כתב נושא: שורש הבעיה מצידנו  (נקרא 3150 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
שורש הבעיה מצידנו
« ב- : ספטמבר 01, 2010, 13:33:31 »
אינני מבין, צר לי באמת שאינני מבין למה נותנים לח"כ או שר או כל נציג אחר של מדינת ישראבלוף להגיע להלוויה שלאחר פיגוע.
אם חס וחלילה, ואני לא רוצה לפתוח כאן פתח אבל אם אני הייתי במקומם של אנשי בית חג"י או ממשפחות הנרצחים שנרצחו על קידוש ה'.
אני אישית לא הייתה מרשה לאף נציג של מדינת ישראבלוף להגיע להלוויה, אף נציג של המדינה לא היה מטנף את האוויר בדברי הספד מצועצעים שנכתבו בידי יועצו הפוליטי/תקשורתי.
אני לא הייתי מניף שום דגל ישראל בהלוויה, ואף דגל ישראל לא היה מטנף את ארונו של קרובי בהורדה אליי קבר.
לא מוכן הייתי לקבל שום תנחומים עקרים משום נציג רשמי של מדינת ישראבלוף, ואף נבל בין אם הוא נציג צבאי או פוליטי -לא היה מורשה לדרוך על מפתן דלת ביתי במהלך ישיבת השבעה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 01, 2010, 23:28:46 »
זה גם מה שאני חושב (ממילא כל אותם פוליטיקאים שבאים להלוויות באים כדי לעשות הון פוליטי).
אני גם חושב שאחרי העקירה של שנת 2005 המתנחלים לא צריכים  להתגייס לצבא (זה שהם בוחרים להתגייס מראה רק כמה הם באמת אוהבים את המדינה הזאת שבינתיים רק מתנכלת להם).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 02, 2010, 02:14:15 »
עזוב ח"כים. מה עם קציני צה"ל שבשעת הפיגוע ערכו סעודת אחשוורוש לראשי "מנגנוני הבטחון" של הפת"ח?

לצבא יש אשמה גדולה הרבה יותר מהדרג המדיני, ולבטח יותר מח"כים.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #3 ב- : ספטמבר 02, 2010, 07:13:27 »
עזוב ח"כים. מה עם קציני צה"ל שבשעת הפיגוע ערכו סעודת אחשוורוש לראשי "מנגנוני הבטחון" של הפת"ח?

לצבא יש אשמה גדולה הרבה יותר מהדרג המדיני, ולבטח יותר מח"כים.
כל זה בהוראה מגבוה, זה כבר מזמן לא הצבא שעושה דברים מתחת לאף של הדרג המדיני, לכן מבחינתי זה נבלה וזה טרפה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #4 ב- : ספטמבר 02, 2010, 07:50:25 »
הבהרה , אני לא ממלכתי ולא קרוב לממלכתי , הנקודה שאני רוצה להעביר לא קשורה להפניית האצבע , אלא למי מפנים:

המדינה והצבא לא אשמים, זה גופים\מסגרות , שצריך לתקן
גם הדגל לא אשם.

אלה שבאמת לא יכולים להגיד "ידינו לא שפכו את הדם הזה" זה לא הצבא או המדינה , אלא מי שמועל בתפקידו ברמה הפיקודית\מנהלית( ראש הממשלה) ומי שאחראי לכאוס המערכתי הזה , שזה באמת, הבג"ץ וגרורותיה

המדינה היא כל הפריטים שמרכיבים אותה, רובם באמת רוצים בטובתה , מעטים הם הפריטים שבאמת מועלים בתפקידם ורוצים לפגוע בה
הצבא הוא העם , החיילים שנלחמים , רובם באמת רוצים לעשות את תפקידם נאמנה,אבל ידיהם כבולות על ידי הרמה הפיקודית\מנהלית של המדינה\צבא (כולל אגב, גם אנשים מהפיקוד)  ,מיעוטם הם אלה שמוכנים למעול בתפקידם ולמשל לפנות התנחלות.
רוב העם , רוב החיילים , מוכנים לעשות את מה שצריך , לו יורו להם לעשות זאת . לצפות מהחיילים ליזום קולקטיבית פינוי ערבים מהמדינה , זה לא ריאלי , זה לא דבר שאפשר לצפות מהם , אבל לצפות מהם שברגע שיהיה פיקוד ש"יתיר את האזיקים" ויתן את הפקודה לצד הסברה של הסיכונים האמיתיים אם לא נעשה את זה (גם ליהודי העולם,אגב ,בנפרד מהעשייה,היא צריכה להתחיל מיידית) , זה מאד ריאלי .
ביבי זה לא המדינה ...ביבי בתפקיד מסוים, ומועל בתפקידו

את המדינה , ואת הצבא, כגופים ומסגרות , צריך לתקן , לא להחליף

יש דברים שאי אפשר לתקן , הבג"ץ למשל .  

לתקן את הצבא משמעותו , להמשיך ב"סדר" הקיים, פשוט לשנות אותו מבחינה מחשבתית ,על פי אמות מידה תורניות
כך גם את המדינה ברמה הניהולית, צריך לתקן , לא להחליף , להמשיך בסדר הקיים, פשוט לשנות את הניהול על פי אמות מידה תורניות

אין שום בעייה מהותית להשתמש באותו "טנק" שקיבל פקודה לא תורנית יום לפני , הבעייה היא לא הטנק , אלא איך משתמשים בו . טנק כמשל לצבא\מדינה
לנסות להחליף את הצבא (למשל) בלי אלטרנטיבה (שאין ) משמעותו לבטל את הסדר הנורמלי שקיים ולהחליף אותו בכאוס בתקווה שמתישהו הכאוס יסתדר ויהפוך לסדר , במקום פשוט לתקן את הגוף, מבחינה רעיונית, ולהמשיך להשתמש בו מהנקודה שהוא הגיע אליה ,במקום להתחיל מחדש
כנ"ל לגבי המדינה

את הבג"ץ , להבדיל, אי אפשר לשנות ... כי החוקים שלהם רקובים מהיסוד בחשיבה המטונפת המתיוונת שלהם ... את הבג"ץ צריך להחליף בבית משפט תורני , סנהדרין , אין מנוס מזה ,זה חובה עלינו כעם ...

אבל את הצבא , מדינה וכל גוף מדיני אחר "פרקטי" שאפשר לתקן , צריך לתקן , לא להחרים .

עכשיו אני לא אומר שצריך "להשפיע מבפנים " ... זה קשקוש ... צריך להחליף את הראש , לא את הקרסוליים .  אבל בכל זאת , לטעון שלא צריך להתגייס ?

מישהו צריך לעשות את המאמץ האנושי ... אפילו במעט שהידיים לא כבולות בו . אני לא אומר שאני יאשים מישהו שלא ירצה להתגייס , אני אומר שאם אף אחד לא עושה את זה...מי בדיוק יעשה את זה ?  מר"צ ?
(יש מלא סיבות למה לא להתגייס , אני לא בדיוק 100% אומר שלא צריך להפעיל לחץ ,או לא למחות נגד דברים שלא צריכים להיות ...אני אפילו לא אומר שכולם צריכים להתגייס בלי בכלל לחשוב על זה , מחאה על רקע המצב של השמדת התנחלויות  וחוסר הגנה על עם ישראל הוא יותר מליגיטמי ,במיוחד כשהצבא יתחיל לחשוש מחוסר התגייסות חומר איכותי לצבא ,  אני רק אומר , צריך לחשוב גם על החצי כוס המלאה ואיך לשמור עליה, איך לשמור על יתרון חינוכי לדברים מסוימים, כמו אספקטים צבאיים , גם בשביל העתיד של  המאמץ האנושי של המדינה שאנחנו כן רוצים שתהיה ,וגם בשביל להלחם באויבי ישראל בהווה )
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #5 ב- : ספטמבר 02, 2010, 09:21:16 »
hebraic, מה הכוונה שלך ב"אמות מידה תורניות"?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #6 ב- : ספטמבר 02, 2010, 17:57:26 »
hebraic, לא הפניתי אצבעות לעבר אף אחד, פשוט הגדרתי את גבולות הגזרה ביני ובין המדינה ולגבי הדגל, הדגל לא אשם, אבל הוא סמל ולסמלים יש משמעות.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #7 ב- : ספטמבר 02, 2010, 19:58:19 »
הבהרה , אני לא ממלכתי ולא קרוב לממלכתי , הנקודה שאני רוצה להעביר לא קשורה להפניית האצבע , אלא למי מפנים:

המדינה והצבא לא אשמים, זה גופים\מסגרות , שצריך לתקן
גם הדגל לא אשם.

אלה שבאמת לא יכולים להגיד "ידינו לא שפכו את הדם הזה" זה לא הצבא או המדינה , אלא מי שמועל בתפקידו ברמה הפיקודית\מנהלית( ראש הממשלה) ומי שאחראי לכאוס המערכתי הזה , שזה באמת, הבג"ץ וגרורותיה

המדינה היא כל הפריטים שמרכיבים אותה, רובם באמת רוצים בטובתה , מעטים הם הפריטים שבאמת מועלים בתפקידם ורוצים לפגוע בה
הצבא הוא העם , החיילים שנלחמים , רובם באמת רוצים לעשות את תפקידם נאמנה,אבל ידיהם כבולות על ידי הרמה הפיקודית\מנהלית של המדינה\צבא (כולל אגב, גם אנשים מהפיקוד)  ,מיעוטם הם אלה שמוכנים למעול בתפקידם ולמשל לפנות התנחלות.
רוב העם , רוב החיילים , מוכנים לעשות את מה שצריך , לו יורו להם לעשות זאת . לצפות מהחיילים ליזום קולקטיבית פינוי ערבים מהמדינה , זה לא ריאלי , זה לא דבר שאפשר לצפות מהם , אבל לצפות מהם שברגע שיהיה פיקוד ש"יתיר את האזיקים" ויתן את הפקודה לצד הסברה של הסיכונים האמיתיים אם לא נעשה את זה (גם ליהודי העולם,אגב ,בנפרד מהעשייה,היא צריכה להתחיל מיידית) , זה מאד ריאלי .
ביבי זה לא המדינה ...ביבי בתפקיד מסוים, ומועל בתפקידו

את המדינה , ואת הצבא, כגופים ומסגרות , צריך לתקן , לא להחליף

יש דברים שאי אפשר לתקן , הבג"ץ למשל .  

לתקן את הצבא משמעותו , להמשיך ב"סדר" הקיים, פשוט לשנות אותו מבחינה מחשבתית ,על פי אמות מידה תורניות
כך גם את המדינה ברמה הניהולית, צריך לתקן , לא להחליף , להמשיך בסדר הקיים, פשוט לשנות את הניהול על פי אמות מידה תורניות

אין שום בעייה מהותית להשתמש באותו "טנק" שקיבל פקודה לא תורנית יום לפני , הבעייה היא לא הטנק , אלא איך משתמשים בו . טנק כמשל לצבא\מדינה
לנסות להחליף את הצבא (למשל) בלי אלטרנטיבה (שאין ) משמעותו לבטל את הסדר הנורמלי שקיים ולהחליף אותו בכאוס בתקווה שמתישהו הכאוס יסתדר ויהפוך לסדר , במקום פשוט לתקן את הגוף, מבחינה רעיונית, ולהמשיך להשתמש בו מהנקודה שהוא הגיע אליה ,במקום להתחיל מחדש
כנ"ל לגבי המדינה

את הבג"ץ , להבדיל, אי אפשר לשנות ... כי החוקים שלהם רקובים מהיסוד בחשיבה המטונפת המתיוונת שלהם ... את הבג"ץ צריך להחליף בבית משפט תורני , סנהדרין , אין מנוס מזה ,זה חובה עלינו כעם ...

אבל את הצבא , מדינה וכל גוף מדיני אחר "פרקטי" שאפשר לתקן , צריך לתקן , לא להחרים .

עכשיו אני לא אומר שצריך "להשפיע מבפנים " ... זה קשקוש ... צריך להחליף את הראש , לא את הקרסוליים .  אבל בכל זאת , לטעון שלא צריך להתגייס ?

מישהו צריך לעשות את המאמץ האנושי ... אפילו במעט שהידיים לא כבולות בו . אני לא אומר שאני יאשים מישהו שלא ירצה להתגייס , אני אומר שאם אף אחד לא עושה את זה...מי בדיוק יעשה את זה ?  מר"צ ?
(יש מלא סיבות למה לא להתגייס , אני לא בדיוק 100% אומר שלא צריך להפעיל לחץ ,או לא למחות נגד דברים שלא צריכים להיות ...אני אפילו לא אומר שכולם צריכים להתגייס בלי בכלל לחשוב על זה , מחאה על רקע המצב של השמדת התנחלויות  וחוסר הגנה על עם ישראל הוא יותר מליגיטמי ,במיוחד כשהצבא יתחיל לחשוש מחוסר התגייסות חומר איכותי לצבא ,  אני רק אומר , צריך לחשוב גם על החצי כוס המלאה ואיך לשמור עליה, איך לשמור על יתרון חינוכי לדברים מסוימים, כמו אספקטים צבאיים , גם בשביל העתיד של  המאמץ האנושי של המדינה שאנחנו כן רוצים שתהיה ,וגם בשביל להלחם באויבי ישראל בהווה )

אין מפקדי צבא בלי צבא

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #8 ב- : ספטמבר 02, 2010, 20:05:52 »
m4a1 -זה נאמר בהקשר צבאי אז צבא שנוהג על פי הלכות המלחמה היהודיים

נץ - אוקיי אחי , האמת התכוונתי להביע דעה כללית בנושא של יחס לסמלים\גופים, כאילו,זה לא היה תגובה ספציפית . אני חושב שיש למי להפנות אצבע (כעניין של להתלונן\למחות על -> )בקשר לזה שהוא לא עושה את תפקידו

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #9 ב- : ספטמבר 02, 2010, 20:16:44 »
רון - אחי , כשחייל מתגייס ,הוא לא מתגייס על מנת לא לעשות מה שהוא צריך לעשות בתפקידו , הוא מתגייס כדי להגן על העם . לא לפנות את התנחלויות, בטח לא כדי לשמור על האינטרסים האמריקאים , הוא מתגייס למטרה ספציפית מאד. מה שהממשלה מחליטה לעשות איתו כשהוא בתפקיד זה לא אשמתו לכתחילה,לא הוא בחר בזה ,עכשיו אם והוא נתקל בפקודה להשמיד ישוב יהודי , בוודאי שעליו לסרב, אבל זה שהוא חלק מהצבא לא אומר שהוא זה שבאמת קובע מה יהיה , הוא מצתרף למסגרת היחידה שיש שדרכה הוא יכול לעשות מאמץ אנושי להגן על העם .אין לו אלטרנטיבה אחרת חוץ מלא להתגייס בכלל. ולהגיד "אל תתגייסו בכלל" , לא יפתור כלום . צריך לתקן את המסגרת, כך שהיא תפעל למה שהיא נועדה עבורו ,במקום לגחמות שמאלניות כאלה ואחרות.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #10 ב- : ספטמבר 02, 2010, 20:27:33 »
רון - אחי , כשחייל מתגייס ,הוא לא מתגייס על מנת לא לעשות מה שהוא צריך לעשות בתפקידו , הוא מתגייס כדי להגן על העם . לא לפנות את התנחלויות, בטח לא כדי לשמור על האינטרסים האמריקאים , הוא מתגייס למטרה ספציפית מאד. מה שהממשלה מחליטה לעשות איתו כשהוא בתפקיד זה לא אשמתו לכתחילה,לא הוא בחר בזה ,עכשיו אם והוא נתקל בפקודה להשמיד ישוב יהודי , בוודאי שעליו לסרב, אבל זה שהוא חלק מהצבא לא אומר שהוא זה שבאמת קובע מה יהיה , הוא מצתרף למסגרת היחידה שיש שדרכה הוא יכול לעשות מאמץ אנושי להגן על העם .אין לו אלטרנטיבה אחרת חוץ מלא להתגייס בכלל. ולהגיד "אל תתגייסו בכלל" , לא יפתור כלום . צריך לתקן את המסגרת, כך שהיא תפעל למה שהיא נועדה עבורו ,במקום לגחמות שמאלניות כאלה ואחרות.

הכוונות שלו לא משנות לי, זאת לא הייתה הכוונה שלי, הכוונה שלי הייתה שהצבא כגוף הוא הבעיה, המפקדים שלו לא היו שווים דבר אילולא הצבא עצמו, יכול להיות שפה ושם הוא עושה דברים יעילים, אבל לחשוב שאי אפשר בלעדיו זה בדיוק מה שחשבו בזמן הכיבוש הבריטי על הצבא הבריטי, וראה מה, אנחנו מסתדרים (יחסית) הרבה יותר טוב ממה שהיה אילולא היינו מסתמכים על הצבא הזה, רק כי העזנו להיות חלק מצבא אחר (אגב: http://hayamin.org/forum/index.php/topic,24431.0.html).

צה"ל כשלעצמו מחסל מדי פעם מחבלים, צה"ל העביר אדמה יהודית לידיים ערביות הרבה יותר מהערבים עצמם, צה"ל מטריד את היהודים ביהודה ושומרון ופועל כצבא אויב לכל דבר ועניין, צה"ל זורק את החיילים שלו להישחט בידי ערבים כחלק מהסגידה לאליל "טוהר הנשק" של נביא השקר אסא כשר (כלומר חיי האויב חשובים לו מחיי האזרחים, לצבא שלא אכפת לו מאנשיו אין זכות קיום וכל תכליתו עוינת), צה"ל מבצע שואה רוחנית בחייליו מהיסוד לראש (סדרות חינוך, התבוללות עם חיילים/חיילות גויים וכו'), לצה"ל יש קצינים בדואים ודרוזים שאינם נאמנים כלל לעם היהודי, בצה"ל ישנם מפקדים אשר ממהותם עוינים לעם היהודי (עם זה אתה מסכים), וכו' וכו'.

לנסות לתרץ את זה בכך שלחייל פשוט שמתגייס יש כוונות טובות (עם זה אני מסכים) זה ניסיון עלוב להתעלם מהמציאות הקשה.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #11 ב- : ספטמבר 02, 2010, 20:51:56 »
שוב , טנק שפיקדו עליו אתמול פקודה שמאלנית, מחר אפשר לפקד עליו פקודה תורנית . כמשל לגוף  ,הגוף לא שמאלני ,ההוראות שהוא מקבל שמאלניות ...זה יכול להשתנות . הבעייה היא לא הגוף, בו אפשר להשתמש כמו שהוא עם רעיונות תורניים מאחורי ההוראות.

יש הבדל עצום , בין להסתמך על צבא זר (הצבא הבריטי) עם אינטרסים שונים לחלוטין ,לבין הגוף הצבאי שהעם היהודי הקים ,שמרכיבים אותו העם היהודי , ושאפשר להשפיע עליו בשיח הפנים יהודי (ואפשר, ברגע שנהיה רוב מוחץ ,לא תהיה להם בדיוק ברירה, בלי שום קשר לדמוקרטיה , אנחנו פשוט נהיה "הצבא") בגלל זה הדרך לפתור את העניין הוא חינוך העם ,  אין אלטרנטיבה אחרת.

שלא תבין לא נכון, הייתי רוצה שהיו נותנים להקים "צבא התנחלויות" ... אם הם לא רוצים את השטח ,ומוכנים לוותר עליו , סבבה, אז תתנו אותו למי שכן מעוניין בשטח ,המתנחלים שכבר גרים שם +אזרחים אחרים שרוצים לשמור על השטח.

אבל נראה לך שהם יתנו לעשות דבר כזה? ... ברור שלא .

איזה אלטרנטיבה יש ? להקים מליציה שבמקום לעשות את מה שהיא תיכננה לעשות היא כל הזמן תצתרך להתחבא ולפחד שמא כל חבריה יוכנסו לכלא ?

צה"ל זה הגוף הצבאי של העם היהודי כרגע , LIKE IT OR NOT . זה גוף מאורגן ומסודר . הדבר היחיד שלא "מתאים" לגוף ,זה הפקודות שכובלות את ידיו , את זה צריך לשנות,ברמה המדינית, על ידי ניצחון תרבותי , אנחנו(כל מי שרוצה מדינה יותר יהודית ופחות שמאלנית) פשוט צריכים להחליף את הדעות של הרמה המדינית לתורניות , בעזרת השם

הדרך היחידה לעשות את זה כמו שצריך זה חינוך, אנחנו צריכים לחנך את העם , ולהתרבות .

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #12 ב- : ספטמבר 02, 2010, 21:10:17 »
נץ - אוקיי אחי , האמת התכוונתי להביע דעה כללית בנושא של יחס לסמלים\גופים, כאילו,זה לא היה תגובה ספציפית . אני חושב שיש למי להפנות אצבע (כעניין של להתלונן\למחות על -> )בקשר לזה שהוא לא עושה את תפקידו
hebraic יהודי יקר, עכשיו כשאנחנו משדרים על אותו גל וסגרנו את נושא ה"מה" אפשר לעבור ולדבר על נושא ה"מי".
לפני שאתחיל להפנות אצבעות, ברצוני לתת לך משל קטן (משל חזק מאוד ששמעתי אותו בסרט באינטרנט) שיסבר לך את האוזן לאיזה כיוון אני מתכוון (ולא ידידי, אין הכוונה לא לדרג הצבאי הגבוה- קרי- המטכ"ל וגם לא לרמה הפקידותית, קרי- הממשלה) ונכון שבג"ץ הוא חלק מהעניין אבל הוא רק חלק קטן ממנו.
ועתה למשל-
אתה רעב, אתה נמצא בקניון ובא לך לאכול בשר והמקום היחיד הבשרי עם תעודת הכשר כיאות זה דווקא רשת מק'דונלדס, מבאס...נכון, אבל זה האופציה הקרובה ביותר שמצריך רק רגליים בכדי להגיע אליו והבטן שלך מקרקרת. אתה הולך לעבר החנות ניגש ומזמין את הארוחה שאתה מעוניין בה, משלם ולאחר 10 דקות מקבל אותה מוכנה- טריפל מקרויאל חריף עם הרבה צ'יפס וכוס דיאט ספרייט גדולה, לוקח את המגש והולך להתיישב על כיסא ליד שולחן בקרבת החנות, שם את הדברים בצד והולך ליטול ידיים...חוזר, מברך ונוגס מהסנדביץ' המבורגר, זה טעים, אחרי כמה נגיסות אתה נגש לנשנש קצת מהצ'יפס עם הרוטב האהוב עליך...ופתאום אתה מגלה שהרוטב מקולקל וכן יש לך עוד הפתעה בצ'יפס וזה לא צעצוע של מנת הילדים אלא ג'וק גדול ומכוער עם מחושי ענק שכבר עבר לעולם שכולו טוב, אתה ניגש זועם וללא תאבון יותר לחנות ומולך ניצב נער מחוצ'קן בן 17 שעושה עבודת חופש גדול בחנות, הוא משחק אותה ראש קטן לנוכח תלונותיך וראיותיך ואז אתה דורש לראות את המנהל, במקרה הוא דווקא נמצא שם ואז הוא מגיע ושואל לעניין ואחרי שהוא מבין הוא לוקח אותך הצידה ומציע לך סידור סביר שיגמור את העניין בדמות החזר כספי מלא+קופונים ל-10 ארוחות חינם ברשת+מנה אחרונה פאי שוקולד (פרווה כמובן), אתה אומר בסדר וסוגר עניין והולך הבייתה, אבל אתה לעולם אבל לעולם, לא תגיע לבעלים של הרשת, למחזיק המניות של הרשת, אליו בחיים לא תגיע כדי להתלונן על זה שדפקו אותך
הנמשל הוא, כשמערכת ציבורית דופקת אותך בישראל דופקת אותך, אתה פונה תחילה לפקיד בקבלה , הוא אחד שבגלל הסכם קיבוצי, בחיים לא יפטרו אותו, הוא יושב משועמם ואתה האחרון שמעניין אותו בחייו, הוא מנפנף אותך ומשחק אותה ראש קטן, אתה שלא מרוצה מהעניין ומרגיש שזה פוגע בך מאוד, מפעיל קשרים ומגיע למישהו גבוה במערך הציבורי כדי שיזרז תהליכים, זה יכול להיות אפילו ח"כ או שר ואם אתה באמת מקושר, תגיע אפילו לראש הממשלה בכבודו ובעצמו והעניין יעלה לפתע פתאום על המסלול המהיר והכל יבוא על מקומו בשלום והרכבת ממשיכה לדהור הלאה, אבל! והנה האבל הגדול, אתה בחיים לא תגיע כדי להתלונן אצל הבעלים, למה? כי הוא זה שמושך בחוטים מאחורי המערכת, אתה לעולם לא תגיע אליו, אתה האזרח הקטן לכל היותר תעצר במנהל הסניף, אל דרקטוריון הניהול לא תגיע אף פעם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #13 ב- : ספטמבר 02, 2010, 21:30:51 »
אמריקה היא לא הבעייה .  מי שמקשיב להם\מממש את מדיניותם  כאן הוא הבעייה .

ואגב , אני בספק אם הבג"ץ מתעניינים באג'נדה שהיא לא שלהם, גם האמריקאית . לפי דעתי הם באמת שורש הבעייה (הבג"ץ זה לא הבנין כמובן,רק להדגיש ,אלא המיעוט דמוי חונטה בעל הדעות הקיצוניות האנטי יהודיות ששולט על הבג"ץ ומהבג"ץ ומטה ושאר ה"פועלים" שלהם ברחבי התקשורת ובעליהף זה גוף רעיוני מסוים שהשתלט על כמה מגדלים אקדמאים ודרכם מנסה לנהל את המדינה לפי השקפת עולמו דרך טרור משפטי\איומים ומימוש מדי פעם לרצח אופי בתקשורת כדי להוות דוגמית למי שלא יעז לשתף איתם פעולה בממשל וכו' וכו')

אם טעיתי בלאן כיוונת, ושנינו מכוונים לאותו גוף רעיוני, סורי .
« עריכה אחרונה: ספטמבר 02, 2010, 21:41:32 על ידי hebraic »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
שורש הבעיה מצידנו
« להגיב #14 ב- : ספטמבר 02, 2010, 23:35:01 »
אמריקה היא לא הבעייה .  מי שמקשיב להם\מממש את מדיניותם  כאן הוא הבעייה .
ואגב , אני בספק אם הבג"ץ מתעניינים באג'נדה שהיא לא שלהם, גם האמריקאית . לפי דעתי הם באמת שורש הבעייה (הבג"ץ זה לא הבנין כמובן,רק להדגיש ,אלא המיעוט דמוי חונטה בעל הדעות הקיצוניות האנטי יהודיות ששולט על הבג"ץ ומהבג"ץ ומטה ושאר ה"פועלים" שלהם ברחבי התקשורת ובעליהף זה גוף רעיוני מסוים שהשתלט על כמה מגדלים אקדמאים ודרכם מנסה לנהל את המדינה לפי השקפת עולמו דרך טרור משפטי\איומים ומימוש מדי פעם לרצח אופי בתקשורת כדי להוות דוגמית למי שלא יעז לשתף איתם פעולה בממשל וכו' וכו')
אם טעיתי בלאן כיוונת, ושנינו מכוונים לאותו גוף רעיוני, סורי .
אמריקה היא לא הבעיה ולא חברי הדרקטוריון מהמשל, אמריקה זה רק הפלקט, הפרסומת התת הכרתית של חברי הדרקטוריון, גם לארה"ב יש כאלה ורק אנחנו בתחתית שרשרת המזון.
אתה אכן צודק בהגדרתך את חברי הדרקטוריון הנ"ל בתור "מיעוט דמוי חונטה" שמאכלס את- 1. המערכת המשפטית (בג"ץ, פרקליטות המדינה, משרד יועמ"ש, ויועצים משפטים לכל הגופים הציבוריים הגדולים במדינה), 2. תקשורת (אין צורך לפרט), 3. אקדמיה (פקולטות למדעי חברה ורוח) + אנשי רוח והמערכת לחינוך מחדש, 4. ארגונים חוץ פרלמנטריים (NGO) תחת קורת הגג של הקרן לישראל חדשה, ו-5. אנשי ההון בדרג הביניים העולמי בישראל גופא.
זה מה שנקרא המחומש הקוגנטיבי של ישראל או הממשלה האמיתית הם הם חברי הדרקטוריון של ישראל ברמת המיקרו.
עתה אני עובר לרמת המאקרו (שהם גם חברי הדרקטוריון של ארה"ב)-
חברי המועצה ליחסי חוץ (CFR), הועדה הטריליטארלית וקבוצת בילדרברג.
האנשים הללו, הוגי רעיון האיחוד האירופי, הוגי NAFTA של צפון אמריקה ומקסיקו והוגי האיחוד הכלכלי האסייתי.
ואתה לבטח שואל לשמות ספציפיים, אז הנה כמה דוגמיות-
חבורת וול סטריט שדווקא ממשל אובמא יותר מכל ממשל אמריקני אחר בהסטוריה של ארה"ב, יש יותר אנשי קבינט מוול סטריט בקבינט שלו מאשר כל אדמיניסטרציה אחרת לפניו.
וזה בעיקר מדובר על הבנקים הבינ"ל הגדולים וקונגלומרטים חובקי כל- בנק ג'יי. פי מורגן (שבמקרה! נגיד הבנק העכשוי שלך סטנלי פישר עשה שם לא מעט שנים, ולא צריך להזכיר את העובדה שהוא גם היה יועץ כלכלי בכיר של ביל בלינטון בשעתו מה שמעלה את שאלת נאמנותו ביתר חריפות וגם להזכיר שבמקרה! גם טימות'י גייטנר שר האוצר של ארה"ב גם מגיע היישר מאותו בנק בתפקיד בכיר), מריל לינץ' (שבמקרה נגיד שהיה בזמן הקדנציה הקודמת של ביבי נתניהו, פרופ' יעקב פרנקל גם הוא עושה שם חיל), בנק גולדמן זקס, משפחת רוטשילד ורוקפלר, משפחת פורד (שבמקרה הקרן של השקעות ותרומות למטרות שונות שנקראית על שמו של הנאצי הזה- הנרי פורד מממנה הגדול של תפוצתו העולמית של "הפרוטוקולים של זקני ציון", במקרה ורק במקרה זה בעצם קרן קש של ה-CIA שבמקרה! תרם כבר מליוני דולרים לקרן לישראל חדשה), בנק ליהמן ברדרס, אקסון מובייל, של, בנק צ'ייס מנהטן, BP (בריטיש פטרוליום), מקימי ומנהלי קרן המטבע הבינ"ל והבנק העולמי, מנהלי הפדרל ריזרב (שהינו אגב, בנק פרטי לחלוטין! שאיננו כפוף לחוקים הרלוונטיים לשאר מוסדות ציבור בארה"ב, הבנק הוא לא יותר "פדרלי" מאשר חברת "פדרל אקספרס"), משפחת המלוכה האנגלית וההולנדית, משפחת המלוכה הסעודית ובראשם איש הקניין שלה והחזית הכלכלית שלה בעולם- שייח' אלואליד בן טלאל, דויטשה בנק ועוד.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל