סקר

גיוס חובה – בעד או נגד?

בעד
15 (68.2%)
נגד
7 (31.8%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: גיוס חובה - בעד או נגד?  (נקרא 13583 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
גיוס חובה - בעד או נגד?
« להגיב #50 ב- : אוקטובר 25, 2009, 22:33:35 »
גם בשן,
פרה פרה,
נכון, הסקתי לוגית מדבריך את הדברים האמורים, נכון שלא אמרת אותם ולא שאלתי אותך, אבל זה מה שעולה לוגית מתוך דבריך כך שהם ממש לא עיוות, צר לי.
יפה מאוד שאתה נגד גיוס חובה עד שגדולי התורה יגידו אחרת (ולכן בדיוק הערתי את שהערתי בסרקסטיות-"אותם גדולי תורה גם לא יסכימו שבכך מדובר גם אם המוסלמים יפגיזו ארטילרית נון-סטופ את מאה שערים ורחוב ר' עקיבא בבני ברק, או אפילו אם יתנהלו קרבות דמים מסמטה לסמטה בינות לבתי אונגרין".
גדולי התורה גם לא העריכו את הסכנה ההיטלרית כדבעי, אם יש לי שאלה הלכתית אני אפנה אליהם, אם יש לי שאלה בהבנת המצב הגיאו-פוליטי, פשוט אפנה אל מומחי הבטחון ו/או אל האקדמיה וספרי ההסטוריה.
לגבי תשובתך במישור העקרוני, אני מסיק שאתה סומך על ניסים, שהרי אין לזה הסבר אחר לכך שאתה מביא דווקא את אברהם וחזקיהו בתור תנא דמסייע, על כל אברהם וחזקיהו שאתה זורק לעברי, אני יכול לזרוק חזרה את הפסדו של בר כוכבא על אף אלפי בתי כנסיות ומדרשות שהיו רק בעיר ביתר גופה, על אף גדולי עולם שתמכו בו, אני יכול גם לזרוק לעברך את השחיטות של מוחמד והבאים אחריו בחצי האי ערב, מסע הצלב הראשון, פרעות ת"ח ות"ט- ובוגדן חמלניצקי, פרעות תרפ"ט בחברון, השואה וכו' וכו', ובכל המקרים הללו, גדולי עולם, ישיבות, בתי מדרשות, תלמידי חכמים ותינוקות של בית רבן עלו בסערה השמיימה, על אף כל התורה וקול התורה שהיה שגור על שפתותיהם ולוח ליבם.
כך שטיעונך אינו טיעון, אנחנו מחוייבים לעשות את ההשתדלות שלנו כאן פיזית/צבאית וגם רוחנית במקביל! (שניהם בעת ובעונה אחת) וה' יעשה כטוב בעיניו, גישת שב ואל תעשה ורק תלמד תורה, היא שטות כל כך קטלנית שכל כך הרבה יהודים הוקרבו על פיה לאורך ההסטוריה כשהיה אפשר אחרת, אין לך רשות להקריב יהודים למען השגעון שלך.
וזה בדיוק גם מה שאמר הרבי מילובביץ' זצ"ל בשעתו אל מול מה שאמרו הרב עובדיה יוסף והרב שך בזמנו.
אמרתך שאילו 90 אחוז מעם ישראל היו מתגייסים לישיבות אז הייתה מנצח את כל מלחמות המצווה, היא הבל, אתה לא הרל"ש של ה' והוא לא עובד אצלך, את ההשתדלות שלך אתה מחויב לעשות כדי להגן על העם היהודי בכל האמצעים שעומדים לרשותך אל מול אויב שקורא להכחדתך (ואתה לא צריך פסיקה של גדול דור בשביל להכניס את העובדה הזו לקודקוד).
לגבי המישור המציאותי, יש יותר ישיבות כוללים ובתי מדרשות וכן תלמידי חכמים, וכן ספרי לימוד וספריות קודש הרבה מעבר למה שהיה לעם היהודי בכל תולדותיו, ועצם העובדה שעולם התורה העתיק את מרכזו הסגולי לא"י, כל זה לגבי שיעור במציאות עבורך.  
מאידך, הקריאה להכחדתך כבר עברה את רמת שנות ה-30 של היטלר ומה אתה עושה בנדון...גורנישט.

בהנתן אות למלחמת מצווה, 50% מתגייסים? כדור הארץ לגם בשן- עבור!
אתה פשוט תקוע בימי התנ"ך, הטיעון שלך הוא מגוחך וככה לא מתנהל צבא מודרני בין אם זה בגיוס חובה ובין אם זה צבא מקצועי.

זהו שלא, לא בחרתי להתמקד בפן מסויים, הטיעון שלי שילב את הכל ביחד, שאלת גיוס חובה כן או לא, יחד עם הגדרת המצב היום יחד עם הפעלת צבא מודרני בסוג לוחמה של היום מול האיומים של היום!! ובכלי נשק של היום! ובמציאות של חוסר חמור בניסים בניגוד לדרך הטבע של היום (הפעם האחרונה שזה קרה, היה אצל חזקיהו ואין לנו את הפרבילגיה לנסות לחקות אותו).

התעקשות רגשית?? על איזה כוכב נולדת? אני מביא לך עובדות , אתה מאידך מתנהג כאילו הקב"ה מונח אצלך בכיס.
(הקב"ה גם לא מונח אצל הרב אלישיב בכיס ולא אצל הרב עובדיה).  
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
גיוס חובה - בעד או נגד?
« להגיב #51 ב- : אוקטובר 25, 2009, 23:55:50 »
יחיאל לידיעתך במלחמת העולם השניה היה גיוס חובה בארה"ב ולגביי החזרה לצהל אני לא מעוניין יש לי עבודה שאני אוהב ,התכוונתי לגיוס למילואים קצת לנקות את הארץ מהחיידקים ולחזור לחיים נורמלים
לא שמתי לב שהתכוונת למלחמת העולם השנייה

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
גיוס חובה - בעד או נגד?
« להגיב #52 ב- : אוקטובר 26, 2009, 13:10:57 »
נץ אני גם לא משתמש במושג "השתדלות" זה נשמע מתנצל משהו... אתה מחוייב להלחם
מדין תורה נקודה! התורה מצווה אותך לנטוש את בית המדרש ואתה כביכול בשם התורה
נוטש את הלחימה ויושב בבית המדרש? אולי בשל כך נהרגו כל כך הרבה יהודים במשך ההסטוריה?
אולי הם נענשו על "ארור אשר לא יקים את דברי התורה הזאת"? גם מבחינה רוחנית, לימוד
התורה נועד לקיים את הכתוב בתורה אך אין אפשרות לקיימה ללא לימוד, אבל כשאתה לומד
וכשמגיע רגע האמת אתה מחליט שאתה לא מקיים את אשר מסכן אותך או את אשר מטריח
אותך מידי... לאיזו סיעעתה דשמיא אתה מצפה?

גם החרדים שמדברים גבוהה גבוהה על לימוד תורה יודעים שהם מקשקשים! הלא מישהו אמר שלא ילמדו?
תלמדו רק שנה וחצי תעשו הפסקה של אימונים ומסלול וכל היתר כדי ליהיות מוכנים למלחמה ותמשיכו ללמוד כרגיל במקרה הכי גרוע שלוש שנים איפה כתוב שהלומדים חייבים ליהיות בגילאי 18-21? מניפולציה!

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
גיוס חובה - בעד או נגד?
« להגיב #53 ב- : אוקטובר 26, 2009, 22:11:28 »
נוטש את הלחימה ויושב בבית המדרש? אולי בשל כך נהרגו כל כך הרבה יהודים במשך ההסטוריה?

גם החרדים שמדברים גבוהה גבוהה על לימוד תורה יודעים שהם מקשקשים! הלא מישהו אמר שלא ילמדו?
תלמדו רק שנה וחצי תעשו הפסקה של אימונים ומסלול וכל היתר כדי ליהיות מוכנים למלחמה ותמשיכו ללמוד כרגיל במקרה הכי גרוע שלוש שנים איפה כתוב שהלומדים חייבים ליהיות בגילאי 18-21? מניפולציה!
גור אריה, אני מסכים בהחלט עם כל מילה כאן, ולגבי המונח השתדלות, יכול להיות שאתה צודק, הייתי צריך להשתמש בהגדרה הרבה יותר נחרצת.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
גיוס חובה - בעד או נגד?
« להגיב #54 ב- : אוקטובר 27, 2009, 08:19:14 »

אתה צודק ב100% גם אני חושב שהחרדים מנצלים את החוק,קח לדוגמא את הרב שאני לא זוכר את שמו,שלפניי כמה ימים אמר שאסור לעלות להר הבית זה פשע מה שהוא אמר...
והוא שכח שמתו הרבה חיילים כדיי שהוא יוכל לשבת בירושלים שמוכרזת כעיר יהודית.
יש לי עוד משהו שמרגיז אותי(עם כבר מדברים על החרדים)זה סגנון הלבוש,באירופה לבשו את זה כדיי להידמות לגויים על מנת שלא יזהו אותם כיהודים היום אנחנו חיים בישראל דיי עם השחור דייייי
אני רוצה את הלבוש המקורי שהיה בימיי התנך הכי טוב  
אני לא אלוהים אני חלק ממנו