כתב נושא: הקוראן על ארץ ישראל  (נקרא 7201 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק הקול השפוי

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
הקוראן על ארץ ישראל
« ב- : ספטמבר 17, 2008, 07:18:53 »
יכול להיות שפרסמו כאן בעבר, אבל אם כבר נכנסתם לוויכוח דתי עם מוסלמי או כל וויכוח אחר על ארץ ישראל אז הציטוט הבא מהקוראן יעניין אתכם:
ציטוט
"To Moses We [Allah] gave nine clear signs. Ask the Israelites how he [Moses] first appeared amongst them. Pharoah said to him: 'Moses, I can see that you are bewitched.' 'You know full well,' he [Moses] replied, 'that none but the Lord of the heavens and the earth has revealed these visible signs. Pharoah, you are doomed.'"

"Pharoah sought to scare them [the Israelites] out of the land [of Israel]: but We [Allah] drowned him [Pharoah] together with all who were with him. Then We [Allah] said to the Israelites: 'Dwell in this land [the Land of Israel]. When the promise of the hereafter [End of Days] comes to be fulfilled, We [Allah] shall assemble you [the Israelites] all together [in the Land of Israel]."

"We [Allah] have revealed the Qur'an with the truth, and with the truth it has come down. We have sent you [Muhammed] forth only to proclaim good news and to give warning."

[Qur'an, "Night Journey," chapter 17:100-104]

אפילו הקוראן המוסלמי אומר שארץ ישראל שייכת לעם היהודי.
כי לא לשווא נפלו בנינו

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 18, 2008, 16:07:15 »
תודה ,אבל, הם כבר פרשו את "המסע הלילי" כלגיטימציה לבניית מסגד על הר הבית קרי: "מסגד אל אקצא" בחלקו הדרומי.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אושרי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לנצרות, יחי אודין והמטאל :)
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 18, 2008, 18:35:00 »
האנגילית שלי לא הכי חזקה ,אז אפשר תרגום לעיברית?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #3 ב- : ספטמבר 19, 2008, 00:15:44 »
האנגילית שלי לא הכי חזקה ,אז אפשר תרגום לעיברית?

הוא הביא מקור בקוראן בו מדובר שהארץ שייכת ליהודים  ועל יציאת מצרים
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אושרי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לנצרות, יחי אודין והמטאל :)
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #4 ב- : ספטמבר 20, 2008, 20:52:53 »
הוא הביא מקור בקוראן בו מדובר שהארץ שייכת ליהודים  ועל יציאת מצרים
זה מוזר!
הרי על פי הקוראן כל העולם שייך למוסלמים.
אבל בכל מקרה אפשר תרגום מלא?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #5 ב- : ספטמבר 20, 2008, 21:21:54 »
זה מוזר!
הרי על פי הקוראן כל העולם שייך למוסלמים.
אבל בכל מקרה אפשר תרגום מלא?
אין פה שום דבר מוזר, זה החלק בקוראן שנכתב במכה (סורת אל מכה) בעוד החלקים המלחמתיים והבלתי סבלניים כלפי דתות אחרות נכתבו בחלק של מדינה אחרי ההגירה של מוחמד לשם (סורת אל מדינה).
בקוראן על פי עקרון ה-"נסח'" בכל מצב שישנו כיתוב שסותר לוגית את רעהו, מה שקובע הוא הכיתוב שבא מאוחר יותר כרונולוגית ומבטל מעשית ורעיונית את זה הקודם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק omri_s

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #6 ב- : ספטמבר 21, 2008, 10:41:24 »
אם לפי הקוראן ישראל שייכת ליהודים למה הערבים מוסלמים וכלל הערבים נלחמים על מדינה..? >:(

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #7 ב- : ספטמבר 21, 2008, 17:37:23 »
אם לפי הקוראן ישראל שייכת ליהודים למה הערבים מוסלמים וכלל הערבים נלחמים על מדינה..? >:(
ממש לא מומלץ לנסות לבסס את צדקתנו על משהו שכתוב בקוראן יש"ו. מדובר בספר מטורף, שקרי ומלא סתירות.
אבל אם כבר בנושא עסקינן- לפי מוחמד משה כמו שאר הנביאים, והנביאים לכאורה כמו ישו, כולם היו מוסלמים. בפרקים אחרים אללה מדווח למוחמד כי היהודים גורשו מאדמתם כי לא שמרו את השבת.

מבחינת מוחמד היהודים היחידים שהוא סובל הם הבוגדים שקיבלו את נבואתו, ואילו היהודים הנאמנים שדווקו בתורה מכונים 'אלה שקיבלו רק חלק מהספר'. הוא מאשים את היהודים בכך שהם יודעים מסתירים חלק מהתורה, חלק שמאשר כי הוא אכן נביא, והם זוכים לשלל נאצות.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #8 ב- : ספטמבר 22, 2008, 06:30:21 »
ממש לא מומלץ לנסות לבסס את צדקתנו על משהו שכתוב בקוראן יש"ו. מדובר בספר מטורף, שקרי ומלא סתירות.
אבל אם כבר בנושא עסקינן- לפי מוחמד משה כמו שאר הנביאים, והנביאים לכאורה כמו ישו, כולם היו מוסלמים. בפרקים אחרים אללה מדווח למוחמד כי היהודים גורשו מאדמתם כי לא שמרו את השבת.

מבחינת מוחמד היהודים היחידים שהוא סובל הם הבוגדים שקיבלו את נבואתו, ואילו היהודים הנאמנים שדווקו בתורה מכונים 'אלה שקיבלו רק חלק מהספר'. הוא מאשים את היהודים בכך שהם יודעים מסתירים חלק מהתורה, חלק שמאשר כי הוא אכן נביא, והם זוכים לשלל נאצות.

אה, כן, כי התנ"ך בכלל לא מלא סתירות!
האדם מחפש משמעות. אני מחפש אמת.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #9 ב- : ספטמבר 22, 2008, 18:02:23 »
ציין שלוש סתירות בבקשה, רצוי מהתורה.

מנותק הקול השפוי

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #10 ב- : ספטמבר 23, 2008, 04:48:40 »
אני ציטטתי את הסורה המדוברת מול כמה וכמה מוסלמים והפה של כולם נתמלא מים. אכן כן, אפילו לפי הקוראן ישראל שייכת ליהודים.
כי לא לשווא נפלו בנינו

מנותק InFecT[0]r

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • אם תהיה משוחרר מין העתיד, הפחד לא יסרור בך,
    • כהנא צדק
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #11 ב- : ספטמבר 23, 2008, 06:03:04 »

אני שומר שבת 10 שנים, ברוך השם משתדל להתחזק, כל יום מחדש
אם תוכיח לי שיש סתירה בתורה אני מפסיק לשמור !
התורה קודש קודשים, מלאה באור, אם אתה חושב שיש סתירה, תבין פשוט שההבנה שלך לא מספיקה להבין,
אני מבקש ממך להוכיח לי שיש סתירה אם קיים דבר כזה,
כהנא צדק!
סופרמוטו, תשחרר את החוליגן שבך

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #12 ב- : ספטמבר 23, 2008, 12:01:20 »
אני שומר שבת 10 שנים, ברוך השם משתדל להתחזק, כל יום מחדש
אם תוכיח לי שיש סתירה בתורה אני מפסיק לשמור !
התורה קודש קודשים, מלאה באור, אם אתה חושב שיש סתירה, תבין פשוט שההבנה שלך לא מספיקה להבין,
אני מבקש ממך להוכיח לי שיש סתירה אם קיים דבר כזה,

בוא נתחיל משאלה בסיסית. אלוהים הוא רק טוב?

אני משער שהתשובה לשאלה שלך היא "כן", ועל כן אספר לך מה אלוהים עושה בשביל החברים שלו. יום אחד הנביא אלישע הלך לו בדרך, ואז כמה ילדים העליבו אותו, ואז... "ותצאנה שתיים דובים מן-היער ותבקענה שניים וארבעים מן הילדים". אלא אם כן "תבקענה" זה "חילקו להם סוכריות", יוצא שאלוהים הרגע רצח 42 ילדים - ועוד ילדים עבריים - כי הם העליבו את הנביא שלו.

על איוב שמעת? הוא היה אחלה גבר, צדיק, מקיים את כל החוקים והמצוות, בכללי הייתי שמח לשבת איתו על בירה. אבל לאלוהים זה לא מספיק! הוא העביר אותו שבעה מדורי גיהנום. למה? "לטובתו"? אל תצחיק אותי. אלוהים יודע מה מתחולל בנפש האדם, נכון? למה הוא צריך לבחון את איוב אם הוא יודע את התשובה?

מנותק InFecT[0]r

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
    • כהנא צדק
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #13 ב- : ספטמבר 23, 2008, 15:02:24 »
כן הוא טוב, ולא ניכנס לזה מסיבה ברורה אחת, שאין לך יכולת שכלית אפילו להבין מה קודש הקודשים חושב,
אתה מדבר אליו כאילו הוא אדם בשר ודם,
אני מדבר איתך על סתירות בתורה אגב
כהנא צדק!

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #14 ב- : ספטמבר 23, 2008, 15:18:54 »
אז מה מבדיל אותי ממך? למה נראה לך שאלוהים רוצה שתניח תפילין או תשמור שבת?

מנותק InFecT[0]r

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
    • כהנא צדק
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #15 ב- : ספטמבר 23, 2008, 16:30:40 »
כי ככה הוא ציווה,
קח חומר למחשבה
כהנא צדק!

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #16 ב- : ספטמבר 23, 2008, 16:50:49 »
מאיפה לך שאלוהים ציווה?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #17 ב- : ספטמבר 24, 2008, 23:40:09 »
ולהלן הפתרונות לסתירות:
1.) "אין מוקדם ומאוחר בתורה".
2.)- רבי ישמעאל אומר, בשלוש עשרה מידות התורה נדרשת בהן:

השוואת שני עניינים והסבר האחד על פי השני

(א) מקל וחומר
(ב) ומגזרה שווה
(ג) מבניין אב מכתוב אחד ומבניין אב משני כתובים

יחס הכלל והפרט

(ד) מכלל ופרט
(ה) ומפרט וכלל
(ו) כלל ופרט וכלל - אי אתה דן אלא כעין הפרט
(ז) מכלל שהוא צריך לפרט ומפרט שהוא צריך לכלל

יחס הכלל והיוצא מן הכלל

(ח) כל דבר שהיה בכלל ויצא מן הכלל ללמד - לא ללמד על עצמו יצא, אלא ללמד על הכלל כולו יצא.
(ט) כל דבר שהיה בכלל ויצא לטעון טוען אחר שהוא כעניינו - יצא להקל ולא להחמיר.
(י) כל דבר שהיה בכלל ויצא לטעון טוען אחר שלא כעניינו - יצא להקל ולהחמיר.
(יא) כל דבר שהיה בכלל ויצא לידון בדבר החדש - אי אתה יכול להחזירו לכללו עד שיחזירנו הכתוב לכללו בפירוש.

הסבר עניין על פי מקור אחר

(יב) דבר הלמד מעניינו ודבר הלמד מסופו
(יג) וכן שני כתובים המכחישים זה את זה, עד שיבוא הכתוב השלישי ויכריע ביניהם.

בוא נתחיל משאלה בסיסית. אלוהים הוא רק טוב?

אני משער שהתשובה לשאלה שלך היא "כן", ועל כן אספר לך מה אלוהים עושה בשביל החברים שלו. יום אחד הנביא אלישע הלך לו בדרך, ואז כמה ילדים העליבו אותו, ואז... "ותצאנה שתיים דובים מן-היער ותבקענה שניים וארבעים מן הילדים". אלא אם כן "תבקענה" זה "חילקו להם סוכריות", יוצא שאלוהים הרגע רצח 42 ילדים - ועוד ילדים עבריים - כי הם העליבו את הנביא שלו.

על איוב שמעת? הוא היה אחלה גבר, צדיק, מקיים את כל החוקים והמצוות, בכללי הייתי שמח לשבת איתו על בירה. אבל לאלוהים זה לא מספיק! הוא העביר אותו שבעה מדורי גיהנום. למה? "לטובתו"? אל תצחיק אותי. אלוהים יודע מה מתחולל בנפש האדם, נכון? למה הוא צריך לבחון את איוב אם הוא יודע את התשובה?
שוב, טוב, זה גם מידת הדין, העולם מורכב משילוב של מידת החסד ומידת הדין, 42 ילדים אלו נתחייבו על פי הדין זמנם הגיע, שליחותם עליי אדמות הסתיימה לאור החלטת אלוקים, והם סיימו את דרכם הפיזית עליי אדמות סה טו.
יכולת גם לשאול באותה מידה על 1.5 מליון ילדים בשואה, זה קצת יותר מטריד מבחינה תאולוגית.
איוב, מעלה שאלות קשות ומטרידות לגבי הרוע בעולם ועניין "צדיק ורע לו" בעולם הפיזי, התשובה אגב, לאיוב, היא שה' מדקדק עם צדיקים כחוט השערה, איוב היה צדיק כלפי שמיים אבל בתחום "בן אדם לחבירו" הוא הסתגר לו בעושרו והבדיל עצמו מהחברה הכללית במתוך תחושה אגוצנרטית ולא ראה אל מעבר למשפחתו המצומצמת, לפיכך חטף את שחטף.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #18 ב- : ספטמבר 28, 2008, 01:14:49 »
ומאיפה לך לדעת את כל זה? גם אם נקבל את העובדה שהתנ"ך נכתב בידי אלוהים, מי אמר שהפירוש שלך הוא הפירוש הנכון?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הקוראן על ארץ ישראל
« להגיב #19 ב- : ספטמבר 28, 2008, 01:32:12 »
ומאיפה לך לדעת את כל זה? גם אם נקבל את העובדה שהתנ"ך נכתב בידי אלוהים, מי אמר שהפירוש שלך הוא הפירוש הנכון?
א.) זה לא הפירוש שלי.
ב.) אין פירוש אחד נכון, ישנו המימרא :"אלו ואלו דברי אלוקים חיים- והלכה כבית הלל"
הפירוש מתחלק ל-4 רבדים, פ.ר.ד.ס: פשט-רמז-דרש-סוד
עכשיו ישנו מה שנקרא שלשלת המסורה:
משה אבינו-יהושע-זקנים-נביאים-אנשי כנסת הגדולה-זוגות-תנאים-אמוראים-סבוראים-גאונים-ראשונים-אחרונים
לדוגמא: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D
ישנו גם המימרא: "שבעים פנים לתורה"
פריזמת הפרשנות המקובלת היא רחבה מאוד תעשה חישוב
70 פנים כפול 4 רבדים לאורך כל הדורות של הקבלה והפירוש+13 דרכי ההיסק והלימוד שהבאתי בהודעתי הקודמת
וכל מה שמחוץ לפריזמה, לא מתקבל (ולהאוזן-קאסוטו-לייבוביץ' וכו').
אלוף מיל. בני פלד ז"ל