כתב נושא: חובבי ציון הטקסנים  (נקרא 4116 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

Aaron

• אורח
חובבי ציון הטקסנים
« ב- : נובמבר 04, 2006, 12:36:57 »
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3323252,00.html#n
נחמד לדעת שמאחורינו עומדים עוד לפחות 50 מיליון איש.

מנותק כך או כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בעניין: חובבי ציון הטקסנים
« להגיב #1 ב- : נובמבר 04, 2006, 18:28:29 »
שבוע טוב אהרון.
דווקא מאלה  הייתי ניזהר מאוד .שים לב תקרא טוב טוב
ותבין את הכוונות הסמויות שלהם .
הם ממש לא רואים את היהודים ממטר .
אל תיפול לרשת השקרים של העיתונות .

Aaron

• אורח
« להגיב #2 ב- : נובמבר 04, 2006, 18:37:26 »
שבוע טוב,
בפורום האנגלי של הימין האמיתי יש נוצרים שתומכים בתנועה שלנו. חשבתי שאלה אותם נוצרים שמוזכרים בכתבה.
« עריכה אחרונה: נובמבר 04, 2006, 19:22:44 על ידי Aaron »

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #3 ב- : נובמבר 04, 2006, 23:37:44 »
הם תומכים בישראל בנתיים. לפי דעתם יהיה משהו כמו מלחמת גוג ומגוג בין היהודים למוסלמים היהודים אמורים לנצח ואז כל היהודים יתנצרו... לכן הם בנתיים תומכים ביהודים.
הרב כהנא צדק!

מנותק GY

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : נובמבר 05, 2006, 23:24:37 »
בס"ד
כל מה שהעירו לפני נכון. עדיף שנסמוך על יהודים ולא על נוצרים רפורמים.
נכון שהנצרות הרפורמית/אוונגליסטית/חגורת התנך - כל השמות הם אותו הדבר היא יותר בעד היהודים והיא גם בעלת דיעות ימניות קיצוניות. גם הרב כהנא זצ"ל שוחח עימם הרבה. חשוב לזכור שהם אינם יהודים. מה פירוש אינם יהודים? הם למשל, ואינם מבינים את ספרי הדת שלהם, כי הספרים נכתבו ע"י יהודים. אז מה הדת שלהם בעצם? באים כל מיני מטיפים שעושים להם מין תיאטרון כזה ומצטטים כביכול כל מיני פסוקים שהם בעצמם אינם מבינים, ומרפאים אנשים ע"י מגע במצח. למשל, אדם שהיה משותק 20 שנה רתוק לכסא גלגלים פתאום רואה את האור וקם על רגליו וכולם מוחאים כפיים בשידור חי בטלוויזיה. וזו הדת שלהם.  היתה פעם כתבה שמטיף שלהם נתפס מקיים יחסים הומוסקסואליים עם אחד המאמינים. אחרי זה הוא התוודה וכל חטאיו (בשידור חי בטלוויזיה) נסלחו לו, והוא חזר לדרשותיו טהור כשלג. היתה צפיית שיא בשידור הזה והיה רייטינג עצום. אם אני מסתכל עליהם בעיניים שלי כיהודי, אני רואה אנשים דפוקים מאד. הם יכולים לעשות גילוי עריות או לשכב עם אם והבת שלה, ביחד או לחוד- לא משנה. ורק אחר כך הם צריכים להתוודות על כך בשידור חי והכל נסלח. כיהודי הייתי מעדיף להתאבד ולא לחיות ככה. הם לא רואים את זה כך. מבחינתם זה טוב ונכון וזו דרך חיים דתית. אין לי שום ביקורת עליהם אלא רק תודה על התמיכה בנו. אבל חשוב שתדעו לכם מי הם ומה זה בעצם אומר נוצרים אוונגליסטים, וכמה הם שונים מאיתנו. הם לא מבינים אותנו, ואין סיכוי גם שיבינו.
GY 

מנותק כך או כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #5 ב- : נובמבר 06, 2006, 00:42:01 »
GY יפה חידדת את הנושא ניכנסת לפרטים  חשובים .
כדאי באמת שידעו כולם איזה כבוד זה להיות יהודי בגילגול הזה .

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : נובמבר 06, 2006, 17:44:41 »
להיות יהודי זה תמיד טוב אבל בגילגול הזה זה מאוד קשה אולי כל גילגול זה קשה אבל בזה אנחנו ממש רואים את היהודי/(ון) המכוער.
הרב כהנא צדק!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #7 ב- : נובמבר 06, 2006, 20:06:58 »
בס"ד
כל מה שהעירו לפני נכון. עדיף שנסמוך על יהודים ולא על נוצרים רפורמים.
נכון שהנצרות הרפורמית/אוונגליסטית/חגורת התנך - כל השמות הם אותו הדבר היא יותר בעד היהודים והיא גם בעלת דיעות ימניות קיצוניות. גם הרב כהנא זצ"ל שוחח עימם הרבה. חשוב לזכור שהם אינם יהודים. מה פירוש אינם יהודים? הם למשל, ואינם מבינים את ספרי הדת שלהם, כי הספרים נכתבו ע"י יהודים. אז מה הדת שלהם בעצם? באים כל מיני מטיפים שעושים להם מין תיאטרון כזה ומצטטים כביכול כל מיני פסוקים שהם בעצמם אינם מבינים, ומרפאים אנשים ע"י מגע במצח. למשל, אדם שהיה משותק 20 שנה רתוק לכסא גלגלים פתאום רואה את האור וקם על רגליו וכולם מוחאים כפיים בשידור חי בטלוויזיה. וזו הדת שלהם.  היתה פעם כתבה שמטיף שלהם נתפס מקיים יחסים הומוסקסואליים עם אחד המאמינים. אחרי זה הוא התוודה וכל חטאיו (בשידור חי בטלוויזיה) נסלחו לו, והוא חזר לדרשותיו טהור כשלג. היתה צפיית שיא בשידור הזה והיה רייטינג עצום. אם אני מסתכל עליהם בעיניים שלי כיהודי, אני רואה אנשים דפוקים מאד. הם יכולים לעשות גילוי עריות או לשכב עם אם והבת שלה, ביחד או לחוד- לא משנה. ורק אחר כך הם צריכים להתוודות על כך בשידור חי והכל נסלח. כיהודי הייתי מעדיף להתאבד ולא לחיות ככה. הם לא רואים את זה כך. מבחינתם זה טוב ונכון וזו דרך חיים דתית. אין לי שום ביקורת עליהם אלא רק תודה על התמיכה בנו. אבל חשוב שתדעו לכם מי הם ומה זה בעצם אומר נוצרים אוונגליסטים, וכמה הם שונים מאיתנו. הם לא מבינים אותנו, ואין סיכוי גם שיבינו.
GY 

GY,

אתה עושה הכללות.  זה שהם כולם מינים עובדי עבודה זרה---על זה אין עוררין.  אבל גם ביניהם יש דרגות של חומרה.  הפרוטסטנטים יותר קרובים לאמת (התורנית) מאשר הקאתולים, למשל.  התופעה של יחסים הומוסקסואליים עם קטינים קיימת בעיקר בקרב הקאתולים, מכיוון שעל הכמרים והנזירות שלהם נאסר להתחתן ולהקים משפחה.  העניין של וידוי ומחילה מלאה וחסר אחריות אישית, שוב, מאפיין בעיקר את הקאתולים.  בקרב הפרוטסטנטים יש את ה"יהודיים המשיחיים", שהם הכי קרובים ליהדות.  הם לא מאמינים בשום חגים נוצריים, והם מקיימים את כל המועדים היהודיים!  יש עם מינים אלו שתי בעיות:  1. הם מתעקשים לקרוא לה' בשמו (כן, כן, את מה שאנחנו לא מעיזים אפילו להעלות על מחשבתנו, הם עושים באופן שגרתי), ו- 2. הם לא מאמינים בתורה שבעל-פה.  הם מאמינים שכל התלמוד, משנה, גמרא, וכו' הם זיופים וסילופים שהמציאו חכמי יבנה, שאליהם הם מתייחסים כאל כנופיה סודית שמטרתה היתה להסתיר את ה"אמת" (שישו היה אלקים או בנו של אלקים, וכל מיני שטויות כאלו).  הם מתייחסים אלינו כאל יהודים טובים ש"הולכו שולל" על-ידי חכמי יבנה ה"זדוניים" ונפלו קרבן לזיופיהם.

בקיצור, אנחנו מחנה האמת, והם מחנה השקר, אבל גם בתוך מחנה השקר יש גיוון רב.  (לא שזה צריך לעניין אותנו...)
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק GY

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
בעניין: חובבי ציון הטקסנים - חיים עם גויים
« להגיב #8 ב- : נובמבר 07, 2006, 07:46:11 »
בס"ד
דווקא_כך, זו לא נקודה של אמת או שקר, שהרי דת היא דבר מעל  לערכים כמו לאמת/שקר/טוב/רע. זו פשוט דרכם. אנחנו לעולם לא נבין את הדרך הזו. אפילו יהודים חילוניים לא יכולים להבין את הדרך הזו. למרות השוני, אני יכול להגיד בפה מלא שיש ביניהם העדיפים בהרבה על כל מיני יהודים. בהמשל אני אפרט.

לצערי אני חי שנים בעיר בה חי ופעל מרטין לותר. כל בוקר בדרך לשחרית אני שומע את פעמוני הכנסיה הלותרנית. אצל הנוצרים בכלל, והפרוטסטנטים, שהם הרוב במדינה בה אני חי, הדת זה דבר חיצוני בעיקר. מתלבשים יפה, הולכים לכנסיה, מתנהגים יפה ובכבוד, מקשיבים לכומר שנושא דרשה. יש להם אירגוני סעד שלהם. אף אחד מהם לא מבין כלום בדת שלהם - כולל הכומר. הם מדליקים בראש השנה שלהם מנורות בצורה של חנוכיות פסולות בבתים ולא מבינים למה. גם לא מעניין אותם לדעת. זה המנהג. יש שווקים שלמים של כל מיני שטויות לראש השנה שלהם והם לא מבינים למה הם עושים את זה. פעם מצאתי בשוק כזה, בין החנוכיות הפסולות חנוכיה כשרה עם מגן דוד מנחושת.

כמעט כל המשפחות של יהודים כאן הן מתבוללות:
יהודים שהתחתנו עם נוצריות או אטאיסטיות. הן נשים יפות מאד כנועות וצייתניות ושפלות רוח ונאמנות מאד. בנושאים של דת או משפחה או גידול ילדים או יחס להורים כמובן שאין בהן כלום. הן מוכנות לקבל כל השפלה וכל תכתיב מהגבר שלהן. מבחינתן הגבר שלהן היא יותר מאלוהים. יש מקרים שהגבר מבוגר בעשרות שנים מהאשה ולא איכפת לה. יש ביניהן שהן נשים משכילות וחכמות ומוצלחות מאד ונשות עסקים. יש המון נשים נוצרניות או אטאיסטיות שמחפשות גברים שנימולו. הן לא מוכנות לשכב עם גברים שלא נימולו. כנראה שיש למילה השפעה על התחושה של האשה. הערבים והטורקים שנימולו ממש חוגגים איתן. וכמובן שהערבים מתנהגים איתן כמו שהערבים רגילים להתנהג עם נשים בכלל, ועם נשים לא מוסלמיות בפרט. לנשים האלו זה לא מפריע. להיפך הן מרוצות מאד. רק שתבינו מכך אלו חיים דפוקים היו להן גם ככה...
יש גם נשים יהודיות שהתחתנו עם גויים. הגויים מאד תרבותיים ומכבדים את הנשים היהודיות. הם מאד שפלי רוח ולא מתערבים במה שהן עושות בבית או עם חינוך הילדים או הקשר להורים. הם יותר משרתים של היהודיות מאשר בני זוג.
הלא יהודים  בקשרי ההתבוללות לא רואים את עצמם בצורה הזו. הם לא חושבים שהם חיים חיי שפלות והשפלה. הם כל כך דפוקים וכל כך מסכנים, שמבחינתם הם חושבים שיש להם חיים מאד מאד טובים עם בני הזוג היהודיים. היהודים במערכות היחסים האלה, למרות שהם ברובם רחוקים מהדת מאד חיים כל הזמן בתחושה של "משהו לא בסדר כאן". לא שמעתי שיהודים מעריכים את הלא יהודים שלהם מעבר לנימוס, לכניעה ולצייתנות שלהם.

היכרתי יהודי אחד, כהן,  שבא ממשפחה ענייה. בצעירותו נשא לאשה יהודיה חוצפניה ויהירה ובת למשפחה עשירה. גם החותן שלו זילזל בו כי לא היה עשיר ועשה אותו עבד שלו. המשפחה ההיא מיררה את חייו והשפילה אותו. לאחר שהתגרש, העדיף לחיות עם גויה כנועה וצייתנית ושקטה ושפלת רוח. אחרי כל מה שעבר, הוא מאד מרוצה מאשתו הנוכחית וחי חיים שלווים.

למרות שהתבוללות היא דבר נורא, אני יכול היום להבין איך זה קורה וכמה אדם צריך להיות חזק עם עצמו שלא להיכנע לנוחות ולזמינות של חיים כאלו.
GY

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #9 ב- : נובמבר 07, 2006, 18:32:50 »
ציטוט
למרות השוני, אני יכול להגיד בפה מלא שיש ביניהם העדיפים בהרבה על כל מיני יהודים.
לצערי הרב, אתה צודק 100%.   :'(

ציטוט
לצערי אני חי שנים בעיר בה חי ופעל מרטין לותר. כל בוקר בדרך לשחרית אני שומע את פעמוני הכנסיה הלותרנית. אצל הנוצרים בכלל, והפרוטסטנטים, שהם הרוב במדינה בה אני חי, הדת זה דבר חיצוני בעיקר. מתלבשים יפה, הולכים לכנסיה, מתנהגים יפה ובכבוד, מקשיבים לכומר שנושא דרשה. יש להם אירגוני סעד שלהם. אף אחד מהם לא מבין כלום בדת שלהם - כולל הכומר. הם מדליקים בראש השנה שלהם מנורות בצורה של חנוכיות פסולות בבתים ולא מבינים למה. גם לא מעניין אותם לדעת. זה המנהג. יש שווקים שלמים של כל מיני שטויות לראש השנה שלהם והם לא מבינים למה הם עושים את זה. פעם מצאתי בשוק כזה, בין החנוכיות הפסולות חנוכיה כשרה עם מגן דוד מנחושת.
אמת.

ציטוט
כמעט כל המשפחות של יהודים כאן הן מתבוללות:
יהודים שהתחתנו עם נוצריות או אטאיסטיות. הן נשים יפות מאד כנועות וצייתניות ושפלות רוח ונאמנות מאד. בנושאים של דת או משפחה או גידול ילדים או יחס להורים כמובן שאין בהן כלום. הן מוכנות לקבל כל השפלה וכל תכתיב מהגבר שלהן. מבחינתן הגבר שלהן היא יותר מאלוהים. יש מקרים שהגבר מבוגר בעשרות שנים מהאשה ולא איכפת לה. יש ביניהן שהן נשים משכילות וחכמות ומוצלחות מאד ונשות עסקים. יש המון נשים נוצרניות או אטאיסטיות שמחפשות גברים שנימולו. הן לא מוכנות לשכב עם גברים שלא נימולו. כנראה שיש למילה השפעה על התחושה של האשה. הערבים והטורקים שנימולו ממש חוגגים איתן. וכמובן שהערבים מתנהגים איתן כמו שהערבים רגילים להתנהג עם נשים בכלל, ועם נשים לא מוסלמיות בפרט. לנשים האלו זה לא מפריע. להיפך הן מרוצות מאד. רק שתבינו מכך אלו חיים דפוקים היו להן גם ככה...
ממש מוזר.  תמיד נראה לי שהנוצרים, בעיקר ה"אדוקים" (הווה אומר קאתולים ופרוטסטנטים פעילים) סולדים מהמוסלמים ומהערבים יותר מאשר הנוצרים החילוניים.  אתה בטוח שהרשמים שלך אובייקטיביים?  זה הכל ממש חדש לי.  ממתי אכפת לגוייות שהפרטנרים שלהם נימולו?

ציטוט
יש גם נשים יהודיות שהתחתנו עם גויים. הגויים מאד תרבותיים ומכבדים את הנשים היהודיות. הם מאד שפלי רוח ולא מתערבים במה שהן עושות בבית או עם חינוך הילדים או הקשר להורים. הם יותר משרתים של היהודיות מאשר בני זוג.
טוב, לפחות זה...

ציטוט
הלא יהודים  בקשרי ההתבוללות לא רואים את עצמם בצורה הזו. הם לא חושבים שהם חיים חיי שפלות והשפלה. הם כל כך דפוקים וכל כך מסכנים, שמבחינתם הם חושבים שיש להם חיים מאד מאד טובים עם בני הזוג היהודיים. היהודים במערכות היחסים האלה, למרות שהם ברובם רחוקים מהדת מאד חיים כל הזמן בתחושה של "משהו לא בסדר כאן". לא שמעתי שיהודים מעריכים את הלא יהודים שלהם מעבר לנימוס, לכניעה ולצייתנות שלהם.
זה נשמע הגיוני, למרות שאני אישית לא בקשר עם יהודים שהתחתנו עם גויים.  אני משוכנע שיש מתבוללים מוחלטים (משני הצדדים) שמתחתנים מתוך אהבה, רוחשים כבוד זה לזו (או זה לזה או זו לזו רחמנא ליצלן), והמשותף לשני הצדדים הוא שנאה תהומית לכל אמונה או דת, וסגידה ל"נאורות" ולאוניברסליות.

ציטוט
היכרתי יהודי אחד, כהן,  שבא ממשפחה ענייה. בצעירותו נשא לאשה יהודיה חוצפניה ויהירה ובת למשפחה עשירה. גם החותן שלו זילזל בו כי לא היה עשיר ועשה אותו עבד שלו. המשפחה ההיא מיררה את חייו והשפילה אותו. לאחר שהתגרש, העדיף לחיות עם גויה כנועה וצייתנית ושקטה ושפלת רוח. אחרי כל מה שעבר, הוא מאד מרוצה מאשתו הנוכחית וחי חיים שלווים.
איך שאני מבין את אותו כהן!  (סיפור ארוך)

ציטוט
למרות שהתבוללות היא דבר נורא, אני יכול היום להבין איך זה קורה וכמה אדם צריך להיות חזק עם עצמו שלא להיכנע לנוחות ולזמינות של חיים כאלו.
רבותינו זכרונם לברכה אמרו (אבות ב, ד) :  "עשה רצונו כרצונך כדי שיעשה רצונך כרצונו".  ואיך שאפשר להבין את התמרמרותו של יהודי שחי בגולה, שאולי מאוהב באיזו גויה, אבל מתגבר על יצרו ועושה רצונו כרצון בוראו, מתחתן עם יהודיה בעיקר מתוך רגש של מחויבות, ובסופו של דבר מתברר שהיא פוסטמה שמבחינת אופיה גרועה אלפי מונים מכל הגויות שאותו גבר יהודי הכיר בימי חייו, ואפילו יותר גרוע---אם אותו יהודי מחליט בשלב מסוים להתקרב יותר ליהדות, ומתברר לו שבעצם היא לא מעונינת בכך---היא רוצה להיות יהודיה "חילונית".  אז כל  ההקרבה היתה לריק.  (לצערי אני מדבר מנסיון.)  בטח שזה קשה, בטח שיש התמרמרות, ספקות, כעס, והרהורים כגון, "זה מה שאני מקבל כתמורה להקרבתי וכוונותי הטובות?!  כך השם מעריך את מאמצי ויוזמתי?  אז לעזאזל עם כל היהדות, אני לא רוצה להיות יהודי, אני רוצה להיות בן-אדם, ואין לי שום כוונה להקריב את האושר האישי שלי בשביל אמונות תפלות."

כמובן שזו המסקנה הלא נכונה, ולמעשה זו הוכחה לכך שהגלות היא קללה, ושמה שצריך לעשות זה לא להישאר בבית-הקברות הגלותי ולהתחתן עם גויה, אלא לעלות לארץ ישראל ולהתחתן עם יהודיה מאמינה.  הקב"ה כביכול עוזר לאותו אדם להגיע לאמת המלאה בכך ש"מחבל" במאמציו להיות יהודי באופן חלקי.  הקב"ה כביכול אומר לאותו אדם, "זה לא מה שאני רוצה ממך.  רצונך להיות מאושר ואילו רצוני שתהיה מאושר בארץ שהבטחתי לתת לאבותיך ולזרעם.  עדיין לא עשית רצונך כרצוני."

"אבות אכלו בסר, שיני בנים תקהנה".  אני ויהודים אחרים שהם צאצאיהם של מתבוללים משלמים את המחיר על חטאיהם של אבותינו המתבוללים שבעטו ביהדות.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק GY

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #10 ב- : נובמבר 08, 2006, 03:13:44 »
בס"ד
דוקא_כך, מדבריך אני חש מצוקה אישית גדולה שלך ומטען כבד ומר שאתה נושא על כתפיך.
אני רוצה לצטט מ"והיה העקוב למישור" של ש"י עגנון:

"ומנשה חיים הלך בוצצה כי אמר מנשה חיים בליבו מה תקותי כי אייחל? הלא בין כה ובין כה מנעני אלקים מעושר ולמה אשבית בנכר שנותי וימי יסעו לא יראו טובה, אהה נכזבה נכזבה תוחלתי ותקוות ישועתה אין, על כן אלכה ואשובה. אל ביתי ונדוד לא ארחיק עוד, הלא טוב תבלה קריינדיל טשארני ימיה ביהדות כפי שרשום למעלה ואני כאשר אבדתי אבדתי."

ויש גם פנינים נוספות כגון סיפור האדונית והרוכל שמדבר על נישואי התבוללות, הספר פרנהייט שמדבר על מה שקורה ליהודי שהיה נשוי ליהודיה בגולה ויום אחד מצא חן בעיניה איזה גוי. בכלל, כל הספרים שכתב עגנון בתקופה שנסע לגרמניה לשאת אישה וישב שם- כולם מדברים על אותם נושאים כואבים שעלו בדיון הזה. אני ממליץ בחום שתקרא דף אחד של עגנון בכל פעם שתרגיש רע בנשמה. כך תחוש פחות סבל עד שהקב"ה יחוס עליך ויחליט להקל על נשמתך.
GY

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : נובמבר 08, 2006, 04:24:17 »
בס"ד
דוקא_כך, מדבריך אני חש מצוקה אישית גדולה שלך ומטען כבד ומר שאתה נושא על כתפיך.
אני רוצה לצטט מ"והיה העקוב למישור" של ש"י עגנון:

"ומנשה חיים הלך בוצצה כי אמר מנשה חיים בליבו מה תקותי כי אייחל? הלא בין כה ובין כה מנעני אלקים מעושר ולמה אשבית בנכר שנותי וימי יסעו לא יראו טובה, אהה נכזבה נכזבה תוחלתי ותקוות ישועתה אין, על כן אלכה ואשובה. אל ביתי ונדוד לא ארחיק עוד, הלא טוב תבלה קריינדיל טשארני ימיה ביהדות כפי שרשום למעלה ואני כאשר אבדתי אבדתי."

ויש גם פנינים נוספות כגון סיפור האדונית והרוכל שמדבר על נישואי התבוללות, הספר פרנהייט שמדבר על מה שקורה ליהודי שהיה נשוי ליהודיה בגולה ויום אחד מצא חן בעיניה איזה גוי. בכלל, כל הספרים שכתב עגנון בתקופה שנסע לגרמניה לשאת אישה וישב שם- כולם מדברים על אותם נושאים כואבים שעלו בדיון הזה. אני ממליץ בחום שתקרא דף אחד של עגנון בכל פעם שתרגיש רע בנשמה. כך תחוש פחות סבל עד שהקב"ה יחוס עליך ויחליט להקל על נשמתך.
GY
אני לא עד כדי כך מבואס!  ;)  (למרות שאפילו לא סיפרת לך אפילו חצי מכל הסיפור...)  עדיפים כל הקשיים שבעולם ובלבד שלא להיות משומד.  ובקשר לעגנון---עם כל הכבוד לו, אם כבר יש לי רגע פנוי לקרוא, אני מעדיף לקרוא דברי תורה או ספרי מוסר.  ביטלתי 30 שנה מחיי בדברי הבל (שלא באשמתי, כמובן---הייתי בחזקת תינוק שנשבה), ונשאר לי בסך הכל 40 שנה, ואם בגבורות 50 שנה, לתלמוד תורה, קיום מצוות, במיוחד פרו ורבו הקמת משפחה יהודית בארץ ישראל, וכמובן, החשוב מכל---קידוש השם.  הזמן קצר והמלאכה מרובה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן