כתב נושא: גבולות ארץ א''י השלמה  (נקרא 4065 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק ימין מתון

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • אני גאה במדינה בלי קשר לכלום!!!!!!!!11
גבולות ארץ א''י השלמה
« ב- : יולי 14, 2008, 14:40:15 »
אני לא חושב שמה שכתוב בישראפדיה הם הגבולות (יותר נכון בטוח ויש לי הוכחות) מי כתב את זה?
תן חיוך הכל לטובה! :)

מנותק מנורה

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • ואהבת לרעך כמוך (אלא אם כן הוא טרוריסט ערבי)...
גבולות ארץ א''י השלמה
« להגיב #1 ב- : יולי 14, 2008, 16:09:38 »
גבולות א"י השלמה: מנהר מצרים(הנילוס) עד נהר הפרת (סוריה,טורקיה,עירק)... :) :)

מנותק ימין מתון

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • אני גאה במדינה בלי קשר לכלום!!!!!!!!11
גבולות ארץ א''י השלמה
« להגיב #2 ב- : יולי 14, 2008, 16:50:41 »
לא נכון זו היתה אימפרית דוד המלך' אבל הגבולות האמיתיים שונים. פעם רבי אליעזר הלך לאיזה רב מחוץ לארץ, שהגיע לצור הוא בכה כי הוא עזב את הארץ. או איזה רב אחר מתקופת התנאים.  עליו אי אפשר לחלוק אתה יודע.. :smil037: :tickedoff:
« עריכה אחרונה: יולי 14, 2008, 16:51:47 על ידי ימין מתון »
תן חיוך הכל לטובה! :)

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
גבולות ארץ א''י השלמה
« להגיב #3 ב- : יולי 14, 2008, 19:12:53 »
אני לא חושב שמה שכתוב בישראפדיה הם הגבולות (יותר נכון בטוח ויש לי הוכחות) מי כתב את זה?

הנושא הזה מורכב יותר. למעשה יש כמה גבולות הבטחה ומצורפים להם גם תנאים, אם עם ישראל חוטא הוא נענש ואף גולה מארצו. בנוסף אף אחד לא יודע בודאות מה התואי המדויק של הגבולות האלה רק מהתיאורים שלהם בתנ"ך, בייחוד לגבי התיחום המזרחי והדרומי שלהם. אבל אין כל ספק שכנען כלולה בכל הגבולות האלה וכי יהודה ושומרון הם ליבה של הארץ.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
גבולות ארץ א''י השלמה
« להגיב #4 ב- : יולי 17, 2008, 21:07:58 »
להלן גבולות א"י המובטחת והשלמה:

אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
גבולות ארץ א''י השלמה
« להגיב #5 ב- : יולי 17, 2008, 21:52:17 »
אני לא יודע, נראה לי שקו הגבול הדרומי הוא קצת שרירותי, וגם לא כתוב שכל הגדה המערבית (של הפרת) מצפון סוריה ועד המפרץ מוכלים בגבולות האלה. הגבול הזה קצת אירוני משום שהוא מגיע עד לחרן ולאור (למרות שההבטחה ניתנה לאברהם רק כאשר כבר היה בארץ). והגבול במערב גם לא מדויק כיוון שהוא מסתיים בתעלת סואץ- הוא אמור להימשך קצת מערבה ולהגיע עד הגבול המערבי של הדלתא, וגם זה קצת אירוני מכיוון שהגבול המערבי מגיע עד ארץ גושן.

נ.ב: כבר דשנו בנושא: http://hayamin.org/forum/index.php?topic=33.0
« עריכה אחרונה: יולי 17, 2008, 21:56:15 על ידי zelhar »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
גבולות ארץ א''י השלמה
« להגיב #6 ב- : יולי 17, 2008, 22:08:58 »
זלהר, הבאתי את זה מדברי הרב אליעזר מלמד באתר של ישיבת בית-אל
http://www.yeshiva.org.il/midrash/shiur.asp?id=4021&cat=224&q=
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
גבולות ארץ א''י השלמה
« להגיב #7 ב- : יולי 17, 2008, 22:39:04 »
זלהר, הבאתי את זה מדברי הרב אליעזר מלמד באתר של ישיבת בית-אל
http://www.yeshiva.org.il/midrash/shiur.asp?id=4021&cat=224&q=
אני רואה שבחרת דוקא במפה 'למגדילים ביותר', יש שם גם מפה אחרת לפי הרמב"ם. לדעתי במאמר הזה היה צריך לציין שבבראשית ט"ו כתוב נהר מצרים:

ציטוט
טו:יח ביום ההוא, כרת יהוה את-אברם--ברית לאמר:  לזרעך, נתתי את-הארץ הזאת, מנהר מצרים, עד-הנהר הגדל נהר-פרת.  יט את-הקיני, ואת-הקנזי, ואת, הקדמני.  כ ואת-החתי ואת-הפרזי, ואת-הרפאים.  כא ואת-האמרי, ואת-הכנעני, ואת-הגרגשי, ואת- היבוסי.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
גבולות ארץ א''י השלמה
« להגיב #8 ב- : יולי 17, 2008, 23:12:34 »
אני רואה שבחרת דוקא במפה 'למגדילים ביותר', יש שם גם מפה אחרת לפי הרמב"ם. לדעתי במאמר הזה היה צריך לציין שבבראשית ט"ו כתוב נהר מצרים:
נכון, בחרתי ב-למגדילים ביותר, אני מקסימליסט בקטע הזה, או יותר נכון- Expansionist מטבעי
אלוף מיל. בני פלד ז"ל