כתב נושא: האם שוודיה היא מדינה אנטישמית או נטרלית?  (נקרא 13778 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק haim shalom

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
שמתי לב שהמראה והתרבות של האזרח השוודי דומה מאוד למראה והתרבות של האזרח הגרמני. לכן אני תוהה האם גם צורת החשיבה המעוותת הנאצית של האזרח הגרמני דומה לצורת החשיבה של האזרח השוודי?, והאם שוודיה היתה מעורבת מתישהוא בהתנקלות ליהודים?.   

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
האם שוודיה היא מדינה אנטישמית או נטרלית?
« להגיב #1 ב- : יולי 04, 2008, 19:31:01 »
שמתי לב שהמראה והתרבות של האזרח השוודי דומה מאוד למראה והתרבות של האזרח הגרמני. לכן אני תוהה האם גם צורת החשיבה המעוותת הנאצית של האזרח הגרמני דומה לצורת החשיבה של האזרח השוודי?, והאם שוודיה היתה מעורבת מתישהוא בהתנקלות ליהודים?.   

בס''ד

ברוך הבא לפורום.

במשך השואה, שוודיה מכרה פלדה לגרמניה הנאצית. זה היה חיוני צבאית לגרמניה הנאצית. ללא ספק, מכירת הפלדה לגרמניה האריכה את המלחמה וגרמה לרציחת יותר יהודים הי''ד.

שוודיה מאוד אנטיישראלית ואנטישמית עד היום הזה.
« עריכה אחרונה: יולי 04, 2008, 19:32:20 על ידי חיים בן_פסח »

מנותק PhobetorXVII

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : יולי 04, 2008, 19:35:19 »
אם שוודיה לא הייתה מוכרת לגרמניה פלדה גרמניה הייתה כובשת אותה ולוקחת הכול החינם זה לא היה משנה שום דבר חוץ מזה שרוב שהצבא הגרמני תיפקד בעיקר בזכור חברות אמריקאיות רבות שסיפקו להם כול מה שהם היו צריכים.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : יולי 04, 2008, 19:48:34 »
אם שוודיה לא הייתה מוכרת לגרמניה פלדה גרמניה הייתה כובשת אותה ולוקחת הכול החינם זה לא היה משנה שום דבר חוץ מזה שרוב שהצבא הגרמני תיפקד בעיקר בזכור חברות אמריקאיות רבות שסיפקו להם כול מה שהם היו צריכים.

בס''ד

לא נכון. אם אירופאים אחרים לא היו משתפים פעולה עם גרמניה הנאצית יש''ו שר''י, היו תוצאות שונות לגמרי גם במלחמה וגם בשואה.

אם גרמניה הייתה צריכה לכבוש את שוודיה, זה היה גורם הרבה יותר לחץ צבאי על גרמניה שכבר הייתה ביותר מדי מקומות בבת אחת.

ובסוף המלחמה, גרמניה הייתה חלשה מדי לכבוש את שוודיה. והשוודים יש''ו שר''י המשיכו למכור לגרמנים הנאצים פלדה עד הסוף.

מנותק haim shalom

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : יולי 04, 2008, 20:04:47 »
האם כל האזרחים בשוודיה הם אנטישמים או שרובם אנטישמים?

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #5 ב- : יולי 04, 2008, 20:11:42 »
האם כל האזרחים בשוודיה הם אנטישמים או שרובם אנטישמים?

בס''ד

אפשר לשאול למה אתה כל כך מעוניין בשוודיה? היא לא מדינה כל כך מעוניינת. היא דוקא מדינה די משעממת.

רוב השוודים ורוב האירופאים אנטישמים. והם תמיד היו אנטישמים. באמת, רוב העולם שונא אותנו. זה ברור מההיסטוריה.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #6 ב- : יולי 05, 2008, 22:46:29 »
הייתי בשבדיה בטיול.אתה מבלבל בין שבדיה לשוויץ שהכריזה על נייטרליות.הבעיה בשבדיה היא שהיא קלטה מליוני מהגרים מוסלמים כפליטים וערבים והם משפיעים עליה לגבי אנטישמיות.
יש ניאונאצים בנורבגיה.
שבדיה מדינה סוציאליסטית אבל בגדול אזרחיה ידידותים ואנשים שקטים.הפתיע אותי שלמרות התדמית שיצרו לשבדיות בשטוקהלם למשל הולכים לישון בתשע בערב ואין הרבה בילויים.
הנשים בשבדיה באיזורים מסוימים שעירות וזה מגעיל ממש אבל סטיתי מהנושא.
בגדול אין להכליל ולשים תוויות.
לגרמנים היתה תורת גזע ולשבדים אין.הרי היטלר ימח שמו לא היה בלונדיני תכול עיניים וגם ידידיו אבל זאת תאוריה.
השבדיות נמשכות לגברים כהים כי הם נדירים יותר בסקנדינביה.
כיעד לטיול בחו"ל סקנדיביה למעט פינלנד מהממת אבל יקרה להחריד.נורבגיה ויפן המדינות היקרות בעולם וארוחה קלה של סנדביץ' עולה מאה שקל ומעלה בנורבגיה.
אני טיילתי כשלונדון היתה הבסיס שלי ולכן שילמתי הכל במחירי לונדון.אבל טיסה ישירה לשטוקהלם ושהות שם היא לעשירים מאד.
מה שמעניין בשבדיה היא החזרי מס למי שלא מרוויח הרבה.משלמים 50 אחוז מס ומקבלים החזרי מס מהמדינה.
בישראל לא תקבל החזר מס אלא אם תתבע אותו בעצמך ותוכיח בניירות ותלושים שזה מגיע לך.בשבדיה זה אוטומטי וזה אחד המקומות היחידים בעולם שסוציאליזם עובד.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק מנורה

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • ואהבת לרעך כמוך (אלא אם כן הוא טרוריסט ערבי)...
« להגיב #7 ב- : יולי 05, 2008, 22:49:25 »
יש הרבה מוסלמים בשוודיה, בשוודיה ישנם 9,000,000 איש ומתוכם 1,000,000 הם מוסלמים, לכן לא הייתי קורא לשוודיה מדינה ניטרלית...

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
« להגיב #8 ב- : יולי 05, 2008, 22:52:45 »
יש הרבה מוסלמים בשוודיה, בשוודיה ישנם 9,000,000 איש ומתוכם 1,000,000 הם מוסלמים, לכן לא הייתי קורא לשוודיה מדינה ניטרלית...

הוספתה להם עוד 300,000 מוסלמים.
« עריכה אחרונה: יולי 05, 2008, 22:53:51 על ידי שלמה »
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק אילן208

• חבר(ה) של כבוד
  • *
  • Hebrewism returns
    • הערוץ שלי ביוטוב
« להגיב #9 ב- : יולי 05, 2008, 22:57:17 »
לא יודע שוודיה לא מדינה שכל כך מעורבת בעניינים שלנו בכלל..
תכלס שוודיה פשוט עוזרת להילחם בטרוריסטים בכל מיני מקומות שונים בעולם-אפגניסטאן,אפריקה,לבנון נגד חיזבאללה...
שוודיה לדעתי נייטרלית בכל מה שקשור לישראל...
אם יש בה צד אנטישמי כיום אז זה העובדה שהיא באיחוד האירופאי....
אבל ככה האנשים שם הם סתם אנשים...
אני מדבר עם אדם שוודי-הוא אחלה בנאדם מאוד נחמד הוא אף פעם לא שנא יהודים אבל אף פעם לא ממש הבין ביהודים או במזרח התיכון(עד שהוא דיבר איתי)
אבל אף פעם לא הייתה לו דעה רעה על יהודים.
לגבי גרמנים-ממשלה דפוקה,עם יחסית בסדר דווקא מחבב יהודים יותר מעמים אירופאים אחרים(כמו לדוגמה בריטניה וצרפת יש"ו)
My life is here and here I wish to die,this is the place my fatherland!!!
לאסט אף אם:
http://www.last.fm/user/Ilanemous1881
יוטיוב:
http://www.youtube.com/user/Israelipatriot92

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #10 ב- : יולי 05, 2008, 23:05:38 »
השבדיות התנדבו בקיבוצים שלנו.תיירו בארץ שלנו והכניסו כסף לקופת המדינה שלנו.השבדים בלבנון הם מהאו"ם שזה מוסד אנטי אמריקני ואנטי ישראלי והם התעלמו מהברחות נשק לחיזבאללה וירי קטיושות.
הגרמנים עדיין אנטישמים והניאונאצים חזק בתמונה שם.הם מחבבים יהודים בתאי גזים.
העובדה אילן שאדם מסוים שאתה מכיר בסדר איננה מעידה על כלל האנשים.
השבדים בעיקרון כן אנשים נחמדים.
אגב הויקינגים שתו יין מגולגולות אויביהם אז שלא יטיפו לנו מוסר בנוגע לערבים.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : יולי 05, 2008, 23:13:33 »
חיים צודק במה שהוא אומר. שוודיה גם הייתה נייטרלית במלחמת העולם השנייה והיא הייתה ספקית עפרות הברזל של גרמניה. זו כבר מסורת ארוכת שנים אצל השוודים. למשל הם אינם חברים בנאט"ו. שוודיה גם סחרה עם גרמניה וסיפקה לה עופרות ברזל. אני לא יודע מה השוודי הממוצע ברחוב חושב אבל המדינה השוודית היא די עוינת לישראל ובמשך שנים ניסתה להימנע ככל שאפשר מקשרי מסחר עם ישראל. יש כמובן קבוצה קטנה יחסית של אוונגליסטים אוהדי ישראל בשוודיה, אך אין להם השפעה פוליטית.

ויש גם לא מעט שוודים שהתנדבו בקיבוצים בצעירותם והיום הם בעמדות בעלי השפעה. אני חושב שההשפעה שלהם מזיקה מבחיננו- מה הם כבר למדו בקיבוצים- שישראל חייבת למסור שטחים כדי לפצות את הערבים?

מנותק אילן208

• חבר(ה) של כבוד
  • *
  • Hebrewism returns
    • הערוץ שלי ביוטוב
« להגיב #12 ב- : יולי 05, 2008, 23:14:30 »
השבדיות התנדבו בקיבוצים שלנו.תיירו בארץ שלנו והכניסו כסף לקופת המדינה שלנו.השבדים בלבנון הם מהאו"ם שזה מוסד אנטי אמריקני ואנטי ישראלי והם התעלמו מהברחות נשק לחיזבאללה וירי קטיושות.
הגרמנים עדיין אנטישמים והניאונאצים חזק בתמונה שם.הם מחבבים יהודים בתאי גזים.
העובדה אילן שאדם מסוים שאתה מכיר בסדר איננה מעידה על כלל האנשים.
השבדים בעיקרון כן אנשים נחמדים.
אגב הויקינגים שתו יין מגולגולות אויביהם אז שלא יטיפו לנו מוסר בנוגע לערבים.
חחחחחחחח כן אני יודע...
אבל אף פעם לא שמעתי על אנטישמיות מויקינגים...
אם אני לא טועה דנמרק היא מדינה שהיו פעם ויקינגים והם דווקא תומכים בישראל ונלחמים באיסלאם..
לגבי שוודיה אני לא ממש יכול להתווכח כי אני לא ממש יודע....
לאסט אף אם:
יוטיוב:

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #13 ב- : יולי 05, 2008, 23:16:27 »
.אתה מבלבל בין שבדיה לשוויץ שהכריזה על נייטרליות.
שבדיה הייתה נייטרלית בשני מלחמות העולם, הראשונה והשניה, באופן מוצהר ובפועל.
ולגבי הטיעון ששבדיה החזיקה מפעלי ייצור עבור הנאצים ופלדה ועוד כמה משאבי טבעה וחומרי גלם חיוניים, כל זה נכון, ולעומת זאת שווייץ הייתה הגיבוי הפיננסי והמחסן הכלכלי של גרמניה הנאצית.
אסור לשכוח את חלקה של רוסיה בעיקר בין הסכם ריבנטרופ-מולוטוב ועד מבצע ברברוסה.
לא לשכוח את תשלובת מפעלי "סקודה" בצ'כיה.
וגם לא את צרפת.
את מפעל המים הכבדים בנורבגיה.
את הנפט של חבל בוקובינה ברומניה.
ואת המט"ח האמריקני ומכונות החישוב של IBM שאיפשרו לנאצים להוציא לפועל הן את הצלחותיהן הצבאיות והן את קרבות הבלימה והנסיגה הכבירים (לא שאני מהלל אותם אלא פשוט ניתוח היסטורי-צבאי קר), והן את תוכנית ה"פתרון הסופי" שהם ביקשו להוציא כנגד היהודים ושיעבוד שאר הגזעים הנחותים מהם על פי תורתם החולנית.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק haim shalom

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #14 ב- : יולי 06, 2008, 16:17:08 »
בשבת עיינתי קצת בספרי הסטוריה ונודע לי שבשואה, אחרי שגרמניה הנאצית נתנה את הפקודה שכל יהודי ילבש תלאי צהוב אז המלך של שוודיה הורה אל כל האזרחים של שוודיה (גם אלה שלא יהודים) ללבוש תלאי צהוב גם, כדי להגן על היהודים.וזאת הסיבה למה גרמניה הנאצית כבשה והשתלטה על שוודיה במלחמת העולם השנייה. אבל התעשייה שם באמת אנטישמית בכך שהיא מכרה פלדה לגרמנים הנאצים ימח שמם, ולא שאני מתנגד למה שחיים בן פסח אמר אבל, יכול ליהיות(אני לא אומר שזה בטוח) שהאנשים של התעשייה של שוודיה והמלך של שוודיה היו אנשים שונים ויכול להיות שבגלל זה שוודיה גם התנהגה בצורה אנטישמית במכירת פלדה לגרמנים אבל מצד שני היא גם הגנה על היהודים שהיו שם בזמן השואה, יכול ליהיות שפעם שוודיה תמכה ביהודים או שלגמרי להפך. אבל מה שבטוח להיום זה ששוודיה מאוד אנטיישראלית ואנטישמית(כמו שחיים בן פסח אמר). ואחת הסיבות לכך היא ששוודיה נותנת לערבים תנאים טובים למחייה וששבגלל זה הערבים הפכו לחלק חשוב באולוסיית שוודיה וזה אחד הסיבות שהיא אנטישמית כיום.

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
« להגיב #15 ב- : יולי 06, 2008, 17:07:59 »
בשבת עיינתי קצת בספרי הסטוריה ונודע לי שבשואה, אחרי שגרמניה הנאצית נתנה את הפקודה שכל יהודי ילבש תלאי צהוב אז המלך של שוודיה הורה אל כל האזרחים של שוודיה (גם אלה שלא יהודים) ללבוש תלאי צהוב גם, כדי להגן על היהודים.וזאת הסיבה למה גרמניה הנאצית כבשה והשתלטה על שוודיה במלחמת העולם השנייה. אבל התעשייה שם באמת אנטישמית בכך שהיא מכרה פלדה לגרמנים הנאצים ימח שמם, ולא שאני מתנגד למה שחיים בן פסח אמר אבל, יכול ליהיות(אני לא אומר שזה בטוח) שהאנשים של התעשייה של שוודיה והמלך של שוודיה היו אנשים שונים ויכול להיות שבגלל זה שוודיה גם התנהגה בצורה אנטישמית במכירת פלדה לגרמנים אבל מצד שני היא גם הגנה על היהודים שהיו שם בזמן השואה, יכול ליהיות שפעם שוודיה תמכה ביהודים או שלגמרי להפך. אבל מה שבטוח להיום זה ששוודיה מאוד אנטיישראלית ואנטישמית(כמו שחיים בן פסח אמר). ואחת הסיבות לכך היא ששוודיה נותנת לערבים תנאים טובים למחייה וששבגלל זה הערבים הפכו לחלק חשוב באולוסיית שוודיה וזה אחד הסיבות שהיא אנטישמית כיום.
ברוך הבא חיים שלום!!
כן למעשה מה שהיה אינו ידוע,אבל כיום מדובר במדינה אנטישמית ללא כל ספק.

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #16 ב- : יולי 06, 2008, 17:19:44 »
הכל נכון, רק התבלבלת בין שבדיה לדנמרק, זה היה המלך של דנמרק שנתן את ההוראה לכל האזרחים ללבוש טלאי צהוב, וזאת הייתה דנמרק שנכבשה על ידי הנאצים כבר בשנת 1940, והיו אלה העם הדני שהבריח את היהודים שלה בסירות בלילה אחד לחופי שבדיה הניטרלית שמעולם לא נכבשה בידי חייל גרמני בודד חייל גרמני אחד מעולם לא דרך על אדמת שבדיה תוך כדי מלחמה, ולא בשום סיטואציה אלימה אחרת, צר לי ידידי, אבל אינני יודע איזה ספרי הסטוריה קראת אבל לבטח הם לא היו של כדור הארץ.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק haim shalom

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #17 ב- : יולי 06, 2008, 18:09:52 »
כן יכול ליהיות שבאמת התבלבלתי בין שבדיה לנורווגיה ובגלל זה נראה לך שאני לא קראתי בספרים של כדור הארץ.

אם זה היה בטוח נורווגיה ולא שוודיה אז תודה על זה שתיקנתה אותי.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #18 ב- : יולי 06, 2008, 18:50:27 »
כן יכול ליהיות שבאמת התבלבלתי בין שבדיה לנורווגיה ובגלל זה נראה לך שאני לא קראתי בספרים של כדור הארץ.

אם זה היה בטוח נורווגיה ולא שוודיה אז תודה על זה שתיקנתה אותי.
דיברתי על דנמרק, ולא על נורבגיה של וידקון קוויזלינג.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק haim shalom

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #19 ב- : יולי 06, 2008, 22:09:34 »
אהה, אז נורווגיה ושוב תודה על זה שתיקנתה אותי

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #20 ב- : יולי 06, 2008, 23:26:15 »
יש כזו מדינה?
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק אילן208

• חבר(ה) של כבוד
  • *
  • Hebrewism returns
    • הערוץ שלי ביוטוב
« להגיב #21 ב- : יולי 07, 2008, 01:58:00 »
לאסט אף אם:
יוטיוב:

מנותק DJ Luminus

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #22 ב- : יולי 07, 2008, 02:15:24 »
לפני שלוש שנים ביקרתי בשוודיה. רוב האוכלוסיה העירונית שם מאוד אנטי-ישראלית ופרו-ערבית, וזה בגלל מה שמראים להם בטלויזיה ובעיתונים ומלמדים אותם בבתי-הספר. הרחובות שם מלאים במוסלמים נאצים שהם בעלי השפעה רבה במדינה. רחובות הערים המרכזיות במדינה שהיתה פעם אחת השקטות בעולם (במיוחד במאלמו ש-70% מאוכלוסייתה מוסלמית) נראים כמעט כמו רחובות בהארלם. המוסלמים שם שורפים בתי עסק, שודדים אנשים ברחובות, אונסים נשים שוודיות, שורפים בתי-ספר. שוודיה היא עוד אחת מהמדינות שהולכות להיעלם מהמפה, וזה חבל, כי אני דוקא מחבב את השוודים.

מנותק אילן208

• חבר(ה) של כבוד
  • *
  • Hebrewism returns
    • הערוץ שלי ביוטוב
« להגיב #23 ב- : יולי 07, 2008, 02:21:43 »
לפני שלוש שנים ביקרתי בשוודיה. רוב האוכלוסיה העירונית שם מאוד אנטי-ישראלית ופרו-ערבית, וזה בגלל מה שמראים להם בטלויזיה ובעיתונים ומלמדים אותם בבתי-הספר. הרחובות שם מלאים במוסלמים נאצים שהם בעלי השפעה רבה במדינה. רחובות הערים המרכזיות במדינה שהיתה פעם אחת השקטות בעולם (במיוחד במאלמו ש-70% מאוכלוסייתה מוסלמית) נראים כמעט כמו רחובות בהארלם. המוסלמים שם שורפים בתי עסק, שודדים אנשים ברחובות, אונסים נשים שוודיות, שורפים בתי-ספר. שוודיה היא עוד אחת מהמדינות שהולכות להיעלם מהמפה, וזה חבל, כי אני דוקא מחבב את השוודים.
טוב אז אין מה להתווכח אם אתה אומר,אתה היית שם אז אין על מה להתווכח איתך בכלל..
דרך אגב אם תבקר בגרמניה תגיד לי איך היה שם...  אם הגרמנים יותר בכיוון שלא לא לשנוא יהודים ואף לאהוב אותם או בכיוון הנאצי...
לאסט אף אם:
יוטיוב:

מנותק DJ Luminus

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #24 ב- : יולי 07, 2008, 02:44:33 »
טוב אז אין מה להתווכח אם אתה אומר,אתה היית שם אז אין על מה להתווכח איתך בכלל..
דרך אגב אם תבקר בגרמניה תגיד לי איך היה שם...  אם הגרמנים יותר בכיוון שלא לא לשנוא יהודים ואף לאהוב אותם או בכיוון הנאצי...

הייתי גם בגרמניה. ביקרתי שם בשנה שעברה כחלק ממסע התקלוט השלישי שלי באירופה. חלק מהגרמנים אנטישמים, ואת חלקם לא מעניין בכלל מהיהודים. כשהייתי שם לא היצגתי את עצמי כישראלי אלא כרומני, כך שלא יכולתי לראות אהדה או שנאה מצידם כלפי היהודים. לא רחוק מבוקרשט, בירת רומניה, ישנה עיר בשם זנגובה שבה חיים בני מיעוט גרמנים. ביקרתי בזנגובה אינספור פעמים ולפי מה שהבנתי הם לא אנטישמים ולא אנטי אף אחד.