כתב נושא: עוד כמה שאלות בהלכה  (נקרא 4702 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
עוד כמה שאלות בהלכה
« ב- : פברואר 18, 2008, 17:20:51 »
בס"ד

1.האם באמת החרדים(בעלזא,תולדות-אהרון,ליטאים,גור,מיר) תומכים ברב כהנא?  האם הם מחזיקים מספריו של גדול-דורנו זצ"ל-הי"ד?

2.איך אפשר לחזק את האמונה בהשגחה-הפרטית?

3.האם חובה להתלבש כמו חרדי? (כי החרדים אומרים שכן....)
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #1 ב- : פברואר 18, 2008, 21:37:47 »
בס"ד

1.האם באמת החרדים(בעלזא,תולדות-אהרון,ליטאים,גור,מיר) תומכים ברב כהנא?  האם הם מחזיקים מספריו של גדול-דורנו זצ"ל-הי"ד?

2.איך אפשר לחזק את האמונה בהשגחה-הפרטית?

3.האם חובה להתלבש כמו חרדי? (כי החרדים אומרים שכן....)

1. תלוי איזה חרדים, החרדל"ים וודאי תומכים, החרדים הספרדים, וחלק מהאשכנזים גם, תולדת אהרון סטאמר - עד כמה שידוע לי ממש לא.

2. ללמוד ספרי מוסר, ולשמוע הרצאות של חכמי ישראל...

3. האם בצבא חייב ללבוש מדים? האם יש מישהו בצבא שפטור ממדים, או אפילו מן הגומיות שהחיילים שמים בגרביים? ובכן צבא ה' גם יש לו מדים...

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #2 ב- : פברואר 19, 2008, 01:27:50 »
3. האם בצבא חייב ללבוש מדים? האם יש מישהו בצבא שפטור ממדים, או אפילו מן הגומיות שהחיילים שמים בגרביים? ובכן צבא ה' גם יש לו מדים...
וכל מי שעבר צבא יודע שיש מדים של חיל האוויר, יש מדים ונעליים של צנחנים, יש מדים של חיל הים, יש מדי א' ומדי ב' ויש גם מדי טקס של חיל הים, יש נעליים כבדות ויש נעליים קלות, יש יחידות בהן הגומיה מעל הגרב, ויש שלא, יש יחידות שמהכנסיים מוכנסים לתוך הגרב ויש שלא, לכל יחידה הכומתה שלה, וכו' וכו' על הסדר הזה.
אני חושב שהנמשל הוא ברור לכולם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #3 ב- : פברואר 19, 2008, 17:14:08 »
וכל מי שעבר צבא יודע שיש מדים של חיל האוויר, יש מדים ונעליים של צנחנים, יש מדים של חיל הים, יש מדי א' ומדי ב' ויש גם מדי טקס של חיל הים, יש נעליים כבדות ויש נעליים קלות, יש יחידות בהן הגומיה מעל הגרב, ויש שלא, יש יחידות שמהכנסיים מוכנסים לתוך הגרב ויש שלא, לכל יחידה הכומתה שלה, וכו' וכו' על הסדר הזה.
אני חושב שהנמשל הוא ברור לכולם.

וודאי אתה צודק - אתה יכול להתלבש כמו ליטאי, חסידי, ספרדי, חרדל"י, חרדי מודרני - צבא ה' יש לו כל מיני בגדים... אבל צריך מאוד להזהר מכיפה סרוגה, כיוון שעם כיפה סורגה אתה יכול להתיר לעצמך כל מיני דברים שלא היית מתיר ללוא היית לבוש בבגדי צבא ה', רן אתה יודע יפה מאוד כמוני שראינו (לצערנו בעוונותינו) אנשים עם כיפה סרוגה בבריכות וימים מעורבים, במועדונים, בסרטים, "ועשיתם משמרת למשמרתי", תשים לעצמך גדרים כדי שלא תיפול ברישתו של היצר הרע, עם כיפה סרוגה לא תהיה לך בעיה להיכנס לסרט או בריכה מעורבת, מה שאין כן עם תלך עם כיפה שחורה...
והדבר פשוט אין עיניין בכלל של מחלוקת מזרוחניק/חרדי - פשוט שעם הכיפה הסרוגה אפשר להתיר יותר מאשר עם הכיפה השחורה, ולכל אחד שיש לו עיניים בראש יכול לראות...
« עריכה אחרונה: פברואר 19, 2008, 17:17:19 על ידי eran »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #4 ב- : פברואר 19, 2008, 18:04:55 »
וודאי אתה צודק - אתה יכול להתלבש כמו ליטאי, חסידי, ספרדי, חרדל"י, חרדי מודרני - צבא ה' יש לו כל מיני בגדים... אבל צריך מאוד להזהר מכיפה סרוגה, כיוון שעם כיפה סורגה אתה יכול להתיר לעצמך כל מיני דברים שלא היית מתיר ללוא היית לבוש בבגדי צבא ה', רן אתה יודע יפה מאוד כמוני שראינו (לצערנו בעוונותינו) אנשים עם כיפה סרוגה בבריכות וימים מעורבים, במועדונים, בסרטים, "ועשיתם משמרת למשמרתי", תשים לעצמך גדרים כדי שלא תיפול ברישתו של היצר הרע, עם כיפה סרוגה לא תהיה לך בעיה להיכנס לסרט או בריכה מעורבת, מה שאין כן עם תלך עם כיפה שחורה...
והדבר פשוט אין עיניין בכלל של מחלוקת מזרוחניק/חרדי - פשוט שעם הכיפה הסרוגה אפשר להתיר יותר מאשר עם הכיפה השחורה, ולכל אחד שיש לו עיניים בראש יכול לראות...
רחוק מלהיות מדוייק, אתה שוב חוטא לאמת, גם בכיפות סרוגות יש הבדלים של שמים וארץ- הבדלים כגון: צבע, עיצוב, כיתוב (עם/בלי), פונפון (עם/בלי), מיקום על הראש, זמן על הראש, גודל וכו'.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #5 ב- : פברואר 19, 2008, 21:37:53 »
בס"ד

הרב כהנא זצ"ל-הי"ד חבש כיפה שחורה-סרוגה..
איך זה שהוא לא לבש ציצית?

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #6 ב- : פברואר 19, 2008, 21:42:58 »
בס"ד

הרב כהנא זצ"ל-הי"ד חבש כיפה שחורה-סרוגה..
איך זה שהוא לא לבש ציצית?
נראה שהוא לבש ציצית פשוט הוא לא הוציא את הציציות בחוץ.
אני זוכר שהייתה לו כיפה סרוגה שחורה אבל אני לא בטוח.
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #7 ב- : פברואר 19, 2008, 22:09:05 »
בס"ד

הייתה לו כיפה שחורה-סרוגה בוודאות!!!!!!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #8 ב- : פברואר 20, 2008, 18:47:12 »
צר לי לנפץ את אשליותיך התמימות, ערן, אבל בברוקלין חרדים מבקרים בבתי בושת, נכנסים לחנויות לאביזרי מין ובאופן כללי מחללים שם שמיים.  אני לא אומר שכולם עושים זאת, אבל חלק מהם עושים זאת, וזה מגעיל גם גוים וגם יהודים חילוניים שמתביישים מהם וכתוצאה מכך שונאים את כל החרדים.  התופעה של אבות שמבצעים מעשים מגונים בבנותיהם בתוך משפחות חרדיות הגיעה לממדי מגיפה, ומטופלת ע"י משטרת מדינת ניו-יורק, ואותם חרדים נשפטים לא ע"י סנהדרין אלא ע"י שופטים וחוקים של הגוים.  אוי לאותה בושה.  אם אתה לא מאמין לי, שאל את חיים בן-פסח.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #9 ב- : פברואר 20, 2008, 19:13:17 »
צר לי לנפץ את אשליותיך התמימות, ערן, אבל בברוקלין חרדים מבקרים בבתי בושת, נכנסים לחנויות לאביזרי מין ובאופן כללי מחללים שם שמיים.  אני לא אומר שכולם עושים זאת, אבל חלק מהם עושים זאת, וזה מגעיל גם גוים וגם יהודים חילוניים שמתביישים מהם וכתוצאה מכך שונאים את כל החרדים.  התופעה של אבות שמבצעים מעשים מגונים בבנותיהם בתוך משפחות חרדיות הגיעה לממדי מגיפה, ומטופלת ע"י משטרת מדינת ניו-יורק, ואותם חרדים נשפטים לא ע"י סנהדרין אלא ע"י שופטים וחוקים של הגוים.  אוי לאותה בושה.  אם אתה לא מאמין לי, שאל את חיים בן-פסח.

איך הקהילה החרדית מתנהגת בניו-יורק אין לי מושג, ואם הם עושים דברים כאלו הרי זה וודאי חילול ה'. לגבי תופעת "המעשים המגונים" - תראה זה שזה כתוב בטמבלויזיה או בתשקורת של הגוים, או ששופט גוי טוען ופוסק שהם אכן קורים - אין להם שמץ  של הוכחה מבחינתי כל עוד הדבר לא הוכח בבית דין רבני, גם יוסף הצדיק ישב 12 שנים בבית - הסוהר על "מעשה מגונה" שהוא בכלל לא עשה!!
ב"ה אני חי בישראל, ואני יודע מה עיני רואות, ועיני ראו כיפות סרוגות במועדונים, בבריכות וימים מעורבים, בקולנוע ובשאר "מריעין בישין", ולעומת זאת כיפה שחורה מעולם לא ראיתי... וכמו שכתבתי זה בכלל לא עיניין של השקפה, זה מציאות פשוטה שאין עליה עוררין שאדם יכול להרשות לעצמו לעשות דברים על כיפה סרוגה שלא היה עושה לולא היה לו כיפה שחורה...
נ.ב - כשתלמד כמו הרב כהנא הי"ד 14 שנים בישיבת מיר, ותהיה חכם וירא שמים כמוהו בתורה תלך עם איזה כיפה שאתה רוצה...

ועוד דבר - סתם ככה מעניין אותי לדעת האם כאשר הם נכנסים לבתי בושות הם מורידים את הכיפה, או שנכנסים איתה... כי לי באופן אישית פשוט שהם מורידים את הכיפה, כדברי חז"ל: "מי שתקפו יצרו - יתעטף שחורים וילבש שחורים (כדי שלא יזהו שהוא דתי) ויעשה מה שלבו חפץ".
« עריכה אחרונה: פברואר 20, 2008, 19:21:13 על ידי eran »

מנותק ניר

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • בית"ר ירושלים אהבת חיי!
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #10 ב- : פברואר 20, 2008, 19:48:13 »
מאיפה אתה יודע מה הולך בברקולין?

זה לא נשמה לי מופרח שהם הולכים לבתי בושת...
כהנא צדק!
להישאר ולהילחם לא לקום ולברוח!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #11 ב- : פברואר 20, 2008, 22:21:41 »
איך הקהילה החרדית מתנהגת בניו-יורק אין לי מושג, ואם הם עושים דברים כאלו הרי זה וודאי חילול ה'. לגבי תופעת "המעשים המגונים" - תראה זה שזה כתוב בטמבלויזיה או בתשקורת של הגוים, או ששופט גוי טוען ופוסק שהם אכן קורים - אין להם שמץ  של הוכחה מבחינתי כל עוד הדבר לא הוכח בבית דין רבני, גם יוסף הצדיק ישב 12 שנים בבית - הסוהר על "מעשה מגונה" שהוא בכלל לא עשה!!
ב"ה אני חי בישראל, ואני יודע מה עיני רואות, ועיני ראו כיפות סרוגות במועדונים, בבריכות וימים מעורבים, בקולנוע ובשאר "מריעין בישין", ולעומת זאת כיפה שחורה מעולם לא ראיתי... וכמו שכתבתי זה בכלל לא עיניין של השקפה, זה מציאות פשוטה שאין עליה עוררין שאדם יכול להרשות לעצמו לעשות דברים על כיפה סרוגה שלא היה עושה לולא היה לו כיפה שחורה...
נ.ב - כשתלמד כמו הרב כהנא הי"ד 14 שנים בישיבת מיר, ותהיה חכם וירא שמים כמוהו בתורה תלך עם איזה כיפה שאתה רוצה...

ועוד דבר - סתם ככה מעניין אותי לדעת האם כאשר הם נכנסים לבתי בושות הם מורידים את הכיפה, או שנכנסים איתה... כי לי באופן אישית פשוט שהם מורידים את הכיפה, כדברי חז"ל: "מי שתקפו יצרו - יתעטף שחורים וילבש שחורים (כדי שלא יזהו שהוא דתי) ויעשה מה שלבו חפץ".
זאת בדיוק הבעיה, ערן.  הם לא טורחים אפילו להסתיר את זהותם, ולהתלבש בלבוש חילוני כשהם הולכים לאותם מקומות אסורים, ואת זה אני באמת לא מבין.  לגבי המעשים המגונים, אני לא יכול לפרט את המקורות שלי, אבל סמוך עלי שהם לא רק מהימנים אלא אף יהודים, חלקם אמוניים, וכולם ציונים ואוהבי ישראל.  הלוואי שהייתי טועה, הלוואי.  ודע לך שהתלבטתי מאוד אם לכתוב את ההודעה מחשש ללשון הרע ("... ואזהר מלדבר אפילו על איש יחיד, וכל שכן על כלל ישראל או על חלק מהם ..."), אבל עם עובדות אין להתווכח.  עצם נוכחותם של יהודים בגלות הוא כבר חילול השם, מכיוון שיש לנו היום מדינה, אבל אם אתה כבר בגלות מפאת קטנות אמונה והעדפה להנות מסיר הבשר הגלותי על פני קיום מצוות יישוב וכיבוש הארץ, לפחות התנהג בהתאם וזכור תמיד שאתה נציג של עם ישראל שהוא נציגו הבלעדי של ה' בעולמו.  לצערי, הם לא חושבים בצורה כזו.  חלקם גם יסתכלו עליך בצורה עקומה אם הם יבחינו במבטא ישראלי, שהרי הם מחשיבים את העברית העילגת שלהם למשובחת.

ערן, כל מה שאני רוצה לומר זה שאשריך שאתה חי בא"י.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #12 ב- : פברואר 20, 2008, 22:22:22 »
מאיפה אתה יודע מה הולך בברקולין?

זה לא נשמה לי מופרח שהם הולכים לבתי בושת...
אני לא יכול לפרט, ניר.  רק חשוב שנזכור שזה לא כולם, אסור לעשות הכללות, ויש בין החרדים יהודים יקרים וצדיקים.  לצערנו ישנו קומץ של תועים שמוציא לכל השאר שם רע.
« עריכה אחרונה: פברואר 20, 2008, 22:23:55 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #13 ב- : פברואר 20, 2008, 22:51:36 »
זאת בדיוק הבעיה, ערן.  הם לא טורחים אפילו להסתיר את זהותם, ולהתלבש בלבוש חילוני כשהם הולכים לאותם מקומות אסורים, ואת זה אני באמת לא מבין.  לגבי המעשים המגונים, אני לא יכול לפרט את המקורות שלי, אבל סמוך עלי שהם לא רק מהימנים אלא אף יהודים, חלקם אמוניים, וכולם ציונים ואוהבי ישראל.  הלוואי שהייתי טועה, הלוואי.  ודע לך שהתלבטתי מאוד אם לכתוב את ההודעה מחשש ללשון הרע ("... ואזהר מלדבר אפילו על איש יחיד, וכל שכן על כלל ישראל או על חלק מהם ..."), אבל עם עובדות אין להתווכח.  עצם נוכחותם של יהודים בגלות הוא כבר חילול השם, מכיוון שיש לנו היום מדינה, אבל אם אתה כבר בגלות מפאת קטנות אמונה והעדפה להנות מסיר הבשר הגלותי על פני קיום מצוות יישוב וכיבוש הארץ, לפחות התנהג בהתאם וזכור תמיד שאתה נציג של עם ישראל שהוא נציגו הבלעדי של ה' בעולמו.  לצערי, הם לא חושבים בצורה כזו.  חלקם גם יסתכלו עליך בצורה עקומה אם הם יבחינו במבטא ישראלי, שהרי הם מחשיבים את העברית העילגת שלהם למשובחת.

ערן, כל מה שאני רוצה לומר זה שאשריך שאתה חי בא"י.

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
עוד כמה שאלות בהלכה
« להגיב #14 ב- : פברואר 22, 2008, 11:24:00 »
המעשים זה העיקר,אבל פשוט סביר להניח שאם תתלבש כמו חרדי תשגיח על המעשים שלך הרבה יותר כדי למנוע חילול שם שמיים
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה
ואריה אם יישאג,מי לא יירא,מי לא יירא?