כתב נושא: בנות שמתגייסות לצה"ל  (נקרא 15025 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« ב- : נובמבר 30, 2009, 10:06:28 »
מה דעתכם על בנות שמתגייסות לצה"ל?

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #1 ב- : נובמבר 30, 2009, 11:23:10 »
אני בעד זה העיקר לא להשתמט במה שהם יכולים לעזור בצה"ל שיעזרו כמובן לא כקרביות.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #2 ב- : נובמבר 30, 2009, 13:50:36 »
מממשות את סעיף 7 לחוק שירות ביטחון חובה, שכן כל אזרח ישראלי חייב לשרת בצה"ל.
חחח מה אתה רוצה שאני יענה לך?
תציג את העמדה שלך ומה אתה חושב על זה ובהתאם לזה אנשים יענו לך

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #3 ב- : נובמבר 30, 2009, 14:57:37 »
מממשות את סעיף 7 לחוק שירות ביטחון חובה, שכן כל אזרח ישראלי חייב לשרת בצה"ל.
חחח מה אתה רוצה שאני יענה לך?
תציג את העמדה שלך ומה אתה חושב על זה ובהתאם לזה אנשים יענו לך

קודם כל אני בת.
וזה שאלה שמעניינת אותי מה חושבים כאן בפורום על בנות שמתגייסות
אם להתגייס לצה"ל או להשתמט או לעשות שירות לאומי וכאלה..

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #4 ב- : נובמבר 30, 2009, 15:04:33 »
אני בעד המצב הקיים.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #5 ב- : נובמבר 30, 2009, 17:22:04 »
בס''ד

אני מתנגד כי לוחצים על הבנות לעשות דברים לא מוסריים. למשל אם בת רוצה לצאת מהבסיס כדי ללכת הביתה בסוף השבוע והיא מבקשת רשות מהמפקד, המפקד עלול לומר לה, "אם את רוצה טובה ממני, את צריכה לעשות לי טובה". שמעתי סיפורים נוראים כאלה ממאות בנות במשך הרבה שנים כבר. אסור שנכניס את בנות ישראל, שהן קדושות, למצב איום כזה.
« עריכה אחרונה: נובמבר 30, 2009, 17:44:35 על ידי חיים בן_פסח »

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #6 ב- : נובמבר 30, 2009, 17:30:12 »
בס''ד

אני מתנגד כי לוחצים על הבנות לעשות דברים לא מוסריים. למשל אם בת רוצה לצאת מהבסיס כדי ללכת הביתה בסוף השבוע והיא מבקשת רשות מהמפקד, המפקד עלול לומר לה, "אם רוצה טובה ממני, את צריכה לעשות לי טובה". שמעתי סיפורים נוראים כאלה ממאות בנות במשך הרבה שנים כבר. אסור שנכניס את בנות ישראל, שהן קדושות, למצב איום כזה.
לא חסר סיפורים מזוויעים כאלה,ניתן לומר כי הצבא אינו מקום שורר קדושה,הזנות בצבא זה לא דבר חדש ר"ל, ואגב דבר זה אינו רק נוגע למפקדים, אלא אף לחיילים סדירים במקרים שונים כמובן.
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #7 ב- : נובמבר 30, 2009, 17:35:39 »
בס''ד

אני מתנגד כי לוחצים על הבנות לעשות דברים לא מוסריים. למשל אם בת רוצה לצאת מהבסיס כדי ללכת הביתה בסוף השבוע והיא מבקשת רשות מהמפקד, המפקד עלול לומר לה, "אם רוצה טובה ממני, את צריכה לעשות לי טובה". שמעתי סיפורים נוראים כאלה ממאות בנות במשך הרבה שנים כבר. אסור שנכניס את בנות ישראל, שהן קדושות, למצב איום כזה.

דברים דומים יכולים לקרות בכל מקום, תלמידה ומורה, מעסיק ועובדת, הפתרון הוא להשאירן בבית הרחק מכל רע?

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #8 ב- : נובמבר 30, 2009, 17:48:04 »
דברים דומים יכולים לקרות בכל מקום, תלמידה ומורה, מעסיק ועובדת, הפתרון הוא להשאירן בבית הרחק מכל רע?

בס''ד

M4, אתה יודע שהבעיה הזו בולטת הרבה יותר בצה''ל. שם הלחץ עצום. האם היית רוצה שיעשו דבר כזה לאחות שלך ח''ו? אסור שזה ימשך!

מנותק יוחאי

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "לא נשכח ולא נסלח" "נזכור ונחזור"
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #9 ב- : נובמבר 30, 2009, 18:01:24 »
לדעתי האישית בנות לא צריכות להתגייס לצה"ל.
חוסר תניעות מטורף!
הן יכולות לטרום הרבה יותר בשירות לאומי.
מנסיון שלי בנות בצבא לא עושות טוב ללוחמים, כבר ראיתי בנות שעולות לעמדת שמירה של חיילים רחמנא לצלן.... רק הקב"ה יודע מה הם עשו שם...

דעת התורה ברורה בעניין הזה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #10 ב- : נובמבר 30, 2009, 18:41:33 »
בס''ד

M4, אתה יודע שהבעיה הזו בולטת הרבה יותר בצה''ל. שם הלחץ עצום. האם היית רוצה שיעשו דבר כזה לאחות שלך ח''ו? אסור שזה ימשך!

האמת שאני לא כל כך בטוח, בכל מקרה על מקרים בודדים, ואני בטוח שמדובר בבודדים, אין סיבה שלא ישרתו, אולי ישנה מסגרת טובה יותר מאשר צה"ל אבל הן בהחלט צריכות לתרום כמו כולם.
יותר מזה, לדעתי, אם מהיום והלאה נשים לא יתגייסו לצה"ל, אחוז ההשתמטות יעלה בהרבה מסיבות ברורות שאין צורך לפרט.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #11 ב- : דצמבר 01, 2009, 04:30:17 »
האמת שאני לא כל כך בטוח, בכל מקרה על מקרים בודדים, ואני בטוח שמדובר בבודדים, אין סיבה שלא ישרתו, אולי ישנה מסגרת טובה יותר מאשר צה"ל אבל הן בהחלט צריכות לתרום כמו כולם.
יותר מזה, לדעתי, אם מהיום והלאה נשים לא יתגייסו לצה"ל, אחוז ההשתמטות יעלה בהרבה מסיבות ברורות שאין צורך לפרט.

זה לא מקרים בודדים. המקרים ה"בודדים" הם המעט שיוצא החוצה; הרוב נשאר פנימה בשיטות ואמצעים שרירותיים. אין מקום לנשים בצבא- זה פשוט מנוגד לטבע. ועל העמדה ההלכתית בנושא אין צורך לדבר. גם מסגרת של "שירות לאומי" שנויה במחלוקת הלכתית ומנוגדת בעליל לקו-החשיבה של העולם היהודי.

ומאיפה נובעת מסקנתך שלפיה 'אם נשׁים מהיום לא תתגייסנה יותר לצה"ל, אזי אחוז ההשתמטות יעלה בהרבה מ"סיבות ברורות שאין צורך לפרט"'? מבלי לגעת בהיסק הלוגי שהוא מוזר כשלעצמו, הרי עצם הטיעון שאתה מעלה לכאורה כגורם להשתמטות, מעיד על כך שאתה מבין שיש יסוד פגום ברעיון עצמו.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #12 ב- : דצמבר 01, 2009, 07:07:41 »
קודם כל אני בת.
וזה שאלה שמעניינת אותי מה חושבים כאן בפורום על בנות שמתגייסות
אם להתגייס לצה"ל או להשתמט או לעשות שירות לאומי וכאלה..
אהה לא שמתי לב לכינוי, סליחה חח...
עכשיו השאלה קצת יותר ברורה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #13 ב- : דצמבר 01, 2009, 07:17:23 »
בס"ד

חד וחלק, נגד, במצב הקיים במיוחד, סיכוי של אונס בידי גויים ואפילו בידי יהודים (והסיכוי, M4a1, גדול מהרגיל, בצבא ובמקומות שמעצם טבעם הגברים "נאלצים" להיות גבריים, להתחסן ולהתרכז במאמץ גברי, כמו בכלא, כך שהסיכוי להיאנס גדול אף יותר בצבא, אני אפילו לא התחלתי לדבר על מוסלמים וערבים למיניהם), מלבד זאת, זה הורס את האופי והרוחניות הנשית המיוחדת, ובכלל - התפקידים שמולבשים לנשים שם הם פשוט זוועה מבחינה כלכלית ומבחינה רוחנית וצבאית, וכו'.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #14 ב- : דצמבר 01, 2009, 09:06:56 »
זה לא מקרים בודדים. המקרים ה"בודדים" הם המעט שיוצא החוצה; הרוב נשאר פנימה בשיטות ואמצעים שרירותיים. אין מקום לנשים בצבא- זה פשוט מנוגד לטבע. ועל העמדה ההלכתית בנושא אין צורך לדבר. גם מסגרת של "שירות לאומי" שנויה במחלוקת הלכתית ומנוגדת בעליל לקו-החשיבה של העולם היהודי.

ומאיפה נובעת מסקנתך שלפיה 'אם נשׁים מהיום לא תתגייסנה יותר לצה"ל, אזי אחוז ההשתמטות יעלה בהרבה מ"סיבות ברורות שאין צורך לפרט"'? מבלי לגעת בהיסק הלוגי שהוא מוזר כשלעצמו, הרי עצם הטיעון שאתה מעלה לכאורה כגורם להשתמטות, מעיד על כך שאתה מבין שיש יסוד פגום ברעיון עצמו.

לא כל דבר הוא שחור ולבן, לא כל פעם שבחורה שוכבת עם גבר זה אונס. על כל מקרה "אונס" אני בטוח שיש 1000 של הסכמה. אז הפתרון הוא לא לגייס נשים? הפתרון הוא למצות את הדין עם האשמים.

רון בקשר למה שאמרת יש בזה משהו, במקום שבו גברים נאלצים להיות גבריים זה אכן יכול לקרות יותר, אך דבר נוסף שיכול להעלות את הסיכוי הוא חשיכה, רוב הסיכויים שאם גבר ירצה לאנוס אישה הוא יעשה זאת בחשיכה ולא לאור יום, אולי לא ניתן לנשים לצאת אחרי השקיעה?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #15 ב- : דצמבר 01, 2009, 09:10:47 »
בס"ד

לא כל דבר הוא שחור ולבן, לא כל פעם שבחורה שוכבת עם גבר זה אונס. על כל מקרה "אונס" אני בטוח שיש 1000 של הסכמה. אז הפתרון הוא לא לגייס נשים? הפתרון הוא למצות את הדין עם האשמים.

רון בקשר למה שאמרת יש בזה משהו, במקום שבו גברים נאלצים להיות גבריים זה אכן יכול לקרות יותר, אך דבר נוסף שיכול להעלות את הסיכוי הוא חשיכה, רוב הסיכויים שאם גבר ירצה לאנוס אישה הוא יעשה זאת בחשיכה ולא לאור יום, אולי לא ניתן לנשים לצאת אחרי השקיעה?

לאונס אין קשר לזמן של היום וזה לרוב מתרחש דווקא ביום ולא בלילה, הפתרון הוא אכיפה, חינוך ועונש ראוי.
לנשים בכלל עדיף לא לצאת לבד בלי קשר ליום ולילה, במיוחד באיזורים עמוסי ערבים ושאר גויים ותושבי רמלה, עכו, חיפה, יפו, לוד, ב"ש, דימונה וכו' יעידו על כך.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #16 ב- : דצמבר 01, 2009, 09:18:54 »
בס"ד

לאונס אין קשר לזמן של היום וזה לרוב מתרחש דווקא ביום ולא בלילה, הפתרון הוא אכיפה, חינוך ועונש ראוי.
לנשים בכלל עדיף לא לצאת לבד בלי קשר ליום ולילה, במיוחד באיזורים עמוסי ערבים ושאר גויים ותושבי רמלה, עכו, חיפה, יפו, לוד, ב"ש, דימונה וכו' יעידו על כך.

מה שאתה אומר לנשים בעצם זה להתרחק מכל סכנה, כמו שתגיד לילד קטן שמוטרד ע"י בריון להתרחק מהבריון, זה לא פתרון. נשים צריכות להרגיש חופשיות להסתובב היכן שהן רוצות. ולדעתי נשים בצה"ל זה דבר טוב. לא כקרביות, אבל בהחלט כפקידות, מדריכות ספורט ודברים דומים. קשה לי לדמיין גבר מעביר 3 שנים בתור מזכירה...

לא לדבר על הדימוי שייצא לצה"ל, צבא לגברים בלבד, צבא להומואים.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #17 ב- : דצמבר 01, 2009, 09:24:44 »
בס"ד

מה שאתה אומר לנשים בעצם זה להתרחק מכל סכנה, כמו שתגיד לילד קטן שמוטרד ע"י בריון להתרחק מהבריון, זה לא פתרון. נשים צריכות להרגיש חופשיות להסתובב היכן שהן רוצות. ולדעתי נשים בצה"ל זה דבר טוב. לא כקרביות, אבל בהחלט כפקידות, מדריכות ספורט ודברים דומים. קשה לי לדמיין גבר מעביר 3 שנים בתור מזכירה...

לא לדבר על הדימוי שייצא לצה"ל, צבא לגברים בלבד, צבא להומואים.

זה ממש לא אותו דבר, מכמה סיבות:
א.) כמו שהנשים מתלבשות היום..
ב.) זה פשוט לא ענייני ולא הגיוני לתת לנשים ללכת ברחוב לבד כל עוד הערבים לא נמצאים למטה.
ג.) נשים צריכות להרגיש חופשיות להסתובב איפה שמותר להן ללכת, אבל מטעמי פיקוח נפש עדיף להן לא לצאת החוצה לבד, ובמיוחד לא בלילה.

נשים בצה"ל זה פשוט בזבוז כספים, לא רק שהן לא יעילות בגרוש, לא עושות שום דבר חוץ מקפה למ"פ ומזכירות, מסתובבות ומבלטשות, בכל התפקידים שלהם גברים יכולים לכהן (מה רע בגבר מזכיר?) ולעשות הרבה יותר טובה.
שירות בצה"ל הורס את האופי הנשי נקודה!
צבא להומואים זה צבא שצריך נשים.. כמו המיליציה הפרטית שמתקראת "צה"ל". צבא אמיתי זה צבא לגברים בלבד.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #18 ב- : דצמבר 01, 2009, 09:37:26 »
בס"ד

זה ממש לא אותו דבר, מכמה סיבות:
א.) כמו שהנשים מתלבשות היום..
ב.) זה פשוט לא ענייני ולא הגיוני לתת לנשים ללכת ברחוב לבד כל עוד הערבים לא נמצאים למטה.
ג.) נשים צריכות להרגיש חופשיות להסתובב איפה שמותר להן ללכת, אבל מטעמי פיקוח נפש עדיף להן לא לצאת החוצה לבד, ובמיוחד לא בלילה.

נשים בצה"ל זה פשוט בזבוז כספים, לא רק שהן לא יעילות בגרוש, לא עושות שום דבר חוץ מקפה למ"פ ומזכירות, מסתובבות ומבלטשות, בכל התפקידים שלהם גברים יכולים לכהן (מה רע בגבר מזכיר?) ולעשות הרבה יותר טובה.
שירות בצה"ל הורס את האופי הנשי נקודה!
צבא להומואים זה צבא שצריך נשים.. כמו המיליציה הפרטית שמתקראת "צה"ל". צבא אמיתי זה צבא לגברים בלבד.

קח כל אדם שאי פעם התחרה בספורט תחרותי (לא שחמט) ריצה משקולות לחימה כדורגל כדורסל וכו', שאל אותם מתי הם שיחקו הכי טוב, כשהיו סביבם חברים או שהיו סביבם נשים? אני מבטיח לך שהתשובה תהיה נשים.
נשים מוציאות את הטוב ביותר מהגברים. כדי להרשימן.

א) יש בזה משהו, אך זה לא תירוץ.

ב)מסוכן, אבל אי אפשר לחיות בפחד. הם צריכים להגיד אותו דבר לילדים ולגברים שלהם, אסור לכם לצאת החוצה כשהיהודים מסתובבים בחוץ.

ג)איפה אסור להן ללכת?

זה שנשים לא יעילות זה לא נכון, אני לא מכיר אף גבר שהוא מסודר כמו בחורה. וסדר זה חשוב בתפקידים משרדיים. כן הן לא צריכות ללחום אבל בתפקידים של מודיעין ופיתוח הן יכולות והן משתלבות נהדר. שירות בצה"ל הורס את האופי הנשי? האופי הנשי נדפק הרבה לפני השירות בצה"ל, כשתרבות הקוקסינליות שוטפת את הארץ, כש"מגניב" לגבר ללבוש ורוד ונצנצים, ללכת כמו קוקסינל ולהתחבר לצד הנשי שבו, זה דופק את הנשים כי הן צריכות להתנהג כמו גברים, הכל עניין של איזון. אין סיבה להפיל את זה על צה"ל זו החברה שלנו בכללי. לפני 30 שנה שירות נשים בצבא לא דפק את האופי שלהן.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #19 ב- : דצמבר 01, 2009, 09:50:12 »
בס"ד

ציטוט
קח כל אדם שאי פעם התחרה בספורט תחרותי (לא שחמט) ריצה משקולות לחימה כדורגל כדורסל וכו', שאל אותם מתי הם שיחקו הכי טוב, כשהיו סביבם חברים או שהיו סביבם נשים? אני מבטיח לך שהתשובה תהיה נשים.
נשים מוציאות את הטוב ביותר מהגברים. כדי להרשימן.

צבא זה לא ספורט ולא משחק, צבא זה הרבה מעבר לזה, אני א.) לא רוצה להחטיא ר"ל, ב.) לא רוצה להפריע לגברים להתרכז, אף גבר ואני מעיד באופן אישי לא רוצה בנות לידו בשום דבר שקשור ללחימה, אף גבר לא רוצה לידו חיילת בשעת גיהנום עלי אדמות ולא למטרות צרכים מיניים, וכו'.

ציטוט
א) יש בזה משהו, אך זה לא תירוץ.

ב)מסוכן, אבל אי אפשר לחיות בפחד. הם צריכים להגיד אותו דבר לילדים ולגברים שלהם, אסור לכם לצאת החוצה כשהיהודים מסתובבים בחוץ.

ג)איפה אסור להן ללכת?

א.) מה הקשר תירוץ? אין להן יעילות בצבא וזה אדרבא רק מזיק להן, לגברים ולישראל ולא מועיל בשום צורה שהיא.

ב.) מה הקשר לחיות בפחד? למה הגברים לא יכולים לטפל בערבים ולהחזיר את הכבוד הלאומי היהודי? למה שהאישה תצטרך מלכתחילה לצאת לבד? מה בכוונה בשביל הדווקא להיאנס ולהישדד? בקשר לחלק השני, אני מסכים לגמרי, אני פשוט אומר שלנשים א-י-ן כ-ל ק-ש-ר להחזרת הכבוד היהודי הלאומי בהקשר של אלימות, זה פשוט אבסורד.

ג.) מטעמי צניעות (אפילו ע"פ החוק החילוני במקרים מסויימים) ובמקומות מסוכנים (לא רק בהקשר של ערבים ושאר גויים), וכו'.

ציטוט
זה שנשים לא יעילות זה לא נכון, אני לא מכיר אף גבר שהוא מסודר כמו בחורה. וסדר זה חשוב בתפקידים משרדיים. כן הן לא צריכות ללחום אבל בתפקידים של מודיעין ופיתוח הן יכולות והן משתלבות נהדר. שירות בצה"ל הורס את האופי הנשי? האופי הנשי נדפק הרבה לפני השירות בצה"ל, כשתרבות הקוקסינליות שוטפת את הארץ, כש"מגניב" לגבר ללבוש ורוד ונצנצים, ללכת כמו קוקסינל ולהתחבר לצד הנשי שבו, זה דופק את הנשים כי הן צריכות להתנהג כמו גברים, הכל עניין של איזון. אין סיבה להפיל את זה על צה"ל זו החברה שלנו בכללי. לפני 30 שנה שירות נשים בצבא לא דפק את האופי שלהן.

א.) אני מכיר, זה פשוט סטריאוטיפ אידיאולוגי של אישה מסודרת למרות שחלק גדול מהנשים (ולא רק היום) לא מסודרות, לא מאורגנות, הכל בסטלע ולא יותר מזה, אין רציניות כלשהי (ואני מעיד בתור אחד שעבד בהרבה מקומות עם נשים, הן פשוט אבסורדיות, לעומת זאת הגבר עובד יותר מסודר ובאופן יותר רציני כי הוא יותר ממוקד.
ב.) ראה תשובתי בעניין הקודם.
ג.) ראית "ספיחס"? נשים התגייסו עוד בימי מלחה"ע ה-2 (החזית הסובייטית בעיקר) וזה הפך אותן מפרינססות בשנקל לבהמות.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #20 ב- : דצמבר 01, 2009, 10:03:09 »
אני צריך ללכת, אענה לך מאוחר יותר.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #21 ב- : דצמבר 01, 2009, 12:47:10 »
א. לתפקידים תומכי לחימה נשים מתאימות וצריך לבחון כל מקרה לגופו. אם יש בחורה שמתאימה למשל לתפקיד במודיעין צריך להציע לה את התפקיד אם היא הכי מתאימה לו, ולא למנוע ממנע את התפקיד ולתת אותו לגבר שפחות מתאים ממנה. יש גם הרבה תפקידים בצבא שבאופן כללי יותר מתאימים לנשים. לדוגמא- מורה חיילת, שלל תפקידי הדרכה, תרגום.

ב. הנימוק של הגבלת הנשים מחשש להטרדה מינית- לדעתי הוא לגמרי מוטעה. מבחינה לוגית הוא דומה לטיעונים חרדיסטים נגד הציונות מחשש לפיקוח נפש וכי אסור להתגרות בגויים. מה שצריך זה לאפשר לנשים לעבוד כולל בצה"ל ומי שלא מסוגל לשלוט ביצרו וחייב להטריד מינית יעוף. מה גם, שנשים הן לא יצורים חסרי ישע והן ברובן יודעות להגן על עצמן ועל כבודן מפני התופעות שמתוארות, בייחוד כאשר החוק והמערכת בא הן משרתות תומכת בכך.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #22 ב- : דצמבר 01, 2009, 12:50:03 »
בס"ד

צלהר, טענותיי ל-M4a1 מפריכות את טענותיך הנ"ל.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #23 ב- : דצמבר 01, 2009, 13:29:11 »
בס"ד

צלהר, טענותיי ל-M4a1 מפריכות את טענותיך הנ"ל.
רון, אולי את א' אפשר להפריך ואולי זה עניין של טעם אישי. הנסיון שלי הוא שנשים טובות יותר בתפקידים שציינתי, אבל זה לא החלק החשוב בטיעון שלי. החלק החשוב הוא העקרון של שוויון הזדמניות ושלא צריך לאסור נשים בגלל שיש גברים טורדניים. אתה טוען שלאשה אסור להופיע בשדה הראיה של הגבר הזה, ובכלל עדיף לה להשאר בבית ולא לצאת בלי ליווי. ואילו אני אומר שאם יש גבר שכל כך מפריע לו לראות נשים בשדה הראיה שלו אז הוא צריך לחפש מקום אחר

אני מציע שלא תהיה אפלייה מגדרית. שמי שמתאים לתפקיד יקבל אותו בלי קשר לגבר אשה שחור לבן וכו'. רק בתפקידים בהם יש עומס פיזי גדול או תנאי קרבה כמו שיש ביחידות קרביות שם לא ניתן לקיים הפרדה לדעתי זה הגיוני שנשים לא ישרתו. אתה מציע כן לבצע אפלייה מגדרית.

אנחנו גם חלוקים על העובדות. אתה טוען שנוכחות נשים מפריעה לגברים. אני חושב שבאופן כללי לא כך וגם גבר שזה מפריע לו יסתגל למצב (בנאדם זה לא לא בבון ...).

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #24 ב- : דצמבר 01, 2009, 14:28:14 »

רמזתי לך שאתה בעצמך הצבעת על היסוד הבעייתי בגיוס נשים. אבל מעבר לכל זה, אין זה טבע האישה להילחם במלחמות. הלחימה עם גברים ביחידה מזיקה לצבא מפני שהיא מעוותת מיסודה, גם אם מרבית הרהורי הזימה נשארים בגדר הרהורים בלבד ולא מגיעים לידי מגע פיזי כזה או אחר (אגב זה נאמר לגבי שני המינים כאחד). זהו עיוות פשיטא שמסיח את הריכוז בעבודת החיִל.
« עריכה אחרונה: דצמבר 01, 2009, 14:47:27 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »