כתב נושא: שאלה לאדם שבמצוקה  (נקרא 11390 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« ב- : יוני 15, 2008, 23:42:26 »
האם אני יכול להמשיך לחיות כחבדניק שומר תורה ומצוות כאשר פתאום נהיתי מעריץ ואוהב של עפרה חזה ז"ל ושיריה כל הזמן מתנגנים לי בראש,ואני מסתכל באינטרנט על כל דבר שקשור אליה
והסיבה השניה היא שאני מאוד מאוכזב מאלוקים בגלל שהוא לא הושיע אותי מה גם שהשדכניות של חבד גם לא מצאו שום שידוך שכנראה מתאים לי ועברתי כבר חצי מהם ולרוב אין מה להציע
והסיבה השלישית היא שחשבתי לעשות הפסקה מהעולם הדתי כמו שקורה לי בשבוע האחרון,כי גם אני כבר לא מרגיש את ההתלהבות בדת כמו שהיה לי פעם
פעם היתה לי תקופה ממש חזק
ועכשיו נכנסתי מאוד חזק בהערצה לעפרה חזה
ואם המשפיע שלי לא דיברתי כבר שלושה שבועות וקשה לי לדבר איתו על זה
מה עושים? איך יוצאים מהמשבר החמור הזה?
[gif[/img]

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #1 ב- : יוני 16, 2008, 02:30:04 »
קודם כל ומעל הכל אתה חייב למצוא משהו שיתן לך סיפוק!!

לגבי הדת,אלוקים והישועה שלך אענה בקצרה בסייעתא דשמיא:

אולי אתה חותר בכיוון הלא נכון?? אתה בעצמך אומר שחרשת כבר את כל ההצעות של השדכנית של חב"ד,מדוע אתה לא חותר
בכיוונים נוספים? אתה רואה שאינך מאושר בחב"ד. אז אולי הנפש שלך לא בנוייה אליהם? אין לי דבר נגדם,להיפך חב"ד הם אנשים נפלאים
אבל לעניות דעתי אתה פשוט שייך למקום אחר.

היהדות לא ניתנה לחב"ד בלבד את אותה התורה לומדים גם באלון מורה,"במרכז", ובבית-אל. עליך להיפרד מכל דעותיך הקדומות ורק לנסות
לראות בעינייך. אולי ייטב לך שם? אולי דוקא שם תיהיה מאושר? כחוזר בתשובה הדרכים עוד פתוחות בפניך יותר לא חתמת חוזה עם אף אחד....

מה שחשוב הוא הקב"ה ולא חסידות זו או אחרת החסידות היא רק לתוספת!! מה גם שבשביל ללכת בדכו של הבעש"ט אתה לא חייב ליהיות
"חסיד" במובן שמוכר כיום אלא פשוט לנהוג לפי דרכיו. ודע לך שגם בקרב הדת"ל ישנם כאלה שהם למעשה "חסידיים ציוניים". ואף מכונים בפי
העם בדרך המליצה "חבקוק" שזה ראשי תיבות של:חב"ד,ברסלב,קוק.... :)

בכל אופן ראה מה שכתבתי לך האשכול שפתחת ב"מה שבראש" תגובה שמונה. קישור:
http://hayamin.org/forum/index.php?topic=13983.0

ונותר לי רק לאחל לך בהצלחה!!!!

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #2 ב- : יוני 16, 2008, 08:14:32 »
  בנוסף להצעות המצויינות של גור-אריה, הייתי ממליץ לך לדבר עם רב. יש רבנים נפלאים בחב"ד. עשה לך רב (אם עוד אין לך) ואני בטוח בע"ה שהקב"ה יאיר לך כבר את הדרך..

חוץ מזה, האם אתה קובע עתים לתורה? חשוב ללמוד תורה באורח קבוע. אתה תתחזק מאד.

שידוך זה לא דבר פשוט. זה מצריך הרבה סבלנות, אבל אין ספק שבאיזשהו מקום קיימת מישהי שנועדה להיות אשתך. :) סבלנות, אחי. אתה כנראה שמור למישהי מיוחדת..

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #3 ב- : יוני 16, 2008, 13:23:42 »
אחי אין יאוש בעולם כלל, וישועת ה' כהרף עין, תשמע סיפור אמיתי שקרא בבית דינו של הרב תנעמי לפני מספר שנים:
זוג התחתן, והבעל היה כהן, והם במשך 10 שנים ניסו להביא ילדים אבל ללא הצלחה, הוא החליט שהוא רוצה ילדים, עמד וגירש את האשה, תקופה קצרה לאחר הגירושין הסתבר שהאשה נכנסה להריון ממנו לפני מתן הגט, ועכשיו היית דילמא מכיוון שהוא היה כהן ואסור לו לחזור אליה, לכהן אסור לישא אשה גרושה.
ובכן אותו האיש לא ידע את נפשו מרוב צער, והנה יום אחד הוא בכותל ממרר בבכי לתוך ספר התהילים ושופך את שיחו לפני קונו, והנה ניגש אליו אחד החברים הטובים של האבא שלו ושואל אותו מדוע הוא בוכה? והכהן סיפר לו את הסיפור, ואז חבר של אביו מתחיל לצחוק לצחוק, והכהן לא מבין מה צחוק זה עושה, אז חבר של אביו אמר לו תגש לאביך שבניו-יורק ותספר לו את הסיפור - אותו אדם נגש לאביו, ואביו גילה לו את האמת שהוא בכלל מאומץ ואינו כהן, לפיכך יכול לחזור לאשתו...
אתה רואה - אסור להתאייש, אבל צריך להתפלל הרבה הרבה, לבורא עולם יש צינורות ודרכים לתת לכל אחד את הטוב והשפע שמגיע לו...
הפסוק אומר: ברוך הגבר אשר יבטח בה' - והיה ה' מבטחו". (ירמיהו י"ז, ז')...
אל תסמוך על שדכניות, הרב שלי תמיד אומר, שדכן ר"ת: שקר דובר כסף נוטל! תסמוך על מי שהיה העולם רק בכוחו יתברך להמציא לך את השידוך...
ומה הקשר לעופרה חזה, תן לה לנוח על משכבה בשקט, לא צריך שתצער אותה בשמים, שמיעת "קול אשה", או מהרהר בה, אולי מסתכל בה רח"ל...

והוא רחום יכפר עוון...

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #4 ב- : יוני 16, 2008, 17:44:40 »
אחי אין יאוש בעולם כלל, וישועת ה' כהרף עין, תשמע סיפור אמיתי שקרא בבית דינו של הרב תנעמי לפני מספר שנים:
זוג התחתן, והבעל היה כהן, והם במשך 10 שנים ניסו להביא ילדים אבל ללא הצלחה, הוא החליט שהוא רוצה ילדים, עמד וגירש את האשה, תקופה קצרה לאחר הגירושין הסתבר שהאשה נכנסה להריון ממנו לפני מתן הגט, ועכשיו היית דילמא מכיוון שהוא היה כהן ואסור לו לחזור אליה, לכהן אסור לישא אשה גרושה.
ובכן אותו האיש לא ידע את נפשו מרוב צער, והנה יום אחד הוא בכותל ממרר בבכי לתוך ספר התהילים ושופך את שיחו לפני קונו, והנה ניגש אליו אחד החברים הטובים של האבא שלו ושואל אותו מדוע הוא בוכה? והכהן סיפר לו את הסיפור, ואז חבר של אביו מתחיל לצחוק לצחוק, והכהן לא מבין מה צחוק זה עושה, אז חבר של אביו אמר לו תגש לאביך שבניו-יורק ותספר לו את הסיפור - אותו אדם נגש לאביו, ואביו גילה לו את האמת שהוא בכלל מאומץ ואינו כהן, לפיכך יכול לחזור לאשתו...
אתה רואה - אסור להתאייש, אבל צריך להתפלל הרבה הרבה, לבורא עולם יש צינורות ודרכים לתת לכל אחד את הטוב והשפע שמגיע לו...
אל תסמוך על שדכניות, הרב שלי תמיד אומר, שדכן ר"ת: שקר דובר כסף נוטל! תסמוך על מי שהיה העולם רק בכוחו יתברך להמציא לך את השידוך...
ומה הקשר לעופרה חזה, תן לה לנוח על משכבה בשקט, לא צריך שתצער אותה בשמים, שמיעת "קול אשה", או מהרהר בה, אולי מסתכל בה רח"ל...

טוב אני מסכים עם מה שאמרת,והקשר לעפרה הוא שהתחלתי להעריץ אותה לא יודע מאיפה זה בא,ואני נותן לה לנוח על משכבה בשלום ואני לא מצער אותה בשמיים ואני לא עושה פה שום חילול של כבוד המת אם זה מה שאתה חושב
והוא רחום יכפר עוון...
[gif[/img]

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #5 ב- : יוני 16, 2008, 17:50:28 »
קודם כל ומעל הכל אתה חייב למצוא משהו שיתן לך סיפוק!!

לגבי הדת,אלוקים והישועה שלך אענה בקצרה בסייעתא דשמיא:

אולי אתה חותר בכיוון הלא נכון?? אתה בעצמך אומר שחרשת כבר את כל ההצעות של השדכנית של חב"ד,מדוע אתה לא חותר
בכיוונים נוספים? אתה רואה שאינך מאושר בחב"ד. אז אולי הנפש שלך לא בנוייה אליהם? אין לי דבר נגדם,להיפך חב"ד הם אנשים נפלאים
אבל לעניות דעתי אתה פשוט שייך למקום אחר.

תרשה לי לתקן אותך,לא שחרשתי את כל ההצעות של השדכניות אלא את כל השדכניות החבדניקיות התכונתי שכבר חרשתי

היהדות לא ניתנה לחב"ד בלבד את אותה התורה לומדים גם באלון מורה,"במרכז", ובבית-אל. עליך להיפרד מכל דעותיך הקדומות ורק לנסות
לראות בעינייך. אולי ייטב לך שם? אולי דוקא שם תיהיה מאושר? כחוזר בתשובה הדרכים עוד פתוחות בפניך יותר לא חתמת חוזה עם אף אחד....

מה שחשוב הוא הקב"ה ולא חסידות זו או אחרת החסידות היא רק לתוספת!! מה גם שבשביל ללכת בדכו של הבעש"ט אתה לא חייב ליהיות
"חסיד" במובן שמוכר כיום אלא פשוט לנהוג לפי דרכיו. ודע לך שגם בקרב הדת"ל ישנם כאלה שהם למעשה "חסידיים ציוניים". ואף מכונים בפי
העם בדרך המליצה "חבקוק" שזה ראשי תיבות של:חב"ד,ברסלב,קוק.... :)

בכל אופן ראה מה שכתבתי לך האשכול שפתחת ב"מה שבראש" תגובה שמונה. קישור:
http://hayamin.org/forum/index.php?topic=13983.0

ונותר לי רק לאחל לך בהצלחה!!!!
[gif[/img]

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #6 ב- : יוני 19, 2008, 01:31:00 »
מזאת אומרת התאכזבת מאלוהים??
מי שלא עוזר לעצמו, אלוהים לא עוזר לו!!
אתה עושה מספיק ?? או שכל היום אתה עסוק בלבכות על מר גורלך??
ואני שואל בשיא הרצינות ותעשה חושבים עם עצמך מה אתה הולך לעשות הלאה
אני לא חושב שלעזוב את הדת זה הפתרון !
אני לא מנסה לשפוט אותך או משהו אחי אך אתה פתחת עשרות דיונים על עפרה
חזה שאתה נהנה לזמזם את השירים שלה וכל זה
ושמע אם זה עושה לך טוב על הלב אז תשמע את השירים שלה...
אך אני לא חושב שבגלל שירים של אישה צריך לעזוב את הדת
הרי מתי שהוא כבר יצא לך המיץ מהשירים שלה ואתה לא תשמע אותם כל הזמן
ומה תעשה אז?
אל תדאג אחי אני מאמין שהכל יסתדר ! חזק ואמץ!!

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #7 ב- : יוני 19, 2008, 09:00:32 »

והוא רחום יכפר עוון...
:V: :smil037:
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #8 ב- : יוני 22, 2008, 22:39:26 »
אתה מאמין באלוקים? אתה חושב שה' יתברך יעשה לך משהו לא טוב? איםה כף זכות על ה' יתברך שכל מעשיו הם להיטיב עם עםֹישראל? חביבי, אתה לא תוכל להבין את דרכי ה' יתברך, כי נסרות הם דרכי האל. עצם זה שאתה אומר שהתאכזבת מה' יתברך זה קצת מקומם, וכי, ה' חב לך משהו? אתה חייב לעצמך משהו, וזה להאמין באמונה אמיתית בה' יתברך! מה אתה חושב, שאם תתפלל יומיים או לחלופין חודשיים אז תקבל כל מה שתבקש? מה אתה חושב, שה' יתברך ישר ייתן לך הכל? תתאמץ
,תתפלל,תאמין - ואז תקבל!

אומר רבנו נחמן מעשה באחד שבא לקנות אפרסמון, אמרו לו המתן. אומר רבנו אפרסמון זה פרי שמסמל את התורה ואת הקרבה לה' יתברך, ואתה בא לקנות אז זה - אומרים לך המתן, ואתה הולך? לאן אתה הולך חביבי? אתה יכול לקנות עכשיו עולם הבא ואתה הולך בגלל X דברים חומריים של עולם הזה? מה נהיה איתך בן-אדם, אתה לא רוצה תורה, אתה לא רוצה את ה' יתברך? אם הייתה יוצאת בת קול משמיים והייתה אומרת "משה לוי, עוד 24 תפילות בכוונה אתה תקבל זיווג!" - אתה לא היית מתפלל? היית! מניין לך לדעת עד כמה ה' רוצה לבדוק אותך? אולי ה' יתברך מחכה לך שתפלל עוד בכוונה ותראה נכונות ואז תקבל את האפרסמון?

אתה הגעת לתור ארוך של 500,000 ממתינים, ואתה תכנס עוד 5,000 ... מה, עכשיו תתייאש ותצא מהתור? מה איתך, בן-אדם! תתאפס על עצמך! עבודות ה' זה חיינו ואורך ימינו!!!

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #9 ב- : יוני 23, 2008, 21:41:51 »
המשפיע\הרב שלי אישר לי לשמוע את המוזיקה של עפרה חזה ז"ל למרות שהוא לא ממש היה בעד זה.

זה מוזר,נאור אבל כשקראתי את ההודעה האחרונה שלך הרגשתי כזה מרוחק כזה פתאום מלקרוא דברי תורה כי אני כבר לא ממש חזק בזה כיום,ואפילו ניגונים חסידיים אני כבר הרבה זמן לא שומע,בגלל שהמוזיקה של עפרה נמצאת ומתנגנת אצלי בראש בלי סוף,אבל האם יכול להיות גם שיגיע יום וימאס לי מהמוזיקה הזאת? אני מאוד מקוה שלא כי אני מאוד אוהב אותה,אבל אי אפשר לדעת מה מצפה העתיד

ובקשר לתפילות שלי,אמנם אני לא זוכר תקופה שהתפללתי חודשיים רצוף,אבל עובדה שאני בתשובה 3,3 וחצי שנים ועדין לא נושעתי,בעיקר בגלל נושא השידוך,ולמרות שמהשדכניות החבדניקיות אפשר לומר שראיתי "תוצאות" שאמנם הפגישו אותי מעט מאוד,לעומת מה שהיה אצל שדכניות אחרות שלא נפגשתי בכלל עם אף משודכת.
בקיצור מה שאני אומר זה שקשה יהיה לי למצוא את עצמי בקרוב הולך עם כיפה וזקן ועם חולצה של עפרה כמו שאני מתכנן,
אבל מצד שני מאוד לא היתי רוצה שהילדים שבעז"ה יהיו לי,יהיו בתוך מערכת החינוך המטורפת של העולם החילוני,זה בשום פנים ואופן אני לא רוצה לדמין או לתאר,מה יהיה איתי,באמת שאין לי תשובה,אשמח אם מישהו יכול לעזור
[gif[/img]

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #10 ב- : יוני 24, 2008, 23:21:07 »
משה אתה חייב לסדר לעצמך את הראש.
1.ברגע שאינך יודע מה רצונך לא תוכל להתחתן או להביא ילד לעולם.
2.אתה לא ממוקד בנושא מסוים וקופץ מנושא לנושא.
3.אתה מחמיר מדי עם עצמך ואינך מקבל את עצמך כמו שאתה.למשל גם אני מאזין לעופרה חזה ולא טענתי שאני במצוקה.
4.אתה חייב לפעול צעד צעד ובאופן הדרגתי.
5.לא תוכל לפתור את כל הבעיות במכה.
6.עליך לעזור לעצמך קודם כל כמו שנאמר:"אם אין אני לי מי לי ואם לא עכשיו אימתי?"
7.אני למשל התחלתי בעיון בפרקי אבות ולחיזוק האמונה בספר הכוזרי.
8.קח לך נושא אחד מסוים ועבוד עליו למשל מציאת עבודה.
9.תבחר קודם כל כיוון:"ספינה שאיננה יודעת להיכן מועדות פניה שום רוח לא תעזור לה!"באם רצונך להיות חילוני או דתי או מסורתי?!
10.תעשה דברים שאתה אוהב לעשות וחש עימם בנוח בלי נקיפות מצפון.אל תפחד אלוקים איתך ואנחנו כאן לעזור.
11.תתייעץ עם חבר,מבוגר,הורה,רב מה לעשות ותתכנן תוכנית פעולה.
12.תחשוב חיובי:אם תאמין שיהיה טוב ותחשוב טוב יהיה טוב.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #11 ב- : יוני 25, 2008, 13:07:39 »
משה אתה חייב לסדר לעצמך את הראש.
1.ברגע שאינך יודע מה רצונך לא תוכל להתחתן או להביא ילד לעולם.
2.אתה לא ממוקד בנושא מסוים וקופץ מנושא לנושא.
3.אתה מחמיר מדי עם עצמך ואינך מקבל את עצמך כמו שאתה.למשל גם אני מאזין לעופרה חזה ולא טענתי שאני במצוקה.
4.אתה חייב לפעול צעד צעד ובאופן הדרגתי.
5.לא תוכל לפתור את כל הבעיות במכה.
6.עליך לעזור לעצמך קודם כל כמו שנאמר:"אם אין אני לי מי לי ואם לא עכשיו אימתי?"
7.אני למשל התחלתי בעיון בפרקי אבות ולחיזוק האמונה בספר הכוזרי.
8.קח לך נושא אחד מסוים ועבוד עליו למשל מציאת עבודה.
9.תבחר קודם כל כיוון:"ספינה שאיננה יודעת להיכן מועדות פניה שום רוח לא תעזור לה!"באם רצונך להיות חילוני או דתי או מסורתי?!
10.תעשה דברים שאתה אוהב לעשות וחש עימם בנוח בלי נקיפות מצפון.אל תפחד אלוקים איתך ואנחנו כאן לעזור.
11.תתייעץ עם חבר,מבוגר,הורה,רב מה לעשות ותתכנן תוכנית פעולה.
12.תחשוב חיובי:אם תאמין שיהיה טוב ותחשוב טוב יהיה טוב.

האנטר כל הכבוד לך על מה שכתבת זה באמת יפה וחיוני מאוד,
תראה הבעיה הגדולה שלי היא שמאז חג השבועות חל אצלי ריחוק רציני מחבד ומהעולם הדתי,וזה התחיל במחשבות על עזיבה,מה שקורה כיום הוא שאני חיב לצין שאני ממש מכור לעפרה חזה ולא יודע אם פעם אצא מזה או שזה משהו חולף,אבל אי אפשר אחד מצד אחד להיות דתי ללכת עם כיפת "יחי אדוננו" ולחשוב לעשות הדפסת חולצה של עפרה ולהכין מחברת עליה,
אפילו כיום אני אומר ברכות השחר מאוד מאוחר כמעט ב12 בצהרים,לא מתפלל קבוע את שלושת התפילות ביום,וגם לא מניח תפילין כבר כמה ימים ואם כבר אז זה ממש בשעות הצהרים המאוחרות.
אני מאוד מאוד מאוכזב גם שהשידוך לא הגיע ואני יודע שבעולם החילוני זה יהיה לי מאוד קשה כי גם שהיתי חילוני אף פעם לא היתי הטיפוס הנועז שמוקף בנות סביבו,  הבעיה היא שפניתי לכל שדכנית אפשרית וראיתי שזה לא הולך אז מה עושים? ממשיכים להיות בקושי חסיד של הרבי מלובביץ שמתנהג יותר כמו מסורתי או מאזינים 24 שעות לעפרה,ו24 שעות השירים שלה מתנגנים לי בראש בלי הפסקה ואני גם לא מפסיק כל הזמן לזמזם אותם

ממתין לתגובה
[gif[/img]

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #12 ב- : יוני 25, 2008, 13:56:45 »
24 שעות?אתה לא ישן בלילה?
מה עם העבודה במשרה חלקית?עזבת?
הבא להורגך השכם להורגו

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #13 ב- : יוני 25, 2008, 14:23:02 »
משה לוי, אילו שירים שמבצעת עפרה חזה ז"ל אתה הכי אוהב?
תן רשימה!

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #14 ב- : יוני 25, 2008, 17:18:09 »
24 שעות?אתה לא ישן בלילה?
מה עם העבודה במשרה חלקית?עזבת?
ישן בלילה.
ובמשרה החלקית אני עוד עובד וגם שמה זה מתנגן אצלי בראש
[gif[/img]

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #15 ב- : יוני 25, 2008, 20:54:21 »
משה לוי, אילו שירים שמבצעת עפרה חזה ז"ל אתה הכי אוהב?
תן רשימה!
השיר שאני הכי אוהב נקרא אם אתה מכיר "כל יום מתחילה שנה" שיר מאחד האלבומים הראשונים שלה
ואני אוהב גם מאוד את השירים שלה באנגלית "show me ,sadday,daw de hiye
יד ביד,סימנים של אוהבים,מלכת הקסמים,תפילה,אמן למילים,שביל תפוח הזהב
[gif[/img]

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #16 ב- : יוני 26, 2008, 00:03:06 »
השיר שאני הכי אוהב נקרא אם אתה מכיר "כל יום מתחילה שנה" שיר מאחד האלבומים הראשונים שלה
ואני אוהב גם מאוד את השירים שלה באנגלית "show me ,sadday,daw de hiye
יד ביד,סימנים של אוהבים,מלכת הקסמים,תפילה,אמן למילים,שביל תפוח הזהב

בטח אני מכיר!! שירים מצויינים אחד-אחד! יש לך טעם מצויין במוסיקה, אם יורשה לי להחמיא. "כל יום מתחילה שנה" - שיר מהילדוּת שלי. נורית הירש כתבה את הלחן ואהוד מנור את המילים. O0

Aaron

• אורח
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #17 ב- : יוני 26, 2008, 01:09:02 »
אם תקשיב לעצות שכולם אמרו לך כאן.. במיוחד מה שהאנטר אמר. הכל יהיה טוב  O0

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #18 ב- : יוני 26, 2008, 01:41:16 »
האנטר כל הכבוד לך על מה שכתבת זה באמת יפה וחיוני מאוד,
תראה הבעיה הגדולה שלי היא שמאז חג השבועות חל אצלי ריחוק רציני מחבד ומהעולם הדתי,וזה התחיל במחשבות על עזיבה,מה שקורה כיום הוא שאני חיב לצין שאני ממש מכור לעפרה חזה ולא יודע אם פעם אצא מזה או שזה משהו חולף,אבל אי אפשר אחד מצד אחד להיות דתי ללכת עם כיפת "יחי אדוננו" ולחשוב לעשות הדפסת חולצה של עפרה ולהכין מחברת עליה,
אפילו כיום אני אומר ברכות השחר מאוד מאוחר כמעט ב12 בצהרים,לא מתפלל קבוע את שלושת התפילות ביום,וגם לא מניח תפילין כבר כמה ימים ואם כבר אז זה ממש בשעות הצהרים המאוחרות.
אני מאוד מאוד מאוכזב גם שהשידוך לא הגיע ואני יודע שבעולם החילוני זה יהיה לי מאוד קשה כי גם שהיתי חילוני אף פעם לא היתי הטיפוס הנועז שמוקף בנות סביבו,  הבעיה היא שפניתי לכל שדכנית אפשרית וראיתי שזה לא הולך אז מה עושים? ממשיכים להיות בקושי חסיד של הרבי מלובביץ שמתנהג יותר כמו מסורתי או מאזינים 24 שעות לעפרה,ו24 שעות השירים שלה מתנגנים לי בראש בלי הפסקה ואני גם לא מפסיק כל הזמן לזמזם אותם

ממתין לתגובה
סליחה שנעדרתי מהפורום כמה ימים (מסיבות פרנסה ועבודה), כעת ברצוני להגיב:
יש עוד זרמים ביהדות מלבד חב"ד שהם כשרים למהדרין לדוגמא: דתיים-לאומיים וגם חרדים-ציוניים (כבר כתבתי בעבר שיש רבים כאלה). כדאי לך, משה, לנסות כיוון חדש ביהדות הדתית כי אתה באמת מתאים להיות אדם דתי מכיוון שאתה יהודי מאמין באופן מלא.
בקשר לעפרה חזה ע"ה תנסה למתן את עצמך ולא להשקיע את כל הכוחות שלך רק בה ובשיריה. זה עלול לשגע אותך לגמרי ח"ו רח"ל - תיזהר מלהגזים במשהו ולהשקיע את הכל בו במשך 24 שעות ביממה!
תנסה גם להגיב לנושאים אחרים ולא לשקוע במרה הנפשית שיש לך - תנסה לצאת מן הדיכאון וכמה שיותר מהר יותר טוב - זאת גם מצווה להיות בשמחה תמיד ולהתרחק מן העצבות - כך אמר רבות רבי נחמן מברסלב זצ"ל.
אולי גם ברסלב זה טוב בשבילך - העיקר תהיה עם ערכים יהודיים אמיתיים ואמונה חזקה בקב"ה שיעזור לך והעיקר: תנסה לעזור לעצמך בעזרת פעולות פשוטות כמו עבודה, חברים, שכניך לדירה - לחזק קשרים חברתיים, כל זה מאוד חשוב עבורך.... תתקשר אליי אי"ה ותשמע עוד הרבה מניסיוני בחיים ותאמין לי: יש לי הרבה ניסיון וחוכמת חיים!
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #19 ב- : יוני 26, 2008, 11:30:31 »
בטח אני מכיר!! שירים מצויינים אחד-אחד! יש לך טעם מצויין במוסיקה, אם יורשה לי להחמיא. "כל יום מתחילה שנה" - שיר מהילדוּת שלי. נורית הירש כתבה את הלחן ואהוד מנור את המילים. O0

בשן,איך אתה זוכר את השיר "כל יום מתחילה שנה מהילדות,השיר הוא משנת 1982 ואתה בן 29 אז כמדומני הית אז בן 3 רק!!! כל הכבוד שאתה זוכר,לי זה גם התנגן כמשהו מוכר אבל לא זכרתי אותו ספציפית מהגיל הזה וד"א עוד סתם שאלה מה דעתך על המוזיקה של המתחרה ירדנה ארזי?
[gif[/img]

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #20 ב- : יוני 26, 2008, 16:01:49 »
תאמין לי, אם יש משהו שאני אוהב משה הלוי, זה את התמימות הנדירה שלך. אמן שגם אני יקבל קצת מהתמימות שלך! אכי"ר!

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #21 ב- : יוני 26, 2008, 21:27:44 »
תמימות? :???: למה אתה אומר ככה?
[gif[/img]

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #22 ב- : יוני 26, 2008, 21:28:43 »
ועוד תמימות נדירה אתה אומר? מה נדיר בה?
[gif[/img]

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #23 ב- : יוני 26, 2008, 21:31:25 »
תאמין לי, אם יש משהו שאני אוהב משה הלוי, זה את התמימות הנדירה שלך. אמן שגם אני יקבל קצת מהתמימות שלך! אכי"ר!

אתה לא באמת הית רוצה לקבל מהתמימות הזאת,תאמין לי שאני יודע שאתה ציני בקטע הזה
[gif[/img]

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה לאדם שבמצוקה
« להגיב #24 ב- : יוני 26, 2008, 23:22:51 »
אגיד לך מה נדיר בה ולמה אני מתכוון. המון אנשים, אם היו נקלעים למצב שאתה נקלעת אליו, היו מתביישים להוציא את זה החוצה, לשתף ולבקש עזרה, וזה מנסיון.
וכשאני מביט בתגובותייך אני לומד עלייך 2 דברים : 1. שאתה בחור טוב עם סבר פנים יפות ו2. שאתה תמים. בן אדם אחר היה מתלבש שעות אם לפרסם, היה כועס בכל מיני סיטואציות ש"כביכול" מועדות לפורענות, אבל אתה שתקת, כמו שיהודי ירא שמים אמיתי צריך לעשות!

אם לא היית בא לכאן לבקש עזרה - היית יכול להיות בטוח שאתה תפול. אבל בגלל שבאת לכאן עם סיפור די מוזר אני חייב לציין ושיתפת את כולנו רק בשביל לקבל עצות איך לצאת מזה - אני בטוח שאתה ירא שמים. בן אדם שהוא לא ירא שמים היה מעביר את זה, - היה אומר "יש בעיה, אבל שטויות" או לחלופין לא היה מבין שיש בעיה. ואתה באת והתייעצת כי למרות זה שאתה נמצא ברידה - עדיין דעת תורה וה' יתברך חשובים לך!

וכן, זה סוג של תמימות שאמן שכולנו מעם-ישראל נקבל! תמימות ישרה, אשרייך שזיכית אותי לקרוא את התגובות שלך שלימדו אותי שיעור חשוב על עצמי. שאני בעצם לא בסדר בכך שאני לא נוהג כמוך - שכשלי יש בעיות שהם לא ממש נעימות - אני מדחיק אותם! אשרייך! כך יהודי צריך להתנהג!