן מבין יוכל להגיב לך פה.

אבל אני כן יכול להגיד דבר אחד - אין מצווה להרוג אתאיסטים רק משום שהם אתאיסטים, אלא לפי מה שאני מבין מהפסוק שהבאת מדובר על אפיקורסים (כופרים גמורים) שמסיתים אחרים (במקרה כזה הם מחטיאים את הרבים וזו כבר כן עילה להענישם).

אבל שוב - זה רק מקריאה ראשונית של הפסוק, ואני מקווה שמישהו שמבין ולמד קצת את משנה תורה של הרמב"ם יוכל להגיב לך.
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק ROI5

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #4 ב- : אפריל 17, 2011, 22:59:36 »
הרמב"ם הגדיר בספרו משנה תורה פסק כי אפיקורוס הוא הכופר במהות הנבואה, או בנבואת משה רבנו או שטוען שהאל אינו יודע ממעשה האדם (כלומר טוען שאין השגחה אלוהית). זה אתאיסט, יש האמנם ויכוח לגבי מה זה אפיקורוס ביהדות אבל ככה הגדיר אותו הרמב"ם.
וגם אם נניח שמדובר על אדם שמסית נגד הדת אז אתאיסטים הם חלק מ"האומרין אין תורה מן השמיים".

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
ויכוחים על אמונה
« להגיב #5 ב- : אפריל 17, 2011, 23:48:04 »
הרמב"ם הגדיר בספרו משנה תורה פסק כי אפיקורוס הוא הכופר במהות הנבואה, או בנבואת משה רבנו או שטוען שהאל אינו יודע ממעשה האדם (כלומר טוען שאין השגחה אלוהית). זה אתאיסט, יש האמנם ויכוח לגבי מה זה אפיקורוס ביהדות אבל ככה הגדיר אותו הרמב"ם.
וגם אם נניח שמדובר על אדם שמסית נגד הדת אז אתאיסטים הם חלק מ"האומרין אין תורה מן השמיים".
אני שוב חוזר ומדגיש שאני לא בקיא במשנה תורה של הרמב"ם, אבל אני מתרשם שאתה לא מבין את הפסוק שהבאת פה.

שים לב: הרמב"ם לא מדבר על סתם אפיקורסים, אלא על כאלה ש"אומרין אין תורה מן השמיים".
השאלה היא מה הכוונה ל'אומרין'? - לפי איך שאני מבין את זה, כנראה מדובר ב'אומרין' ברבים (כלומר - מסיתים אחרים), ואז דינם הוא של מסיתים לעבודה זרה.

אבל שוב - אני לא בקיא בזה (אלא זה רק מקריאה ראשונית), וכדאי שתחכה לתגובות של אלה שכן מבינים.
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #6 ב- : אפריל 18, 2011, 00:43:00 »
כל מי שאינו יהודי הוא מסית נגד התורה, אפשר לקרוא להם איך שאתם רוצים: אתאיסטים, נוצרים, מוסלמים, בודהיסטים. זה לא משנה.
מה שמשנה זה שהם כולם רוצים להשמיד את היהדות. ומי שרוצה בהשמדתנו אנחנו צריכים להילחם בו, גם אם הוא רוב וגם אם הוא מיעוט.
כמו שמישהו שמאיים עליכם או רוצה לרצוח אתכם, אתם תילחמו בו, כי מדובר בהגנה עצמית וזה דין רודף.

מנותק ROI5

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #7 ב- : אפריל 18, 2011, 01:17:20 »
כל מי שאינו יהודי הוא מסית נגד התורה, אפשר לקרוא להם איך שאתם רוצים: אתאיסטים, נוצרים, מוסלמים, בודהיסטים. זה לא משנה.
מה שמשנה זה שהם כולם רוצים להשמיד את היהדות. ומי שרוצה בהשמדתנו אנחנו צריכים להילחם בו, גם אם הוא רוב וגם אם הוא מיעוט.
כמו שמישהו שמאיים עליכם או רוצה לרצוח אתכם, אתם תילחמו בו, כי מדובר בהגנה עצמית וזה דין רודף.

איזה שטויות. אני אתאיסט ואני לא רוצה בהשמדת היהדות, את לא מבינה מה זה אתאיסט מתוקה.

מנותק ROI5

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #8 ב- : אפריל 18, 2011, 01:21:38 »
אני שוב חוזר ומדגיש שאני לא בקיא במשנה תורה של הרמב"ם, אבל אני מתרשם שאתה לא מבין את הפסוק שהבאת פה.

שים לב: הרמב"ם לא מדבר על סתם אפיקורסים, אלא על כאלה ש"אומרין אין תורה מן השמיים".
השאלה היא מה הכוונה ל'אומרין'? - לפי איך שאני מבין את זה, כנראה מדובר ב'אומרין' ברבים (כלומר - מסיתים אחרים), ואז דינם הוא של מסיתים לעבודה זרה.

אבל שוב - אני לא בקיא בזה (אלא זה רק מקריאה ראשונית), וכדאי שתחכה לתגובות של אלה שכן מבינים.

לא, הוא אומר אפיקורוסים ו האומרין אין תורה משמיים. 
הוא מבדיל גם אפיקורסים וגם כאלה שטוענים שהתורה לא הורדה מהשמיים(מי שאינו מאמין במעמד הר סיני).

אני יחכה.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #9 ב- : אפריל 18, 2011, 01:41:07 »

איזה שטויות. אני אתאיסט ואני לא רוצה בהשמדת היהדות, את לא מבינה מה זה אתאיסט מתוקה.

אתה כמו כל האתאסיטים ושאר ה"דתות" שהם לא יהדות, רוצה בהשמדת היהודים.

מנותק ROI5

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #10 ב- : אפריל 18, 2011, 02:32:15 »
אתה כמו כל האתאסיטים ושאר ה"דתות" שהם לא יהדות, רוצה בהשמדת היהודים.

כמובן... :old_rolleyes: :old_rolleyes: :old_rolleyes:
טוב אם את החלטת מה אני רוצה איך אני בדיוק יכול לענות לך?
שלא נדבר על זה שיש דתות שלא אכפת להן מהיהדות(בודהיזם וכאלה...)

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #11 ב- : אפריל 18, 2011, 16:52:00 »

כמובן... :old_rolleyes: :old_rolleyes: :old_rolleyes:
טוב אם את החלטת מה אני רוצה איך אני בדיוק יכול לענות לך?
שלא נדבר על זה שיש דתות שלא אכפת להן מהיהדות(בודהיזם וכאלה...)

אל תענה כבר יודעת מה המטרה העיקרית שלך.
בודהיזם וכאלה מהויים סכנה ליהדות - רוחנית ופיזית.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #12 ב- : אפריל 18, 2011, 17:07:17 »

כבר היה לנו דיון על זה ואמרו לך שזה לא נכון. כל עוד הם לא בא"י הם לא אויבים כל עוד הם לא בא"י זו בחירה שלהם לחיות איך שהם רוצים.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #13 ב- : אפריל 18, 2011, 17:42:19 »
כבר היה לנו דיון על זה ואמרו לך שזה לא נכון. כל עוד הם לא בא"י הם לא אויבים כל עוד הם לא בא"י זו בחירה שלהם לחיות איך שהם רוצים.

גם אירן לא בארץ ישראל סימן שהם לא אויבים? אם הם חיים בתוך "דת" שלפי ה"דת" הזאת היהודים צריכים להישמד אז הם אויבים. גם אם הם יגידו את זה וגם אם לא. אני לא אחזור על מה שאמרתי בדיון ההוא, מוזמן להיכנס אליו שוב ולקרוא.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #14 ב- : אפריל 18, 2011, 17:47:00 »
גם אירן לא בארץ ישראל סימן שהם לא אויבים? אם הם חיים בתוך "דת" שלפי ה"דת" הזאת היהודים צריכים להישמד אז הם אויבים. גם אם הם יגידו את זה וגם אם לא. אני לא אחזור על מה שאמרתי בדיון ההוא, מוזמן להיכנס אליו שוב ולקרוא.

דיברתי על הבודיהסטים. אין בדת שלהם דבר או חצי דבר על היהודים. הם לא בתחומי א"י. לכן אין סיבה לראות בהם אויבים.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #15 ב- : אפריל 18, 2011, 17:48:01 »
דיברתי על הבודיהסטים. אין בדת שלהם דבר או חצי דבר על היהודים. הם לא בתחומי א"י. לכן אין סיבה לראות בהם אויבים.

הם סכנה רוחנית

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #16 ב- : אפריל 18, 2011, 17:52:45 »
הם סכנה רוחנית

ממה בדיוק את מפחדת? שיהודים ימירו את דתם? אני חושב שאם בכל דיון תיאולוגי הרבנים יכולים לנצח את הנזירים הבודהיסטים, אז אין סיבה שיהודים ימירו את דתם. אם מדובר בשיח ולא במלחמה אני לא רואה בזה בעיה. להפך, כשנראה איך הרבנים מוכיחים את הבודהיזם כשטות זה רק יחזק יהודים, לא כך?

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #17 ב- : אפריל 18, 2011, 17:54:02 »

כולם רוצים להשמיד את היהדות? אם את מדברת רק על המוסלמים, אפשר להבין.

אבל מה אכפת לבודהיסטים מאיתנו?
לאתאיסטים?
לנוצרים?
אמנם יש אנטישמים.
אבל את לא יכולה להגיד שכולם רוצים להשמיד אותנו כי לפי ההגיון הפשוט זה לא יכול להיות.

באסלאם כן. האסלאם זו דת רצחנית מיסודה.
אבל בשום דת אחרת לא תראי פסוקים נאציים כמו בקוראן.

מנותק ROI5

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #18 ב- : אפריל 18, 2011, 19:02:56 »

אין לי איך לענות למישהי שחושבת שהיא יודעת מה המטרה שלי.
הם לא רוצים "לבדהז" :old_grin: יהודים, אז איזה סכנה יש להם?

מנותק soldierofgod

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #19 ב- : אפריל 18, 2011, 20:10:00 »
THE PATRIOT אני שמעתי פעם כומר שאומר שהיטלר עשה את עבודת האל.

מנותק soldierofgod

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #20 ב- : אפריל 18, 2011, 20:10:41 »
סליחה טעיתי לא עבודת האל הוא אמר רצון האל.

מנותק ROI5

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #21 ב- : אפריל 18, 2011, 23:42:14 »
סליחה טעיתי לא עבודת האל הוא אמר רצון האל.

גם היטלר בעצמו אמר שהוא עושה את רצון האל, הוא היה נוצרי. אבל היוצא מן הכלל לא מעיד על הכלל, זה שהיטלר היה כזה(ואם אני לא טועה יש זרם שלם בנצרות שטוען שצריך להשמיד אותנו) לא הופך את כל הנצרות לכזו.

ואגב, איפה הישראלי הפטריוט שהבטיח לפסול כל טענה שלי נגד היהדות?

מנותק אדם לא שפוי

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #22 ב- : אפריל 19, 2011, 14:20:35 »
THE PATRIOT אני שמעתי פעם כומר שאומר שהיטלר עשה את עבודת האל.

ואני שמעתי פעם רב שאמר שצריך להרוג גויים.

אתה מביא פה מקרה פרטי שאי אפשר להסיק ממנו על כלל הכמרים.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #23 ב- : אפריל 19, 2011, 22:49:23 »
ממה בדיוק את מפחדת? שיהודים ימירו את דתם? אני חושב שאם בכל דיון תיאולוגי הרבנים יכולים לנצח את הנזירים הבודהיסטים, אז אין סיבה שיהודים ימירו את דתם. אם מדובר בשיח ולא במלחמה אני לא רואה בזה בעיה. להפך, כשנראה איך הרבנים מוכיחים את הבודהיזם כשטות זה רק יחזק יהודים, לא כך?

אם יהיו יהודים שיראו בבודהה "אל" זה יהיה פגיעה בכבוד שם ה'.
בכלל אסור לאף אחד להאמין ב"אל" אחר חוץ מהאחד ויהחיד.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
ויכוחים על אמונה
« להגיב #24 ב- : אפריל 19, 2011, 22:52:54 »
כולם רוצים להשמיד את היהדות? אם את מדברת רק על המוסלמים, אפשר להבין.

אבל מה אכפת לבודהיסטים מאיתנו?
לאתאיסטים?
לנוצרים?
אמנם יש אנטישמים.
אבל את לא יכולה להגיד שכולם רוצים להשמיד אותנו כי לפי ההגיון הפשוט זה לא יכול להיות.

באסלאם כן. האסלאם זו דת רצחנית מיסודה.
אבל בשום דת אחרת לא תראי פסוקים נאציים כמו בקוראן.

אני יודעת שאתה קצת מפגר אבל עד כדי כך?
אנחנו הרגנו את יש"ו, הנוצרים היקרים שלך מאמינים בו לא? היחידים שלא ירצו להשמיד אותנו הם בני נוח, כי בני נוח מאמינים בקב"ה בדיוק כמונו.
אתאיסטים רואים ביהדות ובכל "דת" אחרת כבעיה.